Семейни разходи

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Семейни разходи

Мнение от Californian »

От любопитство питам, какви са разходите на едно семейство с 1/2 деца в Торонто.
Да кажем ако имат една кола, и ипотека към банката за 300хил долара и къща която струва да кажем 600хил която е наполовина изплатена.

1) месечна вноска по ипотека (1500долара, толкова ли е?)
2) Кабелна и интернет - 90 долара
3) Два гсм-а за 100 долара месечно
4) Храна към 800долара месечно
5) застраховка на кола 200долара(толкова ли е?)

Нека не включваме непредвидените разходи.

Всичко излиза към 2,7-3хил долара така ли?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Семейни разходи

Мнение от miteto »

Californian написа:От любопитство питам, какви са разходите на едно семейство с 1/2 деца в Торонто.
Да кажем ако имат една кола, и ипотека към банката за 300хил долара и къща която струва да кажем 600хил която е наполовина изплатена.

1) месечна вноска по ипотека (1500долара, толкова ли е?)
2) Кабелна и интернет - 90 долара
3) Два гсм-а за 100 долара месечно
4) Храна към 800долара месечно
5) застраховка на кола 200долара(толкова ли е?)

Нека не включваме непредвидените разходи.

Всичко излиза към 2,7-3хил долара така ли?
Да, грубо погледнато такива са разходите.
Естествено като казваш "кабелна", зависи дали имаш предвид basic пакета или най-скъпия, който включва каналите с нови филми без реклами. Същото за телефона - само минути или включени 6GB data? Кола - Тойота Корола или Мерцедес кабрио - в единия случай може да е много повече от $200. Не забравяй че освен ипотеката имаш и property tax, който е грубо 1% от данъчната оценка на къщата - т.е. ако е оценена на 600хил имаш $6000 property tax на година, което са едни 500 долара на месец допълнително.
Ти нали имаше семейство в Торонто, те не са ли ти казвали какви са им разходите?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Семейни разходи

Мнение от Marto »

Мдам, освен данък сгради при нас ток, газ, вода, смет са още едно 300-400 на месец. Бензин за две сравнително големи/жадни МПС-та ако ходите на работа и возите деца то градини/даскало/други мероприятия - хайде още 300-400. Айде и 300-400 за суиминг/балет/сокър/пиано/хокей.... Бейбиситъри, дрешки, тва онова... под 5К просто не виждам как.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Семейни разходи

Мнение от Californian »

Marto написа:Мдам, освен данък сгради при нас ток, газ, вода, смет са още едно 300-400 на месец. Бензин за две сравнително големи/жадни МПС-та ако ходите на работа и возите деца то градини/даскало/други мероприятия - хайде още 300-400. Айде и 300-400 за суиминг/балет/сокър/пиано/хокей.... Бейбиситъри, дрешки, тва онова... под 5К просто не виждам как.
Благодаря ви Марто, Митето.

Нем, за съжаление. Пък и ми е малко неудобно да питам директно.

И аз така, както и да го гледам под 5к не го виждам.

Всичко стана на въпрос, защото дочух, че било 3к, но ние в евтиния Тексас харчим 2,2к планирани и към 2,7-3к с не точно планираните месечни разходи(примерно стол от икеа и притрябва на жена ми, нещо друго и т.н).
И си викам на акъла, да бе няма начин в евтиния "селски" Тексас да е толкова живота както и в Торонто.

Но моите родители ми спореха, че имало семейства които харчили 3к месечно и аз просто не повярвах, защото все пак аз изплащам 100к ипотека към банката не 300к и нагоре... пък дори и да махнеш ипотеката.
Просто Канада си мислех, че е по-скъпа. От това което казва Марто(моите представи са същите) излизна, че е точно както си го мислех.
Застраховката на 2 коли кросс за мен и жена ми за всяка ми излиза 55 месечно(общо и за 2те коли и двама човека), пък знам, че в Канада е скъпо.
Отделно и бензина месечно ни е 100-120долара, за 2 коли, а там е толкова за 1 кола сигурно. Друго е 3долара и малко за галон, друго сигурно 1,2долара за литър......
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Семейни разходи

Мнение от Californian »

miteto написа:
Californian написа:От любопитство питам, какви са разходите на едно семейство с 1/2 деца в Торонто.
Да кажем ако имат една кола, и ипотека към банката за 300хил долара и къща която струва да кажем 600хил която е наполовина изплатена.

1) месечна вноска по ипотека (1500долара, толкова ли е?)
2) Кабелна и интернет - 90 долара
3) Два гсм-а за 100 долара месечно
4) Храна към 800долара месечно
5) застраховка на кола 200долара(толкова ли е?)

Нека не включваме непредвидените разходи.

Всичко излиза към 2,7-3хил долара така ли?
Да, грубо погледнато такива са разходите.
Естествено като казваш "кабелна", зависи дали имаш предвид basic пакета или най-скъпия, който включва каналите с нови филми без реклами. Същото за телефона - само минути или включени 6GB data? Кола - Тойота Корола или Мерцедес кабрио - в единия случай може да е много повече от $200. Не забравяй че освен ипотеката имаш и property tax, който е грубо 1% от данъчната оценка на къщата - т.е. ако е оценена на 600хил имаш $6000 property tax на година, което са едни 500 долара на месец допълнително.
Ти нали имаше семейство в Торонто, те не са ли ти казвали какви са им разходите?
тук е 2,5-3процента ама накрая пак излиза по-малко за средна хубост къща по тукашните и тамошни стандарти 700к към 150-200к тук.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Семейни разходи

Мнение от Marto »

Тексас е известен с високите данъци сгради, но пък за сметка на това няма щатски данък доход и т.н.

Виж, хората знаят 2 и 200. С 3К сигурно може да се мине, но с по-малко жилище, без много глезотии като ресторанти и с возене на градския транспорт.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Семейни разходи

Мнение от kiro »

Californian написа:
Marto написа:Мдам, освен данък сгради при нас ток, газ, вода, смет са още едно 300-400 на месец. Бензин за две сравнително големи/жадни МПС-та ако ходите на работа и возите деца то градини/даскало/други мероприятия - хайде още 300-400. Айде и 300-400 за суиминг/балет/сокър/пиано/хокей.... Бейбиситъри, дрешки, тва онова... под 5К просто не виждам как.
Благодаря ви Марто, Митето.

Нем, за съжаление. Пък и ми е малко неудобно да питам директно.

И аз така, както и да го гледам под 5к не го виждам.

Всичко стана на въпрос, защото дочух, че било 3к, но ние в евтиния Тексас харчим 2,2к планирани и към 2,7-3к с не точно планираните месечни разходи(примерно стол от икеа и притрябва на жена ми, нещо друго и т.н).
И си викам на акъла, да бе няма начин в евтиния "селски" Тексас да е толкова живота както и в Торонто.

Но моите родители ми спореха, че имало семейства които харчили 3к месечно и аз просто не повярвах, защото все пак аз изплащам 100к ипотека към банката не 300к и нагоре... пък дори и да махнеш ипотеката.
Просто Канада си мислех, че е по-скъпа. От това което казва Марто(моите представи са същите) излизна, че е точно както си го мислех.
Застраховката на 2 коли кросс за мен и жена ми за всяка ми излиза 55 месечно(общо и за 2те коли и двама човека), пък знам, че в Канада е скъпо.
Отделно и бензина месечно ни е 100-120долара, за 2 коли, а там е толкова за 1 кола сигурно. Друго е 3долара и малко за галон, друго сигурно 1,2долара за литър......
За здравни застраховки колко плащате?
Bulgayrian
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: Семейни разходи

Мнение от Val »

Ти имаш ли деца?
Ако не - за да е коректно сравнението, добави си по $1,116 на месец за дете.

http://money.cnn.com/2013/08/14/pf/cost-children/
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Семейни разходи

Мнение от Californian »

Val написа:Ти имаш ли деца?
Ако не - за да е коректно сравнението, добави си по $1,116 на месец за дете.

http://money.cnn.com/2013/08/14/pf/cost-children/
Имам...... :inlove:
Сега ще разгледам линка.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Семейни разходи

Мнение от Bistra »

Да си призная честно, не знам. Съпругът ми се занимава със сметките. Парите ни стигат, обаче. Дори ни остават. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Семейни разходи

Мнение от pumpy »

Marto написа:Мдам, освен данък сгради при нас ток, газ, вода, смет са още едно 300-400 на месец. Бензин за две сравнително големи/жадни МПС-та ако ходите на работа и возите деца то градини/даскало/други мероприятия - хайде още 300-400. Айде и 300-400 за суиминг/балет/сокър/пиано/хокей.... Бейбиситъри, дрешки, тва онова... под 5К просто не виждам как.
Тоест 60к годишно за семейство. Когато и двамата работят е съвсем достижимо
И в крайна сметка не е важно колко харчиш, а за какво си ги похарчил и колко ти остават :)
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Семейни разходи

Мнение от margaret »

Californian написа: Отделно и бензина месечно ни е 100-120долара, за 2 коли, а там е толкова за 1 кола сигурно. Друго е 3долара и малко за галон, друго сигурно 1,2долара за литър......
За жалост не е 1.20 $ за литър а последния месец играе от 1.43 до 1.52 $ за литър (остров Монреал)
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Семейни разходи

Мнение от miteto »

Тексаски, ти ако питаш само от едното любопитство - добре, ама ако си се замислил да идваш насам май няма смисъл за теб. Повечето неща са малко по-скъпи в Канада, а на всичкото отгоре заплатите в IT като цяло са по-ниски отколкото в Щатите.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Семейни разходи

Мнение от the_coach »

Калифорния, га че ли от Луната падаш :D
Човек се простира според чергата си. Да кажеш да си някоя новобранка, ама ти май сеир искаш да гледаш тука ;)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Семейни разходи

Мнение от yahoo »

Пише че се мести към Seattle и вероятно иска да се убеди че където и да се премести в щатите все ще е по-евтино от Канада за да е сигурен че решението е правилно. Това никой не го поставя под съмнение и няма никакъв смисъл да се обсъждат отново и отново разликите САЩ - Канада. Едва ли ще са много хората да кажат колко точно струва живота при тях защото ще е почти същото с това колко получават и такива въпроси обикновено се пропускат.
Публикувай отговор