Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от yahoo »

mortigur написа:Кой пък ползва банкомати ?
С изключение на тези които плащат всичко с чек, електронно или теглят кеш от гише на банката и плащат всичко в брой всички останали ползват форма на банкомат където могат да ти клонират картата. Естествено най-лесно и безопасно за тях е от банкомат на улицата, но се прави често и от карточетец в магазин, а напоследък и безконтактно близо до портфейла до някой на опашката. Очакваше се чиповете и пейпас картите да са невъзможни за клониране, но това си останаха само очаквания.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Мухата ти е като дъвка в устата ... :D :rofl: :lol: :lol: :rofl: :rofl:
Ела да те черпя една мелба с банан и бита сметана :rofl: :rofl: :lol:
Много си далече, пък и аз нямам rush...точно пък за мухи. |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от analgin »

Печеливш бизнес основан на "чукане в кантара", "продажба на стока с изтекъл срок" ... и други подобни шмекерии за които имам подозрения, но не и 100% доказателства?
Не благодаря!
Изборът е изцяло ваш, аз няма да го подпомагам!
На въпроса "Краденето-хоби или втора природа на някои българи?" ще отговоря, че всичко е въпрос на манталитет.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Kpetrov »

Тоя срок на годност на сладките неща си е пълна проформа. И след 5 години да го ядеш нищо няма да ти има. Ако не се е мокрило е годно. ;)
Е може да няма същият външен вид и вкус, но не вярвам да се отрови някой от това.
Сега като се замисля има ли срок на годност върху меда, който се продава по магазините?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Тоя срок на годност на сладките неща си е пълна проформа. И след 5 години да го ядеш нищо няма да ти има. Ако не се е мокрило е годно. ;)
Въпроса е принципен и щом са приели да го установяват и пишат на опаковката значи е редно и да се спазва. При толкова консерванти, палмово масло и какви ли не стабилизатори съм сигурен че и след 10г. няма да се натровиш :lol:
Прекалено много захар слагат в българските вафли и отдавна спряхме да ги консумираме. По съдържанието на етикетите не намерих нито една здравословна храна внесена от България там, а откакто попадаме няколко пъти и на партиди овче сирене с отвратително качество ще останат за купуване само месата произведени на място в магазина.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Independent »

yahoo написа: ще останат за купуване само месата произведени на място в магазина.
И ние общо взето само за това се разхождаме до там - да си напазаруваме луканка по Коледа и Великден.

Овче и козе сирене на Кринос има във всеки голям супермаркет, а във фромажериите често може да се намери качествено сирене произведено в България. Една година се излъгах да взема козунак оттам и оттогава си го правя сама. Миналата година на Мая козунаците бяха страхотни и смятам и сега да си спестя малко работа и да поръчам от нея, но никога повече от Балкан. Искам само да отбележа, че никога не съм забелязала да ме лъжат с грамаж или цени, просто качеството на повечето неща в магазина е леко съмнително.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Павел »

Kpetrov написа:Тоя срок на годност на сладките неща си е пълна проформа. И след 5 години да го ядеш нищо няма да ти има. Ако не се е мокрило е годно. ;)
Е може да няма същият външен вид и вкус, но не вярвам да се отрови някой от това.
Сега като се замисля има ли срок на годност върху меда, който се продава по магазините?
Меда е единствения хранителен продукт, който не се разваля и за това не си и правят труда да му слагат expiration date.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от tonich »

Kpetrov написа:Тоя срок на годност на сладките неща си е пълна проформа. И след 5 години да го ядеш нищо няма да ти има. Ако не се е мокрило е годно. ;)
Е може да няма същият външен вид и вкус, но не вярвам да се отрови някой от това.
Сега като се замисля има ли срок на годност върху меда, който се продава по магазините?
Как успя да сложиш вафлите и меда под един знаменател. :rofl: :rofl: :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Kpetrov »

tonich написа:
Kpetrov написа:Тоя срок на годност на сладките неща си е пълна проформа. И след 5 години да го ядеш нищо няма да ти има. Ако не се е мокрило е годно. ;)
Е може да няма същият външен вид и вкус, но не вярвам да се отрови някой от това.
Сега като се замисля има ли срок на годност върху меда, който се продава по магазините?
Как успя да сложиш вафлите и меда под един знаменател. :rofl: :rofl: :rofl:
Ми аз за това де видим кой обича медец и знае за качествата му. :P
Най обичам акациев реколта 1787. ;)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Pointzero »

Павел написа: Меда е единствения хранителен продукт, който не се разваля и за това не си и правят труда да му слагат expiration date.
Аааа..И ракията... :beers:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от yahoo »

Алкохола не е е хранителен продукт въпреки че някои напитки имат доста калории и могат да минат за такъв :D
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от YOUPPI »

Пазарувам и от двата български магазина и досега не съм имал проблеми. Ако някой е ял като за последно недопечено карначе или каквото и да е, то си е за негова сметка. Лесно е да си бабаит анонимно пред ПЦ-то, нали? Аспирина що не иде на място и да каже, че са направили опит да го отровят? Ще трябва да докаже, защото иначе "лошо Гошо". Ама понеже не може и айде, плюй и бъди велик анонимко. Като не ти харесва нещо, защо го взимаш? Ончо влачеше едни стари, стари компоти и 100 пъти му казах, да ги направи на джибре. Той си е собственик, той си знае. Като не ви харесва, има IGA, METRO, руски, турски магазини и т.н. Нека някой да извади стоката "Х" и да каже:

В Балкан тежи 1150гр, същото мерено в София е 1149гр, а измерено от контролиращ орган е 1050гр.

