Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Godis »

Аз съм редовен клиент на Балкан, най-вече заради свинския врат :)
Както и да е, покрай него си взимам и каквото ми падне/хареса от щанда със салами и суджуци.
За 2-3 години вероятно съм похарчил около 7-8К за всякакви неща, и нито съм се отровил нито имам каквито и да е оплаквания към обслужването.
Спомням си един път реших да взема голяма кутия овче сирене - собственика каза че има оплаквания, че било много меко, и ако не ми хареса, може да го върна. Т.е. според мен човека си се отнася с уважение към клиентите.
Единственото което би могло да се подобри е, че понякога суджуците/луканките се нуждаят от повече узряване :) за съжаление, кацнат ли ми в хладилника, няма време за доузряване :)
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от YOUPPI »

ablood написа:Youppy,

Престани да подновяваш темата! Твоята защита само увеличава броя почитания на Аналгинщините, а знаеш, че колкото и да не му вярват, съмненията и впечатленията остават.
Извинявай! Бях една седмица на юг и попропуснах малко.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Joya »

Аз не разбирам, след като са сънародници дай да мълчим и да ги хвалим ли ?
Ама ревете от зъболекари, автосервизи и подобни.
Аз съм пазарувала веднъж от бг магазина до църквата. Нямам лоши впечатления, много мил и любезен беше човека. И веднъж от този в Лавал също бяха много любезни, купих кюфтета, кебапчета, луканка и лютеница. Кебапчетата бяха ок, кюфтета отвратителни, после ни боляха кореми, луканката неузряла, ама иначе нищо и нямаше. Лютеницата отвратителна, ама там производителя е виновен.
Не мислех да пиша, точно защото може и да е имло друга причина, не кюфтетата, може вкусовете ни да са променени, да е частен случай и т.н . Ама тази пламена защита тип "да не каляме сънародника, защото е сънародник" ме предизвика. Аблъда правилно е казал, нескопосаната защита .... Не искам да калям, не искам да плюя, но и не искам да си затварям очите, само защото е българин.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от fe_ya »

В магазин Балкан се трият етикети със срок на годност - поне на обикновените бисквити го правят - продават се неща с изтекъл срок на годност и то няколко месеца по-късно. Не съм се тровила, но не бих дала на децата си бисквити с 6-8 месеца изтекъл срок - да не говорим, че като се направи забележка ти отговарят че е сега са ги получили и няма как да са стари. Може и доставчика им да ги трие - няма гаранции, но е факт че се случва. За съжаление нямаме особена алтернатива за пазаруване на български продукти. Просто внимавайте какво купувате и ако няма срок на годност имайте едно на ум.
За хигиената също има какво да се желае, но не ми се говори по въпроса :x

Ончо ако има продукти с изтекъл срок или ги дава подарък (обичайно са изтекли същия месец или преди 2-3 дни) или те предупреждава да си знаеш при самата покупка и на твой риск да ги купуваш като прави и намаление на такива продукти.

В този дух на мисли да пусна един фб профил на българка в англия - доста често поръчва ръчноизработени неща и поради разни причини (има пълен репертоар с извинителни причини) не ги плаща - доста хора са изгорели макар и с не особено големи суми.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008354898624"
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Marto »

Ало, ефирната, що спря да пишеш тука?

Интересно, че същото оплакване за този магазин е правено преди повече от година в тази тема... http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 40#p555175"

Аз съм бил там само веднъж, преди години, и човекът беше супер вежлив.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от succes »

Комисия Шарбоно - хоби или втора природа на канадците (пък и за какво ниво и пари става дума - ех, как ще ги стигне хамериканадците)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от miteto »

succes написа:Комисия Шарбоно - хоби или втора природа на канадците (пък и за какво ниво и пари става дума - ех, как ще ги стигне хамериканадците)
Абе поне има комисия и са хванали някоя и друга тлъста риба. Отделно на няколко сенатори им подпалиха задниците последната година за превишени разходи за сметка на данъкоплатеца. Като подгонят така тлъстите шопари в българския парламент, държавата може и да тръгне към оправяне ;)
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от fe_ya »

Marto написа:Ало, ефирната, що спря да пишеш тука?
Още не съм ;)
Публикувай отговор