Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Darina B
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 11:23 am

Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Darina B »

Здравейте!Имам един много важен въпрос и като се замисля от отговора зависи дали въобще ще продължа да опитвам за Канада!
Всички тук ми се струвате доста запознати по темата и реших да опитам :)
Аз съм магистър-фармацевт с 2 години стаж и в момента съм дори управител на аптека в Бг. Сгодена съм и с годеника ми решихме,че искаме по-добро бъдеще именно в Канада, НО не мога да разбера по коя програма да кандидатствам- не намирам професията ми в списъка, и от четенето дотук май ми стана ясно,че в такъв случай федералната програма не е за мен- така ли е? Завършила съм езикова гимназия с френски и смея да кажа , че с английския език съм също добре- ходих на школи дълги години и поживях година-две в Щатите..
Моля ви, помогнете ми да разбера най-накрая, мога ли въобще да кандидатствам с дипломата си и ако мога по коя програма..а ако Не се признава дипломата ми имам ли шанс да получа виза въобще по някоя от програмите , без признатата професионална квалификация? :)
ЩЕ ВИ БЪДА БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРНА!
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Californian »

Моите 2 цента са - ако се поставя на твоето място, е малко вероятно да замина.
Ти си постигнала толкова много за толкова малко време и толкова млада(поправи ме ако бъркам ама си на около има няма 24-25)
И си вече управител на аптека.
Не съм сигурен, че би успяла да постигнеш толкова много в чужда държава не твоята родна, но дори и да успееш да постигнеш, ще си струват ли усилията ти?
Професията ти не се пренася толкова лесно като други професии и не вярвам да ти позволят да практикуваш директно.

Може би не съм прав, но според мен е много по-лесно да постигнеш много в БГ където хора няма, и конкуренция няма отколкото в една страна където ако не целия свят ти е конкуренция то една голяма част от него...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

Californian написа:Моите 2 цента са - ако се поставя на твоето място, е малко вероятно да замина.
Ти си постигнала толкова много за толкова малко време и толкова млада(поправи ме ако бъркам ама си на около има няма 24-25)
И си вече управител на аптека.
Не съм сигурен, че би успяла да постигнеш толкова много в чужда държава не твоята родна, но дори и да успееш да постигнеш, ще си струват ли усилията ти?
Професията ти не се пренася толкова лесно като други професии и не вярвам да ти позволят да практикуваш директно.

Може би не съм прав, но според мен е много по-лесно да постигнеш много в БГ където хора няма, и конкуренция няма отколкото в една страна където ако не целия свят ти е конкуренция то една голяма част от него...
:n: :n: :n: :n: :n:
Ако искаш да си директор няма да стане от самолета.
Ако искаш да живееш и да отгледаш децата си на нормално място - ще стане.
Моето медицинско образование беше "признато" малко преди петата година. И понеже ще ти кажат как съм можел да направя милиони през това време в БГ, ще ти кажа, че там изкарвах 70-80к на година чисти, днес толкова са ми данъците в Канада - прави си сметката къде е конкуренцията и пазара.....
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Californian »

Само мога да кажа значи, че разликата в заплащанията на програмисти и зъболекари в България не са толкова големи колкото в Щатите. :lol: Е чак 70-80к лева не правят програмистите в БГ ама спокойно 55-60к си правят годишно в по-хубавите компании.

Тук вашите професии много се ценят спор няма, след като плащаш толкова данъци, аз за това от сега на моето дете почнах да му правя фонд за медицинско образование и искам да го записвам след време в health careers гимназия... и после доктор....дай боже де.

БТВМ Поздравления, че ти се е занимавало още 5 години да учиш/приравняваш или каквото там аз нямам нерви да се занимавам повече с университети и професори за този живот, за следващия може.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Koko »

