Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

yahoo написа:Аз съм само от около година и половина в тази "игра", но я приемам сериозно и търся стратегии и правила които да водят до успех ...
yahoo написа:Петрола си е чиста спекулация близка до хазарт и преди наближаваща икономическа криза не разбирам защо очакваш че може например скоро цената да се удвои. Това му е пазарната цена засега и не виждам никаква фундаментална причина която да промени нещата при наближаващ период на намалено потребление, което значи че ще разчиташ само на спекулативните флуктуации които са непредвидими според мен. Ако ще ги държиш акциите с години нещата се променят. Да, възможно е да има много по-високи цени, но ти трябва много търпение за да ги дочакаш. Точно затова споменах за проблемите с оувъртрейдинга - почти неизбежни загуби колкото по-често купуваш/продаваш от паника.
Не е ли малко силно мнение за човек който е много отскоро в "играта", особено пък ако и не е подкрепено с резултат както този на "с200"...

По отношение на "оувъртрейдинга" може и да си прав - аз познавам един, който през 2008 година плати над $4,400 в комисионни на брокера си (при положение че там мин комисионна беше $1) и това наистина му се отрази зле на резултата защото завърши годината само с едни 64 или 68% печалба, което му беше най-лошия резултат до момента (и първият под 100%). ;(
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Panem et Circenses написа:Не е ли малко силно мнение за човек който е много отскоро в "играта", особено пък ако и не е подкрепено с резултат както този на "с200"...
Резултат съм давал вече за миналата година. Процента не е висок защото транзакциите са няколко хиляди и не ми се смятат поотделно. Смятам го като процентно увеличение на сумата в акаунта ми за година за по-лесно, а понеже той е огромен и реално много малка част от парите са били инвестирани то и процента върху общото е малък. Сигурен съм че съм имал поне 20-30% възвръщаемост ако се сметне само за парите които са били инвестирани. Тази година не без основание очаквам да е поне двойно.
Последно промяна от yahoo на Чет Апр 28, 2016 7:56 pm, променено общо 1 път.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

И аз като yahoo не мисля че има значение кой брокер или stock screener се ползва. Не правим по 100 сделки на ден, че да икономисваме от комисиони за транзакции. Има и такива играчи, но мисля че не пишат баш тука.
Ще бъде любопитно всеки да сподели откъде черпи информация.
Ето за мен - чета каквото пише в Google finance (на компютъра) и MSN Money (на телефона). Източниците както всеки ще забележи са едни и същи - Wall Street Journal, Forbes, Financialpost.com, SeekingAlpha, Motleyfool (тия последните са обикновено безполезни, жълта преса) и разни други дето преписват от горните.
Отделно следя няколко блога, от дъжд на вятър
http://www.joshuakennon.com/"
http://contrarianedge.com/"
http://www.moderngraham.com/"
http://www.serenitystocks.com/"
http://canadianvalueinvesting.com/"
http://www.bengrahaminvesting.ca/Value_ ... e_Fund.htm"
Като дойде време да избирам нови акции (2-3 пъти в годината), си правя Stock Screener. Критериите съм ги споменавал някъде назад в темата, свеждам списъка до 20-30 фирми, хващам 3-4 за ушите и чета ден-два насам-натам докато избера една. Понякога уцелвам веднага, понякога след година, както дойде.
Едно нещо не мога да разбера - как сериозен сайт като Forbes например е пълен с булшит отдолу, толкоз ли много ги храни Google Adds че да не подбират рекламите по никакъв начин. Едно време поне по скъпите списания рекламираха яхти и часовници, сега няма таргет.


P.S. buy TSE:ALC (с паричките от TSE:ITP от оня ден)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:Петрола си е чиста спекулация близка до хазарт и преди наближаваща икономическа криза не разбирам защо очакваш че може например скоро цената да се удвои. Това му е пазарната цена засега и не виждам никаква фундаментална причина която да промени нещата...
Къде съм споменавал, че очаквам цената на петрола да се удвои?! Дори и без да се удвоява цената на петрола, цената на акциите на много петролни компании е скочила в пъти за последните два и половина месеца:
BTE 150%
ECA 100%
MEG 87%
CPG 53%
CNQ 42%

Мисълта ми беше, че е но брайнер при петрол под 30$ да вкараш свежи пари в петролни компании. Колкото и спекулативна да е цената на черното злато има цени за добив, проучване, разработка и т.н. и когато се оказва, че цената е такава, че инвеститорите виждат бъдещите добиви занижени, то те купуват.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Предположих че си чел прогнозите за $60 до края на годината. Обясняваха го логично че първо трябвало петрола да се вдигне преди да започне да пада при рецесия, а пък преди това трябвало да минат президентските избори и 2017 бил един от възможните варианти за година на срив на икономиката и съответно петрола.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Дребни инвестиции

Мнение от todor73 »

Към це200, учудвам се че не спомена стокхаус форумите, за франкофоните също е интересен аржан на те-ве-а, аз съм малко на стратегията уан наит стори и често сменям акциите, но гледам да изкарвам минимум 200 $ на седмица, инъче съм лонг с орбит докато не си върна загубите :) Все още търся стратегия, от октомври 2015 съм в бизнеса, почнах с 9000$, да видим докъде ще я докарам догодина, засега съм се ориентирал с пенитата, от тия по 2-5 цента, много е кеф кога акцията скочи с 1 цент, вече си напред с 20-50 %, същото важи обаче и кога падне :)

Успех на всички в новия хазард!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Ами ти си направо шампион :) $200 минимум на седмица при само $9к акаунт си е над 100% годишно и не виждам смисъл да търсиш друга стратегия стига този успех да не се дължи на късмета на начинаещия. Избягвам пени стокс по много причини, но най-вече понеже риска там е неконтролируем - можеш да спечелиш много или да загубиш почти всичко за много кратко, което си е чист хазарт. За разлика от това при акции или ЕТФ в нормалния диапазон $10-100 съществуват стратегии за печалба с контролируем риск, т.е. вероятността за печалба е значително над 50%, а не винаги под 50% както е при хазарта.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

На мен лично ми направи впечатление, че в Канада когато енергийните и акциите на суровините са във възход, всичко друго върви и обратното.
Не вървят ли суровините парите се оттеглят от пазарите. Може да е малко първично и пресилено това ми виждане, но имам чувството, че не е много далеч от истината.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:На мен лично ми направи впечатление, че в Канада когато енергийните и акциите на суровините са във възход, всичко друго върви и обратното.
Не вървят ли суровините парите се оттеглят от пазарите. Може да е малко първично и пресилено това ми виждане, но имам чувството, че не е много далеч от истината.
С малки изключения това си е правило и то е съвсем логично. Когато икономиката дърпа здраво нагоре то и трябват суровини, има търсене и цената на всичко расте. В обратната посока е същото. За съжаление наближава края на растеж на световната икономика и посоката на всичко това е предварително известна. Неизвестните са само кога и с колко.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Ето това е една доста интересна книжка, която на съвсем популярен език обяснява принципите на манипулиране на пазара и как да се синхронизираме с манипулаторите, а не да сме поредните им жертви.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от victorcho_sf »

От 2007 година насам, няма икономически модел, който да е актуален и да може чрез него да се интерпретира състоянието и тенденциите в икономиката. ФЕД, ЯЦБ, ЕЦБ се грижат за това, няма реално търсене, няма реално предлагане, всичко е изкуствено. Нали знаете кой е най-големият страх на банкера - липсата на инфлация. Това и правят - инфлация. Ето тук има и малко друга информация - ftp://ftp.fao.org/docrep/fao/012/i0854e/i0854e01.pdf
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Я да види дядо поп, има ли в гърнето... акции или злато???

Billionaire Soros Cuts U.S. Stocks by 37%, Buys Gold Miner

Изображение
One of the more closely watched 13F reports yesterday in addition to that of Warren Buffett was that of Soros Fund Management, the family office of George Soros, which revealed that while the 85 year old billionaire was not quite as bearish as his former chief strategist Stanley Druckenmiller, or Carl Icahn for that matter, had turned decidedly sour on overall equity exposure.
As shown in his 13F, Soros slashed his overall long equity holdings by over 25% to just $4.5 billion as of March 31, which was the lowest such position since 2013.
https://www.sec.gov/cgi-bin/browse-edga ... getcompany"

http://whalewisdom.com/filer/soros-fund-management-llc"
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Ttorontoo »

Бате Сорос да взема да купи малко биткойонс...какво се занимава с глупости. :D
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Злато да, има някакъв смисъл при наближаваща сериозна нестабилност може би другата година, но Бъфет да инвестира над милиард в Apple и то почти в пика за годината при средна цена $109 ми изглежда или налудничаво или гениално, ако разполага с информация която не знаем. Само до днес е на минус $150 млн. от тази инвестиция.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Дребни инвестиции

Мнение от miteto »

yahoo написа:Злато да, има някакъв смисъл при наближаваща сериозна нестабилност може би другата година, но Бъфет да инвестира над милиард в Apple и то почти в пика за годината при средна цена $109 ми изглежда или налудничаво или гениално, ако разполага с информация която не знаем. Само до днес е на минус $150 млн. от тази инвестиция.
Доколкото знам, Бъфет не се занимава с day-trading ами с доста дългосрочни инвестиции. Така че да гледаш дали е на плюс или минус в рамките на половин-една-две години, няма смисъл.
Публикувай отговор