Да извади разпечатка от етикета и да докаже. Досега не го видях. За мен сипещите недоказани обвинения са си едни долни мекерета, избиващи комплекси за малоценност и непотребност. Нищо лично, само бизнес. Мразя в бачкането да ми мрънкат от някого от екипа и като поискаш доказателства - йок! Аз съм недоволен от конкретен български бизнес в друга тема и отговорих с цифри и факти, какво ми се случи. В тази тема само плювни и нито едно доказателство. Терористите са изяли безброй кюфтета и кебапчета, досега проблем не съм имал. Като правим барбекю навън, взимам замразено месо и в хладилната чанта е ОК. Обикновени вафли или бисквити, голям прас, ако са подминали срока с малко. Аз си хапвам и не се правя на велик. Що се отнася до меда, то той практически не се разваля.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от IFF »

YOUPPI написа:Пазарувам и от двата български магазина и досега не съм имал проблеми. Ако някой е ял като за последно недопечено карначе или каквото и да е, то си е за негова сметка. Лесно е да си бабаит анонимно пред ПЦ-то, нали? Аспирина що не иде на място и да каже, че са направили опит да го отровят? Ще трябва да докаже, защото иначе "лошо Гошо". Ама понеже не може и айде, плюй и бъди велик анонимко. Като не ти харесва нещо, защо го взимаш? Ончо влачеше едни стари, стари компоти и 100 пъти му казах, да ги направи на джибре. Той си е собственик, той си знае. Като не ви харесва, има IGA, METRO, руски, турски магазини и т.н. Нека някой да извади стоката "Х" и да каже:

В Балкан тежи 1150гр, същото мерено в София е 1149гр, а измерено от контролиращ орган е 1050гр.

Да извади разпечатка от етикета и да докаже. Досега не го видях. За мен сипещите недоказани обвинения са си едни долни мекерета, избиващи комплекси за малоценност и непотребност. Нищо лично, само бизнес. Мразя в бачкането да ми мрънкат от някого от екипа и като поискаш доказателства - йок! Аз съм недоволен от конкретен български бизнес в друга тема и отговорих с цифри и факти, какво ми се случи. В тази тема само плювни и нито едно доказателство. Терористите са изяли безброй кюфтета и кебапчета, досега проблем не съм имал. Като правим барбекю навън, взимам замразено месо и в хладилната чанта е ОК. Обикновени вафли или бисквити, голям прас, ако са подминали срока с малко. Аз си хапвам и не се правя на велик. Що се отнася до меда, то той практически не се разваля.
Аз съм си купувал мухлясали вафли от Балкан, за доказателство трябва да отидеш до там и да потърсиш на щанда нещо с изтекла годност(няма да се затрудниш много). Ако не отидеш, значи си долно мекере. :D Което си е право, си е право, луканките, кюфтета и т.н. са супер. За кантара не знам, даже и не го поглеждам като ми теглят нещо.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от analgin »

YOUPPI написа:Пазарувам и от двата български магазина и досега не съм имал проблеми. Ако някой е ял като за последно недопечено карначе или каквото и да е, то си е за негова сметка. Лесно е да си бабаит анонимно пред ПЦ-то, нали? Аспирина що не иде на място и да каже, че са направили опит да го отровят? Ще трябва да докаже, защото иначе "лошо Гошо". Ама понеже не може и айде, плюй и бъди велик анонимко. Като не ти харесва нещо, защо го взимаш? Ончо влачеше едни стари, стари компоти и 100 пъти му казах, да ги направи на джибре. Той си е собственик, той си знае. Като не ви харесва, има IGA, METRO, руски, турски магазини и т.н. Нека някой да извади стоката "Х" и да каже:

В Балкан тежи 1150гр, същото мерено в София е 1149гр, а измерено от контролиращ орган е 1050гр.

Да извади разпечатка от етикета и да докаже. Досега не го видях. За мен сипещите недоказани обвинения са си едни долни мекерета, избиващи комплекси за малоценност и непотребност. Нищо лично, само бизнес. Мразя в бачкането да ми мрънкат от някого от екипа и като поискаш доказателства - йок! Аз съм недоволен от конкретен български бизнес в друга тема и отговорих с цифри и факти, какво ми се случи. В тази тема само плювни и нито едно доказателство. Терористите са изяли безброй кюфтета и кебапчета, досега проблем не съм имал. Като правим барбекю навън, взимам замразено месо и в хладилната чанта е ОК. Обикновени вафли или бисквити, голям прас, ако са подминали срока с малко. Аз си хапвам и не се правя на велик. Що се отнася до меда, то той практически не се разваля.
Освен мен има и други натровени, а продавачите са информирани и от тях. Не желая да подлагам под заплаха здравето на моето семейство, за мен този магазин не съществува.
Дали ще пазарувате там или не - решението е ваше.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Kpetrov »

Pointzero написа:
Павел написа: Меда е единствения хранителен продукт, който не се разваля и за това не си и правят труда да му слагат expiration date.
Аааа..И ракията... :beers:
Какъв е извода... греяна ракия с мед! :D :D :D
Той че не се раваля меда не се, но как ли са преборили този факт бюрократично!?
Аз за това се замислих дали има срок на годност, заради бюрокрацията. Все забравям да погледна, какво пише на буркана.
Публикувай отговор