Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizenship

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от emilcho »

klisurov написа:
speedy написа:Мнението, че след време мнозинството ще иска жените да са забулени е меко казано несериозно
Може и да ти изглежда несериозно, но тук, в Кебек, не се казва "Честита Коледа", а "Весели Празници".
От доста време не съм виждал украсени Коледни дръвчета на обществени места.
И всичко това е, за да не се дразнят 'другите'.

За мен, Канада е изградена (по един или друг начин) от бели християни и всички останали, ПОМОЛИЛИ да бъдат приети в Канада са ДЛЪЖНИ да се съобразяват с този факт.
Всеки може да ходи облечен както намери за добре, да изповядва която намери за добре религия, но факт е, че неработен ден е (около) Великден.

Иначе наистина е тъпо да поздравяваш 'бурка' или 'кипа' с " Честита Коледа".
Изображение

Това е снимка от Place Desjardins. Едва ли е единственото място с коледни елхи в Монреал...

За мен пък, Канада е демократична страна, където се насърчава толерантността към различните и хората са свободни да се обличат и обичат както им харесва, да изповядват или не каквато си искат религия и стига да спазват законите, не са длъжни да се съобразяват с цвета и религията на тези, които (по един или друг начин) са я изградили (Канада-та).
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Bistra »

optics написа:Не омесвайте сексуална и религиозна ориентация. Първото е генетично и се случва в някакъв що годе константен процент от хората, второто е собствен (или натрапен) избор който няма нито горна нито долна граница на процентно разпределение.
Овен това в гейската библия (ако я има) не пише че другите са грешници или заблудени овчици (или дори врагове) които трябва да бъдат вкарвани в правия път. Ако рисувате карикатури на някой гейски пророк, никой няма да ви гръмне.
Абсолютно съм съгласна с това мнение. :handshake:
ivandaman написа:
scoubidou написа: Не, обаче пускат реклами и предавания по телевизора, с които обясняват на моя син че е нормално да прави свирки на Гошо от съседния вход :@
това е вярно и доста дразнещо. Дори и в училище нещо им промиват мозъците, но не съм сигурен по програма ли е или просто некой учители са ентуасиасти на тази тема..
Kъде бре пиле (пардон куче) златно видя тази реклама? По канал XXL? Ама той започва излъчвания чак след полунощ? :sweat: При това гейските емисии са рядкост. Ако синът ти не е вече в кревата по това време, се пита в задачката, бащата/майката (щото не знам какво си) на мястото ли си е? :^)
@ivandaman
В училище нищо не им промиват. Просто ги учат на толерантност.
Както забулената булка трябва да се съобразява със законите, така и вие не трябва да учите отрочето в къщи, че трябва да бие другарчето си, само защото е с друга сексуална ориентация. Щото, ако сте родител на другото дете, няма да ви е хич до смях, предполагам.
Аз имам позната, която навремето е сменяла всяка година училището на сина си, нарочен за гей. Причина за нарочването - бил е състезател по фигурно пързаляне и не е бил гей, разбира се. :D
Аз се смея, ама на нея хич не и е било до смях. Вие как бихте постъпили, ако синът ви-тинейджър се върне в къщи и ви информира, че го била девойка, обиждайки го? Само защото не го намирала особено за мъжествен. (Тук младежите тренират хокей, но не и фигурно пързаляне.) И лошото е, че той няма право да и шибне един шамар, щото ще го изкарат него виновен.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от emilcho »

agent Ozo написа:Емилчо, ето за това става дума:
Pas de décorations de Noël chez Service Canada
Québec : pas de décorations de Noël dans les édifices fédéraux
Изображение
OK, сега схванах. На пръв поглед изглежда прекалено. От друга страна, целта на администрацията е да служи на гражданите, а не да забавлява служителите си.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от klisurov »

emilcho написа:От доста време не съм виждал украсени Коледни дръвчета на обществени места.
Place Desjardins. Едва ли е единственото място с коледни елхи в Монреал...
Не мисля, че Place Desjardins е обществена собственост, како плащадите, парковете, улиците и т.н.

Иначе украсени Коледни дръвчета има(ше) във (почти) всеки търговски център.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

Абсолютно си прав, Емилчо. И щеше да е добре ако администрацията бе премахнала декорациите единствено поради този мотив.
Но, за съжаление, мотивът е друг. И това вече не е добре. Или както казваш и ти - дори е прекалено.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от emilcho »

agent Ozo написа:Абсолютно си прав, Емилчо. И щеше да е добре ако администрацията бе премахнала декорациите единствено поради този мотив.
Но, за съжаление, мотивът е друг. И това вече не е добре. Или както казваш и ти - дори е прекалено.
Мотивът е ясен - коледната украса включва религиозни символи и съответно няма място в държавни учреждения, които работят с хора изповядващи (или не) различни религии.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от pumpy »

emilcho написа:
agent Ozo написа:Абсолютно си прав, Емилчо. И щеше да е добре ако администрацията бе премахнала декорациите единствено поради този мотив.
Но, за съжаление, мотивът е друг. И това вече не е добре. Или както казваш и ти - дори е прекалено.
Мотивът е ясен - коледната украса включва религиозни символи и съответно няма място в държавни учреждения, които работят с хора изповядващи (или не) различни религии.

Е щом администрацията мое да ги уважава, да я уважават и те нея и да си махат чаршафите като ги подкани съдията. А ако го направят преди да ги подкани, още по-добре.
Но стрината се уреди с НОВА кола от цялата история и обясни на целия свят колко е горда с драперията на главата си....
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от emilcho »

pumpy написа:
Е щом администрацията мое да ги уважава, да я уважават и те нея и да си махат чаршафите като ги подкани съдията. А ако го направят преди да ги подкани, още по-добре.
Но стрината се уреди с НОВА кола от цялата история и обясни на целия свят колко е горда с драперията на главата си....
Само че, харесва ти или не, законът не я задължава да си махне чаршафа, а и не разбирам защо носенето на чаршафа е признак на неуважение.
Хората са различни и се гордеят с различни неща - някои с драпериите на главата си, други с Джон Атанасов, трети със зъболекарската си практика. Кои сме ние, че да казваме на другите с какво да се гордеят?
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от pumpy »

emilcho написа:
pumpy написа:
Е щом администрацията може да ги уважава, да я уважават и те нея и да си махат чаршафите като ги подкани съдията. А ако го направят преди да ги подкани, още по-добре.
Но стрината се уреди с НОВА кола от цялата история и обясни на целия свят колко е горда с драперията на главата си....
Само че, харесва ти или не, законът не я задължава да си махне чаршафа, а и не разбирам защо носенето на чаршафа е признак на неуважение.
Хората са различни и се гордеят с различни неща - някои с драпериите на главата си, други с Джон Атанасов, трети със зъболекарската си практика. Кои сме ние, че да казваме на другите с какво да се гордеят?
Видимо закона позволява на съдията да го изисква....а дали е признак на уважение или не, питай същата тази съдийка какво мисли по въпроса ?
А относно казването: аз като канадец имам правото да кажа какви индивиди ще ми стават съграждани или не. И на какви условия трябва да отговарят за да се случи. Не имигрантите да ми казват на мен, а аз канадеца да им казвам на тях. И те имат пълната свобода или да приемат моите условия или да ходят там от където са дошли. БДУ това точно е казал и чичото преди да се заизвинява. В една свободна страна никой не е принуден с нож в гърлото да й става гражданин.....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от optics »

Емилчо,
законът не я бил задължавал... ами как иначе ще стане ясно кой е под чаршафа ? Това е от тия неща в закона дето се подразбират.

Добре, някой друг ако каже, че вярва в Батман и иде на официалната церемония с маска на Батман, ще го признаем и него щото никъде в закона не пише "не може да се явявате на церемония за гражданство с маска на Батман" така ли ??? Очевидно в закона не може да са описани изрично всички видове маски, бурки и други начини да ти се закрие физиономията.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от optics »

И въобще, аман от щуротии - "ама неговата култура така диктува". Като например - на училище с нож, полицай на работа - с чалма и т.н.
Ми аз може да кажа, че ми е в културата да ходя на училище със спринцовка с цианкалий и малка питомна, много добричка кобра в чантата. Ако вземем български пример пък - може да кажа, че ми е в културата да въртя кучета на въже по случай не знам си какъв празник, щото на тях нищо им няма пък ние "така си го правим отколе"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

Ето ви един кандидат-президент на Украйна, който също си има своят Бог и своята религия.

Изображение
Дали в демократична Канада биха му приели кандидатурата в този вид? Според Емилчо би трябвало. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от miteto »

pumpy написа:А относно казването: аз като канадец имам правото да кажа какви индивиди ще ми стават съграждани или не. И на какви условия трябва да отговарят за да се случи. Не имигрантите да ми казват на мен, а аз канадеца да им казвам на тях.
:y:

Аз само да попитам - в хаитянското вуду жертвоприношението на животни е част от религията. На тях няма ли да им направим reasonable accommodation? Щом трябва да се съобразяваме със всякакви религиозни особености, предполагам няма да имате против на гражданската церемония някоя стрина да отреже главата на петел и да поръси с кръвта насам-натам, за да запечата клетвата за вярност към кралицата?
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Independent »

emilcho написа:Изображение

Това е снимка от Place Desjardins.
Лека поправка - снимката е от Place Montreal Trust. Complexe Desjardin е на 1-2 спирки на метрото от там.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Публикувай отговор