Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от sundance »

c200, може би не съм се изразила правилно. Участието ми в Герон обаче е всичко друго, но не и спекула. Решението ми да инвестирам там е базирано на месеци наблюдение, а не на натрупване на голям обем и надежди за breakout.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Като казахме спекула аз от седмица съм в петрола.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

В петрола съм от миналата година, NYSE:BP и TSE:HSE. Сънкор също не е лошо.
Sundance, не говоря за конкретния холдинг, а за частта "fully invested", която противоречи на фундаменталния подход. Нека да е добро предприятие, но нека също да не прехвърля 10-15% от портфейла. Значи поне 7-8 различни акции. Не повече от 15 обаче, трудно става за следене и управление. Разбира се това е само моето мнение, има и други школи.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от sundance »

c200, разбирам. И аз харесвам идеята за диверсификация. Проблемът е, че с моя малък акаунт тази стратегия не работи. Обичам да заключвам малки печалби през кратки периоди от време и ако съм инвестирала в повече от 2 компании, печалбата бива "изядена" от комисионни.

Чували ли сте за новия апликейшън за commison-free търговия от моб. устойства Robinhood? В момента само граждани на САЩ могат да го ползват, а за Австралия има листа на чакащите.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

c200 написа:В петрола съм от миналата година, NYSE:BP и TSE:HSE. Сънкор също не е лошо.
Ти си в дългосрочни с цел предимно дивиденти.
Аз почнах кратки заигравания във високоликвидни и много подценени компании.
Вчера капитализирах 10% от BTE.TO за което бях споменавал и преди време.
Опасно е, но се надявам петрола да е в минимума си.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от davidT »

Девойчета,разтоварвайте самосвалите докато е време ;)
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от mortigur »

Ето нещо интересно за инвестиране. На който му се рискува де.

https://investly.co"
Taxation is theft.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Имам едно питане свързано с ETF основани на бонове.
Вече известно време ZCS (short corporate bond) ми изплащат месечни дивиденти, но не мога да резбера има ли и къде е уловката?
Как така "притежавам" бонове, които плащат дивидент, а в същото време изглежда, че мога да ги продам преди датата им на падеж без никакво наказание?
Изглежда много добре за да е истина - хем получавам дивидент от бонове, хем не съм длъжен да затварям средства до датата им на падеж!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Тъй като курса на долара не подсказва закопуването на NYSE акции аз залагам на следните от TSE:
AGU, LNR, CCL.B, IFC, BRP, DDC, MAL, BCB, L, MFI, LAS.A, BMO, TD, BNS, LB, DOL, NA, CNQ, MFC, SLF, TRP, MG, BCE, T, RCI.B, CNR, ENB.
Преди близо година написа че залагаш на тези акции в CAD вместо в USD както аз казвах че основно правя. Каква е равносметката за годината? Би трябвало да си на поне 13.7% печалба за да нулираш обезценяването на CAD защото толкова е нарастването на USD/CAD (1.24 -> 1.41) дори без никаква инвестиция на щатските долари.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Забрави!
Тогава не знаех как точно стават нещата и че не може да накупиш наведнъж много компании, но по малко акции.
В крайна сметка останах с два фонда на Танжерините, които бладодарение на много малък дивидент завършиха на 0.
Всички индивидуални акции отдавна ги махнах и преминах на краткосрочни бонове за сега ZCS, защото хич не ми се вижда розово положението. Остана ми един REIT фонд които е на минус, но с добър дивидент.
И едни акции в петрола, които препродавам непекъснато и изглежда ще се чака някоя и друга година.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от mortigur »

Kpetrov написа:Забрави!
Тогава не знаех как точно стават нещата и че не може да накупиш наведнъж много компании, но по малко акции.
В крайна сметка останах с два фонда на Танжерините, които бладодарение на много малък дивидент завършиха на 0.
Всички индивидуални акции отдавна ги махнах и преминах на краткосрочни бонове за сега ZCS, защото хич не ми се вижда розово положението. Остана ми един REIT фонд които е на минус, но с добър дивидент.
И едни акции в петрола, които препродавам непекъснато и изглежда ще се чака някоя и друга година.
Може повече от някоя друга година да е.
http://www.economist.com/saudi_interview"
Taxation is theft.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Петрола и за мен не изглежда да е добра инвестиция в момента. Всички данни показват тенденция към свръх производство, намалено потребление и като добавим наближаваща рецесия нещата вървят към още по-ниски нива. През последната рецесия цената спадна от над $90 до под $60.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Дребни инвестиции

Мнение от ivanko13 »

yahoo написа:Петрола и за мен не изглежда да е добра инвестиция в момента. Всички данни показват тенденция към свръх производство, намалено потребление и като добавим наближаваща рецесия нещата вървят към още по-ниски нива. През последната рецесия цената спадна от над $90 до под $60.
Твоя ли е тази прогноза?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Дребни инвестиции

Мнение от todor73 »

Нещо за Петролия :) , изглеждаще добре, но Мъдурков (Куиард) им резна крилата без консултации даже, не съм доволен, даже имам колеги инвестирали...

Аз съм за ОРТ, пени малко, но много обещаващи ... от няколко години :D
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

ivanko13 написа:
yahoo написа:Петрола и за мен не изглежда да е добра инвестиция в момента. Всички данни показват тенденция към свръх производство, намалено потребление и като добавим наближаваща рецесия нещата вървят към още по-ниски нива. През последната рецесия цената спадна от над $90 до под $60.
Твоя ли е тази прогноза?
Канада е технически в рецесия от миналото лято, а САЩ е в пик след който следва неминуем спад. Китай вече за пети пореден месец е надолу. Въпроса изобщо не е дали ще има рецесия, а кога точно и колко голям ще е срива този път. При спад в икономиката спада и търсенето на петрол и доколкото видях при всяка по-голяма рецесия сценария се повтаря.
Публикувай отговор