Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Koko написа:Мда, днес основните борси се сринаха, вярно че е ваканционен период и не малко от участниците на пазара не търгуват, но в задачата се пита дали това е само временна корекция на борсите (която се очакваше отдавна) или е началото на нова икономическа криза. :tmi: :o
Дано всичко това е само временно въпреки че съвсем не изглежда да е така. Дори една от най-добрите компании Apple днес е с ниво точно колкото беше в началото на тази година, т.е. изтри всичко за тази година. S&P500 е вече на ниво 5% под МА200, което не е никак добър сигнал. Цената за златото започна да расте. Има огромен интерес към обратните индекси и т.н.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от nekerman »

Днес, мазало станало по борсите.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Да, доста хаос и паника имаше през последните дни. Много е неприятно ако не се оттеглиш навреме. Обаче обратните индекси донесоха добра печалба на тези които заеха навреме позиции и някои от тях бяха с +20% печалба за един ден. Разбирам че държането на позиции с години вероятно ще възвърне временните загуби, но да гледаш обезценяване на инвестициите ти до над 70% не е за всеки. Има периоди на стоковия пазар когато е най-добре да се стои настрана.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Дребни инвестиции

Мнение от myhata II »

yahoo написа:Да, доста хаос и паника имаше през последните дни. Много е неприятно ако не се оттеглиш навреме. Обаче обратните индекси донесоха добра печалба на тези които заеха навреме позиции и някои от тях бяха с +20% печалба за един ден. Разбирам че държането на позиции с години вероятно ще възвърне временните загуби, но да гледаш обезценяване на инвестициите ти до над 70% не е за всеки. Има периоди на стоковия пазар когато е най-добре да се стои настрана.
myhata II написа:
yahoo написа:ЛСБО, ЛСБО :super:
:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от newcomer »

кво стана бе пишман инвеститори
гризнахте ли дръвцето :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Дребни инвестиции

Мнение от myhata II »

Всички са на печалби, само аз съм вътре с 2 кашона водка и 3 каси бира ! ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Тъй като влязох последен в най-неподходящ момент, може би аз съм най-назад, но само 3%-4%. В същото време имам и дивиденти така че за сега не съм притеснен.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

3-4% са нищо в дългосрочен план, напоследък това са дневни флуктуации.
Последната седмица купих TSE:ITP (за трети път за поледната година), TSE:RME (за втори) и TSE:CWB (за първи)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Това TSE:RME много интересно... дивидентчета гледаш ми се струва. ;)
Аз се чудя кога ще е момента за компании като TSE:BTE.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

TSE:BTE - Анатема!
През 2012 си играх с едни подобни, TSE:ERF , но според мен това е само за дей-трейдинг и грозни спекулации. Измъкнах се с 30% печалба за по-малко от година, но остана едно неприятно чувство.
Иначе 17% дивидент, в енергийния сектор, сигурна работа - като варненските пирамиди от едно време. Може да се утрои за месец. А може и да падне с 90%, както се случило през последната година :)

П.С. А може би просто съм твърде много в спекулата с Бомбардие и излишно предпазлив към другите възможности
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от sirius »

Привет колеги инвеститори хи хи

Преди две години бях посъбрал 10-на хил. и се поразрових и аз да видя къде да ги влагам. Първо боса ме святка с едни минни акции. Той е на възраст вече, грък, и с кеф ми разправя. Още повече и че е икономист. Неговите акции бяха capstone cs.to. Добре, взех си аз малко, но и и взех да слушам Peter Schiff относно икономиката. Понеже той говореше за дългосрочни инвестиции. Интересен е типа, с удоволствие се слуша, а и е доста остроумен. Както и да е, от него понаучих нещо за икономиката, кои са основите. Ресурса е ресурс, парите са хартия. В общи линии. Та повлиян от него си купих малко злато баш кога бе няй-скъпо. Здраве да е.
Той все говореше, че сащ карат на магия. С този дълг, това производство и разходи.... обаче щатите държат още. Горе долу по него време (към 2013) открих руските източници на инфо. Основно геополитика - Стариков и Федоров. После и други. И нещата започнаха да се изясняват. Сащ си подържат долара не с производство и износ, а с конфликти. Садам не щя да ги слуша - на дръвника. Кадафи - на дръвника. John Perkins - https://www.youtube.com/watch?v=7fVAifnnlg0" . И така, нещата стават ясни.

Или накратко, ето да какво стигнах. Икономиката на всекидневно ниво е ясна - търсенето определя цената, предлагането и пр. Но като се стигне международно ниво, нещата стават други. И далеч не се огласяват. Там свободен пазар няма. Свободния пазар е (може да е) само за вътрешни потреби. От там нататък става мазало. Ето последно, решение и действие на китай раздруса световните пазари. По случая, погледнах какво става с акциите на капстон - гръка купуваше на нива 1,5 - 1,8 долара. Сега са 0,62 долара. Как, защо - не знам. Но знам че засега се е набутал.
Знам че падането цената на нефта не е само заради свободния пазар, а и заради нуждата на сащ да ограничи и ако може да подчини русия. И затова поръчва на Саудитска арабия да увеличи добива и да подбие цената. Съответно Саудитците изтъргуваха тази услуга - нападат Йемен, който е проирански, а сащ си затварят очите. Че и проявяват открит интерес към руско оръжие и щатите пак си затварят очите. Все пак много по-бързо може да се увеличи ваденето на нефт от колкото да се увеличи потреблението му.
Да продължа с источниците си, от които се образовах. Jim Rogers - крупен американски инвеститор, сега в китай. Nassim Nicolas Taleb - икономист, мениджър на фонд, публицист - има изключително ценна книжка "The Black Swan" - обяснява комплексността и неустойчивоста на съвременната западна финансова система.

та....
виждам, че сащ са бита карта. Чисто икономически. ДЪЛГ, производство, баланс, безработица и пр. Те се крепят само с оръжие. Те в момента са най-големия длъжник в света! След като са били най-големия кредитор! И китай държи ако не най-големия дял, то поне достатъчно голям за да може при желание да почне да продава дългови книжа и да има леш по борсите. Това едно. Китай отново тръгва с русия, проведоха мащабно военно учение. А това е тандем който не е за подценяване. Дори от сащ.

та не знам, колеги. дългосрочно, което вече е под 5г, не може да се предвиди. Ако сащ се издънят да "помагат на украйна" (демек да бомбят русия) - ще гризнат дървото. Особено с китай зад гърба на русия. Ако не, сащ не могат да удържат долара от колапс.

Аз лично, дългосрочно не бих инвестирал в сащ. Бих си купил къща или земя в България. Или поне европа. Дори и русия. Но не и сащ и канада. Мексико, латинска америка също заслужават внимание. Но това си е персонално виждане.

Още си държа златото де. И на хартия и в наличност. С надеждата златото да си остане ценност. И да успея да го използвам преди да е стане мазало.

Използвана "литература":
Питър шиф
Джим Рожърс от девета минута започва същноста
Насим Талеб
Федоров
Стариков
Док. Филм на Canadian Broadcasting Corporation за кризата 2008
да, клиповете са дългички, но така се получава някакво разбиране, а не ей така спусната информация.
Последно промяна от sirius на Нед Авг 30, 2015 12:47 am, променено общо 1 път.
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Koko »

sirius написа:Привет колеги инвеститори хи хи

Преди две години бях посъбрал 10-на хил. и се поразрових и аз да видя къде да ги влагам. Първо боса ме святка с едни минни акции. Той е на възраст вече, грък, и с кеф ми разправя. Още повече и че е икономист. Неговите акции бяха capstone cs.to. Добре, взех си аз малко, но и и взех да слушам Peter Schiff относно икономиката. Понеже той говореше за дългосрочни инвестиции. Интересен е типа, с удоволствие се слуша, а и е доста остроумен. Както и да е, от него понаучих нещо за икономиката, кои са основите. Ресурса е ресурс, парите са хартия. В общи линии. Та повлиян от него си купих малко злато баш кога бе няй-скъпо. Здраве да е.
Той все говореше, че сащ карат на магия. С този дълг, това производство и разходи.... обаче щатите държат още. Горе долу по него време (към 2013) открих руските източници на инфо. Основно геополитика - Стариков и Федоров. После и други. И нещата започнаха да се изясняват. Сащ си подържат долара не с производство и износ, а с конфликти. Садам не щя да ги слуша - на дръвника. Кадафи - на дръвника. John Perkins - https://www.youtube.com/watch?v=7fVAifnnlg0" . И така, нещата стават ясни.

Или накратко, ето да какво стигнах. Икономиката на всекидневно ниво е ясна - търсенето определя цената, предлагането и пр. Но като се стигне международно ниво, нещата стават други. И далеч не се огласяват. Там свободен пазар няма. Свободния пазар е (може да е) само за вътрешни потреби. От там нататък става мазало. Ето последно, решение и действие на китай раздруса световните пазари. По случая, погледнах какво става с акциите на капстон - гръка купуваше на нива 1,5 - 1,8 долара. Сега са 0,62 долара. Как, защо - не знам. Но знам че засега се е набутал.
Знам че падането цената на нефта не е само заради свободния пазар, а и заради нуждата на сащ да ограничи и ако може да подчини русия. И затова поръчва на Саудитска арабия да увеличи добива и да подбие цената. Съответно Саудитците изтъргуваха тази услуга - нападат Йемен, който е проирански, а сащ си затварят очите. Че и проявяват открит интерес към руско оръжие и щатите пак си затварят очите. Все пак много по-бързо може да се увеличи ваденето на нефт от колкото да се увеличи потреблението му.
Да продължа с источниците си, от които се образовах. Jim Rogers - крупен американски инвеститор, сега в китай. Nassim Nicolas Taleb - икономист, мениджър на фонд, публицист - има изключително ценна книжка "The Black Swan" - обяснява комплексността и неустойчивоста на съвременната западна финансова система.

та....
виждам, че сащ са бита карта. Чисто икономически. ДЪЛГ, производство, баланс, безработица и пр. Те се крепят само с оръжие. Те в момента са най-големия длъжник в света! След като са били най-големия кредитор! И китай държи ако не най-големия дял, то поне достатъчно голям за да може при желание да почне да продава дългови книжа и да има леш по борсите. Това едно. Китай отново тръгва с русия, проведоха мащабно военно учение. А това е тандем който не е за подценяване. Дори от сащ.

та не знам, колеги. дългосрочно, което вече е под 5г, не може да се предвиди. Ако сащ се издънят да "помагат на украйна" (демек да бомбят русия) - ще гризнат дървото. Особено с китай зад гърба на русия. Ако не, сащ не могат да удържат долара от колапс.

Аз лично, дългосрочно не бих инвестирал в сащ. Бих си купил къща или земя в България. Или поне европа. Дори и русия. Но не и сащ и канада. Мексико, латинска америка също заслужават внимание. Но това си е персонално виждане.

Още си държа златото де. И на хартия и в наличност. С надеждата златото да си остане ценност. И да успея да го използвам преди да е стане мазало.

Използвана "литература":
Питър шиф
Джим Рожърс от девета минута започва същноста
Насим Талеб
Федоров
Стариков
Док. Филм на Canadian Broadcasting Corporation за кризата 2008
да, клиповете са дългички, но така се получава някакво разбиране, а не ей така спусната информация.
Сириус, мисля че си объркал темата - тук наистина пишат хора които се опитват да правят пари от спестяванията си. Ако имаш желание да си чешаме езиците на тема неизбежният и предстоящ фалит на САЩ, предлагам мнението ти да бъде отделено в нова тема, като например - "Колко време остава до фалита на САЩ". Струва ми се че желаещи да пишат в подобна тема има и то доста.

И още нещо, стана ми любопитно златото в наличност къде го съхраняваш?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Дребни инвестиции

Мнение от myhata II »

Koko написа:
sirius написа:Привет колеги инвеститори хи хи

Преди две години бях посъбрал 10-на хил. и се поразрових и аз да видя къде да ги влагам. Първо боса ме святка с едни минни акции. Той е на възраст вече, грък, и с кеф ми разправя. Още повече и че е икономист. Неговите акции бяха capstone cs.to. Добре, взех си аз малко, но и и взех да слушам Peter Schiff относно икономиката. Понеже той говореше за дългосрочни инвестиции. Интересен е типа, с удоволствие се слуша, а и е доста остроумен. Както и да е, от него понаучих нещо за икономиката, кои са основите. Ресурса е ресурс, парите са хартия. В общи линии. Та повлиян от него си купих малко злато баш кога бе няй-скъпо. Здраве да е.
Той все говореше, че сащ карат на магия. С този дълг, това производство и разходи.... обаче щатите държат още. Горе долу по него време (към 2013) открих руските източници на инфо. Основно геополитика - Стариков и Федоров. После и други. И нещата започнаха да се изясняват. Сащ си подържат долара не с производство и износ, а с конфликти. Садам не щя да ги слуша - на дръвника. Кадафи - на дръвника. John Perkins - https://www.youtube.com/watch?v=7fVAifnnlg0" . И така, нещата стават ясни.

Или накратко, ето да какво стигнах. Икономиката на всекидневно ниво е ясна - търсенето определя цената, предлагането и пр. Но като се стигне международно ниво, нещата стават други. И далеч не се огласяват. Там свободен пазар няма. Свободния пазар е (може да е) само за вътрешни потреби. От там нататък става мазало. Ето последно, решение и действие на китай раздруса световните пазари. По случая, погледнах какво става с акциите на капстон - гръка купуваше на нива 1,5 - 1,8 долара. Сега са 0,62 долара. Как, защо - не знам. Но знам че засега се е набутал.
Знам че падането цената на нефта не е само заради свободния пазар, а и заради нуждата на сащ да ограничи и ако може да подчини русия. И затова поръчва на Саудитска арабия да увеличи добива и да подбие цената. Съответно Саудитците изтъргуваха тази услуга - нападат Йемен, който е проирански, а сащ си затварят очите. Че и проявяват открит интерес към руско оръжие и щатите пак си затварят очите. Все пак много по-бързо може да се увеличи ваденето на нефт от колкото да се увеличи потреблението му.
Да продължа с источниците си, от които се образовах. Jim Rogers - крупен американски инвеститор, сега в китай. Nassim Nicolas Taleb - икономист, мениджър на фонд, публицист - има изключително ценна книжка "The Black Swan" - обяснява комплексността и неустойчивоста на съвременната западна финансова система.

та....
виждам, че сащ са бита карта. Чисто икономически. ДЪЛГ, производство, баланс, безработица и пр. Те се крепят само с оръжие. Те в момента са най-големия длъжник в света! След като са били най-големия кредитор! И китай държи ако не най-големия дял, то поне достатъчно голям за да може при желание да почне да продава дългови книжа и да има леш по борсите. Това едно. Китай отново тръгва с русия, проведоха мащабно военно учение. А това е тандем който не е за подценяване. Дори от сащ.

та не знам, колеги. дългосрочно, което вече е под 5г, не може да се предвиди. Ако сащ се издънят да "помагат на украйна" (демек да бомбят русия) - ще гризнат дървото. Особено с китай зад гърба на русия. Ако не, сащ не могат да удържат долара от колапс.

Аз лично, дългосрочно не бих инвестирал в сащ. Бих си купил къща или земя в България. Или поне европа. Дори и русия. Но не и сащ и канада. Мексико, латинска америка също заслужават внимание. Но това си е персонално виждане.

Още си държа златото де. И на хартия и в наличност. С надеждата златото да си остане ценност. И да успея да го използвам преди да е стане мазало.

Използвана "литература":
Питър шиф
Джим Рожърс от девета минута започва същноста
Насим Талеб
Федоров
Стариков
Док. Филм на Canadian Broadcasting Corporation за кризата 2008
да, клиповете са дългички, но така се получава някакво разбиране, а не ей така спусната информация.
Сириус, мисля че си объркал темата - тук наистина пишат хора които се опитват да правят пари от спестяванията си. Ако имаш желание да си чешаме езиците на тема неизбежният и предстоящ фалит на САЩ, предлагам мнението ти да бъде отделено в нова тема, като например - "Колко време остава до фалита на САЩ". Струва ми се че желаещи да пишат в подобна тема има и то доста.

И още нещо, стана ми любопитно златото в наличност къде го съхраняваш?
Коки, човека споделя горчивия си опит, аз вече споделих моя с ЛСБО !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от newcomer »

мух що бе.скапа черния дроб ли.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

През тази година сентенцията "sell in May and go away" важи с най-пълна сила. По данните от последните 2 тримесечия личеше, че Канадската икономика навлиза в рецесия и сегашната констатация не би трябвало да ни впечатлява, а американската подмина пика и най-вероятно ще бъде повлечена надолу заради глобалната нестабилност. Ще се отворят след време нови възможности за инвестиране, но изглежда ще се наложи доста да почакаме. Жалко че се включих на пазара чак в последната му фаза когато евентуалната печалба е най-малка, а риска от загуби най-голям.
Публикувай отговор