Въпрос за Радио Светлина

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от legioner »

analgin написа:
legioner написа:Аз не знаех че това е адвентискто радио...
Дано да си вярваш, защото едвали някой друг би ти повярвал. Изпълнил си и заръката на пастора, да се опиташ да ни дадеш от вашата "Светлина", нека спрем до тук и всеки сам да направи своят личен избор.
Щеше да е коректно от твоя страна ако беше преупредил, че членството във вашата общост е свързано и със заплащане на не малък % от личните доходи в полза на пастора.

Някой е станал с дупето нагоре тази сутрин. :D Да не са те екскомуникирали? Не се притеснявай, аз мога да изслушвам хора от всякакви религии без да ги съдя :) Излей си душата! Разкажи си какви трудности с адвентистите си имал :)

Или ако не искаш, просто не ми отогваряй. По- добре да не си губиш времето с мен както обикновено правиш с другите. :)
stoyan ignatov
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 6:24 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от stoyan ignatov »

:clap: :clap: :clap:
fighter написа:Аз пък харесвам ей този проповедник :rock:
https://www.youtube.com/watch?v=x2WK_eWihdU"
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от YOUPPI »

Изображение

ААААаааааааааааааааааааалилуя!!!
Братко, аз съм просветен. Тука двама трима антихристи се опитват да вселят дявола в душата ми, но това радио ме просветли. Чувствам се пречистен :handshake:
Бих искал да се срещна с Пастор Малдонадо :y:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от legioner »

Просто мисли на глас:

Тъжно е все пак да наблюдавам сънародниците ми тук са затворили себе си до такава степен че не уважават вижданията на другите. Нищо чудно че в по-голямата част от темите в които говоря за българската същност, много от вас не просто показват несъгласия, но и нещата ескалират до ниво караници на лично ниво. Предполагам че това се дължи на идеята че всеки от нас, на индивидулно ниво смята че това в което вярва и това което прави е най-доброто, и не може да се сравнява с това което другите правят. Странно е и как тези хора са направили трудоемката стъпка да преминат през приключението да имигрират и да попаднат в мултикултурна страна като Канада, и все още да държат съзнанието си затворено за това какво предлага света около тях. Например, никой от вас не би отишъл в турска кръчма поради това че се държи от турчин. Всичките тези идеи за това какво представлява една култура, без това да има каквото и да покритие, във вашият случай свършва с омраза а не с любопитство.

Ако вземем думите на Маршал Маклухан, и ги приложим върху българите в България и тези от които се изказаха подигравателно по темата, е едно несебеусещане и игнорантност, както се изразяват западняците. Имиджа който оставяме е такъв на едно племе което нищо не постига защото е мързеливо и само по цял ден виси във форумите и се оплаква, и дори не могат да се организират да правят нещо заедно. Но вземете в предвид и православната ни църква - не е силна и визията която излъчва за нас е такава че всякаш сме роби които рядко постигат нещо. Може би точно заради това много мюсулмани предпочитат своята религия вместо да се променят към християнство. Може би това се дължи на това че и религията ни вече не толкова силна и много българи се поддават да сменят свотята към чужда защото нашата не може да предложи взаимопомощ и толерантност, които другите предлагат.

Привлекателна ми звучи идеята да вместа че може би това индивидуалистично и егоистично поведение се дължи още от времената когато сме били под турско робство, когато всеки е искал да запази себе си, но само мога да спекулирам по тази тема. До такава степен съзнанието ни се е затворило, че се привръща в непокрито самочувствие, което не е успокояващо. Но, съм сигурен че много от вас им е писнало да бъдат нареждани за това какво представляваме и какво бихме могли да постигнем с малка доза толерантност. Толерантност не просто към себе си - да си признаваме грешките, но и толератност към ближния. Различията ни помежду ни са богатство което не трябва да става причина за обида и разединение.

България, Е била голяма работа в миналото, но е станала такава защото хората са работили заедно за една по-висока идея. Вероятно някои от вас биха казали че да сме пластични и да можем да се справяме в определени ситуации като приемаме различни идеали като хамелеони прожектира по-голяма възможност, но тези постижения идват с цена. Сега, когато всички сме разпиляние не само физически но и психически, нещата отиват към това че културата ни като българи е тази която поема най-големият шут. Без култура, дами и господа, няма българи, няма и България. Културата ни отслабва с годините и се това се вижда с прииждащите групи Турски имигранти. Не говоря това че имам против те да идват в България, говоря за това че тяхното присъствие в страната ми има ефект върху слабата българска култура. Надявам се повечето от вас да помнят делата на Левски, и разбират, че не всички хора които се е опитал да привлече са се присъединили, и много от тях дори са искали да му навредят. Но, същността да запазим себе си такива каквито сме, горди българи е това което ни прави истински българи. Левски е успял да постигне това с толератност и защото не е обръщал внимание на хора които са се опитвали да слумят духа му с "няма да стане", "няма да получиш подкрепа от никой".

Е, добре тогава, какво да правим за да разрешим проблема? Нищо особено, просто бъдете по-толерантни. Не се страхувайте и плюйте чуждите виждания. Вместо това, вместо това ги вижте, преживейте, вижте силните и слабите страни, и направете нашата по-силна и добра - българската. Това не означава че трябва да приемате идеологията на чуждите, а да я съпоставите върху вашата. Също, споделяйте българската с чуждите, в позитивна светлина, както и споделяйте българската култура помежду си. Не изисква пари, не изисква да се ходи на параклиси, не се изисква да променяте себе си.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от optics »

Тоя ме слуми с откритието, че турските имигранти ни убивали културата. Така де... подпомагали убиването.
Добре, че преди това полвин час се хилих на глас на Юпиевия бисер за Пастор Малдонадо.
Дя поясним за Бистра - Пастор му е първото име.

:lol: :lol: :lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от Bistra »

А и аз съм така - Сестра Бистра. Ама нито Сестра ми е първото, нито пък Бистра второто име. :rofl: (това за Оптика)
Сега за legioner
Братко, ама ти, недей така! Аз уважавам инакомислещите (дори и Мухата уважавам, ама след като си изпия уискито...Междувпрочем...Наздраве!), макар че пиша с малко несериозен тон. Само един въпрос ме измъчва. Как може хем да си легионер, хем смирен и набожен? То вярно, че и аз съм се кръстила Бистра, а всъщност моята е мътна и кървава, ама то е в чест на кумичката, щото и нея я уважавам. :D
Та не разбрах за турците какво хортуваш? Ти сега уважаваш ли ги или не? Ама ще се връщам често към беседата ти, докато я схвана. Мир вам! Амин! и Лека нощ! :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от legioner »

Bistra написа:А и аз съм така - Сестра Бистра. Ама нито Сестра ми е първото, нито пък Бистра второто име. :rofl: (това за Оптика)
Сега за legioner
Братко, ама ти, недей така! Аз уважавам инакомислещите (дори и Мухата уважавам, ама след като си изпия уискито...Междувпрочем...Наздраве!), макар че пиша с малко несериозен тон. Само един въпрос ме измъчва. Как може хем да си легионер, хем смирен и набожен? То вярно, че и аз съм се кръстила Бистра, а всъщност моята е мътна и кървава, ама то е в чест на кумичката, щото и нея я уважавам. :D
Та не разбрах за турците какво хортуваш? Ти сега уважаваш ли ги или не? Ама ще се връщам често към беседата ти, докато я схвана. Мир вам! Амин! и Лека нощ! :hai:
Ххахахаа. Не, нямам религиозна принадлежност. Не обичам да се ограничавам в определени групички. С времето много се оглупява като си постоянна част от такава. Тей тъй затва и не ви радвам редовно с мисленето ми. Дет се викаше, "с каквито се събереш, такъв ставаш." Пък и съм внимателен да не ви уроня самочувствието kато пастир на този форум, туко виж съм взел ви заразя c глупавият ми манталитет. :) Турците ги дадох като пример, не като мнение. пише си го отпреде на изречението. Наздравe и "харакири", или там както му казвате след критическата. :D ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от Bistra »

Aма ти си като двойник на ивалин, бре! Приеми го като комплимент, че като заговори за критически минимум, май не си достигнал неговия. Дет викаше един познат: "Проблемът е някъде по пътя между клавиатурата и екрана." :rofl:
Та наздраве за най-хубавата възраст, когато си все още млад, но не искаш на мама и тате за кафе и питие! ;)
А "харакирито" си го направи ти, вместо да пишеш глупости по форуми. Аз прекалено си обичам живота и турците не ми пречат ни най-малко. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от legioner »

Bistra написа:Aма ти си като двойник на ивалин, бре! Приеми го като комплимент, че като заговори за критически минимум, май не си достигнал неговия. Дет викаше един познат: "Проблемът е някъде по пътя между клавиатурата и екрана." :rofl:
Та наздраве за най-хубавата възраст, когато си все още млад, но не искаш на мама и тате за кафе и питие! ;)
А "харакирито" си го направи ти, вместо да пишеш глупости по форуми. Аз прекалено си обичам живота и турците не ми пречат ни най-малко. :)

Не го знам Ивалин, но ако повече от един човек сме на това мнение, повече хора се убеждаваме в едно и също нещо за тебе. Живи и здрави да са ти ако още им искаш позволение. Няма нищо по-хубаво от гъстото семейство, ама да е с мярка че после не можеш да се отлепиш. Трябва много да се радваш че ти е минало толкова леко и е трябвало само да ги питаш, аз и мойте колеги трябваше да се самоиздържаме че и наем да плащаме.
Пък за глупостите аз рекох да те отменя, ей така от добро сърце, (спомняш ли си какво е това?).. че изглежда почва почва да ти се струва тежко че чак към чашката посягаш. Пък мен ме е грижа за хората, понякога. Ех старост не е радост, ама ти си знаеш най-добре :*

Като се заговорихме за години, ето една хубава песен за която ми напомни тоя разговор : https://www.youtube.com/watch?v=ujH8QGJGgeU"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от Bistra »

М-Не, не посягам. Ей така за повишаване на настроението в края на седмицата или като излизам с приятели. :)
Хубаво е, че си добър човек. Уважавай все така по-възрасните от теб :y: и съм сигурна, че хората ще те оценят и ще имаш много приятели. Осветен ден ти желая! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от legioner »

Bistra написа:М-Не, не посягам. Ей така за повишаване на настроението в края на седмицата или като излизам с приятели. :)
Хубаво е, че си добър човек. Уважавай все така по-възрасните от теб :y: и съм сигурна, че хората ще те оценят и ще имаш много приятели. Осветен ден ти желая! ;)
Първи знаци че мъжът ти не си върши работата. Кажи ако трябва да помогна, ей сега стягам багажа и идвам да те оправя. ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от Bistra »

:rofl: :rofl: :rofl:
Ох, ама недей така, че безмалко да се задавя от смях! Не стягай нищо, ако обичаш! Всичко си му е наред и на мъжа, и на работата. Аре чао, че детето ме чака в планината! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
legioner
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 3:37 pm

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от legioner »

Bistra написа::rofl: :rofl: :rofl:
Ох, ама недей така, че безмалко да се задавя от смях! Не стягай нищо, ако обичаш! Всичко си му е наред и на мъжа, и на работата. Аре чао, че детето ме чака в планината! :D
Не се притеснявай! Аз съм мъж на всички сезони, дори и дете да имаш. Нищо до сега не ми се е опъвало, само аз опъвам ;) мой ручей бистър :* https://www.youtube.com/watch?v=3u8zZt8Qr5k" Колко му е да спретнем един omelette au fromage. От теб яйцата, от мен сиренето ;) Аз съм и merciful god, дори и мъжът ти може да гледа отстрани и да се учи. https://www.youtube.com/watch?v=ZmcRemMwb0g"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос за Радио Светлина

Мнение от Bistra »

Нередовен си и това е меко казано плашещо. :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено