Поздрави от Мадрид

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от plamsht »

newcomer написа:сеа,ако някой си мисли,че испанеца съм аз,не съм аз
не ,че не бих могъл да бъда той ,но напоследък нямам много време за губене или по скоро изморих се да влизам в словесни контакти със завършени идиоти
все още влизам във форума от време на време заради Мухата II,единственният който не си е загубил ума напълно и е съхранил психиатрията си до някакво приемливо ниво
За запетайките и грамотността незнам но съм малко разочарован че не си ти.Макар че щеше да е липса на въображение да се повтаряш с един и същ сюжет.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от YOUPPI »

yahoo написа:
YOUPPI написа:Според моя калкулатор 0.33+300% прави почти долар. Как го сметна 200, не знам.
Значи накрая ще излезе че говорим за едно и също нещо, но не можем да се разберем. 3 пъти увеличение ти го броиш като старата цена умножиш по 3. Но това не е 300% увеличение на старата цена, а 200% за което аз говоря. Смята се така: $0.33 стара цена са 100% от старата цена. $1 - $0.33 = $0.67 увеличение върху старата цена са ( 0.67 * 100 ) / 0.33 = 203% увеличение върху старата цена.
Да сме живи и здрави! Това е важното :y: Няма да спорим за глупости. Проблемът е, че покупателната способност на хората намалява. Колко беше картата за градски транспорт в Монреал преди пет години да речем? Сега бензина падна, ама пак цените ще идат нагоре ...
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от newcomer »

[Да сме живи и здрави! Това е важното :y: Няма да спорим за глупости. Проблемът е, че покупателната способност на хората намалява. Колко беше картата за градски транспорт в Монреал преди пет години да речем? Сега бензина падна, ама пак цените ще идат нагоре ...*]

то пак зависи
аз в момента ако бях в канада от падането на цените на горивата/нафта,бензин/ щях да си повиша покупателната способност с едни 1000 д на месец
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

newcomer написа:сеа,ако някой си мисли,че испанеца съм аз,не съм аз
не ,че не бих могъл да бъда той ,но напоследък нямам много време за губене или по скоро изморих се да влизам в словесни контакти със завършени идиоти
все още влизам във форума от време на време заради Мухата II,единственният който не си е загубил ума напълно и е съхранил психиатрията си до някакво приемливо ниво
Що бе? Павел пише рядко. Явно го е срам. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Marto »

Батка, бензинът падна много, ама дизелът е на почти същите цени. Върти си синджирчето и не ги мисли бившите си колеги.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от yahoo »

Бензина падна в Канада, но пак в Монреал си остана най-скъп :(
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

Днес сипах по 99 цента/литър в Ange-Gardien, Quebec. Не е толкова далече от Монреал.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Marto »

Под 80 цента в Едмънтън, което ме прави тъжен. Нямам нищо против да давам за бензин 50 долара повече на месец, само и само нефтеният бум тука да продължава :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от newcomer »

Marto написа:Батка, бензинът падна много, ама дизелът е на почти същите цени. Върти си синджирчето и не ги мисли бившите си колеги.
и аз това правя
щото като си спомня какво се случи 2008-2009 ми иде да ги разстрелям всичките помияри
и ми се разваля настроението
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от 7George »

yahoo написа:Бензина падна в Канада, но пак в Монреал си остана най-скъп :(
Всичко си има цена. Искате да живеете в "хубавата провинция" и да задържите останалото население с доживотен социал - трябват ви високи данъци. Плюс предишните години безвремие, натрупали огромен дълг - така ще е до края явно. Не ви се мести другаде, разбирам ви, и аз съм така. На другите места има пък други простотии. Бензина е евтин настина при нас, ама апартамент дето го рентвах за 1100 преди 5 - 6 обиколки на слънцето, сега се давал за $2000.. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от roumensp »

Marto написа:Под 80 цента в Едмънтън, което ме прави тъжен. Нямам нищо против да давам за бензин 50 долара повече на месец, само и само нефтеният бум тука да продължава :)
А мен ме прави тъжен ниският канадски долар и бензинът изобщо не може да ми го компенсира. ;)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от 7George »

roumensp написа: А мен ме прави тъжен ниският канадски долар и бензинът изобщо не може да ми го компенсира. ;)
Ясно - не можеш да пазаруваш евтино в щатите. Пробвай да закараш нещо за продан на юг... ;)
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

roumensp написа: А мен ме прави тъжен ниският канадски долар и бензинът изобщо не може да ми го компенсира. ;)
Ти пък, да си тъжен точно преди Коледа! Давай с логиката на другарите - русофили! Нали си в Канада и пазаруваш с канадски долари?! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от the_coach »

roumensp написа:
Marto написа:Под 80 цента в Едмънтън, което ме прави тъжен. Нямам нищо против да давам за бензин 50 долара повече на месец, само и само нефтеният бум тука да продължава :)
А мен ме прави тъжен ниският канадски долар и бензинът изобщо не може да ми го компенсира. ;)
За момента ниският канадски долар ме устройва :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Marto »

roumensp написа:
Marto написа:Под 80 цента в Едмънтън, което ме прави тъжен. Нямам нищо против да давам за бензин 50 долара повече на месец, само и само нефтеният бум тука да продължава :)
А мен ме прави тъжен ниският канадски долар и бензинът изобщо не може да ми го компенсира. ;)
Ако толкова ти се ходи по екзотични острови - ей ти PEI на другия край на Канада ;)
Публикувай отговор