Darina B написа:Здравейте!Имам един много важен въпрос и като се замисля от отговора зависи дали въобще ще продължа да опитвам за Канада!
Всички тук ми се струвате доста запознати по темата и реших да опитам :)
Аз съм магистър-фармацевт с 2 години стаж и в момента съм дори управител на аптека в Бг. Сгодена съм и с годеника ми решихме,че искаме по-добро бъдеще именно в Канада, НО не мога да разбера по коя програма да кандидатствам- не намирам професията ми в списъка, и от четенето дотук май ми стана ясно,че в такъв случай федералната програма не е за мен- така ли е? Завършила съм езикова гимназия с френски и смея да кажа , че с английския език съм също добре- ходих на школи дълги години и поживях година-две в Щатите..
Моля ви, помогнете ми да разбера най-накрая, мога ли въобще да кандидатствам с дипломата си и ако мога по коя програма..а ако Не се признава дипломата ми имам ли шанс да получа виза въобще по някоя от програмите , без признатата професионална квалификация? :)
ЩЕ ВИ БЪДА БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРНА!
Според мене по федералната процедура няма да стане, проверете какви са ви шансовете по процедурата за Квебек, особено след като си с френска езикова гимназия - знанието на френски ще помогне, но не е гаранция че ще бъде достатъчно. А годеника с каква специалност и как е с езиците? Дали евентуално той не би имал по-добър шанс като водещ кандидат?

Ако искаш да работиш в областта на фармацията, чака те сериозно учене наново, това разбира се при условие че минете успешно процедурата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от tonich »

Ако искаш да си извън България, моето мнение е да опиташ нещо в Европа, вместо Канада.
Само 2 ст'инки...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Darina B
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 11:23 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Darina B »

pumpy написа:
Californian написа:Моите 2 цента са - ако се поставя на твоето място, е малко вероятно да замина.
Ти си постигнала толкова много за толкова малко време и толкова млада(поправи ме ако бъркам ама си на около има няма 24-25)
И си вече управител на аптека.
Не съм сигурен, че би успяла да постигнеш толкова много в чужда държава не твоята родна, но дори и да успееш да постигнеш, ще си струват ли усилията ти?
Професията ти не се пренася толкова лесно като други професии и не вярвам да ти позволят да практикуваш директно.

Може би не съм прав, но според мен е много по-лесно да постигнеш много в БГ където хора няма, и конкуренция няма отколкото в една страна където ако не целия свят ти е конкуренция то една голяма част от него...
:n: :n: :n: :n: :n:
Ако искаш да си директор няма да стане от самолета.
Ако искаш да живееш и да отгледаш децата си на нормално място - ще стане.
Моето медицинско образование беше "признато" малко преди петата година. И понеже ще ти кажат как съм можел да направя милиони през това време в БГ, ще ти кажа, че там изкарвах 70-80к на година чисти, днес толкова са ми данъците в Канада - прави си сметката къде е конкуренцията и пазара.....

А ти по коя процедура си кандидатствал? Ясно ми е , че нещата са се изменили много- не ме е страх да опитам,страх ме е да не би да не си заслужава?! някакъв съвет?!
Darina B
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 11:23 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Darina B »

Да си кажа честно -не смятам постигнатото за момента за кой знае какво постижение - това може да се случи на всеки завършил фармация в Бг...Причината ми е , че искам да живея в осигурена държава и да отгледам цивилизовано децата си. Ако трябва да уча бих го направила отново..стига да мога да си осигуря по-добро бъдеще! НАдявам се времето и парите да си заслужават!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от yahoo »

Darina B написа:Причината ми е , че искам да живея в осигурена държава и да отгледам цивилизовано децата си. Ако трябва да уча бих го направила отново..стига да мога да си осигуря по-добро бъдеще! НАдявам се времето и парите да си заслужават!
Осигурената държава е не че държавата осигурява всички, а че тези стъпили си на краката плащат достатъчно данъци за да осигурят чрез държавата и тези които не са. Не разчитай на това защото ако имаш амбиции повече ще даваш отколкото ще взимаш и това не е предимство.

Почти не познавам някой който ако си постави за цел емиграция в Канада да не я постигне както и да не намери начин да си упражнява професията с или без доучване. Обаче най-големите разочарования които съм виждал са от видяното несъответствие между мечта и реалност. Проучи първо дали Канада би ти допаднала сякаш вече си се устроила добре за да прецениш дали си заслужава усилието. Иначе като децата ти почнат да спят на земята в детската градина, общуват с араби/негри и безброй други канадски реалности стигащи дори до доста по-различен климат да не почнеш да се чудиш аз това ли точно исках. Сигурен съм че ще намериш място сред медицинските специалности. Търсят се и ще продължава да е така дълго още въпреки че точно фармацията не е много престижна и тук. Аптеките са като щанд от големите вериги магазини и са дадени под аренда на фармацефти като бизнес и те съответно наемат млади кадри току що завършили с ниско заплащане за да вържат бюджета. Тук лекарства не се изписват при всяко закашляне или протекъл нос така че и бизнеса им не е от най-успешните. Нищо по-конкретно обаче не мога да кажа защото съм доста далеч от този бранш.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от miteto »

yahoo написа:въпреки че точно фармацията не е много престижна и тук. Аптеките са като щанд от големите вериги магазини и са дадени под аренда на фармацефти като бизнес и те съответно наемат млади кадри току що завършили с ниско заплащане за да вържат бюджета.
Не знам какво имаш предвид под ниско заплащане, но фармацевтите (не техници) започват минимум някъде към 70-75 хиляди и после сравнително лесно могат да надвишат 100 хиляди. Това за Торонто.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от yahoo »

В Монреал фармацефтите са най-често и собствениците на бизнеса ако говорим само за аптеките (за другите не знам) и да като всеки бизнес няма ограничение на заплатите. Обаче се съмнявам тя още след завършване на приравнявания и доучване да започне директно свой бизнес затова говоря предимно за техниците откъдето е най-вероятно първо да мине. Това са само мои предположения и може да са грешни.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от miteto »

yahoo написа:В Монреал фармацефтите са най-често и собствениците на бизнеса ако говорим само за аптеките (за другите не знам) и да като всеки бизнес няма ограничение на заплатите. Обаче се съмнявам тя още след завършване на приравнявания и доучване да започне директно свой бизнес затова говоря предимно за техниците откъдето е най-вероятно първо да мине. Това са само мои предположения и може да са грешни.
В Торонто много аптеки работят по 12 часа, доста и денонощно. В аптеката задължително трябва да има фармацевт, за да оторизира изпълнението на рецептата. Собствениците не могат да работят по 12 или 24 часа, 6-7 дена в седмицата. Не съм сигурен повечето собственици дали въобще дават някакви смени, освен в най-малките аптеки.
Не виждам за какво трябва да минава през техник, не смятам че ще и помогне да приравни за фармацевт. Същото като някой доктор да мине през мед сестра - няма смисъл, не прави крайната цел по-бърза или по-лесна, даже сигурно обратното.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от yahoo »

Прав си, така би трябвало да е. Проверих и статистиката за заплатите в Квебек за 2012г. официалните данни за фармацефт са $50/h което е към $70-80к в зависимост от часовете и не е толкова зле.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от dea »

Фармацевти има във всяка болница, заплатата започва от 40 долара на час. Търсенето на специалисти превишава предлагаето. Не мисля, че има безработен фармацевт в Квебек. Отделно има и фармацевтични компании, които разработват нови лекарства.
Важният въпрос в случая е: ще плучи ли Diana B право да практикува като фармацевт и как? В Квебек има професионални ордери. На въпроса: как да й се издаде разрешително да практикува (ако избщо е възможно) тази огранизация е единствена компетентна да отговори. Сайта на ордера : http://www.opq.org/fr-CA/diplomes-hors-quebec/"

Според мен, най- добре е Diana B да проучи какви шансове има да практикува в различните провинции и да се ориентира към тази провинция, където може най- бързо да се реализира. (Говоря за заселване, не за процедура по която да кандидатства.) Разбира се, зависи и къде иска да живее.

Един сайт за Квебек където са описани всички медицински специалности: http://www.avenirensante.com/fr/carrieres/pharmacien"
В дясно долу на екрана излизат: Liens d'intérê, може да са полезни.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от analgin »

Познавам, практикуващи фармацевти в Монреал (двама), но никога не сме разговаряли за начина по който са приравнявали дипломи. Те са успели хора и не вярвам да си пилеят времето тук.
Ако го искаш ще стане, но не си губи времето в Квебек, а се насочи към Канада. pumpy въпреки, че е франкофон също се е изнесъл от тук за да заобиколи голямата бюрокрация в Квебек.
Успех!
Публикувай отговор