Въпрос за многократна виза

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Въпрос за многократна виза

Мнение от celicata »

Здравейте,
Не мога да намеря документа за Многократна туристическа виза. Може ли за линк или тя е същата форма както и за еднократна виза. Ако е така къде се посочва, че желаем да бъде многократна визата ?
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от def34 »

Няма отделен документ за многократна виза, кандидатства се за туристическа виза, като CIC преценява дали да даде многократна.

Starting on February 6, 2014 (00:01 EST), all visa applicants will automatically be considered for a multiple entry visa. The visa officer reviewing your application may be able to give you this type of visa even if you applied for a single entry visa.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от MrGeek »

По принцип няма вече еднократна посетителска виза. Ако ти дадат виза е многократна и с валидност до края на валидността на паспорта, дори и да си посочил еднократно посещение за две седмици в самите документи. Пресен пример от преди два месеца.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от celicata »

Благодаря ви за отговорите.
Когато изпращам документите на родителите ми трябва ли да изпратя и копие от нотариалния им акт за недвижимо имущество и извлечение от банковите им сметки? Ако да трябва ли да бъдат преведени на английски език от преводаческа агенция или мога да ги преведа и аз самият ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от pumpy »

celicata написа:Благодаря ви за отговорите.
Когато изпращам документите на родителите ми трябва ли да изпратя и копие от нотариалния им акт за недвижимо имущество и извлечение от банковите им сметки? Ако да трябва ли да бъдат преведени на английски език от преводаческа агенция или мога да ги преведа и аз самият ?
ожеш да си ги преведеш сам. пращаш копие от оригиналите и превода към тях. Пробвай да кандидатстваш онлайн, доста по-лесно е
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от celicata »

Върнаха ми пакета с документите от Букурещ заедно с писмо в което пише че трябва да се свържем с Канадския визов център в София за да ни задвижат процедурата по издаване на туристическа виза. Гледам им цените и какво трябва да дам по 140 лв на човек за нещо което вече сме направили ?
Съжалявам че не подадохме документите online и да си спестя всичките тези разправии.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от optics »

celicata написа:Върнаха ми пакета с документите от Букурещ заедно с писмо в което пише че трябва да се свържем с Канадския визов център в София за да ни задвижат процедурата по издаване на туристическа виза.
Пише ли ЗАЩО ???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от celicata »

Пише че от 23.06.2014 кандидатстването става само online или чрез визовия център в София
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от bucca »

Да, така е, ако подавате на хартия, документите за туристическа виза от 23.06 насам се изпращат до визовия център в София. Трябва да платите тяхната такса за обработка на документите и куриерските услуги (ако не сте в София) от вашето населено място до София и обратно. На нас ни казаха, че работят с Тип-Топ куриер. Визовият център ще обработи документите и ще ги изпрати до Букурещ за слагане на визата.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от celicata »

А ако нашите документи са попълнени и таксите са платени пак ли трябва да има плащам за нещо което е свършено вече ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от pumpy »

Ако не са ви усвоили парите, просто си подайте онлайн, използвайте същото плащане или ако не може, поискайте рефънд за него и си платете за онлайн обработка. Преводите можете да си ги качите на онлайн молбата и готово.
Ако са ви взели парите, за да ви кажат, че не става по вашия начин - това просто не е истина.
ani_1973
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 1:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Въпрос за многократна виза

Мнение от ani_1973 »

И ние изпаднахме в същата ситуация. Как можем да си поискаме рефънд на платената такса?
Публикувай отговор