Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Koko »

jovani написа:
IRA написа:Мен ще ме е срам да се изтъпанча в един часа през ноща в аптеката и да почна да разпитвам жената на гишето какво й е образованието, и колко и плащат. Аз на нейно място бих викнала охранта.
jovani, ще извиняваш, но не ми се вярва да си сътворил това отгоре.
Аз и по-страшни неща съм правил.
Това беше лесно и жената беше изключително отзивчива, само дето имаше много работа и аз загубих много време в това мероприятие.
Ще ви дам и адреса на аптеките, ако не ми вярвате - проверете ме.
Не, не ти вярвам - вече не веднъж си ни убеждавал че написаното от тебе нищо не струва, пък и не виждам защо трябва някой да си губи времето да проверя поредната ти порция измислици.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:
IRA написа:Мен ще ме е срам да се изтъпанча в един часа през ноща в аптеката и да почна да разпитвам жената на гишето какво й е образованието, и колко и плащат. Аз на нейно място бих викнала охранта.
jovani, ще извиняваш, но не ми се вярва да си сътворил това отгоре.
Аз и по-страшни неща съм правил.
Това беше лесно и жената беше изключително отзивчива, само дето имаше много работа и аз загубих много време в това мероприятие.
Ще ви дам и адреса на аптеките, ако не ми вярвате - проверете ме.
Не, не ти вярвам - вече не веднъж си ни убеждавал че написаното от тебе нищо не струва, пък и не виждам защо трябва някой да си губи времето да проверя поредната ти порция измислици.
Проблемът си е твой. Mного бързо започнахте да сдавате багажа, а истината е, че информацията която получих е по-скоро положителна, отколкото отрицателна (по отношение на доходите).
Аптеката се намира точно до работата ми - Шопърс Дръг Март на Янг и Финч.
Аптекарката е завършила висше образование фармация (не е техник - специално я питах за това) и каза:
"В момента в Торонто е много трудно, ако беше преди 10 години бих посъветвала вашата позната да дойде. Лицензирането може да се постигне за 2-3 години с много учене. Заплатите в момента в Торонто са м/у 35 и 40 долара на час за фармацевт, но много трудно се намира работа. Ако вашата позната има желание да отиде на север там лесно може да си намери работа дори и за 50 долара на час" (това е информацията в сбит вид).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Darina B
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Май 14, 2014 11:23 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Darina B »

plamsht написа:Тъй като DarinaB я няма след втора страница, а ние стигнахме до Адам и Ева в тази тема, бих задал следните въпроси вместо нея:

Към днешна дата къде е по разумно да си "пробвам късмета" според вас - Евросъюза или Канада?

leaf спомена, че процесът по признаване и лицензиране е строго индивидуален.Като изключим изпитите за вземане на лиценз, има ли значение дали съм завършила в София, Плевен или Пловдив?За всеки ли е съвсем различно, познавате ли други българи и какви са вашите конкретни наблюдения? Аз познавам двама - на единия му коства 5г, на другия 7(примерно).
Вие познавате ли(или ваши познати, познати на ваши познати...) някой наш сънародник да е минал този процес за 1 година? Или за две ?

Пак повтарям, че въпросите са с цел научна :)

Благодаря от сърце, че зададе тези въпроси..Вече бях започнала да си мисля , че забравихме основната тема.. Благодаря Plamsht!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Вчера се сетих, че същият мой познат беше преподавател и в НБУ, освен в Художествената Академия, по същата специалност: "Компютърна Анимация", така че е възможно приятелят на Митко да го познава - името му започва с "Ю".
Хубаво, ама трябваше да си направиш онлайн проучването преди плоските съчинения, защото сега след като, пак повтарям, те изловихме по бели гащи, вече се получава твърде нескопосано, ама ти си знаеш. Иначе пък нямаше да има забавление в темата де. :D

ПП. Виждам, че все пак си взел някаква поука и започна да съчиняваш с една идея по-добри истории, като тази с фармацефтката в Шопърс Драгмарт. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от JoroF »

klisurov написа:
jovani написа:... Какво би накарало един разумен човек да рискува ...
Не забравяй, че тарифата ми е $75/час за приятели, та ако со готов да се бръкнеш, попивай:

Неистовото желание да се разкарам от "киреча" и нежеланието да срещам плазмодии, именоващи се хора.

Зарязах не малко оттаък океана, включая рахатлъка на нищо-правене за една торба пари, но дори и в дървено пардесю не ща да се връщам в БГ-то.

Надявам се, че все някога, все нещо все някпй ще вдене.
И какво струва 75 $ на час.Това кеш или с докименти
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

JoroF написа:И какво струва 75 $ на час.Това кеш или с докименти
Консултацията, бре Жоре! Ако го искаш в параден костюм с еполети е по-скъпо, предполагам. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от ablood »

jovani написа:
Koko написа: Не, не ти вярвам...
Проблемът си е твой.
И мой, и мой!
И аз толкова ти вярвам.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от plamsht »

Bistra написа:
JoroF написа:И какво струва 75 $ на час.Това кеш или с докименти
Консултацията, бре Жоре! Ако го искаш в параден костюм с еполети е по-скъпо, предполагам. :D
А с камшик и шпори? Или само по бакенбарди?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:
Koko написа: Не, не ти вярвам...
Проблемът си е твой.
И мой, и мой!
И аз толкова ти вярвам.
Обаче ви е кеф да ме четете, нали?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

plamsht написа:Тъй като DarinaB я няма след втора страница, а ние стигнахме до Адам и Ева в тази тема, бих задал следните въпроси вместо нея:

Към днешна дата къде е по разумно да си "пробвам късмета" според вас - Евросъюза или Канада?

leaf спомена, че процесът по признаване и лицензиране е строго индивидуален.Като изключим изпитите за вземане на лиценз, има ли значение дали съм завършила в София, Плевен или Пловдив?За всеки ли е съвсем различно, познавате ли други българи и какви са вашите конкретни наблюдения? Аз познавам двама - на единия му коства 5г, на другия 7(примерно).
Вие познавате ли(или ваши познати, познати на ваши познати...) някой наш сънародник да е минал този процес за 1 година? Или за две ?

Пак повтарям, че въпросите са с цел научна :)
Зависи каква ти е целта, а както знаем целта оправдава средствата. Няма универсален отговор, още по-малко по форумите.
Д-р Димитровски, Д-р Котева (ако не ме лъже паметта), Д-р Милева са все завършили в България и минали изпит за лиценз в Канада. Познавам и една французойка по същия път. Другите две български зъболекарки в Монреал са направили същото.
Има двама българи завършили ЮБС през 2008 ако не се лъжа, жена ми и аз сме завършили в Денвър, сигурно има и още, за които аз не знам.
Познавам 3-4 души, който се върнаха, кой в Европа, кой в България. Този в Европа прави, според нея 80к паунда годишно, единият в България "прави" 2-3к на месец и си мъчи и се чуди как да се разкара оттам в Европа.

За някой да не учат и да са близко до България е от значение. За други "новия свят" е от значение, всичко е супер индивидуално.......
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

pumpy написа:
plamsht написа:Тъй като DarinaB я няма след втора страница, а ние стигнахме до Адам и Ева в тази тема, бих задал следните въпроси вместо нея:

Към днешна дата къде е по разумно да си "пробвам късмета" според вас - Евросъюза или Канада?

leaf спомена, че процесът по признаване и лицензиране е строго индивидуален.Като изключим изпитите за вземане на лиценз, има ли значение дали съм завършила в София, Плевен или Пловдив?За всеки ли е съвсем различно, познавате ли други българи и какви са вашите конкретни наблюдения? Аз познавам двама - на единия му коства 5г, на другия 7(примерно).
Вие познавате ли(или ваши познати, познати на ваши познати...) някой наш сънародник да е минал този процес за 1 година? Или за две ?

Пак повтарям, че въпросите са с цел научна :)
Зависи каква ти е целта, а както знаем целта оправдава средствата. Няма универсален отговор, още по-малко по форумите.
Д-р Димитровски, Д-р Котева (ако не ме лъже паметта), Д-р Милева са все завършили в България и минали изпит за лиценз в Канада. Познавам и една французойка по същия път. Другите две български зъболекарки в Монреал са направили същото.
Има двама българи завършили ЮБС през 2008 ако не се лъжа, жена ми и аз сме завършили в Денвър, сигурно има и още, за които аз не знам.
Познавам 3-4 души, който се върнаха, кой в Европа, кой в България. Този в Европа прави, според нея 80к паунда годишно, единият в България "прави" 2-3к на месец и си мъчи и се чуди как да се разкара оттам в Европа.

За някой да не учат и да са близко до България е от значение. За други "новия свят" е от значение, всичко е супер индивидуално.......
Пумпи, а на познатата ти дето и плащат в паунди искали ли са и писмо от ръководителя на дипломната работа?
Някои тук споменаха, че навсякъде го имало това изискване...
За мен това е супер тъпизъм - съдбата на един специалист да зависи от това дали ще успее да намери бившият си ръководител... и не виждам никаква логика освен да създават излишни затруднения с цел да намалят %-та на приравнилите по една или друга причина.

Преведени и легализирани дипломи, заверени в съответното министерство на образованието би следвало да имат достатъчна тежест и истинността им сравнително лесно може да се провери при желание. Ако някой е излъгал с този документ, то какво би му попречило да излъже и с писмото от преподавателя си?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от IRA »

Аз невежа за медицинските специалности, но те правят ли дипломни работи?
При инженерите има дипломен проект т.е имаш дипломен ръководител, ама за лицензите никой не ти иска писмо от дипломен ръководител.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

IRA написа:Аз невежа за медицинските специалности, но те правят ли дипломни работи?
При инженерите има дипломен проект т.е имаш дипломен ръководител, ама за лицензите никой не ти иска писмо от дипломен ръководител.
На моята позната - физиотерапевт, завършил в Полша и искаха, според нейните обяснения. Използвам термина "дипломна работа" защото ми е останал в паметта от моята специалност, забравил съм точно как се нарича това при нейната специалност, но е нещо като еквивалент - може да е било писмо от "курсов ръководител", "ръководител на изпитната комисия" или нещо подобно. Мисля, че Лийф знае за какво става дума, защото ми отговори на този въпрос в едно от предишните ми мнения, че така било и в Германия.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от leaf »

jovani,
хората с медицинско и около медицинско образование не правят дипломни работи. В моето мнение аз имах в предвид, че се изискават навсякъде много различни документи, за да се докаже, че сте такъв специалист със съответния стаж. Навсякъде се минава през процеса на оценяване.
jovani написа:
"...Пумпи, а на познатата ти дето и плащат в паунди искали ли са и писмо от ръководителя на дипломната работа? .."
Интересно кой го спомена това нещо?????
Може би става дума за препоръчително писмо от работодател и преподавател, и професионална характеристика от последния работодател. Какво точно ще ти трябва зависи от отделната професионална организация. Преподавателя множе да е от курс, който е взет като след дипломна квалификация; нещо което увеличава професионалните ви знания. Така, че никой не ходи да гони преподаватели от преди 20 години. Освен това академична препоръка обикновено се изисква ако постъпваш на учебна програма за internationally trained professionals.
Последно промяна от leaf на Сря Юни 04, 2014 1:21 am, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от pumpy »

jovani написа:
Пумпи, а на познатата ти дето и плащат в паунди искали ли са и писмо от ръководителя на дипломната работа? ?
НЕ, както и на мен не са ми.....според мен това са оправдания на хора, на които някой друг им е виновен и понеже е кофти да си признаеш, че не можеш е много по-лесно да кажеш: тези канадци изискват невъзможни неща"......
Публикувай отговор