Избор на професия - народна :)

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Избор на професия - народна :)

Мнение от todor73 »

Ако имате желание да разнищим малко тая тема. По-голяма част от нас идваме с висше образование, но за да започнем по-бързо работа ни се налага да започнем с една идея по ниско работа. Затова да уточня че компютърджийските ги изключвам защото там е ясно, университетските като цяло също, по скоро за по-обикновени професии искам да пишем, техници, счетоводители, сестри, пазачи, с АЕС или ДЕП за около 1000-1500 часа да си имаш професия.

Например с ДЕП (АЕС) по счетоводство в часния сектор ще вземаш 12-15 $, в държавния към 20 $ на час, така поне мисля.

За мен една сладка работа е АЕС Техник по водите, не водопроводчик, а по станциите питейна, мръсна вода, в часния свектор не е много добре, но пък към някой град под 20 $ няма да падаш, в Монреал са на 32.

Чертожници, мед сестри, детегледачки и т. н. как мислите.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Избор на професия - народна :)

Мнение от 7George »

Кво ще рече народна - дето може и без университет ли? Аз примерно се изръсих 2000 за професионална книжка, става след година с местна и още няколко месеца упражнения, курсове и изпити. Но 1000 - 1500 часа ми звучи страшно дълго и досадно, не знам колко дни е това.
Може би примера ми не е удачен, щото не можеш да почнеш работа скоро след пристигането.

Виж, чертожничките не биваше да ги закачаш... тва е доста над народа.. ;)
Embrace your climate change!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Избор на професия - народна :)

Мнение от todor73 »

Наистина така погледнато сгазих лука :rofl: , ма тя е друга бира, по-самостоятелна е предполагам пък и фишове показваше, така че вкарва и мисъл докато чертае.

Аз имах едни колеги колумбийци от университета тук, мъжа се отказа беше му трудно, изкара един курс за чертожници за 6 месеца и започна работа веднага, прогресира добре. Жена му завърши мастър, и все си търси работа.

1000 часа са около година, за мен не е много за да си имаш занаят и да не бухаш с мотиката после, е поне не много де :D
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Избор на професия - народна :)

Мнение от Aries »

Ами то и счетоводителите не са в тази категория...
Аватар
Mc.Murray
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Юли 15, 2014 5:14 pm
Местоположение: Албърта
Обратна връзка:

Re: Избор на професия - народна :)

Мнение от Mc.Murray »

За новодошли добър избор е охрана. Почва се на 15-18 на час към SECURITAS.
Ако имате късмет и търпение към G4S можете да почнете на 25 на час.

п.п. Става дума за Калгари.
Публикувай отговор