Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от ablood »

demococcus написа:Аз нещо не ги долюбвам галошите, точно защото не обхващат добре стъпалото и ми се тътрузят.
Нали?
Първата година в Канада и аз си купих едни такива $40 бюджетни ботуши, които се оказаха стъписващо неефективни. После си купих едни няколко пъти по-скъпи апрески, които топлят повече, но също не стягат добре крака. Държа ги до вратата за бързо нахлузване, ако трябва да изляза за минутка на двора.
За сериозно зимно излизане обувам тези:

Изображение

С тях мога да ходя бързо, да тичам, да затъвам, да ритам.... Всичко това без хлопане и пързаляне вътре в галоша. Пристягането с връзки си е друга работа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Bistra »

7George написа: За какво служат високи женски ботуши до коляното и нагоре - това е цяла тема, която не искам тук да захващам. 8)
Хъм, в комбинация с кожено бельо... :party: :rock: Ай, да не ви пускам този път фотографии върху хавлиена кърпичка, че пак ще ме вдигнете на юруш. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Павел »

Мнението е изтрито поради нарушаване на точка 1 от правилата на форума.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Rall »

ablood написа:
С тях мога да ходя бързо, (:D благодарение на високите токчета) ,да тичам(от драйвуея до входната врата), да затъвам(в преспите на паркинга пред плацата), да ритам(паднали мангали).... Всичко това без хлопане и пързаляне вътре в галоша. Пристягането с връзки си е друга работа.
:rofl:
Dead Eyes See No Future
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от demococcus »

Rall написа:
ablood написа:
С тях мога да ходя бързо, (:D благодарение на високите токчета) ,...
:rofl:
И аз се зачудих на високите и тесни токчета.. Иначе моят зимен модел на Киин е подобен:
Изображение
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от dea »

Keen са най-удобните обувки, които съм имала. :inlove: Имат модели за различните сезони.

Скоро открих този магазин: http://www.circulaires.com/Sail/Web/?ville="
Още не съм го посещавала, но аспртимента изглежда добър, а в момента има и намаления.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от tonich »

demococcus написа:...моят зимен модел на Киин е подобен...
Кийн, мийн, всичко вече е китайска ширпотреба.
За тези, които са се запътили към Ванкувърско околие да си вземат българската класика: :rock:


Изображение
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Rall »

:rofl: Гуменякот е велик пътък, спор нема, ама оригиналдъ цръвул, е по-добре за прихождащите къмто Квебек. :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от ablood »

ablood написа:С тях мога да ходя бързо...
Rall написа:, (:D благодарение на високите токчета)
Тези токчета доста сполучливо се забиват в средно твърд лед.
ablood написа:...да тичам
Rall написа:(от драйвуея до входната врата)...
И ти почна нагли манипулации, като Агент Озо. Изтрил си частта от поста, в която пиша, че за излизане в двора скачам в галошки, като твоите.

Сега се очаква да отговоря с предположения за миризмата и дупките в галошите ти, за употребата при официални събития и за сестра ти - ку*ва.

Хайде да не слизаме на това ниво!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от agent Ozo »

Буквализма на Аблъд не му позволява да проумее ...

Мод: Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.

В крайна сметка, темата е за дрехи и обувки, така че епосите за Аблъд и Бистра са преместени под шипките.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от AsicsFan »

Оф, пишете пишете, а не се съобразявате че реално темата какви дрехи са ефективни зимата в Канада, зависи от няколко под-точки:

1. Къде в Канада? Е да му се невиди територията тук е половин контитент грубо казано. Едно ще носиш зимата в Ниагара Фолс, друго ще носиш в Йелоунайф :lol:

2. В град ли си или не (знам ли и аз, професии всякакви)

3. Дори в град - къде в града и как се придвижваш (кола, градски транспорт, друго)

4. Какво работиш или поне целта на дадения ден (почивка, спорт, интервю за работа)

5. Други


При нас примерно колата я кара жената. Виждал съм майки с колички по снега из Торонто и моето семейство няма да се мъчи така. Засега втора кола не можем да си позволим. Аз карам с градския транспорт всеки ден от Норт Йорк до Ричмънд Хил и обратно. Облеклото ми зимата е твърде минимално различно от това в София:

1. И в София и в Торонто - най-добрата градска обувка за мен си остава Nike Airmax 90. Има я в най-различни цветове и варианти, аз ползвам черни - нямам проблем за работа. Обаче в предната работа трябваше да сме костюмирани, там нямах избор и бях с Ессо (пак както в София). Колкото то Еърмакса, ползвам черен-кожен така че не само ми е сухо, но и удобно. Снимката не е с кожен, но ето за какво говоря:

Изображение

2. Обличам се на 4 слоя, както и в София - фанелка, нещо дебело (пуловер), после полар и накрая яке, но моето не е дебело а е тип само като финален слой. Ако сложиш една Канада Гуус парка и минаваш с един слой по-малко.

3. Ръкавици задължително - моите не са дебели, но са някакъв среден клас, предвиден за спорт.

4. Шапка/шал - зависи от това за каква температура, както и с каква дължина коса сте. Ще говоря само за хора дето не се движат с коли. Жените имат по-малка нужда от тези неща. А за нас - за температури до -5С ако не сте с много къса коса (аз поне зимата съм с 2см повече) няма смисъл от това. Качулката е ок. До -10С иди доди, но пак е ок. Вече за по-студено - зависи.

Аз тая зима касаейки т.4. за майтап си купих поларена балаклава и си викам ще ида да потичам в парка на -15С и вместо да ми щипе студа лицето ще ми е по-добре. Даже малко се чудех дали не харчих излишни пари че беше 30 кинта. Какво ми ти. На Нова Година имаше детско шоу в Зоологическата и ние хайде да го видим, само че то вечерта. Ей братче добре че го бях взел това на майтап, беше един студ там. А като дойде ледената буря, тая шапка се изплати няколко пъти, щото по цялото трасе до работа, без самия Ричмънд Хил, нямаше ток. Вкл метростанциите бяха затворени, та чаках вънка, а то вее ли вее. В Ричмънд Хил температурата е винаги поне с 1С по-ниска а и вее доста повече. Та за под -15С ако не сте с оригинална Канада Гуус, мятайте една балаклава щото няма майтап, особено ако стигне -20С, както беше в ледената буря, единия ден максималната беше -21С.

Да не говорим че тая шапка може да се носи по няколко начина, така че все е удобно (на снимката не е поларена, но въпроса е в модела):

Изображение

Но пак казвам - това е за по-екстремно време и ако се мотаете без кола. Щото ако сте с кола - всичко което казах отпада, може да си ходите и с леки обувки.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от optics »

Хехе, мили спомени. Пусках ли снимка с мойта си балаклава, с която карах колело в онтарийския ми период.
Аха, ето я:
Изображение
Както става ясно - с моята не можеха всички варианти показани от Асикса, ама и не ми е минавало наум. Повечето време си карах точно като на снимката.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от AsicsFan »

optics написа:Както става ясно - с моята не можеха всички варианти показани от Асикса, ама и не ми е минавало наум. Повечето време си карах точно като на снимката.
Е твоята е друг модел - от класическия. Тия дето нямат свързано между очите ги правят с тая цел - да имаш избор как да я носиш. Мен това ми хареса - хем като шал, хем като маска за носа и долната част на лицето, хем като шапка само отгоре, хем пълно покритие.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от borismorev »

Някой може ли да ми каже от къде мога да си взема такава балклава (която става и на шапка)? Online някъде ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от ablood »

Няколко долара в eBay, ама докато дойде ще свърши зимата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор