Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizenship

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

Толерантността би трябвало да е взаимна или поне да се оценява по достойнство и от другата страна. Иначе създава проблеми.
Днешните "нинджи" и тям подобни възприемат толерантността към тях като слабост, глупост и правене на отстъпки, от които те трябва да се възползват все повече и повече. Това си е въпрос на манталитет. Спомняте ли си Бай Ганьо и признателността за направената му услуга: "Имал си бол пари, платил си я." Така е и в нашия случай. Все едно ни казват: "Имате бол толерантност, давате я. Ние таквоз чудо немаме."
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от emilcho »

optics написа:Емилчо,
законът не я бил задължавал... ами как иначе ще стане ясно кой е под чаршафа ? Това е от тия неща в закона дето се подразбират.

Добре, някой друг ако каже, че вярва в Батман и иде на официалната церемония с маска на Батман, ще го признаем и него щото никъде в закона не пише "не може да се явявате на церемония за гражданство с маска на Батман" така ли ??? Очевидно в закона не може да са описани изрично всички видове маски, бурки и други начини да ти се закрие физиономията.
Добре де, нали жената се е идентифицирала и няма съмнения за самоличността ѝ?
miteto написа:
Аз само да попитам - в хаитянското вуду жертвоприношението на животни е част от религията. На тях няма ли да им направим reasonable accommodation? Щом трябва да се съобразяваме със всякакви религиозни особености, предполагам няма да имате против на гражданската церемония някоя стрина да отреже главата на петел и да поръси с кръвта насам-натам, за да запечата клетвата за вярност към кралицата?
Това би било проява на насилие над животно - няма нищо общо с бурката.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Павел »

Marto написа:
def34 написа:
И кои точно от изброените неща е отказала да направи въпросната жена?

Между другото, когато ти си дошъл в Канада, Хартата на правата и свободите вече е била в сила и всякаквите му там акомодейшънс от които се оплакваш вече са били закон. Така че, всъщност ти си този, който иска да промени законите на страната след идването си тука. Откъде накъде ;)
И къде в Канадската харта се казва или че тя трябва да си покрива лицето когато следва да бъде идентифицирана? В Хартата е посочено че всеки има право на свободно вероизповедание. Никой не е забранил да има джамии, да ходят да се молят и т.н
Между другото бурката и производните му не са религиозен символ, има милиони мюсюлмански жени които са религиозни, но не си покриват лицата.
1. Целта на хартата не е да изброи всички неща, които можеш да правиш.
2. Не се прави на чукча, жената никъде не е отказвала да се идентифицира
3. Ти не си този, който решава какво точно може дa вярва някой. Аз лично бих предпочел никой да не вярва в каквито и да е вълшебни човечета и пророците им. Никъде в библията не пише, че трябва да се празнува коледа, нито пък че трябва да има папа или че поповете не могат да се женят. Има много християни, за които коледа е ерес и още повече, които са против вярванията на католиците. Но всички имат право да си вярват каквото искат.

Спийди вече го спомена, но има и нещо друго. Иронията тука е че някои хора се притесняват какво ще им гласува един ден новото мнозинство, но не виждат никакъв проблем сегашното мнозинство да наложи собствената си воля над малцинството мюсюлмани.

Някой ако обича да ми каже какво означава УЕЛФЪР, че английския малко ми куца ;)
На теб и българския малко ти куца от "него ден" :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Павел »

emilcho написа:
optics написа:Емилчо,
законът не я бил задължавал... ами как иначе ще стане ясно кой е под чаршафа ? Това е от тия неща в закона дето се подразбират.

