Семейни разходи

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Семейни разходи

Мнение от Californian »

3 и 40-50 e за туристи, аз толкова давам за 93 супер, за Минито ми, че на капачката пише да не карам под 92 и препоръчват 93.
Хамъра си го карам с обикновенното 89 май беше, за 3 долара и 7 цента го зареждам на всяко HEB. Ти сигурно говориш за там Шел-Мел, Шеврон и тем подобните туристически.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Семейни разходи

Мнение от IRA »

Marto написа:Вие във Ванкувър имате 15 цента общински акциз, което ви прави първенци в цяла Канада по такси/литър :)
Ама като цена на литър не мисля,че могат да ни бият ,тук сме непобедими :rofl: И с тия такси все пътищата поправят,всяка сутрин гледам пръкнали се нови конуси, като гъби растат. Спирка няма... резултат също :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Семейни разходи

Мнение от jet »

По-нагоре някой попита какви тексаски медицински осигуровки плащате, но не видях отговор (ако не е тайна разбира се).
Явно и Тексас не е раят на земята, щом си се насочил към Сиатъл, а пък ника е Californiaman пишещ в канадски форум :)
10xalot
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:52 pm

Re: Семейни разходи

Мнение от 10xalot »

Тези 5 хиляди CAD на месец, които се цитират за Торонто, преди данъците ли са, или след тях - т.е. чисто?
Документи Виена : 14.10.2011
Интервю : 15.11.2013
Документи Нова Скотия : 17.12.2013
Баркодове : 04.04.2014
Медицински : 12.05.2014
Повторни медицински :27.08.2015/ Направени - 01.09.2015
Покани за визи : 29.09.2015
Визи !: 27.10.2015
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Семейни разходи

Мнение от pumpy »

jet написа:По-нагоре някой попита какви тексаски медицински осигуровки плащате, но не видях отговор (ако не е тайна разбира се).
Явно и Тексас не е раят на земята, щом си се насочил към Сиатъл, а пък ника е Californiaman пишещ в канадски форум :)
Денвър - 120 на всеки две седмици за четирима. Deductible 200 per person, out of pocket maximum 600 per person, 1200 per family per year.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Семейни разходи

Мнение от Koko »

10xalot написа:Тези 5 хиляди CAD на месец, които се цитират за Торонто, преди данъците ли са, или след тях - т.е. чисто?
След данъци, всъщност това е друг аспект на темата - има разлика между това колко данъци би плащал сам човек и колко семейство с едно или две деца.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Семейни разходи

Мнение от Californian »

Няма рай на средната земя
Иначе доволен съм изключително много от здравната система плащам около 100 долара на месец за 3 бозайника включая себе си но всъщност са 0 защото имам hsa и моята компания ми плаща различни суми примерно по 250 долара за всеки от семейство ако си изследва за кръвна захар или направи quiz и тем подобни
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Семейни разходи

Мнение от tanyatais »

Зависи от семейството .
Поне 6000 на месец трябват на 3 членно семейство да живее ОК .Къщите около Торонто/Миссасагуа са по евтини от тукашните ..
Честито жена и дете :y:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Семейни разходи

Мнение от Daisy2 »

tanyatais написа: Къщите около Торонто/Миссасагуа са по евтини от тукашните ..
Таня, привет! Това, дето го пишеш, не ми се вързва с информацията за цените в Торонто. Мисля, че след Ванкувър, следващият мегаполис по цени е Торонто. Риджайна би трябвало да е по-евтина. Би ли пояснила какво имаш предвид?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Семейни разходи

Мнение от tanyatais »

Daisy2 написа:
tanyatais написа: Къщите около Торонто/Миссасагуа са по евтини от тукашните ..
Таня, привет! Това, дето го пишеш, не ми се вързва с информацията за цените в Торонто. Мисля, че след Ванкувър, следващият мегаполис по цени е Торонто. Риджайна би трябвало да е по-евтина. Би ли пояснила какво имаш предвид?
Търсим усилено първа къща и тук в хубав квартал са средно около 350 000 ,но с по голяма квадратура , с по големи градини и около Торонто ,т.е. в Mississauga са на същата цена .Лични впечатления.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Семейни разходи

Мнение от speedy »

tanyatais написа:
Daisy2 написа:
tanyatais написа: Къщите около Торонто/Миссасагуа са по евтини от тукашните ..
Таня, привет! Това, дето го пишеш, не ми се вързва с информацията за цените в Торонто. Мисля, че след Ванкувър, следващият мегаполис по цени е Торонто. Риджайна би трябвало да е по-евтина. Би ли пояснила какво имаш предвид?
Търсим усилено първа къща и тук в хубав квартал са средно около 350 000 ,но с по голяма квадратура , с по големи градини и около Торонто ,т.е. в Mississauga са на същата цена .Лични впечатления.
Това впечатление от кои години е? Сега хубава къща в добър квартал в Мисисага ще е двойно повече пари.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Семейни разходи

Мнение от tanyatais »

speedy написа:
tanyatais написа:
Daisy2 написа:
tanyatais написа: Къщите около Торонто/Миссасагуа са по евтини от тукашните ..
Таня, привет! Това, дето го пишеш, не ми се вързва с информацията за цените в Торонто. Мисля, че след Ванкувър, следващият мегаполис по цени е Торонто. Риджайна би трябвало да е по-евтина. Би ли пояснила какво имаш предвид?
Търсим усилено първа къща и тук в хубав квартал са средно около 350 000 ,но с по голяма квадратура , с по големи градини и около Торонто ,т.е. в Mississauga са на същата цена .Лични впечатления.
Това впечатление от кои години е? Сега хубава къща в добър квартал в Мисисага ще е двойно повече пари.
От този месец . :hai:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Семейни разходи

Мнение от Daisy2 »

tanyatais написа: ......
От този месец . :hai:
Таня, не че е от чак такова значение, обаче един бърз сърч из нета ми върна най-евтина къща (detached) в мисисага за 490 к. Като едното нищо са по милион. Не кометирам районите.

http://propertyguys.com/search/?ui=&sp= ... auga%2C+ON"

Същия сайт за Риджайна дава доста оферти на цени около 350 000, а има и за 120 000. То вярно, че зависи, ама все пак средната цена е доста по-ниска, като гледам. А и няма логика в Риджайна да са по-скъпи от Мисисага.

http://propertyguys.com/search/?ui=&sp= ... gina%2C+SK"

Как да е - успех в търсенето! :y:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Семейни разходи

Мнение от speedy »

Toronto Real Estate Board
Информация за пазара през Април - гледам single-family detached.


Всъщност не знам критериите за къща. Аз например гледам да има поне покрив и да няма половин метър застояла вода в мазето.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Семейни разходи

Мнение от Daisy2 »

speedy написа:Toronto Real Estate Board
Информация за пазара през Април - гледам single-family detached.


Всъщност не знам критериите за къща. Аз например гледам да има поне покрив и да няма половин метър застояла вода в мазето.
За торонто:

The average selling price for April 2014 sales was $577,898 – up by 10.1 per cent compared to the April 2013 average of $524,868. The MLS® Home Price Index (HPI) Composite Benchmark was up by seven per cent year-over-year. The MLS® HPI strips away price fluctuations resulting from a change in the mix of home types sold from one period to the next.

Само за detached средната е 730 320 КАД - http://www.torontorealestateboard.com/M ... mw1404.pdf"

За Мисисага - април 2014:
average: $757,096
median: $665,000

За сравнение, подобно за Риджайна http://creastats.crea.ca/regi/" Association of Regina REALTORS® Inc.

The average sales price in all market areas for the month was $317,176, virtually identical to last year’s $317,065. The average in the city was $329,772, up three per cent from last year’s $318,911. This increase is entirely attributable to a shift to higher priced homes in the sales mix and is not indicative of increases in the value of properties.

Освен другото, отчитат засилено предлагане - най-високо от 10 години насам:

This is the highest number of homes for sale in the city at the end of April in the last ten years. There were 897 new listings placed on the MLS® System during the month, up 25 per cent from 715 in 2013.

Би трябвало за 350 000 да можете да намерите много прилична къща, след като средната цена е под тази, а има увеличено предлагане. Но все пак вие си знаете :) Успех!
Публикувай отговор