Български взаимотношения в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Bistra »

Oбидена муха. :rofl:
Аз пък въобще не се обиждам, като някой не иска приятелството ми. Намирам си някой друг, който да го иска и считам въпроса за приключен. :party: :sun: :d: :dance:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от myhata II »

optics написа:Едно приятелче вика - "Проблемът в България е - че има много българи!"
Същото е и в Торонто, а па за Монреал да не говорим :)

?>
Вие от какво потекло сте ? :lol:
Смях, поредния назидателен тон !!!
Доколкото разбрах бая по голям си от мен, или меко казано много се излагаш ! :^)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от anxeli »

Муха, излагаш се :D! Сбирките се обявяваха във форума и всички бяха поканени, който иска - идваше.
Коко, като идваш непременно обяви дата за среща, аз ще направя специална покана за мухата :^), може би и лимузина да изпратим, ще видим ...
Това "българщина" винаги ми е звучало като свинщина :lol:, не знам какво значи, бабеци ли да правим, мартеници ли, какво значи това? Хората са направили българско училище в примера на легионера, значи все пак имат някакви идеи за запазване на "българщината" ... Ама не те приемааат :wasntme:, защо?
Като терапия, както предложи емиланова (макар и безплатна) ще предложа на легионера да се опита да влезе в общество, което да приемем изглежда затворено, само ако мисли че по някакъв начин ще стои добре в него. Ако има деца, записват се в българското училище. Ако има обществени събития, предлага се помощ в организацията, събират се средства и т.н. В общоприетия случай е нужно първо да се покажеш в добра светлина, да работиш за нещо с хората, за да те възприемат, харесат, разчитат на теб.
Аз не съм много добра в оставянето на добро първоначално впечетление - не съм контактна, забравям имена, не мога да водя дребни разговори за глупости. 97% от комуникацията обаче е невербална, ако някой човек или семейство ми хареса и искам да се виждаме по-често търся възможности да се засичаме и да общуваме повече. Така се намират хора, с които ти е приятно и на които можеш да разчиташ и те на теб. Няма значение дали са богати или безработни, имам приятели и от двата вида, важното е когато ми се обадят се радвам и правя неща за тях, макар че много ме мързи :D, както и те за мен. Само защото някой е българин не може да ме накара да харесам човека и да го вкарам в някаква компания. Не мога да повярвам че големи хора не осъзнават тези неща.

А оптикс и жена му веднага ги харесАх ужасно :D , защото са много истински и непринудени хора. Който не ми вярва да се запознае лично и той.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Bistra »

anxeli написа:Муха, излагаш се :D! Сбирките се обявяваха във форума и всички бяха поканени, който иска - идваше.
Коко, като идваш непременно обяви дата за среща, аз ще направя специална покана за мухата :^), може би и лимузина да изпратим, ще видим ...
Това "българщина" винаги ми е звучало като свинщина :lol:, не знам какво значи, бабеци ли да правим, мартеници ли, какво значи това? Хората са направили българско училище в примера на легионера, значи все пак имат някакви идеи за запазване на "българщината" ... Ама не те приемааат :wasntme:, защо?
Като терапия, както предложи емиланова (макар и безплатна) ще предложа на легионера да се опита да влезе в общество, което да приемем изглежда затворено, само ако мисли че по някакъв начин ще стои добре в него. Ако има деца, записват се в българското училище. Ако има обществени събития, предлага се помощ в организацията, събират се средства и т.н. В общоприетия случай е нужно първо да се покажеш в добра светлина, да работиш за нещо с хората, за да те възприемат, харесат, разчитат на теб.
Аз не съм много добра в оставянето на добро първоначално впечетление - не съм контактна, забравям имена, не мога да водя дребни разговори за глупости. 97% от комуникацията обаче е невербална, ако някой човек или семейство ми хареса и искам да се виждаме по-често търся възможности да се засичаме и да общуваме повече. Така се намират хора, с които ти е приятно и на които можеш да разчиташ и те на теб. Няма значение дали са богати или безработни, имам приятели и от двата вида, важното е когато ми се обадят се радвам и правя неща за тях, макар че много ме мързи :D, както и те за мен. Само защото някой е българин не може да ме накара да харесам човека и да го вкарам в някаква компания. Не мога да повярвам че големи хора не осъзнават тези неща.
А оптикс и жена му веднага ги харесАх ужасно :D , защото са много истински и непринудени хора. Който не ми вярва да се запознае лично и той. P.S. Забравих...за Оптика да питам...А той сцепИ ли мрака или?... Разбирам, защо те е очаровал като ти чета подписа. Само не мога да разбера, защо пуска реклама от името на някой друг? Колко му е като си решил да правиш бизнес да си регистрираш ник. |(
:y: И аз съм адски утрепана с непознати. Не приказвам много, абе истински темерут! Мой Щерю е по-голям контактьор от мен.
Заради това предпочитам по-малки общества вместо масовките. Така, ако не харесваш някого, можеш безболезнено да го шкартираш без много шум и без да те обсъждат. Дразня се като хората приказват просто заради едното приказване...без мисъл.
Тук приказваме (респективно пишем), но е друго - форум е...Това специално за Павел, че трудно вдява. |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от seeker »

anxeli написа: Това "българщина" винаги ми е звучало като свинщина :lol:
Много разочароващо изказване, anxeli!

Вярно е, че много българи, напоследък, вършат само свинщини, но двете не са синоними, а антоними. За съжаление, както вече споменах в предишното изречение, истинският смисъл на „българщината“ може да се види предимно в по-старата ни история и твърде рядко в по-новата.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от anxeli »

seeker написа:
anxeli написа: Това "българщина" винаги ми е звучало като свинщина :lol:
Много разочароващо изказване, anxeli!

Вярно е, че много българи, напоследък, вършат само свинщини, но двете не са синоними, а антоними. За съжаление, както вече споменах в предишното изречение, истинският смисъл на „българщината“ може да се види предимно в по-старата ни история и твърде рядко в по-новата.
Много разочароващо е наистина когато липсва чувство за хумор. Чисто лингвистично си приличат, освен това това "щина" се използва само за негативни определения и навява мисълта за нещо мръсно, лепкаво, нещо полазващо те, което не можеш да видиш и да се отървеш от него. Още примери - простащина, дебелащина, бай-ганювщина! Защо няма една хубавщина, красивщина или благородщина примерно?
Да, сега като се замисля съм доста разочарована от тази дума, кой я сглоби, непоносима е! Всяка друга е по-приемлива!

А това горе в червеното какво е, мухата е модератор или хакер :o ? И от двете бих била приятно изненадана, способно момче, макар че пише безсмислици.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Bistra »

Викаш хем способен, хем безсмислен? :^) Ми то си е направо оксиморон туй, бре! :rock: :D
Хареса ми лингвистичният ти анализ по-горе и се замислих над това.
anxeli написа:Чисто лингвистично си приличат, освен това това "щина" се използва само за негативни определения и навява мисълта за нещо мръсно, лепкаво, нещо полазващо те, което не можеш да видиш и да се отървеш от него. Още примери - простащина, дебелащина, бай-ганювщина! Защо няма една хубавщина, красивщина или благородщина примерно?
Какво ще кажеш за думичката човещина?
Аз лично я харесвам много. Дай Боже повече полазени! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от optics »

anxeli,
Мерси за четките, изчервих се :$
Няма как да го кажа другояче освен че впечатленията за взаимни. :bow:

И за себе си бих казал точно същото -- че не съм много добър в оставянето на добро първоначално впечетление - не съм контактен, забравям имена, не мога да водя дребни разговори за глупости.

За -щината -- абсолютно съгласен. Бунащина, бумащина и т.н. Сори ама и човещина носи леко свински оттенък, за разлика от човечност. То и в такива случаи се употребява де - примерно - пръцнах в киното, ама човещина си е. :)

Що се отнася до Бистриното червено - не е от модератор, а тя самата е решила да се направи на интересна (като че ли някой още се учудва)
Ще и отговоря обаче, защото все още не ми е в списъка от 2-3 ма човека на които никога не отговарям.
Защо съм бил пускал обява от името на някой друг. Ами за да направя безкористна добрина за форумците на които може да им потрябва и безкористна добрина за предлагащия въпросните услуги. Един от активните форумци вече изрази интерес по скайпа.
Много хора въобще не ги влечат форумите (то си е губене на време - да си го кажем). За да тръгне такъв дето не го влече да се регистрира и да пише сам - трябва да има много специален стимул. Моя човек няма такъв специален стимул. Тука във Виктория едно друго приятелче ми е разправял че преди години бил във форума, ма му писнало, отказал се и вече въобще няма никакво желание да се връща.

А че Бистра била се дразнела от хора дето приказват заради едното приказване -- е, с тоя си лаф уцели десятката :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от MrGeek »

optics написа:И за себе си бих казал точно същото -- че не съм много добър в оставянето на добро първоначално впечетление - не съм контактен, забравям имена, не мога да водя дребни разговори за глупости.
Абсолютно не съм съгласен с това! Много добро и приятно впечатление си оставяте и ти и жена ти! :y: :beer: :beer:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Marto »

MrGeek написа:
optics написа:И за себе си бих казал точно същото -- че не съм много добър в оставянето на добро първоначално впечетление - не съм контактен, забравям имена, не мога да водя дребни разговори за глупости.
Абсолютно не съм съгласен с това! Много добро и приятно впечатление си оставяте и ти и жена ти! :y: :beer: :beer:
Aко бяхте ходили на кино с него друга песен щяхте да пеете с anxeli :)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от 7George »

Marto написа: Aко бяхте ходили на кино с него друга песен щяхте да пеете с anxeli :)
:D Що, кво прави - мляска пуканките или гърми с пакетчета чипс... :lol:

На мене ми останаха от Хелоуина и ся ги дояждам за мезе .. :beers:
Embrace your climate change!
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Mc.Murray »

legioner написа:..... да се борим тогава ЗАЕДНО за запазването на българщината и българското?....
Ама всички тук са ЗАЕДНО и спазват тоталната българщина. Не четеш ли форума? Типично огледало е.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Marto »

7George написа:
Marto написа: Aко бяхте ходили на кино с него друга песен щяхте да пеете с anxeli :)
:D Що, кво прави -
optics написа:пръцнах в киното
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Rhea »

Оптикс, след тези хвалби, ако си ходиш до Зарата следващото лято, да вземем да я изпием тази бира дето я планувахме преди две години ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от optics »

Хихи, то аз и преди хвалбите бях готов, ти сега ли се нави ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор