Поздрави от Мадрид

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Nagual
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 3:09 pm

Поздрави от Мадрид

Мнение от Nagual »

Здравейте Сънародници.

Случайно попаднах на този форум, търсейки информация за Канада. На 30 току що навършени години съм, родом от Бургас. Бях на 15 години, когато със семейството ми дойдохме да живеем в Мадрид - Испания. Моята история е 15 / 15 :)

Съвсем сериозно обмислям да емигрирам към Канада с жената и синчето ми, което е на годинка и половина. Тепърва започвам да разглеждам информации. Хвърлил съм око на Ванкувър В.С. и Алберта. Като цяло съм запознат със състоянието на канадската икономика и това е едно място, където с удоволствие бих живял. Манталитета е другото голямо ''ЗА'', което много натежа последно време. Манталитета и начина на мислене в Канада много ми привличат вниманието. Разбира се всичко това има отражение, освен на другите места, в икономиката на Канада. Те първа се подготвям, като все по-сериозно приемам идеята... Не мога да ви задавам въпроси за българско образование, защото имам такова само до 8ми клас там.

Интересуваше ме преди всичко да си изясня някои митове и легенди, като примерно ''плащаш 20 000 канадски долара ако не отговяряш на някои от изискванията и си в бизнеса'' или сказанието, че може да се замине ей така, тоест хващаш си самолета и заминаваш за Канада да си търсиш живота, както казваме тука. Верно ли е това?

Чудя се и за работата...Говоря много добър английски, перфектен испански и португалски (с диалектите), също руски и въобще съм с капацитет да се разбирам на всички езици от латинската и славянската група. Секретар съм на най-голямата българска асоциация в Испания, но не знам културата дали носи пари и възможности там...

В златните за Испания времена, които ясно отминаха и всичко се прецака, нямаше и нужда от учене, на 20 години живеех буквално като цар и въобще не осъзнавах, че един ден мандрата може да свърши...Тук имаме семейна фирма с договори с най-голямата застрахователна компания в страната - Mapfre. Основните дейности са реставрация на сгради, външни и вътрешни цялостни преустройства, от електричеството през plumbing и т.н. Експерти сме в този сектор. Отделно аз се подготвям за полицай тука и имам лиценз със статут на правителствен агент в сектор частна сигурност.

Стегнал съм се да уча отново и когато дойде идеята за Канада започнах да се замислям...Полицейското образование тук и това там са коренно различни според това, което прочетох...Няма да е много валидно, за това се замислям и за други неща.

В същност толкоз много въпроси мога да извадя от себе си, че .... знаете как е :)

Ще съм благодарен ако някой сподели опита си с мен.

Пращам ви големи поздрави от Мадрид! Дано в Канада българите да са в по-добри интер български отношения! :handshake:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от the_coach »

Доста постижения имаш. Искаш да почнеш тук от минус 1 ? Go ahead ;)
Nagual
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 3:09 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Nagual »

Ами да, въобще страхът от непознатото и аз сме нещо много не-съвместимо. Имам висок приключенски дух. Ако ще е за емигриране на сериозно искам да е семейно. За това първо трябва да си изясня някои въпроси за да разбера дали въобще е реалистично по начина, по който аз си го мисля...

От инфото, което съм видял до сега разбрах, че има различни процедури за емиграция, които се делят грубо на федралната, франкофонската и всички останали. Явно Канада си търси квалифицирани емигранти, което е супер.

Съществува ли наистина това ''хващаш си самолета и идваш в Канада''? За сега все още съм с български паспорт, което няма да е така за дълго време.

Поздрави.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от the_coach »

За да те качат на самолета трябва да имаш канадска виза.
Разгледай имиграционните процедури. http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp"
И си прецени по коя можеш да минеш. Поразгледай този форум, има доста писано и за имиграционните процедури, и за идването с работна виза. За съжаление аз не съм много в час с подробностите по процедурите, ако някой от съфорумците се включи с повече информация ще е ок за теб.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от pumpy »

Nagual написа:Ами да, въобще страхът от непознатото и аз сме нещо много не-съвместимо. Имам висок приключенски дух. Ако ще е за емигриране на сериозно искам да е семейно. За това първо трябва да си изясня някои въпроси за да разбера дали въобще е реалистично по начина, по който аз си го мисля...

От инфото, което съм видял до сега разбрах, че има различни процедури за емиграция, които се делят грубо на федралната, франкофонската и всички останали. Явно Канада си търси квалифицирани емигранти, което е супер.

Съществува ли наистина това ''хващаш си самолета и идваш в Канада''? За сега все още съм с български паспорт, което няма да е така за дълго време. НЕ

Поздрави.
Доколкото съм чел тук се чака поредна променя във федералната процедура и спонсорирането на квалифицирани работници. Погледни официалния сайт на cic.gc.ca

За да се качиш на самолета ти трянва виза или паспорт на страна без визи. Все едно обаче, кацнал като такъв си реално турист и това по никакъв начин не ти помага да се установиш тук.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от tonich »

Само едно ще ти кажа: Стой си в Испания, там поне имаш нещо!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:
Nagual написа:Ами да, въобще страхът от непознатото и аз сме нещо много не-съвместимо. Имам висок приключенски дух. Ако ще е за емигриране на сериозно искам да е семейно. За това първо трябва да си изясня някои въпроси за да разбера дали въобще е реалистично по начина, по който аз си го мисля...

От инфото, което съм видял до сега разбрах, че има различни процедури за емиграция, които се делят грубо на федралната, франкофонската и всички останали. Явно Канада си търси квалифицирани емигранти, което е супер.

Съществува ли наистина това ''хващаш си самолета и идваш в Канада''? За сега все още съм с български паспорт, което няма да е така за дълго време. НЕ

Поздрави.
Доколкото съм чел тук се чака поредна променя във федералната процедура и спонсорирането на квалифицирани работници. Погледни официалния сайт на cic.gc.ca

За да се качиш на самолета ти трянва виза или паспорт на страна без визи. Все едно обаче, кацнал като такъв си реално турист и това по никакъв начин не ти помага да се установиш тук.
Аз за 14 години не съм чул дори някой да се е установил тук след като е дошъл като турист. Може и да има де.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от 7George »

Само легална емиграция те оправя, по някоя от процедурите. След много чакане и различни жертви. Нелегалните, даже и установили се тука, след години ги депортират обратно, това знам аз.

Да, и не чети много в "Приказки под шипковия храст" - там е страшно. :!:
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от pumpy »

7George написа:Само легална емиграция те оправя, по някоя от процедурите. След много чакане и различни жертви. Нелегалните, даже и установили се тука, след години ги депортират обратно, това знам аз.

Да, и не чети много в "Приказки под шипковия храст" - там е страшно. :!:
Мен ако ме шиташ не чети нищо никъде на сериозно този форум - това ако искаш да имигрираш де. АКо имаш излишно време и искаш да си го губиш - bienvenido
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от ivandaman »

Hola Amigo,

Моят съвет, вземи си испанският паспорт и ела на екскурзия да видиш как са нещата. Напоследък забелязвам че има доста испанци които работят тук като сервитьори, и продавачи в магазини, не знам с какъв статут са обаче..

Животът тук е доста различен от Испания. Набляга се предимно на работа и по-малко на сиеста. :) Има голяма вероятност да ти хареса но със сигурност ще има неща от испанският начин на живот които ще ти липсват.

Аз по принцип съм "ЗА" всяко ново начинание но трябва да прецениш какво ще загубиш и какво евентуално ще спечелиш. В повечето случаи едно ново начало те дърпа назад финансово, но всеки случай е различен. Дано при теб да не е така.

Успех.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Павел »

Уау! Учил е в Бг само до 8-ми клас и от 15 години не живее там, а пише по-грамотно от половина висшисти тук! :y:
Сигурно в Испания наистина нещата са се яко скапали, за да иска да изпусне питомното и да дойде тук да гони дивото.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от ivandaman »

Павел написа: Сигурно в Испания наистина нещата са се яко скапали, за да иска да изпусне питомното и да дойде тук да гони дивото.
Ами 25% unemployment. А при младежите (под 25 години) е 53%... Зашеметяващи статистики.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от davidT »

Все пак от страна с перфектен климат,топли хора и купони да се забиеш в страна с 8 месеца зима и сняг по 2,3 метра ми се струва доста глупаво :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Nagual
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 3:09 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Nagual »

Благодаря ви за отговорите приятели!

Испания е моята страна, с нея мога да се идентифицирам повече от колкото с БГ. Бг нищо не ми е дала, само ме изгони.

Това със сиестата и фиестата е малко народен фолклор :D Свъсем не е така в същност, или не съвсем така :D Хората си бачкат, но както казах манталитета е малко друго яче...Иначе Испания е перфектното място за живот.

Разбрах аз, че работата заминава към испанският паспорт...И без това за полицейското образование ще сменям нашенския, който и без това не виждам за какво ми е. Вчера гледах в този федералният сайт за емиграция в секцията с държавите, чиито поданици нямат нужда от виза за да ходят в Канада - с испански паспорт няма нужда от визи и може да се седи там легално 6 месеца с подновяване след това. Което е достатъчно дълго време за да си намери човек работа. Явно така ще се получи. През това време идва ред на курсовете. Аз съм и доброволец от Гражданска Защита и гледам (пак в правителственият сайт), че Канада има нужда и от парамедици, та ще видим кои курсове са валидни.

Освен това съм писал до 2 пилотски школи, 1 във Ванкувър и една в Торонто да видим дали мога да си приравня там дипломата за пилот на дронове и въобще как стоят нещата с дроновете. Тук още не е навлезнало, но примерно в щатите е отдавна на пазара...Един цивилен пилот на дрон не взема по-малко от 60 000$ на година.

Много ви благодаря, че се отзовахте. Продължаваме да сме в контакт. Ако на някой му трябва по-специфична информация за Испания да ми пише.
Nagual
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 3:09 pm

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Nagual »

davidT написа:Все пак от страна с перфектен климат,топли хора и купони да се забиеш в страна с 8 месеца зима и сняг по 2,3 метра ми се струва доста глупаво :D
Има хора за всичко, аз си падам по хладния климат ;) А и не в цяла Канада е сняг до ушите целогодишно. Поздрави!
Публикувай отговор