Идеи за смяна на покрив

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от 7George »

Браво на майстора - всичко е точно. :y:

Те като ръждясат, няма да се отвинтват. Дано не е много скъп, даже и да трае дълго - повече от къщата няма нужда... при нас старите къщи ги бутат, когато всичко вече е за подмяна.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ablood »

След кратко, но интензивно търсене намерих фирма, която продава дебела (g26) ламарина за $0.62 квадратната стъпка. Това е почти на половина от парите, които ми поискаха HomeDepot за тънка (g29) ламарина.

Доставката беше интересна - в 8 вечерта дойде един чисто нов (2 седмици) RAM и от него слезе една наточена, готина мацка с розова коса и 14 см токчета. Каза че след доставката отивала на заведение. Та това парче сложи кожени ръкавици и започнахме да сваляме с нея листовете по 4-5 на веднъж!?! Аз имам претенциите да съм доста силен, ама тази даже не залитна, въпреки, че токчетата и се забиваха в тревата. :o
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Kpetrov »

Е браво на теб! Да караш мацка с токчета да разтоварва ламарина! ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от IRA »

Да не е бил някой травестит. :)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Bistra »

IRA написа:Да не е бил някой травестит. :)
Tе тук са яки и "съскат". :rofl: На баща ми къщата я зидаха една двойка. Той твърдеше ( не съм го видяла това чудо, но му вярвам по обясними причини), че не разполагали с подемник. Мацата се качвала по скелето и едновременно носела кофа пълна с тухли, а мъжът ги зидал. Така че не съм изненадана. Само едно ме учудва. Като ги знам какви са чистофайници и се къпят по 2 пъти на ден, да отиде така на заведение... :^) А-блъд, сигурен ли си, че не и предложи да вземе душ след това? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от 7George »

Да, едно време подбора е поставял съвсем други изисквания към тукашния заселник... Аз предлагам и да не се стремим към равенство с жените, даже и да ни го предлагат. Не е възпитано да се брави бележка на дама, мъкнеща твърде бързо стоманените листове. ;)
Embrace your climate change!
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
IRA написа:Да не е бил някой травестит. :)
Tе тук са яки и "съскат". :rofl: На баща ми къщата я зидаха една двойка. Той твърдеше ( не съм го видяла това чудо, но му вярвам по обясними причини), че не разполагали с подемник. Мацата се качвала по скелето и едновременно носела кофа пълна с тухли, а мъжът ги зидал. Така че не съм изненадана. Само едно ме учудва. Като ги знам какви са чистофайници и се къпят по 2 пъти на ден, да отиде така на заведение... :^) А-блъд, сигурен ли си, че не и предложи да вземе душ след това? :lol:

нерде Ямбол,нерде стамбол
в северна америка строели къщи зидана зидария с тухли четворки.
абе инженерке съвсем си се смахнала в това индианско село
всичко е пирони и талашит,даже вар и киреч не ползват
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Bistra »

Външни стени - лят бетон двустранно изолиран, облечени с каменна зидария от всички страни. И така 3 етажа.
Вярно смахнато е. Жена да носи кофа пълна с камъни до третия етаж, катерейки се по скеле, ама такава е реалността и животът. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Външни стени - лят бетон двустранно изолиран, облечени с каменна зидария от всички страни. И така 3 етажа.
Вярно смахнато е. Жена да носи кофа пълна с камъни до третия етаж, катерейки се по скеле, ама такава е реалността и животът. :)

камъни,тухли,велпапе
на това май му викат облицовка,а не зидария

и по какво я влачи тая облицовка след като няма външен асансьор или въжена линия.
ей така и прелита с кошницата с тухли като пеперудка до тртия етаж
съвземи се
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Bistra »

Камъните се зидат, Специалисте по всичко! :devil:
4 инча каменна зидария как ше я закрепиш по височина, ако не я зидаш, моля, да чуем?!
Казах на ръце, катерейки се по скелето. Имаха само една лебедка, с която той си качваше кофите с циментовия разтвор. Не вярваш, че жена може да го направи ли, що ли? :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Камъните се зидат, Специалисте по всичко! :devil:
4 инча каменна зидария как ше я закрепиш по височина, ако не я зидаш, моля, да чуем?!
Казах на ръце, катерейки се по скелето. Имаха само една лебедка, с която той си качваше кофите с циментовия разтвор. Не вярваш, че жена може да го направи ли, що ли? :^)

а ,вярвам.то в канада откачалки много.

ма каманите за които разправяш не се зидат ,а се лепят

и нали в началото беше градеж на къща/на баща ти/ с тухлена зидария,сега изведнъж се оказа талаишитена ;зидария; облицоваана с каменни плочи

неде Ямбол,нерде стамбол
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от Bistra »

Бате, айде да не си чешаме езиците! :yawn: За композиция на стената виж предният ми пост. Къщата му е като бункер, брате, той ми говори за талашит! С талашит ти вариш компотето на двора, на кооперацията у Русе.
Не се лепят. Пак казвам, зидат се на редове като чат - пат се забиват метални клинове в бетона за укрепване на стената. Иначе има опасност да се килне напред. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от yahoo »

Изглежда всеки говори за различно нещо и не можете да се разберете. Облицовката на дуплекс не е същото като това на къща. На къщите от последните десетилетия наистина се ползват бетонни тухли за облицовка които се зидат.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от OILERS »

no way,всичко е кърпеж ,Батето е прав.Няма зидария.Всичкото отстрани е Lepage
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Идеи за смяна на покрив

Мнение от ivanko13 »

Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор