Super Visa родители - някои въпроси

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от bucca »

Здравейте,
Искам да подам документи за супер виза на майка ми, но след четене в сайта cic тотално се обърках какво трябва да се направи и къде да подадем (Румъния или България). Надявам се някой с пресен опит да се включи. Въпросите ми са:

- В Румъния или в България трябва да се подадат документите - четох, че в София е отворен офис август 2013
- Пакетът документи същия ли е като при обикновената туристическа виза или формулярите са различни?
- Колко време отнема процесът?

Благодаря предварително!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от Bistra »

Формулярите са същите. Искат обаче задължителна здравна застраховка, включваща медицински изследвания към КАНАДСКА ЗАСТРАХОВАТЕЛНА КОМПАНИЯ. Ако ми обясниш как родителят може да бъде прегледан от канадски лекар, ще съм ти много благодарна. Предполагам, че се подава в Румъния. В София нищо не издават, само събират документи.
Ние в началото по погрешка отбелязахме Супер Виза и като стигнахме до точката с прегледите се върнахме отначало на Многократна туристическа. Издадоха я за 9 дни точно.
Успех ти желая! Сподели, ако се сдобиеш с другата все пак! Ще ми е интересно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от bucca »

Bistra написа:Формулярите са същите. Искат обаче задължителна здравна застраховка, включваща медицински изследвания към КАНАДСКА ЗАСТРАХОВАТЕЛНА КОМПАНИЯ. Ако ми обясниш как родителят може да бъде прегледан от канадски лекар, ще съм ти много благодарна. Предполагам, че се подава в Румъния. В София нищо не издават, само събират документи.
Ние в началото по погрешка отбелязахме Супер Виза и като стигнахме до точката с прегледите се върнахме отначало на Многократна туристическа. Издадоха я за 9 дни точно.
Успех ти желая! Сподели, ако се сдобиеш с другата все пак! Ще ми е интересно.
Бистра, може ли линк с изискванията за медицинските изследвания, аз не намерих такава информация? Пишеше, че трябва да има направена застраховка за 1 година. А медицинските изследвания предполагам се правят в София, както когато ние минавахме имиграционната процедура, но може и да греша.

Ето това намерих аз:

The parent or grandparent must also do the following:
•provide a letter promising financial support from their child or grandchild in Canada who has a minimum income;
•prove he or she has Canadian medical insurance for at least one year to cover the time he or she will be in Canada; and
•complete an immigration medical examination.


Точка 2 я разбирам така - че родителят тябва да има застраховка към канадска застрахователна компания. Къде пише, че трябва да те прегледа канадски лекар?
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от Bistra »

Няма линк. Появява ти се в заключителния етап преди изпращане на документите. (Имам предвид Интернетното изпращане). Прикачваш файловете на изискуемите документи, при посочена Супер Виза системата ти изисква застраховка... В сайта е обяснено, че за такава застраховка са нужни медицински изследвания и преглед. И почваш всичко отначало. Честно, не съм си и помисляла на възрастен човек да правя здравна застраховка в канадска компания... Като знам как млади колеги ги въртят на шиш, заради сключване на застраховка Живот, мога да си представя за възрастен болен човек какво ще бъде.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от bucca »

Bistra написа:Няма линк. Появява ти се в заключителния етап преди изпращане на документите. (Имам предвид Интернетното изпращане). Прикачваш файловете на изискуемите документи, при посочена Супер Виза системата ти изисква застраховка... В сайта е обяснено, че за такава застраховка са нужни медицински изследвания и преглед. И почваш всичко отначало. Честно, не съм си и помисляла на възрастен човек да правя здравна застраховка в канадска компания... Като знам как млади колеги ги въртят на шиш, заради сключване на застраховка Живот, мога да си представя за възрастен болен човек какво ще бъде.
Значи преди да изпратя онлайн документите излиза съобщение, че родителят трябва да има медицинска застраховка в канадска компания? Досега майка ми винаги е имала такава застраховка при пътуванията си в Канада и не е имало преглед. Да разбирам ли, че това е друг вид медицинска застраховка?

Дай моля те линк към сайта където това е обяснено. Аз никъде не прочетох такова нещо?
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от Marto »

Офисът в София е на частна компания, която има договор с канадското правителство да препраща подадени документи към Букурещ. Пращайте направо в Букурещ.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от bucca »

Да, прочетох че е така. Благодаря! Само да изясня въпроса с медицинската застраховка...
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от Bistra »

Значи. Проверих (понеже не аз подготях документите, а съпруга ми) и ти отговарям.
Отиваш на сайта на имиграцията, раздел визи за роднини и започваш процедурата. Още в началото (след като избереш вида на визата) то ти дава листа на изискуемите документи. Сега, той самият не е съвсем сигурен дали е застраховка към канадска компания или само медицински изследвания (направени тук), но при всички случаи невъзможно за изпълнение от възрастен човек подаващ от България. Затова и Супер визата е изоставена като опция. Влез на сайта и си провери сама. Ако майка ти има канадска застраховка, може би ще свърши работа, но не мога да го твърдя със сигурност, защото ние кандидатствахме за другата виза.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от IRA »

Аз колкото съм чела за супер визата, компаниите предлагат специална застраховка "Super Visa Insurance" , важи една година и си е доста скъпа. Свържи се с някой агент на застаховки и той би трябвало да те ориентира.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от bucca »

Благодаря, Ира, ще се свържа с агент и ще питам. Имаш ли представа колко точно "скъпа" е тази застраховка - $1,000, $2,000... $5,000? Зададох си въпросите и към Посолството в Букурещ, за да не гадаем тук.

Аз от това което разбрах - подаваш документите, чакаш да ти пратят писмо, че можеш да направиш медицинските в София. Единственото, което не ми е ясно е частта с медицинската застраховка, дано ми отговорят скоро от Букурещ. Аз лично не виждам нищо чак толкова невъзможно. ;)

Благодаря на всички включили се!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от ablood »

При застраховките огромно значение имат съществуващи заболявани (pre-existing medical conditions) самоучастието (deductible).

Тъй като повечето родители надвишават двойно христовата възраст, те изключително рядко са без pre-existing medical conditions. Това може да качи застраховката и над 5К годишно на човек, дори и с $1000 deductible.

С 2 думи - старците продават апартамента в София, за да могат да платят билетите и застраховките за няколкомесечно посещение при децата.

Приемам със смесени чувства идеята, че може и да не видя повече тъстовете. Всъщност не са смесени, а напълно ясни. :rock:

Млад родител на по 55 г в добро здраве може да се вмести в $1500 с по-дебел deductible.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от Bistra »

bucca написа:Благодаря, Ира, ще се свържа с агент и ще питам. Имаш ли представа колко точно "скъпа" е тази застраховка - $1,000, $2,000... $5,000? Зададох си въпросите и към Посолството в Букурещ, за да не гадаем тук.

Аз от това което разбрах - подаваш документите, чакаш да ти пратят писмо, че можеш да направиш медицинските в София. Единственото, което не ми е ясно е частта с медицинската застраховка, дано ми отговорят скоро от Букурещ. Аз лично не виждам нищо чак толкова невъзможно. ;)

Благодаря на всички включили се!
И аз не виждам особенa трудност, с изключение на това, че не ми се плащат една камара пари за 3 месеца, зорлем 1 път на 5 години. Ако се разболее по време на престоя, тогава ще му мислим! Ама да не предизвикваме лошото, де! Освен това изследванията се правят в София, а на нея пътуванията са и проблем (под нея разбирам майката на съпруга ми, която живее в провинцията)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от IRA »

Ето тук (https://www.kanetix.ca/travel-visitors-to-canada" ) можеш да си направиш сравнение. Искат email, винаги може да им дадеш някой временен.
p.s Направих бърза проверка за майка ми (65 години, без проблеми) .Дава ми най евтино 2146 $ с 1000 deductible, това за една година. Aко седи една година си струва, иначе е прекаленоза 2 -3 месеца
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от ivandaman »

Аз реших ситуацията с многократна виза и travel insurance който струва около $250 за 3 месеца..

За сега ме устройва..

Единственият недостатък който виждам в многократната туристическа виза е че ако не се лъжа притежателят може да стои само 6 месеца в Канада за календарната година..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Super Visa родители - някои въпроси

Мнение от klisurov »

Кандидатства се на сайта от името на пътуващия.
Препоръчвам да се посочи, че ти ще го представляваш.
След кратка анкета се появява списък с изискваните документи.
Сред тях е и доказване на дохода на детето/внука в Канада.
Част от документите се подписват от кандидата, така че е необходимо в БГ някой да ги сканира след подписване (както на ВСИЧКИ страници от паспорта).
Задължителна е медицинска застраховка в Канадака компания за ЕДНА година за минимум $200'000 (миналата година мина с $25'000, но тази година не).
Медицинският преглед се прави при някой от лицензираните от канадците (двама) лекари.
Т.к. прегледа бе преди по-малко от година, тази година може да ни се размине.

Горе-написаното е на база две кандидатствания за Super Visa.
Визата е за десет години, дава право да се седи до две години (другата е до шест месеца) в Канада, но е валидна до валидността на паспорта.
Предполагам разбрахте защо повтарям упражнението тази година.
И не, не се замислих над "ситния текст" за валидността на визата, та затова го подчертавам тук.

Успех!

ПП Застраховката принципно може да се анулира след получаване на визата, но принципно пише, че може да бъде поискана при влизането в Канада.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор