Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizenship

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizenship

Мнение от myhata II »

Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizenship ceremonies: ‘Stay the hell where you came from’

http://news.nationalpost.com/2015/03/17 ... came-from/"

:rock: :y: :clap:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от ivandaman »

Да ама веднага го притиснаха да се извини.

Тази сутрин излезе със стейтмънт че много съжалява. :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от pumpy »

Колко ли време трябва да мине, преди да спрем да се извиняваме за мнението си ?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Колко ли време трябва да мине, преди да спрем да се извиняваме за мнението си ?
Този момент няма да дойде никога, Пумпи. Но ще дойде ден, в който дори ще ни бъде страх да си казваме мнението, защото може да се озовем зад решетките. Както беше в България преди време.
Разликата ще е в мотивите. Едно време ако е било поради липса на демокрация, то утре ще е поради прекалена такава. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

Линко, ако си мислиш, че този бабаит* няма подобно мнение за тебе, жестоко се лъжеш.

Консерваторите напоследък прекаляват с анти-имиграционната си истерия и атаките срещу гражданските свободи и честно вече ми писна да ги защитавам. В четвъртък бях на фъндрейзър за един от кандидатите за парламент наесен. Той е мюсюлманин, както и едно 20 процента от присъстващите. Специалният гост от Отава беше министърката на труда и като стана и почна да говори "джихадистите това, джихадистите онова". После почна да ръси едни глупости за имиграцията. Огледах се и хората с отворени уста не могат да повярват какви ги говореше онази патка.

Консерваторите пак ще спечелят повечето, ако не и всичките места за Албърта де... ама ги виждам в опозиция скоро. Много сгазиха лука и колкото и да се опитват да спечелят симпатиите на капацитети като мухата и Павел, едва ли това ще е достатъчно.

_______
*Ето го бабаита, спокойно може да е депутат в българския парламент. И на визия, и по манталитет:

Изображение
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

Иначе, такива забулени булки и мен ме дразнят, няма какво да си кривя душата. Но законът си е закон и решението на съда, което разбуни духовете беше правилно.

Сори, но не сме в Русия ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от pumpy »

Marto написа:Иначе, такива забулени булки и мен ме дразнят, няма какво да си кривя душата. Но законът си е закон и решението на съда, което разбуни духовете беше правилно.

Сори, но не сме в Русия ;)
Може би трябва да се промени закона ? Преди да се наложи всички да ходим забулени или кой знае каква друга простотия.
А аз нямам проблем с мнението на този за мен. Все ми е тая какво си мисли. Проблема ми е, че аз съм избрал да живея в страната поради определени причини и сега тези причини се променят под благовидната "reasonble accomodation" Кога се очаква имигрантите да се акомодират, а не обратното.
Тез канадци най акомодиращите се на света излязоха....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от ivandaman »

@Marto,

Е как тогава ще докажеш коя си?

Доколкото разбирам сега има по-високи изисквания за гражданство..

Ако 4 забулени сестри кандидатсват 3 от тях не знаят английски и само една знае, кво и пречи на тази да се яви 4 пъти и да вземе гражданство за всички..

А какви снимки ще сложат на паспорта? Ако ще е забулена то могат да сложат и моя снимка и по този начин този паспорт (поне според мен) губи легитимност, защото може да се използва от няколко ..... човека
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

Иване, изглежда не си напълно запознат с подробностите. Жената е махнала булото за да се легитимира/идентифицира пред имиграционния офицер. Нито е имала проблем да си открие лицето, ако церемонията и́ е била пред жена, в отделна стая (както е било правено много пъти преди приемането на новия правилник от декември, 2011). Проблемът и́ е бил, че на церемонията е имало мъже, които могат да видят лицето и́.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

pumpy написа:
Marto написа:Иначе, такива забулени булки и мен ме дразнят, няма какво да си кривя душата. Но законът си е закон и решението на съда, което разбуни духовете беше правилно.

Сори, но не сме в Русия ;)
Може би трябва да се промени закона ? Преди да се наложи всички да ходим забулени или кой знае каква друга простотия.
А аз нямам проблем с мнението на този за мен. Все ми е тая какво си мисли. Проблема ми е, че аз съм избрал да живея в страната поради определени причини и сега тези причини се променят под благовидната "reasonble accomodation" Кога се очаква имигрантите да се акомодират, а не обратното.
Тез канадци най акомодиращите се на света излязоха....
Добре, каква промяна в закона предлагаш?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от miteto »

Marto написа:В четвъртък бях на фъндрейзър за един от кандидатите за парламент наесен. Той е мюсюлманин, както и едно 20 процента от присъстващите. Специалният гост от Отава беше министърката на труда и като стана и почна да говори "джихадистите това, джихадистите онова".
И какъв е проблема да се говори за "джихадисти" в присъствието на мюсюлмани, пък били те и 20% от присъстващите?
Marto написа:Консерваторите напоследък прекаляват с анти-имиграционната си истерия
Каква точно е истерията? Това, че промениха процедурата за рефюджита, така че вече тарикатите няма да могат да лежат с години на гърба на канадския данъкоплатец, клеймвайки че са ги "преследвали" в страни примерно като България? Или това, че половин милион индийци вече няма да могат да си докарат всичките баби и дядовци, че да легнат на канадската здравна система, без да са плащали и 1 цент данъци през живота си?
Иначе квотата за имигранти е същата, даже да не е увеличена бройката - трудно може да се каже "истерия" освен ако не си изборен кандидат на либералите, който се бори за имигрантски гласове, примерно на такива дето не могат вече да докарат няколко баби и дядовци плюс пет-шест братчеда да легнат колективно на цоциал ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от pumpy »

Marto написа:
pumpy написа:
Marto написа:Иначе, такива забулени булки и мен ме дразнят, няма какво да си кривя душата. Но законът си е закон и решението на съда, което разбуни духовете беше правилно.

Сори, но не сме в Русия ;)
Може би трябва да се промени закона ? Преди да се наложи всички да ходим забулени или кой знае каква друга простотия.
А аз нямам проблем с мнението на този за мен. Все ми е тая какво си мисли. Проблема ми е, че аз съм избрал да живея в страната поради определени причини и сега тези причини се променят под благовидната "reasonble accomodation" Кога се очаква имигрантите да се акомодират, а не обратното.
Тез канадци най акомодиращите се на света излязоха....
Добре, каква промяна в закона предлагаш?
Елате и живейте тук СПОРЕД нашите нрави, норми и традиции. Ако не искате просто не идвайте, но не очаквайте ние да се правим на маймуни за да ви угаждаме.....просто не ли ?

Когато аз направих запитване за имиграция и попълних апликация за такава, аз очаквах да трябва да говоря двата официални езика на страната, да работя, да плащам данъци, да спозвам правила и норми като да се рея на опашка за автобуса, да не псувам по улицата, да не вадя бухалка от колата, когато ме засейат на кръстовище, да си плащам данъците, да си получавам детските и т.н. и т.н.
Не помня за един ден да съм искал да променя канадската сиситема и да я направя както е в България. Е ако аз мога, то не виждам защо някоя чарчафосана стрина да не може....
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

pumpy написа:
Marto написа:
pumpy написа:
Marto написа:Иначе, такива забулени булки и мен ме дразнят, няма какво да си кривя душата. Но законът си е закон и решението на съда, което разбуни духовете беше правилно.

Сори, но не сме в Русия ;)
Може би трябва да се промени закона ? Преди да се наложи всички да ходим забулени или кой знае каква друга простотия.
А аз нямам проблем с мнението на този за мен. Все ми е тая какво си мисли. Проблема ми е, че аз съм избрал да живея в страната поради определени причини и сега тези причини се променят под благовидната "reasonble accomodation" Кога се очаква имигрантите да се акомодират, а не обратното.
Тез канадци най акомодиращите се на света излязоха....
Добре, каква промяна в закона предлагаш?
Елате и живейте тук СПОРЕД нашите нрави, норми и традиции. Ако не искате просто не идвайте, но не очаквайте ние да се правим на маймуни за да ви угаждаме.....просто не ли ?

Когато аз направих запитване за имиграция и попълних апликация за такава, аз очаквах да трябва да говоря двата официални езика на страната, да работя, да плащам данъци, да спозвам правила и норми като да се рея на опашка за автобуса, да не псувам по улицата, да не вадя бухалка от колата, когато ме засейат на кръстовище, да си плащам данъците, да си получавам детските и т.н. и т.н.
И кои точно от изброените неща е отказала да направи въпросната жена?

Между другото, когато ти си дошъл в Канада, Хартата на правата и свободите вече е била в сила и всякаквите му там акомодейшънс от които се оплакваш вече са били закон. Така че, всъщност ти си този, който иска да промени законите на страната след идването си тука. Откъде накъде ;)
pumpy написа:
Не помня за един ден да съм искал да променя канадската сиситема и да я направя както е в България. Е ако аз мога, то не виждам защо някоя чарчафосана стрина да не може....
Бинго! Щото не може хем, хем...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от pumpy »

Marto написа: Между другото, когато ти си дошъл в Канада, Хартата на правата и свободите вече е била в сила и всякаквите му там акомодейшънс от които се оплакваш вече са били закон. Така че, всъщност ти си този, който иска да промени законите на страната след идването си тука. Откъде накъде ;)
Защото аз съм приел определените правила на страната, където съм имигрирал, и съм заслужил "правото" да съм канадец. Като такъв имам правото да гласувам и да искам законите да подлежат на промяна.

Ти каза, че закона е един какъв си. Аз пък смятам, че законите подлежат на промяна ако КАНАДЦИТЕ го искат. И днес като такъв имам право да го искам: моята страна, моите правила......
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от def34 »

И кои точно от изброените неща е отказала да направи въпросната жена?

Между другото, когато ти си дошъл в Канада, Хартата на правата и свободите вече е била в сила и всякаквите му там акомодейшънс от които се оплакваш вече са били закон. Така че, всъщност ти си този, който иска да промени законите на страната след идването си тука. Откъде накъде ;)
И къде в Канадската харта се казва или че тя трябва да си покрива лицето когато следва да бъде идентифицирана? В Хартата е посочено че всеки има право на свободно вероизповедание. Никой не е забранил да има джамии, да ходят да се молят и т.н
Между другото бурката и производните му не са религиозен символ, има милиони мюсюлмански жени които са религиозни, но не си покриват лицата.
Публикувай отговор