Идеи за смяна на покрив

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от domino »

Аблъд, трите кила боб дето ги хвърлях до сега показаха безусловно, че най-високият покрив е твоя.
А иначе в тея парници нА, сАдим доматито за през зимаска и после по Нова година ги ядем заедно с колците.

Аблъд, нарочно ли не си сложил снегозадържане на покрива?
Последно промяна от domino на Чет Дек 11, 2014 7:15 pm, променено общо 1 път.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от yahoo »

Сега температурите се качват и малко над нулата, което позволява топене и много по-лесно леко разтопения и тежък сняг да не се задържи на метален покрив. При -20 мисля че ще има почти обратен ефект. Ще се лепи по-лесно за метал отколкото за шингъл. Ще чакаме нова снимка януари и тогава си мисля че няма да има разлика как изглеждат всички покриви наоколо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

domino написа:Аблъд, нарочно ли не си сложил снегозадържане на покрива?
Тюх, забравил съм!

Какъв пропуск от моя страна! |(
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от domino »

ablood написа:
domino написа:Аблъд, нарочно ли не си сложил снегозадържане на покрива?
Тюх, забравил съм!

Какъв пропуск от моя страна! |(
Първите две изречения ми бяха несериозни, но въпросът ми не беше майтап или заяждане. Както и да е.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Guinness »

domino написа:
ablood написа:
domino написа:Аблъд, нарочно ли не си сложил снегозадържане на покрива?
Тюх, забравил съм!

Какъв пропуск от моя страна! |(
Първите две изречения ми бяха несериозни, но въпросът ми не беше майтап или заяждане. Както и да е.
Ами колкото повече сняг,толкова повече изолация,докато картонетката заприлича на ескимоско иглу.Сега като задуха вятъра през ламарините ,ще има да се потиш,ама на сметката за топлото.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

За какво да задържам снега?
Съседите с бунгала с плосък покрив се катерят и ринат след всяка буря. На единия даже му подсилвахме гредата в салона 2008-ма, когато паднаха 4 метра сняг.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от domino »

Guinness написа:
domino написа:
ablood написа:
domino написа:Аблъд, нарочно ли не си сложил снегозадържане на покрива?
Тюх, забравил съм!

Какъв пропуск от моя страна! |(
Първите две изречения ми бяха несериозни, но въпросът ми не беше майтап или заяждане. Както и да е.
Ами колкото повече сняг,толкова повече изолация,докато картонетката заприлича на ескимоско иглу.Сега като задуха вятъра през ламарините ,ще има да се потиш,ама на сметката за топлото.
И на мен това ми беше скритата мисъл зад въпроса ама знам ли ... Може да има нещо друго, което да пропускам.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Guinness »

Другото,което пропускаш е Жан Табарнак-строителен инжинер,лицензиран и член на всички възможни орди и ордени.Единственото,което го затруднява е да изчисли натоварването на 20 кв.м. покрив.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от myhata II »

Много е зле завалията, явно не е носел каска и шансов инструмент зимно време в БНА !
:lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

domino написа:...
А не мислиш ли, че когато става дума за жилищен покрив е по-удачно да се сложи изолация под него, отколкото да задържаш сняг отгоре? Това да не е промишлен хангар?

Сега хем държи топло през зимата без да има нужда от сняг, хем не напича през лятото (хванах няколко горещи дни и е потвърдено), хем не дрънчи при силен дъжд (ефектът на пълна консервена кутия).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от domino »

Топло-изолацията под покрива, при жилищна сграда, при всички случаи е абсолютно задължителна, особено ако живееш в под-покривното пространство. Най-малкото лятно време (особено ако скатът ти е със западно изложение) там няма да може да влезеш след обяд. Лично аз 100% предпочитам и да задържам повече сняг на покрива за допълнителна топло-изолация зимата (конструкцията трябва да е оразмерена за това естествено). Предполагам обаче, че твоята е сметната по нормите. Другата идея е да отвеждаш снега за да не ти тежи на покрива. Ако примерно, ти е изгнила конструкцията на покрива и се притесняваш от инцидент, това да речем е възможно решение ... абеее .... не знам де. По-добре си оправи конструкцията. Снегозадържането освен това е за да не ти се изсипе една камара сняг на главата точно когато най не искаш, примерно. Преди 2 години имахме доста тежък инцидент поради смотано изпълнено снегозадържане, на ламаринен покрив като твоя. Снегът беше голям, изкърти снегозадържането и улуците, и понеже височината беше голяма, събори и една доста масивна стоманена козирка. Гледката беше меко казано неприятна. Мисълта ми е, ако решиш да правиш снегозадържане, гледай да е направено качествено, че иначе няма смисъл от него - после ще трябва да ремонтираш отново покрива. Но това си е лично мое мнение де. Ти най-добре си знаеш.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

Това дето го разправяш с внезапното изсипване съм го гледал няколко пъти. Единият унищожи колата на един колега в София. Знам че понякога убива хора.

В моя случай обаче се изсипва в страните на двора ми и не ми дреме.

За едно нещо обаче си прав - напролет пак трябва да закачам улуците, но по-ниско. Намерих ги в купчината сняг оня ден. ;(
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от domino »

Без снегозадържане има вероятност всяка пролет да ти се налага да оправяш улуците, ама знам ли. В строителството тук видях да се правят неща, които не съм предполагал, че са възможни и за които всеки стр. инженер в България би си скъсал дипломата на секундата. За това и се изказвам толкова условно. Може примерно тук да има някакви яки улуци, за които аз да не знам. Нека и другите да кажат.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от myhata II »

domino написа:Без снегозадържане има вероятност всяка пролет да ти се налага да оправяш улуците, ама знам ли. В строителството тук видях да се правят неща, които не съм предполагал, че са възможни и за които всеки стр. инженер в България би си скъсал дипломата на секундата. За това и се изказвам толкова условно. Може примерно тук да има някакви яки улуци, за които аз да не знам. Нека и другите да кажат.
Ами да беше снимал падналите улуци, а не кое бунгало имало сняг, нали затова се хвалеше прослувутия покривджия, за което бас хващам няма диплома ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

Вчера беше големият тест на стоманения покрив. Като се прибрах от работа навън беше 41°С с влагата. Прекарахме вечерта и си легнахме без да почувстваме нужда от климатиците, хем бях приготвил дистанционните под ръка да ги пускам. У дома беше прохладно.

Явно теорията за наречената ламарина издиша пред асвалтовите шингли.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор