Refusal Letter – обжалване

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от никой »

Leda78 написа:Съгласна съм с Дейзи, че няма как консултантът да ти гарантира нещо, което не зависи от него, особено в писмен вид. Така че сигурно са си опекли договора и не пише подобна глупост в него. Нооо, че устно обещават звездите и небето - така е. Финикс Аризона точно затова се чувстваше подведен, да не говорим, че неговата оферта беше меко казано фалшива - ела за главен готвач, след 6 месеца мениджър на ресторант, а ресторантът го нямааа... т.е. има един ресторант, в който работиш каквото ти падне, на смени и не работиш нужните часове и т.н. Така че явно не са особено коректни.

Но по случая на MSSN - той има отказ поради недостатъчна квалификация за въпросната длъжност, което е напълно в градинката на консултанта - визата не зависи от него, но намирането на работа, за която кандидатът да е достатъчно квалифициран, е работата, за която е нает. Така че ако кандидатът му е отказана виза, по негова вина (примерно условна присъда за хулиганство... тъпо, но и такива случаи има и съм чела) - ок, консултантът може и да спори за връщане на парите. Но в случая му е отказано, защото консултантът не си е свършил работата. Затова или трябва да му намерят нова работа, или да му върнат парите. И вместо да обжалва рефюзала, трябва да клеймва срещу фирмата, че не си е свършила работата. Въпросът е да намери правилния законен начин да го направи, за да си получи обезщетение или парите или и двете :)
:y: за целия пост и особено за подчертаното
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

От доста време ги няма на скайп, парите още ги няма...
Чакаме.
Dafinka71
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 5:42 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Dafinka71 »

Здравей MSSN,след отказа получили си документите от посолството?И ти пишеш на Десислава Йорданова - Daisy2,и чакаш да ти отговори на скайпа, а тя най-нагло ти се включва във форума.Не е възможно да има два потребители с едно и също потребителско име.Аз също съм чувала за тази госпожа,за нейната алчност,наглост от хора които е излъгала с обещания как ще им помогне да стъпят на канадска земя.
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

Не съм получил нищо! Дори с ДК - Десилава Йорданова не мога да се свържа! Няма я в скайп, не отговаря на писмата ни, не връща парите!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Koko »

Dafinka71 написа:Здравей MSSN,след отказа получили си документите от посолството?И ти пишеш на Десислава Йорданова - Daisy2,и чакаш да ти отговори на скайпа, а тя най-нагло ти се включва във форума.Не е възможно да има два потребители с едно и също потребителско име.Аз също съм чувала за тази госпожа,за нейната алчност,наглост от хора които е излъгала с обещания как ще им помогне да стъпят на канадска земя.
Потребител който се е регистрирал вчера и още с първото си мнение вече знае кой с колко ника пиша - е повече от добре дошъл в листа с наказаните.

Искам само да потвърдя че потребителя Daisy2 няма нищо общо с човека пускал рекламите на DK Legal Practice.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от domino »

Dafinka71 написа:Здравей MSSN,след отказа получили си документите от посолството?И ти пишеш на Десислава Йорданова - Daisy2,и чакаш да ти отговори на скайпа, а тя най-нагло ти се включва във форума.Не е възможно да има два потребители с едно и също потребителско име.Аз също съм чувала за тази госпожа,за нейната алчност,наглост от хора които е излъгала с обещания как ще им помогне да стъпят на канадска земя.

Не е ли редно да чуете и гледната точка на Деси по въпроса, преди да си правите генерални изводи? Моята информация за нея пък е точно обратната.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от dea »

Нека да се включи ако желае :hai:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от domino »

Едва ли ще се включи. Едва ли ще тръгне да обсъжда подробности от процедурите на клиентите си по форумите. Май не е редно. т.е. едва ли ние ще можем обективно да преценим ситуацията с наличната информация.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Daisy2 »

domino написа:Едва ли ще се включи. Едва ли ще тръгне да обсъжда подробности от процедурите на клиентите си по форумите. Май не е редно. т.е. едва ли ние ще можем обективно да преценим ситуацията с наличната информация.
Вие сте последните, които не са разбрали още, че тя вече се е включила.... :rofl: :rofl: :rofl:

"Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!"

Всъщност, иска ми се да зная откъде и по силата на каква логика пострадалият MSSM и Dafinka 71 решиха, че аз съм въпросната дама. Някой може ли да ми го обясни?
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от никой »

Daisy2 написа:
domino написа:Едва ли ще се включи. Едва ли ще тръгне да обсъжда подробности от процедурите на клиентите си по форумите. Май не е редно. т.е. едва ли ние ще можем обективно да преценим ситуацията с наличната информация.
Вие сте последните, които не са разбрали още, че тя вече се е включила.... :rofl: :rofl: :rofl:

"Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!"

Всъщност, иска ми се да зная откъде и по силата на каква логика пострадалият MSSM и Dafinka 71 решиха, че аз съм въпросната дама. Някой може ли да ми го обясни?
Дейзи,явно се подвеждат защото тя използва същото име в соц.мрежи.Обаче и аз потвърждавам 100% че не си ти защото ти следя постовете от доста време и ти пишеш от Бг.Може би колегите са леко изнервени предвид създалата се ситуация и липсата на отговор
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от никой »

domino написа:
Dafinka71 написа:Здравей MSSN,след отказа получили си документите от посолството?И ти пишеш на Десислава Йорданова - Daisy2,и чакаш да ти отговори на скайпа, а тя най-нагло ти се включва във форума.Не е възможно да има два потребители с едно и също потребителско име.Аз също съм чувала за тази госпожа,за нейната алчност,наглост от хора които е излъгала с обещания как ще им помогне да стъпят на канадска земя.

Не е ли редно да чуете и гледната точка на Деси по въпроса, преди да си правите генерални изводи? Моята информация за нея пък е точно обратната.
Редно е!!!Но не се случва :!: И за това не си правим генерални изводи!
Не мисля че ние тук играем ролята на Народен Съд или пък искаме конфиденциална инфо но все пак мълчанието и невзимането на отношение е смущаващо.Щом си давал обяви тук редно е и после да се появиш.Никой от нас не иска тя да пище изявления по световните медии :!: В нормалния свят всеки може да даде обяснения.И на Тойота или ГМ не им е приятно да си признават за стотици хиляди коли с фабрични дефекти но го правят.Пък ако ДК е невинна като утрина роса то това ще е най-добре за целия й бизнес.Никой от нас не е тръгнал на поход срещу нея
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Daisy2 »

никой написа:Дейзи,явно се подвеждат защото тя използва същото име в соц.мрежи.Обаче и аз потвърждавам 100% че не си ти защото ти следя постовете от доста време и ти пишеш от Бг.Може би колегите са леко изнервени предвид създалата се ситуация и липсата на отговор
Благодаря за инфото, сега разбирам. Сума време направо седях и тъпеех пред екрана откъде се пръкна тази история! Ама и тя ли има 2-ка - защото Дейзи е хубаво цвете и популярно име, и от там, ник, но чак пък да има и двойката - егати случайността!

Разбирам, простено им е на хората.
Dafinka71
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 5:42 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Dafinka71 »

Здравейте, след като прочетох последните коментари, искам първо да изкажа моето извинение на Дейзи за обвиненията,че тя е едно и също лице с Десислава Йорданова.Искам да разкажа как стигнах до заблуждението съответно и обвиненията.Вчера след като се регистрирах във форума,опитах да направя втора регистрация със същото ми име,но с друг е-майл и парола,системата не ми позволи защото името е заето и така направих предположението.Извинявам се още веднъж :$ . А сега относно адвокат Десислава Йорданова - аз също съм опарена от нея, само с 1000 долара,но на фона на 8000 долара няма място за споменаване.Затова имам такова отношение към нея.И това,че съм се регистрирала вчера не означава че не мога да следя какво става във форума.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Daisy2 »

Dafinka71, няма проблем, случват се грешки, само да кажа, че тук съм виждала обяви на ДК Лигъл Практис, но те не са от ник-нейм Daisy2 (който си е моят и, между другото, има 2, защото, когато го регистрирах, Daisy беше вече заето, нямам идея от кого), а са от ник-нейм DK Legal Practice - така че наистина не може да се регистрира един и същи ник-нейм от двама потребители. Но моят си е мой, а на дамата/фирмата й е друг - тука, другаде не знам и нямам идея как е.
Ето едно такова мнение:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ce#p545809"

Сори за оф-топика, както и за случилото се с вас и другите потърпевши.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от klisurov »

:spam:
Daisy2 написа:... Daisy беше вече заето, нямам идея от кого ...
daisy
BTW "Последно посещение: Вто Авг 14, 2007 12:27 pm"

Има профил в LinkedIn, Twitter, Facebook и т.н.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор