Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от ablood »

optics написа:
ablood написа: Ако сте с качулка или не може да закопчаете якето, или прябва да я натъпчете под него, което мен лично много ме дразни.
или -- да сложиш и двете качулки.
:x
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от yahoo »

Някой срещал ли е в Канада премръзнали от недобро обличане/обуване в градски условия за да е от такова важно значение с какво сме облечени. Повечето зимни дрехи и най-вече всички видове пуловери ги върнах в България като абсолютно ненужни тук.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от pumpy »

yahoo написа:Някой срещал ли е в Канада премръзнали от недобро обличане/обуване в градски условия за да е от такова важно значение с какво сме облечени. Повечето зимни дрехи и най-вече всички видове пуловери ги върнах в България като абсолютно ненужни тук.
:y: :y: :y:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Rall »

:y: Ама аз си мислех, че "градските условия" още в началото ги отстранихме от дискусията... :?:
Ако от гаража вкъщи, отиваш до гаража на офис билдинга, дънки и къс ръкав те изкарват цела година ;)

Незнам какво се чуди Блъди, но предложения от Оптикс вариант с двете качулки работи безупречно :y:
Dead Eyes See No Future
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от the_coach »

За нашата провинция: нямам зимно яке, всъщност май яке нямам въобще. Имам две грейки без ръкави и няколко памучни худита с качулки, различна дебелина за различните температури. Тия дни много вали, ама и чадър нямам. Обувки имам някакви по-зимни, ама много не ги ползвам.
След 25 дни отивам до България и май ще трябва да си купя яке, шапка и ръкавици. Като се сещам къв студ е там през февруари :P Е, няма да са като за Монреалския студ ;)
Та полезна тема сте подхванали :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от tanyatais »

Изображение

Изображение

Тук си трябват стабилни обувки, които издържат на много ниски температури, топлят и подметките им да са приспособени за хлъзгавите условия. Обувките 'Паджар' са ОК до -30 градуса, но за по студено се искат друг тип. Със солта по улиците се иска и повече почистване ,защоо остават бели или сивкави подметките ие неприятно .
Очевадно не стават за интервю ,но обувки за смяна в чанта си е стандарт .Удобните за метрото или спорт ,а токовете в чанта за офиса.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от demococcus »

Аз нещо не ги долюбвам галошите, точно защото не обхващат добре стъпалото и ми се тътрузят. На рафтчетата с обувки вкъщи най-многобройни са Keen : имат красиви, удобни и издръжливи модели в почти всички категории за в града и за разходки в парка. И цените са съвсем приемливи. Е, да, няма за по 40 кинта, но пък в кварталния еквивалент на СпортЕскперт могат да се намерят миналогодишни модели за по 90.

Иначе за хора, които не могат да си позволят хубави пухени якета, в Екипьора има добри оферти за около $200 - въпреки че не са пух, държат комфортно в голям температурен диапазон и изглеждат добре.

Чудех се дали немарковите пухени якета си струват вниманието - ако някой е носил такова, ще съм му благодарен да сподели.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от ablood »

Rall написа:Незнам какво се чуди Блъди, но предложения от Оптикс вариант с двете качулки работи безупречно :y:
Аз винаги си купувам дрехи по мярка. Не само, че ми стоят по-добре, ами и са по-практични.

Не обичам прекалено дълги ръкави, провиснали рамене, проветрив кръст и широки яки (през които да имаш място да изкараш втора качулка). Яките на всички якета, които имам се закопчават плътно до челюстта ми без да ме задушават и без да трябва да свивам глава между раменете си, за да не ми вее във врата.Извадя ли качулка, не мога да вдигна ципа.

На твоето зимно яке, ако трябва да му уплътняваш яката с шалове, чакулки и подобни, значи не трябва да даваш съвети на съфорумниците си. Освен, ако не говориш за яке, позволяващо корекции на яката (не само на качулката).
Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Павел »

Joya написа:Може ли препоръка за хубава марка парка , може би по-скоро от дамите , с пълнеж от гъши пух или пера, ама естествен, но да не е канук.
Не ми харесват моделите им, искам нещо хем елегантно, хем топло, за градски условия и не за дълъг престой на открито.
Аз лично си купувах до сега от един магазин Manteaux http://www.manteaux.com/fr/
Има страхотни модели, но не съм виждала с естествен пух, сякаш.
http://www.neimanmarcus.com/Womens-Clot ... rawer=true"

http://www.holtrenfrew.com/shop/en/holt/women"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Rall »

:) Eпа сега ще уточним па после ще решим дали мога, да давам съвети на съфорумниците, или требе да оставим тая работа на Лавалския експерт по всичко.
Значи, по точка едно - през яката на зимното ми яке спокойно се провират, не една ами две качулки даже.
По точка две, не се налага да свивам глава, и никакъв сняг не ми влиза у врато.
По точка три, не се налага да уплатнявам с шалове, или друго.
По точка .... загубих им брийката :D Яката не се регулира никак... и така си перим цел ден у гората незавиимо от температурата и не ми дреме ;)
Dead Eyes See No Future
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Павел »

demococcus написа:Аз нещо не ги долюбвам галошите, точно защото не обхващат добре стъпалото и ми се тътрузят. На рафтчетата с обувки вкъщи най-многобройни са Keen : имат красиви, удобни и издръжливи модели в почти всички категории за в града и за разходки в парка. И цените са съвсем приемливи. Е, да, няма за по 40 кинта, но пък в кварталния еквивалент на СпортЕскперт могат да се намерят миналогодишни модели за по 90.

Иначе за хора, които не могат да си позволят хубави пухени якета, в Екипьора има добри оферти за около $200 - въпреки че не са пух, държат комфортно в голям температурен диапазон и изглеждат добре.

Чудех се дали немарковите пухени якета си струват вниманието - ако някой е носил такова, ще съм му благодарен да сподели.

http://www.cabelas.com/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от Павел »

До интервюто с Мерелки, после с http://www.johnstonmurphy.com/category_ ... spx?c=1215"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от ivanko13 »

За колегите в работническата класа препоръчвам долните обувчици от Тимбърланд Про серията. Цялата зима изкарвам с яке Блакладер и панталони Блакладер а "цивилни" дрехи рядко ползвам и почти нямам :D

Изображение
Изображение
Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от ablood »

Rall написа: Значи, по точка едно - през яката на зимното ми яке спокойно се провират, не една ами две качулки даже.
По точка две, не се налага да свивам глава, и никакъв сняг не ми влиза у врато.
По точка три, не се налага да уплатнявам с шалове, или друго.
Как става така, че хем имаш място около врата за 2 качулки, хем не ти вее и нямаш нужда от уплътнения? Ходиш непрекъснато с 2 качулки под качулката на якето ли (станаха 3)? Или не те притеснява да ходиш разкопчан?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Препоръки и мнения относно зимни дрехи и обувки

Мнение от 7George »

Rall написа::)
По точка .... загубих им брийката :D Яката не се регулира никак... и така си перим цел ден у гората незавиимо от температурата и не ми дреме ;)
:D Новите ще си помислят, че първите 10-на години в Канада всички са трапери..

За дрехите мисля, не е нужно всички да сме на едно мнение, нека всеки носи каквото му е кеф. Аз например много внимавам да не изпотя - стоя на сянка, не си давам зор, правя чести и продължителни почивки, разбирате ли. Въпрос на лайф-стайл. Затова бих носил само дрехи от естествени материали - кожа, пух, памук, вълна. Много хора от тълпата май вече и не ги различават тия неща - навличат нещо лъскаво и трикотажно, стига да е плътно по тях и са щастливи, а тва са едни синтетични боклуци начи. Такъв е живота - сменят се поколенията, а с тях и ценностите.

Високи обувки... май нямам. По точно, ако падне дълбок сняг - нося си хайковете или работните сейфти обувки с железното бомбе и това е. "Цивилните" ниски обувки си ми стоят нови. Харесал съм си и едно яке Пойнтзиъроу със пух вътре.

За какво служат високи женски ботуши до коляното и нагоре - това е цяла тема, която не искам тук да захващам. 8)

Та, си вземете (облечете ги да не заемат място в куфара) зимните дрехи от БГ, особено ако пристигате зимъска, пък тука ще си харесате и други някакви евентуално.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор