Идеи за смяна на покрив

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

Една част от покривът ми е започнал много да се къдри и дори открих 2 хлабави листа (асфалтови шингъли). Не виждам още причини за течове, ама не искам изненади по средата на зимата.

Покривът е около 10 годишен и 3/4 от него са в перфектно гладко състояние, но изненадващо една секция е зле. Там където в най-лютите следобедни часове пече най-силно. Мога лесно да и изрина и да накова нови асфалтови шингъли, но ми се ще да сложа нещо по-съвременно и не-консервативно. Имам всякакви инструменти, включително и roofing nailer.

Покривът ми е много лесен - плосък, 1000f2, с малък наклон и една единствена чукпа по средата, та не виждам смисъл да редя хиляди малки керемидки вместо големи плоскости като тези:

Изображение

Даже се изкушавам от баналните надлъжно нагънати фиброциментови панели заради лекотата с която ще се плъзга снегът надолу по тях.

Изображение

Загубих си един час ровене из разни онлайн магазини и накрая реших да потърся идеи. Някой да е поръчвал от сайт, който продава подобни неща?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от yahoo »

Проблема с тази част от покрива която преждевременно е остаряла най-вероятно е лошо проектираната вентилация недостатъчна за тази част която следобед акумулира прекомерно топлина в подпокривното пространство. Резултата е подгънати шингъли в началото и после деформиране на цялата повърхност. При мен часта над гаража остаря твърде бързо от силното слънце следобед и се оказа че липсва всякаква вентилация. Смених целия покрив, поставиха няколко допълнителни нископрофилни вентилатора (незнам как се казват на български, представляват нещо като ламаринени отдушници на покрива) и сега гарантират 20г. живот. Не съм търсил алтернативни решения защото по спешност трябваше да се сменя.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Bistra »

Съседката миналата събота и неделя беше събрала неколцина (според мен баджанаците и шуренайките), които и наковаха направо върху шингълите, нещо прилично по цвят като 1-та картинка, но по профил като втората. Бяха големи пана да речем метър на метър и половина. При нея покривът е елементарен - двускатен.
Аз го смених миналата година с компания, ама моят е сложен четирискатен с 2 застъпващи се тела + множество улами и била, освен това е много висок. Така че се доверих на традиционният метод с подмяна на шингълите и инсталация на вентилатори като обяснените от яху по-горе.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Marto »

yahoo написа:Проблема с тази част от покрива която преждевременно е остаряла най-вероятно е лошо проектираната вентилация недостатъчна за тази част която следобед акумулира прекомерно топлина в подпокривното пространство. Резултата е подгънати шингъли в началото и после деформиране на цялата повърхност. При мен часта над гаража остаря твърде бързо от силното слънце следобед и се оказа че липсва всякаква вентилация. Смених целия покрив, поставиха няколко допълнителни нископрофилни вентилатора (незнам как се казват на български, представляват нещо като ламаринени отдушници на покрива) и сега гарантират 20г. живот. Не съм търсил алтернативни решения защото по спешност трябваше да се сменя.
Toва обяснява какво се случва с козирката на гаража ми :y:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

Ъхъ. Наистина вентилацията е решаваща. Не знам дали е съвпадение, или нарочно направено, обаче най-напеченото петно е точно над главната спалня. Къщата е канадски тип, така, че таванско пространство над спалнята почти нямам - директно покрив.

Изображение

Сега като се замисля площта на покрива заедно с гаража може и да отива към 2000. Смятах 1000, защото толкова е къщата, ама с наклона + гаража работата е различна. При тези обстоятелства почвам да се замисля дали да не изкъртя и сменя само накъдрената секция.

Пуснал съм няколко запитвания и чакам отговори от Alibaba.com ама не знам дали някой ще се навие да ми шипне такова малко количесво на прилична цена.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от myhata II »

„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

Нещата станаха космати. Нямам намерение да кова нов покрив върху тази мизерия:

Изображение

Дилемата сега е дали да сменя дъските и да накова пак асвалтова хартия, или да сложа накъдрени листове метал/фиброцимент/фибростъкло
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от yahoo »

Материала е евтин - сменяй дъските първо, изглежда като един ден работа.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от arci »

Намерил си се в приключение :) Преди две години имах същото упражнение,според мен с тези листове които обмисляш ще стане малко грозно,ако пък и сменяш само едния скат..другия с бардо..знам ли ,ти си знаеш най добре.Аз как бих постъпил,както ти казва и Яху,материала не е скъп,ако нямаш изгнили греди отдолу под дъските,купи ОСБ плоскости или плейууд ,накови ги върху дъските,отгоре самозалепваща мембрана,верно е по скъпа от черната хартия,но не чак толкова ,и си накови бардо,това по новото с фибронишките хич не е лошо пък и не е скъпо.При всички случай обаче те чака работааа на жегата. :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

Една от основните причини поради които искам да превключа от шингъли на панели е че при по-дебел сняг се получава този ефект:

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от tonich »

Бе каквото решиш прави, ама действай по-бързо, че лятото свърши! ;)
Последно промяна от tonich на Нед Юни 29, 2014 1:25 am, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

Интересно сравнение шингъл/метал:

http://www.wbottawaroofing.com/shingle- ... er-choice/
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Kpetrov »

Утре ако има някоя и друга буря и завали за малко но хубаво... какво става ако не си сложил поне хартията!?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

За сега отиваме на ето този тип:

Изображение

Листове с дължината на целия покрив (29') а не 3 панела по 10' всеки. Цената с доставката и данъците отива на $2 квадратна стъпка. Почти двойно в сравнение с класическите хартиено-асфалтови шингъли, но изкарва без проблем цял век, не тече, не гори (!!!), много по-леко от шингъли не изисква никаква вентилация на таванското помещение.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Kpetrov »

Ламарина ли е това? Дай линк някакъв?
Публикувай отговор