Refusal Letter – обжалване

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от analgin »

Dafinka71 написа:Здравейте, след като прочетох последните коментари, искам първо да изкажа моето извинение на Дейзи за обвиненията,че тя е едно и също лице с Десислава Йорданова.Искам да разкажа как стигнах до заблуждението съответно и обвиненията.Вчера след като се регистрирах във форума,опитах да направя втора регистрация със същото ми име,но с друг е-майл и парола,системата не ми позволи защото името е заето и така направих предположението.
Много хора имат навика да се напъват само в тоалетната, а за мисловното напъване предпочитат да се доверят на някой друг. Това води до доста негативни последици :D
Грешен подход води до грешен резултат.
Ако искаш да регистрираш същото име "Daisy2" е необходим само различен email адрес. При регистрацията на новото "Daisy2" само променяш "а" от латиница на кирилица и всичко е ОК. По въпроса с IP адресите няма да пиша защото предполагам, че ще се отвори много работа за хигиенистите на форума.
Съжалявам да видя темата как един бг гърби друг бг, но най-лошото е, че в Бълагрия поговорката "Каквото плащаш, това ще получиш" изобщо не важи.
Хора не се предавайте, ако искренно го желаете ще се получи.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Koko »

analgin написа:
Dafinka71 написа:Здравейте, след като прочетох последните коментари, искам първо да изкажа моето извинение на Дейзи за обвиненията,че тя е едно и също лице с Десислава Йорданова.Искам да разкажа как стигнах до заблуждението съответно и обвиненията.Вчера след като се регистрирах във форума,опитах да направя втора регистрация със същото ми име,но с друг е-майл и парола,системата не ми позволи защото името е заето и така направих предположението.
Много хора имат навика да се напъват само в тоалетната, а за мисловното напъване предпочитат да се доверят на някой друг. Това води до доста негативни последици :D
Грешен подход води до грешен резултат.
Ако искаш да регистрираш същото име "Daisy2" е необходим само различен email адрес. При регистрацията на новото "Daisy2" само променяш "а" от латиница на кирилица и всичко е ОК. По въпроса с IP адресите няма да пиша защото предполагам, че ще се отвори много работа за хигиенистите на форума.
Съжалявам да видя темата как един бг гърби друг бг, но най-лошото е, че в Бълагрия поговорката "Каквото плащаш, това ще получиш" изобщо не важи.
Хора не се предавайте, ако искренно го желаете ще се получи.
По-добре недей да даваш такива съвети, не мисля че бихме оставили във форума да има два на пръв поглед еднакви потребителя.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от никой »

analgin написа: Съжалявам да видя темата как един бг гърби друг бг, но най-лошото е, че в Бълагрия поговорката "Каквото плащаш, това ще получиш" изобщо не важи.
Хора не се предавайте, ако искренно го желаете ще се получи.
Точно това е най-тъжното!!!Човек тръгва с доверие и накрая ********* (един казармен израз).Хилядите долари са продължение на същия филм.Всеки казва договор било това пишело,обаче има и друга страна и тя е доверието - някой успява да те омае дори да си трезв човек
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Daisy2 »

klisurov написа::spam:
Daisy2 написа:... Daisy беше вече заето, нямам идея от кого ...
daisy
BTW "Последно посещение: Вто Авг 14, 2007 12:27 pm"

Има профил в LinkedIn, Twitter, Facebook и т.н.
Няма какво да ми размахвате плакати - бях буквално обвинена, че съм друг, при това, че съм вършила разни, ако не незаконни, поне не особено морални деяния. Виртуалното "аз", според мен, е не по-малко истинско от реалното. За мен, повтарям. Така че изясняването на ситуацията е важно за мен, а и за пострадалите.

Колкото до ника Daisy, който посочихте, съдейки по постовете му, няма нищо общо с посредника DK Legal Practice. Просто някой преди години си е харесал това име на цвете за ник (може и да е въпросната Десислава, но преди да стане "лице" на посреника). Също като мен. И понеже не обичам да дублирам самоличности, като разбрах, че е заето, сложих една 2-ка и си получих моя настоящ ник. Това по повод казаното от аналгин - който иска, да се занимава с конспирации. Аз не съм от тях. Да не говорим, че е лесно да се отличат мнения на различни хора дори и с един и същи ник - стил, правопис, пунктуация, логика, всичко. Но явно не за всеки е лесно.
SMSN
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:40 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от SMSN »

Те наистина излезнаха големи мишоци!Скайпът им е инкогнито. Очевидно се крият от много хора. Ние също сме от излъганите. Мислим да пишем до всички възможни институции и да си търсим правата.
DK Legal Practice
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 4:58 pm

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от DK Legal Practice »

Благодаря на всички които са взели отношение по тази тема...

Съжалявам, че не съм прочела по-рано публикациите във форума, но след като официално обявихме, че не се занимаваме с имиграция не съм следила форума.

Много жалко....Потвърждават се мотивите ми защто реших да прекратя работа с имиграция и то по-конкретно работа с клиенти от БГ.

Бих искала да обясня защо клиентите от БГ най-често получават отказ:

1. Аз и моите колеги изработваме документи по изпратена информация от клиента.

2. Клиента получава всички формуляри за подпис преди подаване в посолството и ако има информация, с която да не е съгласен/а винаги може да я промени или допълни.

3. Работодателят се търси според изпратеното ни Резюме от клиента.

4. Част от документите са препоръки от предишен реботодател в БГ, които потвърждават опита на клиента като специалист по дадената професия, за която кандидатства.

5. Провежда се интервю с кандидата от канадски работадетл и там КЛИЕНТА разговаря с работодателя и обяснява в какво е специализиран. Работодателят по-касно решава дали да назначи даденият кандидат (искам да добавя, че не всички които кандидатстват и са интервюирани биват назначавани)

6. Не сме ние тези, които определят кой по какво е специалист. Клиента сам определя това.

7. Преди да започнем работа с клиента се подписва договор, който се изпраща на кандидата предварително и се обсъжда с кандидата за доуточнение на клаузите ако има нещто неясно.

8. Клиента разписва договора и започваме работа.

9. В договора има клауза, която обяснява, че няма гаранция за получаване на виза. Това може да се гарантира само от непрофесионалист! Ние изрично преди подписване на договора подчертаваме това на клиента!

10. Отказите най-често се получават, поради изпратени препоръки, които не съответсват на истината! Също така поради неверни документи или нереални работодатели посочени в препоръките от клиента!!!

11. Парите, които са заплатени са за услуга която е била извършена от нас до подаване на документите в посолството.

Никой не може да гарантира какво ще реши имиграционният офицер..., но аз гарантирам че при истинна информация подавана в посолството до сега имаме само успех!

Отново благодаря на всички и ако някой има въпроси към мен, моля пищете на емайл info@dklegalpractice.ca

Десислава Йорданова
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от grozdan »

@DK Legal Practice - не че ми е работа, но как варират цените по т.11 - 100-1000 долара или нагоре?

Интересувам се тъй като в тази тема се говореше за цени от почти различен порядък - 8000 долара и 1000 долара ако не се лъжа. Каква е разликата в услугата, различни нива/степени ли има?

Благодаря
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

DK Legal Practice написа:Благодаря на всички които са взели отношение по тази тема...

Съжалявам, че не съм прочела по-рано публикациите във форума, но след като официално обявихме, че не се занимаваме с имиграция не съм следила форума.

Много жалко....Потвърждават се мотивите ми защто реших да прекратя работа с имиграция и то по-конкретно работа с клиенти от БГ. Значи ние клиентите от БГ сме второ качество, така ли?

Бих искала да обясня защо клиентите от БГ най-често получават отказ:

1. Аз и моите колеги изработваме документи по изпратена информация от клиента.

2. Клиента получава всички формуляри за подпис преди подаване в посолството и ако има информация, с която да не е съгласен/а винаги може да я промени или допълни.

3. Работодателят се търси според изпратеното ни Резюме от клиента.

4. Част от документите са препоръки от предишен реботодател в БГ, които потвърждават опита на клиента като специалист по дадената професия, за която кандидатства.

5. Провежда се интервю с кандидата от канадски работадетл и там КЛИЕНТА разговаря с работодателя и обяснява в какво е специализиран. Работодателят по-касно решава дали да назначи даденият кандидат (искам да добавя, че не всички които кандидатстват и са интервюирани биват назначавани)

6. Не сме ние тези, които определят кой по какво е специалист. Клиента сам определя това. - при нас и стажът и дипломите бяха по специалността

7. Преди да започнем работа с клиента се подписва договор, който се изпраща на кандидата предварително и се обсъжда с кандидата за доуточнение на клаузите ако има нещто неясно.

8. Клиента разписва договора и започваме работа.

9. В договора има клауза, която обяснява, че няма гаранция за получаване на виза. Това може да се гарантира само от непрофесионалист! Ние изрично преди подписване на договора подчертаваме това на клиента!

10. Отказите най-често се получават, поради изпратени препоръки, които не съответсват на истината! Също така поради неверни документи или нереални работодатели посочени в препоръките от клиента!!! - и препоръките и дипломите и всичко беше реално, както бяха реални и тези пари, които ви преведохме!

11. Парите, които са заплатени са за услуга която е била извършена от нас до подаване на документите в посолството.

Никой не може да гарантира какво ще реши имиграционният офицер..., но аз гарантирам че при истинна информация подавана в посолството до сега имаме само успех! - а защо се оказаха много с откази - на лични съобщения ми писаха доста

Отново благодаря на всички и ако някой има въпроси към мен, моля пищете на емайл info@dklegalpractice.ca

Десислава Йорданова


Със сигурност умееш доста добре да лъжеш. Оказва се, че с измама могат да се правят пари навсякъде по света. Дано ги харчиш със здраве тези пари - нашите пари, които ги събирахме лишавайки нас си и децата си!

П.С. Научи се също и да пишеш грамотно. Май нещо не ти е ясен пълният и краткият член в българския език.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от agent Ozo »

MSSN, ако бяхте търсили и имали очи за недостатъците на този, на когото е трябвало да дадете парите, то може би нямаше да ги загубите.
Явно тогава други са ви били сметките и очакванията, а рискът от загуба на парите е бил на последно място.
Никой не е опрял пистолет в главата ви за да ви вземе парите, нито сте жертва на безогледна измама. Все пак има и хора, които са доволни от фирмата. Ако беше такава, каквато вие искате да я представите, всички щяха да бъдат измамени.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от analgin »

DK Legal Practice написа:Благодаря на всички които са взели отношение по тази тема...

Съжалявам, че не съм прочела по-рано публикациите във форума, но след като официално обявихме, че не се занимаваме с имиграция не съм следила форума.

Много жалко....Потвърждават се мотивите ми защто реших да прекратя работа с имиграция и то по-конкретно работа с клиенти от БГ.

Бих искала да обясня защо клиентите от БГ най-често получават отказ:

1. Аз и моите колеги изработваме документи по изпратена информация от клиента.

2. Клиента получава всички формуляри за подпис преди подаване в посолството и ако има информация, с която да не е съгласен/а винаги може да я промени или допълни.

3. Работодателят се търси според изпратеното ни Резюме от клиента.

4. Част от документите са препоръки от предишен реботодател в БГ, които потвърждават опита на клиента като специалист по дадената професия, за която кандидатства.

5. Провежда се интервю с кандидата от канадски работадетл и там КЛИЕНТА разговаря с работодателя и обяснява в какво е специализиран. Работодателят по-касно решава дали да назначи даденият кандидат (искам да добавя, че не всички които кандидатстват и са интервюирани биват назначавани)

6. Не сме ние тези, които определят кой по какво е специалист. Клиента сам определя това.

7. Преди да започнем работа с клиента се подписва договор, който се изпраща на кандидата предварително и се обсъжда с кандидата за доуточнение на клаузите ако има нещто неясно.

8. Клиента разписва договора и започваме работа.

9. В договора има клауза, която обяснява, че няма гаранция за получаване на виза. Това може да се гарантира само от непрофесионалист! Ние изрично преди подписване на договора подчертаваме това на клиента!

10. Отказите най-често се получават, поради изпратени препоръки, които не съответсват на истината! Също така поради неверни документи или нереални работодатели посочени в препоръките от клиента!!!

11. Парите, които са заплатени са за услуга която е била извършена от нас до подаване на документите в посолството.

Никой не може да гарантира какво ще реши имиграционният офицер..., но аз гарантирам че при истинна информация подавана в посолството до сега имаме само успех!

Отново благодаря на всички и ако някой има въпроси към мен, моля пищете на емайл info@dklegalpractice.ca

Десислава Йорданова
До някъде те разбирам, имах подобен случай - бизнесът ми е свързан с търговия на електронни компоненти в доста страни и се нуждая от хора които да водят кореспонденция на съответният език... Така след подадена обява (тук в Монтреал) при мен се появи наш сънародник който ми подава българска диплома от учебно заведение в България, на което за посоченият период на обучение ръководител е бил моят баща. Погледнах подписа фалшив та дрънка .... показах му копието което си запазих и той беше категоричен, че е не е подписвана от него.
Още съжалявам, че не информирах имиграционните власти за това, не съм сигурен, че тогава взех правилното решение, но обещах да не споменавам имена и ще го спазя.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от никой »

Добре че се взе отношение по темата.Понеже имам лека връзка с някой ползващ тези услуги знам някои особености.1.Целия списък с обяснения е намяткан тука абсолютно хаотично и непоследователно.Спестявам да спомена тенденциозно.Обаче се чудя каква е гаранцията че отказа не е заради недобре подготвени документи????Подготвени ей-така през пръсти,като списъка.За някои добре,за други не. 2 Дали Йорданова може да си сложи ръка на сърцето,да погледне сина си в очите и да каже,че изрично е предупредила всеки кандидат за риска от отказ???3BTW ако вашите услуги завършват и вземате всичките пари без да ви е грижа за визата какъв е вашия стимул да си свършите свястно работата???Това кандидата знае ли го в началото???Кой ви контролира вас???
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от agent Ozo »

Няма начин далите пари на въпросната фирма и получили отказ от имиграционните, да не обвинят фирмата за това и да не им се прииска да им се върнат парите.
Когато тук препоръчваме да не се ползват посредници, се надава един вой...и ни обвиняват в какво ли не.
Когато все пак ударят на камък, макар и с посредник, започват да реват как са ги измамили и са ги ограбили.
Нема угодия.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от klisurov »

Този път ще е по темата, така че, няма да "размахвам плакати" ;)
BTW съм техничар и моля, да не ми търсите кусури за пълен и непълен член :(

Също така да уточня, че нито познавам дамата, нито имам нещо общо с адвокатската кантора.

Да приемем, че съм прочел във Форума обява, че "DK LEGAL PRACTICE" търси, примерно, бояджии.
Да приемем, че има диплома и опит като такъв.
Да приемем, че решавам да кандидатствам.
Да приемем, че си изпратя CV-то.
Предполагам, че ще ме информират колко струва "отварянето на досие" при тях.
(на много места има изискване да се плати ПРЕДИ да започнат да се занимават с вас).
Да приемем, че цената ме устройва и я заплатя.
Доколкото разбирам, на базата на моето "Резюме" DK LEGAL PRACTICE ще тръгне да търси потенциален работодател за мен.
Предполагам, че за всеки намерен такъв ще се наложи да платя някаква такса, т.к. това са си време, средства и ПОЗНАНИЯ (контакти).
Предполагам, че ако съм супер квалифициран, още първия работодател ще ме хареса, т.е. навярно няма да се налага да платя за ново търсене.
Доколкото разбирам, ако някой работодател прояви интерес към мен, ще се наложи организиране на интервю.
Предполагам, че ще се наложи да заплатя такса за това, с оглед, че съгласуването на такова интервю не е от най-лесните неща.
Предполагам, че ако съм супер квалифициран, още на първото интервю ще бъда одобрен и няма да се наложи да плащам отново за ново търсене или нови търсения на работодател/и и съответно ново интервю или нови интервюта.
Доколкото разбирам, след успешно интервю се пристъпва към събиране на документи за подаването им за виза.
Предполагам, че ще се наложи да заплатя такса за труда, който "DK LEGAL PRACTICE" ще положи за мен.
Имайки опита с кандидатстване за различни визи за Канада и САЩ, предполагам, че си има "check list" и от "DK LEGAL PRACTICE" ще се очаква най-вече да провери, че всички документи са налице, както и да ме "ръчка" за още документи, доказващи колко съм квалифициран, колко дълъг опит имам като бояджия и колко всички са доволни от мен и моя труд.
Ако получа желаната виза, мога да забравя за "DK LEGAL PRACTICE".
Ако получа отказ от Канадските служби поради "недостатъчна квалификация" навярно ще трябва да се сърдя на себе си, че не съм толкова квалифициран, колкото си мисля, и колкото потенциалния ми работодател и "DK LEGAL PRACTICE" са очаквали.

Равносметката:
Аз ще съм загубил пари, чийто сбор, предполагам, се определят от броя на търсенията и броя на интервютата.
Въпросният работодател, след като е чакал, ще се наложи да започне търсенето отново, като този път, предполагал, игнорира всякакви предложения от страна на "DK LEGAL PRACTICE".
"DK LEGAL PRACTICE" губи реален потенциален работодател, печели "лоша слава" сред познатите на въпросния потенциален работодател, навлича ли гнева ми, както и този на всички мои познати и печели "лоша слава" навсякъде, където аз съм в състояние (анонимно) да ги оплюя.

BTW по-горното ми "творение" ми отне около половин час да го сътворя и възпроизведа и при една ставка от около минимум $100 на час би ви коствало едно $50 ;)
Поне с толкова ще ме "накаже" по-добрата ми половинка, ако разбере, че си губя времето тук :o
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от arogance »

Оставам с впечатлението, че хората си мислят, че е много лесно да се излъже и да натамани стаж и сертификати от България.
Моля гледайте на препоръките и стажа си като нещо сериозно и надейте си намества нещата, както са ви угодни.
Документите проверяват до последно и при минимално съмнение, губите всичко.
Имало е време, преди повече от 5-6 години, когато информацията не е минавала толкова сериозна проверка. Нещата са други сега.
Казвам всичко това, като мое наблюдение, защото контактувам с хора, желаещи да кандидатстват за работна оферта.
Нещата не са толкова прости, колкото изглеждат.

Успех на всички, които кандидатстват.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от pumpy »

MSSN написа: Значи ние клиентите от БГ сме второ качество, така ли?


Със сигурност умееш доста добре да лъжеш. Оказва се, че с измама могат да се правят пари навсякъде по света. Дано ги харчиш със здраве тези пари - нашите пари, които ги събирахме лишавайки нас си и децата си!

П.С. Научи се също и да пишеш грамотно. Май нещо не ти е ясен пълният и краткият член в българския език.
Не, клиентите от България не са второ качество, но имат нереални очаквания.....и това е подтвърдено от десетки хора с бизнес в Канада, които се опитват да направят нещо за сънародниците си от България или прясно дошлите тук.
Погледни точка 9 от изброените: ако тази точка я има в договора, който си подписал не виждам къде е измамата.
Разбира се, разбирам разочарованието и цената му. Разбирам и защо, някои не искат да работят със сънародници. Аз лично до сега не съм се парил, всички, с които съм се запознал в Канада и/или във форума са били и са свестни хора, но аз не съм ги избирал, защото са българи или не, а защото имат КАЧЕСТВА, които уважавам.......

Останалото е кал, която не мис е коментире, че да не сбъркам и аз някой член.....
Публикувай отговор