Поздрави от Мадрид

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от ivandaman »

yahoo написа:Nagual е оставил достатъчно много инфо за себе си в нета така че не си и помислям че е шега. Търсеше подкрепа, а намери само неразбиране и нормално беше да се оттегли. Дано се включи един ден пак за да напише първите си отзиви поне като турист.
You can't be serious....

Първо дойде тук с attitude на "Big Shot"
Твърди че бил полиглот и говорел "много добър" английски но още с първото си изречение направи (поне за мен) две очевадни грешки като не един, а два пъти написа думата progres с едно "S" вместо с две "progresS"

След това започна да се отваря как щял да ни "бие" ако ни познавал.

Но ми се струва че най-обидно му стана когато Митето му обясни че наготово с лъжичката в устата само в детската градина дават и че трябва сам да прочете някои неща.

Марто пък напълно го сломи като му обясни че тюлените ще ги гледа само в аквариум.

Аз също го взех насериозно в началото и съвсем добронамерено му отговорих защото обикновенно съм склонен да окуражавам хора които обмислят такава сериозна стъпка като имиграция, но като го видях какъв е перушан спрях да пиша в темата му, защото ми е ясен като отворена книга.
Последно промяна от ivandaman на Вто Дек 16, 2014 7:19 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от yahoo »

ivandaman написа:You can't be serious....
Това са странични аргументи които не съм коментирал въпреки че бяха очевидни. Млад е и има какво още да учи. Постинга ми беше във връзка само с въпроса дали е нов кандидат с истински намерения или е шега на стар участник. След под минута справка с Гугъл се вижда кой е и че са верни много от нещата които е написал. Можеше и да използва измислен ник ако търсеше сеир.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

yahoo, thanks! :clap:
In Mesoamerican folk religion, a Nagual or Nahual (both pronounced [na'wal]) is a human being who has the power to magically turn himself either spiritually or physically into an animal form: most commonly a donkey, turkey, or dog, but also other and more powerful animals, such as the jaguar and puma.
:P
Нищо не пише за тюлените. :D
Между другото, знаеш ли, колко обичам новорегистрирани членове да ми се мятат на лични. Айде със здраве и умната! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от YOUPPI »

За мен предимствата на Канада са:
-толерантни към емигрантите
- възпитани и културни
-голяма държава с малко население-т.е вероятността да си намериш работа е евентуално по-голяма
-уреден и спокоен начин на живот-особенно за семейства с деца (ниска престъпност, добри социални услуги, добро безплатно здравеопазване)
-висок стандарт на живот-всичко е доста скъпо но и заплащането за труда ти е добро
-близост до Карибите, т.е след 3 часа полет можеш да отидеш от -20 на +30 градуса
-след добиване на статут-стравнително лесна и не толкова дълга процедура за гражданство
Недостатъци:
-голяма конкуренция на трудовия пазар-предимно от Източна и Южна Азия
-почти навсякъде искат да имаш местен опит при кандидастване за работа
-какъвто и опит да имаш от Европа в повечето случаи е неприложим
-гаден климат-зимата може да е "само" 6 месеца, но често е -20/-30 градуса
-абсолютно еднообразен релеф-езера, ферми, гори,царевица и всичко се повтаря с километри едно и също
-трудно се завързват контакти-хората са дистанцирани
-ограничени места и средства за забавление, освен ако не си outdoor person
-далече е от Европа и билетите са скъпи
"Толерантни" са доста преувеличено казано. Това ще го провери сам на място.
"Възпитани и културни" - тук ще те оставя да го провериш сам
"Голяма държава" - да, ама с безумни срокове и цени на изпълнение на поръчките. Да работа има, но заплащането в 95% от случаите е доста неадекватно
Здравеопазването е на много високо ниво, стига да не ти се налага да го търсиш. Колегите от форума могат да споделят. Нашият рекорд в Уржанса с единия терорист е 13 часа и .... си тръгнахме, без да ни приеме доктор
Висок стандарт на живот??? Това сравнено с Гана, Хаити, или къде другаде? Бензина падна, но цените на храните в последните 10 години скочиха три-пет пъти. Заплащането йок :n:
За да идеш до карибите, ще ти трябва седмица отпуск. Ама ти ще имаш две седмици отпуск за цяла година. Кой ще ти гледа децата през ваканциите и т.н.???
"Гражданството" ти дава право на безпроблемно влизане в Щатите. Е, и да гласуваш също.
Относно недостатъците.
1. Ти си емигрант и си оставаш такъв до края на живота ти.
2. Намирането на читава работа е много трудно. Тук са много толерантни и с предимство са местните, жени, гейове, черни и после някъде си ти.
3. Целият ти жизнен опит до момента струва една голяма нула. Не разчитай на това, което знаеш.
4. Безумни цени на забавленията, а цигари, алкохол са .... перфектно мяст за отказване от тях.
Има и още, ама излизам. Ако искаш пък за Квебек мога да допълня допълнително.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от yahoo »

YOUPPI, навлизаш в материя която е безкрайно дъвкана и тези обобщения които правиш може да са валидни само погледнати от твоята камбанария. Ако смисъла на живота ти е да сгъваш кашони по фабриките да, може и да си останеш доживот на опашката дори след черните, а напълно е възможно и след бездомните. Обаче да отричаш че след определен по-сериозен напън от страна на емигрант за разумно количество години не може да се мине средното ниво в Канада по повечето показатели е меко казано негативно отношение изобщо към живота. Ако държиш да не се напъваш много и да чакаш друг да ти осигури висок стандарт на готово то Канада, а дори и социалния Квебек не са подходящото място със сигурност.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от pumpy »

YOUPPI написа: "Толерантни" са доста преувеличено казано. Това ще го провери сам на място.
"Възпитани и културни" - тук ще те оставя да го провериш сам
"Голяма държава" - да, ама с безумни срокове и цени на изпълнение на поръчките. Да работа има, но заплащането в 95% от случаите е доста неадекватно
Здравеопазването е на много високо ниво, стига да не ти се налага да го търсиш. Колегите от форума могат да споделят. Нашият рекорд в Уржанса с единия терорист е 13 часа и .... си тръгнахме, без да ни приеме доктор - това само доказнва, че в неговото състояние е нямало НИЩО спешно. Критерийте за спешност са "заплаха за живота в следващите 30 минути, ако не се предприеме интервенция". За мен това не е спешен пациент, това е родител, който сега му е скимнало да види лекар. Ако имаше избор да чакаш до следващия ден и да отидеш в walk in clinic безплатно или да отидеш в спешното срещу фактура от 4к, например, как би квалифицирал състоянието на "терориста" и кое поведение би избрал ?

Относно недостатъците.
1. Ти си емигрант и си оставаш такъв до края на живота ти. - което мен хич не ме притеснява. Когато мнозинството от канадците имат моя жизнен опит и знания, тогава бих се замислил, че това е проблем
2. Намирането на читава работа е много трудно. Тук са много толерантни и с предимство са местните, жени, гейове, черни и после някъде си ти. - работа се намира в зависимост какво ПРЕДЛАГАШ. Червените килими на летището свършиха преди много години
3. Целият ти жизнен опит до момента струва една голяма нула. Не разчитай на това, което знаеш. - тук съм напълно съгласен. Колкото по-бързо забравиш всичко от България, толкова по-добре
4. Безумни цени на забавленията, а цигари, алкохол са .... перфектно мяст за отказване от тях. - и това кое му е лошото ? И то казано от родител ???
Има и още, ама излизам. Ако искаш пък за Квебек мога да допълня допълнително.
Канада е невероятно място, с малко мудна бюрокрация, но макар и бавно нещата се случват.... ако зависеше от мен, не бих я заменил с нищо друго, държавата де, не бюрокрацията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

pumpy написа:4. Безумни цени на забавленията, а цигари, алкохол са .... перфектно мяст за отказване от тях. - и това кое му е лошото ? И то казано от родител ???
:y:
Към точката за отпуската да добавя
Аз имам 3 седмици официaлно платенa отпуска, когато искам да я взема и 2 седмици по Коледа и Нова година също платенa.
Съпругът ми - 6 (не дни, седмици)
Предполагам, че такива като яху дори не са зависими от отпуска, защото те самите си решават, кога да почиват.
Така че...Кой, както се уреди! :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от roumensp »

Bistra написа:
pumpy написа:4. Безумни цени на забавленията, а цигари, алкохол са .... перфектно мяст за отказване от тях. - и това кое му е лошото ? И то казано от родител ???
:y:
Към точката за отпуската да добавя
Аз имам 3 седмици официaлно платенa отпуска, когато искам да я взема и 2 седмици по Коледа и Нова година също платенa.
Съпругът ми - 6 (не дни, седмици)
Предполагам, че такива като яху дори не са зависими от отпуска, защото те самите си решават, кога да почиват.
Така че...Кой, както се уреди! :$
Аз също имам 1 месец платени, в момента карам 5-тата си ваканция за годината и само тя е 2 седмици. И не, не съм на държавна работа. ;)
pumpy написа:3. Целият ти жизнен опит до момента струва една голяма нула. Не разчитай на това, което знаеш. - тук съм напълно съгласен. Колкото по-бързо забравиш всичко от България, толкова по-добре
Е, аз пък не съм съгласен. За някои професии може и та е така, но за моята и тая на жена ми не е, опитът се цени и това, което ползваме в работата си в по-голямата си част е научено в България.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от roumensp »

yahoo написа:YOUPPI, навлизаш в материя която е безкрайно дъвкана и тези обобщения които правиш може да са валидни само погледнати от твоята камбанария. Ако смисъла на живота ти е да сгъваш кашони по фабриките да, може и да си останеш доживот на опашката дори след черните, а напълно е възможно и след бездомните. Обаче да отричаш че след определен по-сериозен напън от страна на емигрант за разумно количество години не може да се мине средното ниво в Канада по повечето показатели е меко казано негативно отношение изобщо към живота. Ако държиш да не се напъваш много и да чакаш друг да ти осигури висок стандарт на готово то Канада, а дори и социалния Квебек не са подходящото място със сигурност.
Някои хора предпочитат да обсъждат международното положение, вместо да се напъват ... въпрос на приоритети. :D
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от the_coach »

roumensp написа:
yahoo написа:YOUPPI, навлизаш в материя която е безкрайно дъвкана и тези обобщения които правиш може да са валидни само погледнати от твоята камбанария. Ако смисъла на живота ти е да сгъваш кашони по фабриките да, може и да си останеш доживот на опашката дори след черните, а напълно е възможно и след бездомните. Обаче да отричаш че след определен по-сериозен напън от страна на емигрант за разумно количество години не може да се мине средното ниво в Канада по повечето показатели е меко казано негативно отношение изобщо към живота. Ако държиш да не се напъваш много и да чакаш друг да ти осигури висок стандарт на готово то Канада, а дори и социалния Квебек не са подходящото място със сигурност.
Някои хора предпочитат да обсъждат международното положение, вместо да се напъват ... въпрос на приоритети. :D
:D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
pumpy написа:3. Целият ти жизнен опит до момента струва една голяма нула. Не разчитай на това, което знаеш. - тук съм напълно съгласен. Колкото по-бързо забравиш всичко от България, толкова по-добре
Е, аз пък не съм съгласен. За някои професии може и та е така, но за моята и тая на жена ми не е, опитът се цени и това, което ползваме в работата си в по-голямата си част е научено в България.
Може би не се изказах правилно: опита и знанията никои не може да ти отнеме и това е супер. Да им ги навираш в очите непрекъснато обаче е супер непрактично и не се получава. Да не говорим, че трябва да си " open minded" и да научиш техния начин, преди да започнеш да им разправяш "какви сте тарамбуки" и да им даваш акъл. Ето това имах предвид и пресен пример:

през лятото имах една овсъ за асистент, зъболекар от Индия, който за мой ужас си взе изпита и ще започне да практикува след някой и друг месец в БК. Та момчето дойде да поработи като сестра, докато си чака документите за зъболекар. Да, ама не - той беше доста над тези неща и хем му се "работеше" хем тази работа не беше за неговата каста. Един ден ще правя една протезка и той ме моли да подреди зъбите в лабораторията. Аз му казвам "ОК, няма проблем, но искам да видя какво правиш, тоест е трявва да го правиш пред мен и в мое присъствие, защото ако направиш нещо не както аз искам, трябва да викам пациента пак за "замервание" и изобщо сложна и ненужна процедура" - той ме поглежда с насмешка, но казва добре. Все пак съм му началник :)
Каква изненеда на другата сутриин, когато отивам в офиса и той горд и щастлив ми показва наредените зъби - на мен лошо ми стана - беше направил точно това, от което аз се притеснявах: използвал знанията си от Индия, беше направил нещо, което е изобщо не приложимо в практиката на стоматология в Северна Америка. аз кротко му казах да си събере багажа и да напусне клиниката моментално. Поканих го да дойде вечерта ако иска и ако се интересува да му разкажа защо го уволнявам. ТОй дойде, дали ме е чул какво му приказвам си е негова работа, но в този случай невежеството и надменността му му изиграха ужасно лоша шега....

Ето това имах предвид " да забравим".
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от miteto »

pumpy написа:... от Индия ...
... той беше доста над тези неща и хем му се "работеше" хем тази работа не беше за неговата каста ...
say no more :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Може би не се изказах правилно: опита и знанията никои не може да ти отнеме и това е супер. Да им ги навираш в очите непрекъснато обаче е супер непрактично и не се получава. Да не говорим, че трябва да си " open minded" и да научиш техния начин, преди да започнеш да им разправяш "какви сте тарамбуки" и да им даваш акъл. Ето това имах предвид ...
В такъв случай ти говориш за attitude, не за опит, за което съм съгласен. Но трябва да мине известно време, докато успееш да си пренастроиш мисленето и отношението, не става за 1 ден (поне на мен ми трябваше време).
Колкото си по-пресен, толкова си по-убеден, че те са "тарамбуки", а ние сме голяма работа, не си ли забелязал ? :D Като мине повече време почваш да схващаш защо е точно обратното и защо изискват "канадски опит".
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от YOUPPI »

yahoo написа:YOUPPI, навлизаш в материя която е безкрайно дъвкана и тези обобщения които правиш може да са валидни само погледнати от твоята камбанария. Ако смисъла на живота ти е да сгъваш кашони по фабриките да, може и да си останеш доживот на опашката дори след черните, а напълно е възможно и след бездомните. Обаче да отричаш че след определен по-сериозен напън от страна на емигрант за разумно количество години не може да се мине средното ниво в Канада по повечето показатели е меко казано негативно отношение изобщо към живота. Ако държиш да не се напъваш много и да чакаш друг да ти осигури висок стандарт на готово то Канада, а дори и социалния Квебек не са подходящото място със сигурност.
Няма професия, където заплащането в последните десет години да е скочило с 300%. Ако има, явно съм го пропуснал, извинявай.

Ние сме средна класа според всички местни статистики. Но помня какво можех да си позволя преди и какво сега. Разказвай на хора с поне 8-10 и повече години тук, как като се "напънат" и пак ще имат нивото на живот както преди :lol:
pumpy написа:
YOUPPI написа: "Толерантни" са доста преувеличено казано. Това ще го провери сам на място.
"Възпитани и културни" - тук ще те оставя да го провериш сам
"Голяма държава" - да, ама с безумни срокове и цени на изпълнение на поръчките. Да работа има, но заплащането в 95% от случаите е доста неадекватно
Здравеопазването е на много високо ниво, стига да не ти се налага да го търсиш. Колегите от форума могат да споделят. Нашият рекорд в Уржанса с единия терорист е 13 часа и .... си тръгнахме, без да ни приеме доктор - това само доказнва, че в неговото състояние е нямало НИЩО спешно. Критерийте за спешност са "заплаха за живота в следващите 30 минути, ако не се предприеме интервенция". За мен това не е спешен пациент, това е родител, който сега му е скимнало да види лекар. Ако имаше избор да чакаш до следващия ден и да отидеш в walk in clinic безплатно или да отидеш в спешното срещу фактура от 4к, например, как би квалифицирал състоянието на "терориста" и кое поведение би избрал ?

Относно недостатъците.
1. Ти си емигрант и си оставаш такъв до края на живота ти. - което мен хич не ме притеснява. Когато мнозинството от канадците имат моя жизнен опит и знания, тогава бих се замислил, че това е проблем
2. Намирането на читава работа е много трудно. Тук са много толерантни и с предимство са местните, жени, гейове, черни и после някъде си ти. - работа се намира в зависимост какво ПРЕДЛАГАШ. Червените килими на летището свършиха преди много години
3. Целият ти жизнен опит до момента струва една голяма нула. Не разчитай на това, което знаеш. - тук съм напълно съгласен. Колкото по-бързо забравиш всичко от България, толкова по-добре
4. Безумни цени на забавленията, а цигари, алкохол са .... перфектно мяст за отказване от тях. - и това кое му е лошото ? И то казано от родител ???
Има и още, ама излизам. Ако искаш пък за Квебек мога да допълня допълнително.
Канада е невероятно място, с малко мудна бюрокрация, но макар и бавно нещата се случват.... ако зависеше от мен, не бих я заменил с нищо друго, държавата де, не бюрокрацията.
Ти имаш ли деца? Да си чувал понятието "ОТИТ" на ухото на 4 годишно дете? Виждал ли си как плаче и се държи за ушето? Чувал ли си как казва "Боли ме ушето"? Това не е предлог за среща с лекар и може да изчака 10-12 часа, нали?

Що се отнася до това "какво предлагаш", пусни го горе да тези оптимистите, дето чакат визи. Те са готови за разбият пазара със знания, умения е невиждани способности :y:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от yahoo »

YOUPPI написа:Няма професия, където заплащането в последните десет години да е скочило с 300%. Ако има, явно съм го пропуснал, извинявай.
В момента все още можеш да се радваш че изобщо имаш работа защото много дори от местните я загубиха през последните години. И живота по моя преценка е поскъпнал двойно за храната и повечето неща, а не тройно през последните десетина години въпреки че официалната статистика показва да е средно само 30% за 2000-2014:

http://www.bankofcanada.ca/rates/relate ... alculator/"

Заплатите в много сектори бяха увеличени поне с толкова.
Публикувай отговор