Как избрах града (в Канада) в който живея?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от optics »

Bistra написа:Ако такъв сняг падне във Ванкувърско ще умрете прави, щото предполагам службите ви по обеснежаване нямат такава готовност като нашите.
Ние нямаме служби и нямаме готовност. Камионите са подарени на Ванкувър преди години, щото седели без да се ползват. Тъй че Ванкувърци имат някаква готовност
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от yahoo »

IRA написа:Аз имах приятели в Монреал,затова кацнахме тук, уж за кратко.
За повечето хора следваща стъпка няма. Ако ще се местят от Нунавут към Ванкувър например решението може да бъде взето далеч по-лесно отколкото от Монреал за другаде. Което донякъде значи, че не сме избрали чак толкова лошо място колкото живеещите другаде ни внушават че е.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Marto »

yahoo написа:
IRA написа:Аз имах приятели в Монреал,затова кацнахме тук, уж за кратко.
За повечето хора следваща стъпка няма. Ако ще се местят от Нунавут към Ванкувър например решението може да бъде взето далеч по-лесно отколкото от Монреал за другаде. Което донякъде значи, че не сме избрали чак толкова лошо място колкото живеещите другаде ни внушават че е.
Монтреал и сега не е лошо място. Трагедията е там, че е имал потенциала да бъде един от най-супер яките градове в Северна Америка, което няма как да стане заради политиката на франкофонското мнозинство в Квебек през последните 40 години.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от myhata II »

Marto написа:
yahoo написа:
IRA написа:Аз имах приятели в Монреал,затова кацнахме тук, уж за кратко.
За повечето хора следваща стъпка няма. Ако ще се местят от Нунавут към Ванкувър например решението може да бъде взето далеч по-лесно отколкото от Монреал за другаде. Което донякъде значи, че не сме избрали чак толкова лошо място колкото живеещите другаде ни внушават че е.
Монтреал и сега не е лошо място. Трагедията е там, че е имал потенциала да бъде един от най-супер яките градове в Северна Америка, което няма как да стане заради политиката на франкофонското мнозинство в Квебек през последните 40 години.
Това беше най голямата глупост която съм чел или чул до сега...
Напротив точно защото са франсетата го прави уникален и супер,проблема им е че се напънаха за независимост и това им такова мамата,като изгониха най яките компании които направиха от селото Торонто, град...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от tanyatais »

Вече писах ,но да повторя.
Аз не съм се заселила където исках ,защото работната виза е с ограничения и трябва да сме тук до получаването на ПР. След това ще му мислим , но се съмнявам да отидем другаде въпреки,че не ми би бил това съзнателният избор преди идването ни тук.
Но какво се оказа де факто ?
Зимата е студена ,но не е студено от октомври до април постоянно, както ни беше казвано и потретвано.
Реуват се дни с много ниски темепраури с дни с приятни температури.Вчера беше -37 ,а днес - 8.
Има си и ветрове, щипещ бузите студ, лед и wind chill , но има и слънце всеки ден и много приятни дни,особено този месец .
Както не вали всеки ден в Лондон, така и не е -50 всеки ден и тук !!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от myhata II »

И какво ще работите там на -37
Просто ми е любопитно .... :^) 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от the_coach »

myhata II написа:И какво ще работите там на -37
Просто ми е любопитно .... :^) 8)
То при вас щот много топло :D -16 показва сега, а през нощта ви ще е -19 :D
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от tanyatais »

Ами , не работят стоят си у дома.
Аз работя на закрито ,мен не ме вълнува .
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от todor73 »

Аз избрах Монреал заради френския, после видях че е хубав град, достъпни имоти, социална политика, евтино обучение и т.н. Много пъти след това, най-вече през зимата съм си мислил за преместване във Ванкувер, но после напролет ми минава, напоследък само при мисълта на цената на къщите и зимно време ми минава желанието, пък и ще се върна с години назад заради английския. Искам да поясня тук, знам че плащате и във Ванкувер ипотеки, но за мен съм си решил че предпочитам 1500 $ на месец разлика да ги давам за друго, а не за бараката, ако ги имам де :D Пък и повечето от старите имигранти са си взели къщите там преди 2005, на 250 - 300 000, та по се ядва, а новодошлите живеят под наем, та затова много не ги бърка, затова подскачат като клакъорки около по старите като стане дума за колко е куул стандарта там.
Как да е, по ирония на съдбата след това трябваше да се преместя още по на север, в Квебек, заради работата и сега гледам да се върна пак в Монреал, но все не мога да намеря еквивалентна на сегашната.
Мислих и за Щатите, но искам да има море, да е голям град, да има зима 3 месеца и да е по източното крайбрежие (пак заради достъпните имоти :) ), но надали ще намеря работа заради английския, пък и ме мързи вече да уча.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от optics »

в тая връзка и една интересна картинка:

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Bistra »

Много интересно, Да-аам. При нас в Кебешко платена отпуска по бащинство си взимат даже и татковците.
За сравнение в България (макар че графиката показва друго), при последното си майчинство държавата не ми е изплатила даже и един шибан лев, но въпреки това аз си отгледах детето съвсем сама. Дори си и плащах за детегледачка за да мога да уча френски.
Пък после нЕкои викат, че съм била длъжна да допринасям. Нищо не съм и длъжна! :devil:
Радвам се, че децата ми са канадски граждани, па макар и родени в България!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Marto »

optics, имах един познат американец, който обичаше да казва "if you can't feed them don't breed them". Но иначе сериозно, графиката не показва как милиони американки си изкарват хляба с раждане и гледане на деца (обикновено от различни бащи). А пък средната класа имат една хватка дето след раждането изведнъж се оказват "безработни" и де факто получават майчинство от системата нс unemployment insurance.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от IRA »

Май имат 3 месеца в щати ,знам че към нашата фирма са 3 месеца нещо си държавно и 6 месеца от фирмата, което е 9 месеца. В Канада са 50 седмици. В България е доста по добре - две години платено.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Marto »

12 седмици неплатена отпуска, ако работодателя има 50 или повече работника. 3-4 щата имат допълнителни закони дето май работодателя трябва да плаща нещо.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от c200 »

10 причини за по-големия рахат в Монреал
(разбира се спрямо Торонто, другите не ги броим за живи)
... и да не забравим най-добрия хокеен тим в света :)
Последно промяна от c200 на Пет Яну 31, 2014 8:30 pm, променено общо 2 пъти.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Публикувай отговор