Поздрави от Мадрид

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от grozdan »

Nagual, що си избра Канада, а не Щатите? Там определено ще ти е по-лесно с езика.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Nagual
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 3:09 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Nagual »

Съжалявам, че си се почувствал неразбран/а ;)
Nagual
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 3:09 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Nagual »

grozdan написа:Nagual, що си избра Канада, а не Щатите? Там определено ще ти е по-лесно с езика.
Не мога да ги понасям тия американци и въобще държавата им... Канада е цивилизовано място или поне така изглежда. С езика нямам проблеми, говоря много добър инглиш.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от grozdan »

Nagual написа: Не мога да ги понасям тия американци и въобще държавата им... Канада е цивилизовано място или поне така изглежда. С езика нямам проблеми, говоря много добър инглиш.
Що? Кога за последно беше там? Сериозно, погледни ги и тях, там си с английски и испански, голямо предимство е, особено за парамедик, полицай или каквато друга служба се сетиш. Плюс това - Щатите са бая по-цивилизовано място от Канада. Къде каквото ново има първо там се появява.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от succes »

NightMartini написа:Това са твоите думи:
- Аз съм строго индивидуална личност и трудно влизам в калъп.......
Аз не знам чии са тези думи, наистина, но лабораторният експеримент за конформизъм вкара един подобен(неконформист) в калъпа за нула време. :lol:
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от succes »

pumpy написа:
newcomer написа:като отидеш да си счупиш кратуната в канада сам ще разбереш.
мога да ти го обесня ,но моите съвети не са безплатни
Батка, немаше нужда. Той, момчето разбра за форума и преди твоето "включване". Споко, ние се представихме достатъчно добре вече :lol:
Пумпи, нямаше как да се издъним, когато ти си начело на екипа... в такива случаи винаги се чувствам спокоен.
Иначе а пропо д'Екзюпери,там трябва да си повечко от френски възпитаник.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от succes »

Bistra написа:
Nagual написа:А гн Психолога, който говори за вътрешният ми свят трябва да знае, че моя вътрешен свят и неговият опит в анализирането на човешките нужди и стимули са като разтоянието от тук до Андромеда....Nothing personal in this.
Почна да ми ставаш симпатичен. :rock: Един голям прегръд за това мнение, а ти сам по-добре си знаеш. Без съвети човек по-добре се оправя. ;)
Бистра, подсигури се за още голям прегръд, дано смогнеш :lol:
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от plamsht »

Nagual написа:
grozdan написа:Nagual, що си избра Канада, а не Щатите? Там определено ще ти е по-лесно с езика.
Не мога да ги понасям тия американци и въобще държавата им... Канада е цивилизовано място или поне така изглежда. С езика нямам проблеми, говоря много добър инглиш.
Не знам как се вижда Канада от Испания, но е логично да прилича повече на Щатите отколкото на Франция или Чехия(или на Испания, когато ти е харесвала).

Коко е доста лаконичен, но едва ли има време за подробности.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от optics »

Колегата когото цитирам по-долу е говорил от гледна точка на Торонто. За нас на западния бряг, някои неща не са верни. Ще ги оцветя в червено:
def34 написа: За мен предимствата на Канада са:
-толерантни към емигрантите
- възпитани и културни
-голяма държава с малко население-т.е вероятността да си намериш работа е евентуално по-голяма
-уреден и спокоен начин на живот-особенно за семейства с деца (ниска престъпност, добри социални услуги, добро безплатно здравеопазване)
-висок стандарт на живот-всичко е доста скъпо но и заплащането за труда ти е добро
-близост до Карибите, т.е след 3 часа полет можеш да отидеш от -20 на +30 градуса
-след добиване на статут-стравнително лесна и не толкова дълга процедура за гражданство
Недостатъци:
-голяма конкуренция на трудовия пазар-предимно от Източна и Южна Азия
-почти навсякъде искат да имаш местен опит при кандидастване за работа
-какъвто и опит да имаш от Европа в повечето случаи е неприложим
-гаден климат-зимата може да е "само" 6 месеца, но често е -20/-30 градуса
-абсолютно еднообразен релеф-езера, ферми, гори,царевица и всичко се повтаря с километри едно и също
-трудно се завързват контакти-хората са дистанцирани
-ограничени места и средства за забавление, освен ако не си outdoor person
-далече е от Европа и билетите са скъпи
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от the_coach »

Между другото, Гроздан е прав за щатите. Много по-отворени са. Канада е много по-консервативна от щатите. Това ще го разбереш веднага щом почнеш да правиш бизнес. А като цени, предимството е за щатите.
Nagual
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 3:09 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Nagual »

fighter написа:Между другото, Гроздан е прав за щатите. Много по-отворени са. Канада е много по-консервативна от щатите. Това ще го разбереш веднага щом почнеш да правиш бизнес. А като цени, предимството е за щатите.
В какъв смисъл това с бизнеса? Че предимството е за канадците ли? Ако е така, аз съм свикнал на такъв тип конкуренция, и тук е така.

Аз малко тъпо действам относно щатите, защото съм малко с предразсъдъци към тях, въобще не им харесвам държавата принципно, а имах възможност да влезна при Тюлените преди няколко години за мисии в Афганистан и Ирак след което - гражданство след определено време служба под пагон. Определено Канада ме привлича много повече, а аз вярвам на себе си и на това, което усещам вътрешно макар и да не мога да го кажа с думи по някога.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от the_coach »

Предимството е за Щатите. Определено по-малко средства ще са ти необходими да започнеш бизнес там. Пазарът е 10 пъти по-голям, както и конкуренцията де.
Канада е спокойна и много добре уредена страна, доста добра за живот. В Щатите също не е кофти, по-лесно се правят пари там.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Marto »

Nagual написа: а имах възможност да влезна при Тюлените преди няколко години за мисии в Афганистан и Ирак
Ако имаш предвид да зяпаш морски бозайници в аквапарк нейде в Близкия изток, може...

Щото за да кандидастваш за Navy Seals трябва да си американски гражданин (дори двойно гражданство не е разрешено).

G.I. Juanita :rofl:
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от davidT »

pumpy написа:
davidT написа: Къде е това север ? бъди малко по-конкретен да видим точни данни.Ако е това от аватара ти ,да наистина е доста приятните -36 в момента ,особедно сравнени с +20 в Испания :D
Не ме интересува колко е в момента на север, първо защото е зима и второ защото аз не съм там днес. Факт, е че зимата в Канада НЕ Е 8 месеца, а е около 6. Това ще го поддтърди всеки РАЗУМЕН човек тук. Всичко останало са приказки, които както казах по-горе трябва да се подминават......

Казваш на север в миналия си пост ,после не те интересувало север :?: .В другата тема за гражданството пак си противоречиш сам на себе си .Е как да те вземе на сериозно човек :D :D
Ти постояно казваш нещо и после се отмяташ като фурнаджийска лопата :D

Пак питам,за пореден път......къде е това север за да ти дам точни данни с температури и да се уплаши човека :D Или те е срам от климата да кажеш къде живееш :D

def34 написа: Недостатъци:
-гаден климат-зимата може да е "само" 6 месеца, но често е -20/-30 градуса
Единственото смислено мнениe в цялата тема ! А за климата бих казал че е отвратителен.Сняг,киша ,ветрoве от който падат уши ,-20,30 по 6-7 месеца. Тамън свършат снеговете,аха аха около 0-та няколко месеца ,един месец лято, и ада почва наново .Стени,планини от сняг :D Отвратителен климат,несъвместим с човешката природа !!! Камо ли пък за някой идваш от слънчева Испания с средни температури +20 :D

Нека автора на темата си зададе въпроса,защо Ка ,която има 20 пъти !!! по голяма територия от Испания ,има по-малко жители от нея ? Въпроса не е елементарен и си струва да се помисли над него.Ако си отговориш на тоя въпрос ще си разбрал много работи !
Последно промяна от davidT на Вто Дек 02, 2014 5:20 am, променено общо 4 пъти.
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от davidT »

Nagual написа:Благодаря на останалите за градивните мнения. Ще разглеждам испански форуми, защото там хората си говорят сериозно по тия теми.

Моля Админа да ми изтрие профила веднага щом види това съобщение.

Поздрави.
Много правилно решение ! Тук, в този форум няма какво да научиш.Бягай в някой испански такъв,там цари друга атмосфера и качество на потребителите и ще научиш много повече.

Все пак ако се задържиш,избягвай мненията на потребителите pumpy /най-вече/ ,мухата ,бистра и още 1,2-ма. Това са така наречените форумни шутове,палячовци :D Самотници ,който киснат по цял ден тук и пишат само и единствено глупости.Няма материя от която да не разбират ! :D За теб и мнението ти за Ка е по-добре да ги избягваш :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Публикувай отговор