Добре, някой друг ако каже, че вярва в Батман и иде на официалната церемония с маска на Батман, ще го признаем и него щото никъде в закона не пише "не може да се явявате на церемония за гражданство с маска на Батман" така ли ??? Очевидно в закона не може да са описани изрично всички видове маски, бурки и други начини да ти се закрие физиономията.
Добре де, нали жената се е идентифицирала и няма съмнения за самоличността ѝ?
miteto написа:
Аз само да попитам - в хаитянското вуду жертвоприношението на животни е част от религията. На тях няма ли да им направим reasonable accommodation? Щом трябва да се съобразяваме със всякакви религиозни особености, предполагам няма да имате против на гражданската церемония някоя стрина да отреже главата на петел и да поръси с кръвта насам-натам, за да запечата клетвата за вярност към кралицата?
Това би било проява на насилие над животно - няма нищо общо с бурката.


А след като мюсюлманската религия позволява многоженството, ако някой богат арабин реши да докара целия си харем, пак ли канадците трябва да клекнат, за да не му нарушат религиозните права?
И само не ми казвай, че това би било насилие над жените, щото не знаеш дали тези жени насила са се съгласили на този брак и дали не им харесва да делят един мъж; а дори и да не им харесва, религията ги задължава да се подчиняват на неща, неприемливи за нормалните държави; и бурката някои от тях със сигурност носят и по задължение.

Какво им пречи на тези бунтарки, вместо да завеждат съдебни дела или да оревават орталъка, да си свалят забрадката за няколко минути, от едното уважения към съдии, съдебни или държавни инстанции и най-вече самата държава, която ги е приела и в много случаи настанила, облекла и нахранила?
Когато съдиите влизат в съдебната зала, шерифът приканва всички да станат - от уважение и всички го правят, нали? Ако съдията ти казва да си свалиш шапката, очилата, забрадката, да спреш да дъвчеш дъвка... ти го правиш, нали? Защо арабките трябва да се правят на много специални?

“When I swore by God to be a good Canadian citizen I was wearing my hijab, and the judge, I shook hands with him the same day I became Canadian. I was really very happy. But what happened in court made me feel afraid.
Изплашена? Наистина? Я Емилчо и другия адвокат да ни подскажат, от какво тази е изплашена - шерифът ще я удари по главата и ще я заболи повече на голо, без забрадка? Или съдийката ще извади изпод тогата фотоапарат и ще я снима, за да и разпространи след това снимката без забрадка по медиите?
“When she insisted I should remove my hijab, really I felt like she was talking with me as ... not a human being,” said Alloul adding, I don’t want this thing to happen to any other lady. This is not the work of a judge. She doesn’t deserve to be a judge.”
Alloul also said she is considering filing a formal complaint against the judge.


Наглячката не се притеснява от факта, че е отгледала един бъдещ престъпник, който още като малолетен е нарушил закона поне два пъти! Тук и медиите имат вина - от престъпването на закона изместиха фокуса в/у една забрадка. Никой дори и не написа, защо на пишлемето са му отнели книжката - алкохол, висока скорост? Ами утре ако пак подкара колата без да има право и пребие някой от идиотите с промити мозъци, които за 2 дни събраха на майката 50 бона за нова кола? Явно забрадената не се притеснена за това - за нея е по-важна една забрадка и компетентно да казва, кой става и кой не за съдия? Наглост и безочие толерирано от промити мозъци!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от emilcho »

Павел написа: А след като мюсюлманската религия позволява многоженството, ако някой богат арабин реши да докара целия си харем, пак ли канадците трябва да клекнат, за да не му нарушат религиозните права?
И само не ми казвай, че това би било насилие над жените, щото не знаеш дали тези жени насила са се съгласили на този брак и дали не им харесва да делят един мъж; а дори и да не им харесва, религията ги задължава да се подчиняват на неща, неприемливи за нормалните държави; и бурката някои от тях със сигурност носят и по задължение.
Това е доста несериозно. Какво общо имат правото да се обличаш както си искаш, без да нарушаваш закона и многоженството, което е незаконно в Канада?

Какво им пречи на тези бунтарки, вместо да завеждат съдебни дела или да оревават орталъка, да си свалят забрадката за няколко минути, от едното уважения към съдии, съдебни или държавни инстанции и най-вече самата държава, която ги е приела и в много случаи настанила, облекла и нахранила?
Когато съдиите влизат в съдебната зала, шерифът приканва всички да станат - от уважение и всички го правят, нали? Ако съдията ти казва да си свалиш шапката, очилата, забрадката, да спреш да дъвчеш дъвка... ти го правиш, нали? Защо арабките трябва да се правят на много специални?
Виж тази статия - обяснява мотивирано защо забраната да носиш бурка на церемонията е безсмислена и незаконна.

“When I swore by God to be a good Canadian citizen I was wearing my hijab, and the judge, I shook hands with him the same day I became Canadian. I was really very happy. But what happened in court made me feel afraid.
Изплашена? Наистина? Я Емилчо и другия адвокат да ни подскажат, от какво тази е изплашена - шерифът ще я удари по главата и ще я заболи повече на голо, без забрадка? Или съдийката ще извади изпод тогата фотоапарат и ще я снима, за да и разпространи след това снимката без забрадка по медиите?
“When she insisted I should remove my hijab, really I felt like she was talking with me as ... not a human being,” said Alloul adding, I don’t want this thing to happen to any other lady. This is not the work of a judge. She doesn’t deserve to be a judge.”
Alloul also said she is considering filing a formal complaint against the judge.

Наглячката не се притеснява от факта, че е отгледала един бъдещ престъпник, който още като малолетен е нарушил закона поне два пъти! Тук и медиите имат вина - от престъпването на закона изместиха фокуса в/у една забрадка. Никой дори и не написа, защо на пишлемето са му отнели книжката - алкохол, висока скорост? Ами утре ако пак подкара колата без да има право и пребие някой от идиотите с промити мозъци, които за 2 дни събраха на майката 50 бона за нова кола? Явно забрадената не се притеснена за това - за нея е по-важна една забрадка и компетентно да казва, кой става и кой не за съдия? Наглост и безочие толерирано от промити мозъци!
Относно самата жена - сигурно си прав - възможно е да нагла лъжкиня и да говори глупости. От това не следва, че трябва да ѝ се забрани да се облича както реши на церемонията.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от ivandaman »

Павел написа: Наглячката не се притеснява от факта, че е отгледала един бъдещ престъпник, който още като малолетен е нарушил закона поне два пъти! Тук и медиите имат вина - от престъпването на закона изместиха фокуса в/у една забрадка. Никой дори и не написа, защо на пишлемето са му отнели книжката - алкохол, висока скорост? Ами утре ако пак подкара колата без да има право и пребие някой от идиотите с промити мозъци, които за 2 дни събраха на майката 50 бона за нова кола? Явно забрадената не се притеснена за това - за нея е по-важна една забрадка и компетентно да казва, кой става и кой не за съдия? Наглост и безочие толерирано от промити мозъци!
:y: Напълно съгласен със всичко. А това в червеното е (once again) право в десятката.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от c200 »

Добре че списователите в темата нямат шанс да станат законодатели.
Че току виж ми забранили да раздавам мартеници :-)
ВСЕКИ в Канада може да се облича, татуира, гримира и стриже както пожелае. Толкоз.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от pumpy »

c200 написа: ВСЕКИ в Канада може да се облича, татуира, гримира и стриже както пожелае. Толкоз.
И аз така мисля. Само дето ме е страх някой ден да не се окаже, че вече не можем и да трябва да се чарчафосаме, че като гледам какво става по Близкия Изток, части на Африка, Пакистан и Индия и тръпки ме побиват.
Пък и вече веднъж сме носили жълти звезди, да не се окаже някой ден да носим забрадки, знам ли ? "Страх лозе пази"
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от 7George »

c200 написа: ВСЕКИ в Канада може да се облича, татуира, гримира и стриже както пожелае. Толкоз.
E не е баш така. Голите на улицата ги арестуват. Начи има ограничения все пак някакви. И нечий морал е залегнал в законите.
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Ivan1007 »

c200 написа:Добре че списователите в темата нямат шанс да станат законодатели.
Че току виж ми забранили да раздавам мартеници :-)
ВСЕКИ в Канада може да се облича, татуира, гримира и стриже както пожелае. Толкоз.
То туй ясно и аз съм съгласен, ама донякъде.
Въпросът е ако съм ортодоксален нудист мога ли да отида гол на клетвата за гражданство, в съда, в банката, в магазина. Или поне по слип (независимо от пола) Или айде със сутиенче за жените и прашки?
Или ако съм байкър с каската в съда? Или в банката - ама да не ме гръмне охраната.

Иначе съм съгласен да живеят в Канада и да си ходят с бурки ... ама донякъде. Имам чувството, че няма да се чувствам удобно ако в банката влезе някой с бурка - може да скриеш автомат под нея
Отплеснах се, ама исках да питам канадското гражданство безусловно право ли е?

Или може би е задължение или необходимост?

Все ми се струва, че е условно право и всеки има право да реши - дали иска да бъде гражданин на Канада или да си свали бурката/каската/маската на Батман, Зоро или каквото и да било. Пък в къщи, ако иска да си ходи кеф му с бурка, кеф му натурално както майка го е родила.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Павел »

c200 написа:Добре че списователите в темата нямат шанс да станат законодатели.
Че току виж ми забранили да раздавам мартеници :-)
ВСЕКИ в Канада може да се облича, татуира, гримира и стриже както пожелае. Толкоз.
Само дето от един татуиран има много по-голяма вероятност да излезе не бомбаджия, а рокаджия.
Един гримиран може по-скоро да обърне резбата и да вирне задник не за да се моли на Ала, а за друго :)
По-добре остригани без въшки, отколкото брадати козли с пушки.

Татуираните и гримираните мен не ме плашат, за разлика от хора изпитващи ненавист към западния начин на живот. Ненавист с която закърмят и отрочетата си - в това можеш да бъдеш сигурен. Това, че има и свестни от тях не прави картинката по-розова - достатъчно е един да се радикализира, да зареди бомбата и да замине половин село.

Ти как би реагирал, ако хванеш някой за ръка, извадиш го от огъня и той после заведе дело срещу теб, че си му изкълчил ръката?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от analgin »

Имате ли спомен когато (не съм сигурен 2003 - 2005 г) отнеха правото на "СИКХИТЕ" да носят Kirpan (ритуален кинжал скрит по дрехите) на публични места, а тяхната религия ги задължава да бъдат неразделни с 5 неща:
Kesh: Uncut hair, usually tied and wrapped in a Dastar
Kanga: A wooden comb, usually worn under a Dastar
Katchera: Cotton undergarments, historically appropriate in battle due to increased mobility when compared to a dhoti. Worn by both sexes, the katchera is a symbol of chastity.
Kara: An iron bracelet, a weapon and a symbol of eternity
Kirpan: An iron dagger in different sizes. In the UK Sikhs can wear a small dagger, but in the Punjab they might wear a traditional curved sword from one to three feet in length.
И тук става въпрос за една нация която е известна като, най-добрите и преданни войни на английската корона.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от optics »

Сори за офтопика но просто се набива на очи:
Когато Клисар Куц Киро Катурна Кака Кина Кварталната К**ва, Край Крайградските Кокошарници, Кооперативните Кокошки Кудкудякаха, Кака Кина Каза:"Клати Киро, Клати, Както Клисар Клати Камбана, Както Кировец Кърти Камъни, Какъв К*р, Каква Красота, Като Кремиковски Комин".
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от myhata II »

Изпростяваш доценте, изпростяваш, на това ли ви учиха в БАН ?
:D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Bistra »

Aма той доцент ли е? Малей, не му личи! :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор