Super Visa родители - някои въпроси

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от smt »

И аз писах на посолството по същите вупроси, но още нямам отговор. На кой етап се плаща здравната застраховка? Посолството ли изпраща адреса на който може да се направи тази застраховка? В бг нали ползваме Европейка здравна карта в цяла Европа. Тя не въжи ли и за Канада? А, относно пръстовите отпечатаци, никой нищо не е коментирал. В София ли отново се прави това?
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от Koko »

smt написа:И аз писах на посолството по същите вупроси, но още нямам отговор. На кой етап се плаща здравната застраховка? Посолството ли изпраща адреса на който може да се направи тази застраховка? В бг нали ползваме Европейка здравна карта в цяла Европа. Тя не въжи ли и за Канада? А, относно пръстовите отпечатаци, никой нищо не е коментирал. В София ли отново се прави това?
Според мене отговорите на въпросите ти са следните:
- застраховката е изискване за издаване на визата, т.е. трябва да си я направил предварително;
- не е работа на посолството да те насочвка към застрахователна компания, предполагам че ако изпратиш запитване до няколко застрахователни компании след това ще имаш възможността да сравняваш цените и условията им, съответно да прецениш коя застраховка ви устройва най-добре;
- Европейската здравна карта няма нищо общо с Канада;
- Не съм чувал да има изискване за отпечатъци от пръсти - това откъде се появи?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от smt »

Сега погледнах отново. Включват се 29 държави от които искат пръстови отпечатъци, България не се включва. Благодаря за отговора, Коко. А, относно многократната виза изисва ли се здравна застраховка при подаването на документите онлайн?
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от klisurov »

smt написа:На кой етап се плаща здравната застраховка? Застраховката за Super Visa трябва да е в канадска застрахователна компания, за срок от една година, за мин. 200'000 CAD и полицата се представя при кандидатстване за виза, т.е. ЗАСТРАХОВКАТА СЕ ПЛАЩА ПРЕДИ ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИТЕ.

Посолството ли изпраща адреса на който може да се направи тази застраховка? НЕ, всеки сам си избира коя канадска застрахователна компания да ползва.

В бг нали ползваме Европейка здравна карта в цяла Европа. Тя не въжи ли и за Канада? Доколкото знам, Канада не е част от Европа и не вярвам "Европейка здравна карта" да е издадена от канадска застрахователна компания, така че, НЕ вЪжи.

А, относно пръстовите отпечатаци, никой нищо не е коментирал. В София ли отново се прави това? Отговорено ти е от теб самия.
BTW, отговорът на първия ти въпрос съм го дал точно преди твоите питанки,
отговорът на втория ти въпрос е производна на отговора на първия ти въпрос,
а до отговора на третия въпрос си се добрал сам.

За протокола: инфото е на база две успешни SUPER VISA към днешна дата.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от dea »

klisurov написа:ЗАСТРАХОВКАТА СЕ ПЛАЩА ПРЕДИ ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИТЕ.
Има ли вариант за разсрочено плащане?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
nina_
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:01 am

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от nina_ »

Здравейте,

Плаща ли се такса за Супер визата когато се праща паспорта в Букурещ?

Какъв е адреса в Букурещ?

Благодаря
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от klisurov »

nina_ написа:Здравейте,

Плаща ли се такса за Супер визата когато се праща паспорта в Букурещ?

Какъв е адреса в Букурещ?

Благодаря
При нас паспорта бе даден във визовия център в София и нищо не бе плащано.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от smt »

Здравейте! Имам и аз същия въпрос, като по-горе. Имаме писмо от имиграционните за изпращане на паспорта за поставяне на Супер визата. Обадих се във визовив център в София и ми казаха, че освен паспорта трябва да се плати сумата от 107 лв. Аз не разбирам защо и как така искат визата да се плати два пъти?! Ще пиша писмо и до канадското посолство в Румъния. Вчера им звънях, но ми казаха, че няма ли никаква идея и трябвало да им пиша писмо.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от arogance »

smt написа:Здравейте! Имам и аз същия въпрос, като по-горе. Имаме писмо от имиграционните за изпращане на паспорта за поставяне на Супер визата. Обадих се във визовив център в София и ми казаха, че освен паспорта трябва да се плати сумата от 107 лв. Аз не разбирам защо и как така искат визата да се плати два пъти?! Ще пиша писмо и до канадското посолство в Румъния. Вчера им звънях, но ми казаха, че няма ли никаква идея и трябвало да им пиша писмо.

Центъра в София играе ролята на посредническа фирма и предполагам таксата 107лв за тях.
Ако си пратите паспорста директно в Букурещ, не би следвало да има такса.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от smt »

Ситуацията е точно такава! Парите са за това, че изпращат паспорта до посолството, нищо друго. Явно идеята е и някой друг да намаже от цялата работа. Те си мислят, че ние тук богатеем и нищо няма да ни стане да платим още малко!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от miko »

Това са новите правила от юни тази година. Или документите онлайн или през високия център и такса.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от smt »

Да, за онлайн апликациите се праща във визовия център в София, а от там те имат такса за да доставят паспорта до посолството. От друга страна казват, че няма да откажат обработка, ако се прати паспорта до посолството, но са възможни забавяния, това е!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от bucca »

Здравейте!

Преди 2 години се отказах да подавам за супер виза и майка ми взе обикновената multiple entry visa.

Сега обаче за баща ми искам да подам за супер виза. Четох в сайта на канадското правителство и пак се обърках. Няма ясен списък с какво трябва да се направи, няма списък с необходимите документи (или поне аз не мога да се ориентирам в сайта). Постоянно ми излизат разни линкове и ме препращат на различни страници, въртя се в кръг и не мога да си изясня процеса. Въобще сайта им не е изобщо интуитивен и user friendly :devil:

Ето какво разбрах, моля някой с опит да потвърди дали е правилно или да ме коригира:

1. Определя се eligibility за супер визата. Попълва се кратък въпросник, получава се код.
2. Попълва се основният формуляр онлайн, без да се принтира, за да се подпише. Има ли други формуляри за попълване?
3. Всички необходими документи се сканират (паспорта също ли?).
4. Кои са необходимите документи - има ли някъде линк към списък?

Кога се правят медицинските изследвания във Вита или Грийнберг? Преди да се подаде или след?
Документът за застраховка към канадска компания при подаване на формуляра ли се сканира и изпраща?
Изискват ли се някакви документи за финансова независимост, имоти, доходи - не видях някъде да пише, а знам че с multiple entry визата се изискваха много такива документи.

Благодаря предварително :)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от mice »

bucca,

Моята информациш е от преди година и половина.

2.Всички формуляри, които трябва да изпратиш, са в досието ти, след като попълниш въпросника. Да, не се подписва онлайн формуляра.

3. Всичко се сканира, което ти искат като документи, паспортът включително.

4. Списък с необходимите документи имаш, след като попълниш въпросника, за всеки е индивидуален. Всичко е в акаунта, който си създаваш с кода, получен след въпросника.
Публикувай отговор