Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от Bistra »

Guinness написа:Моме ,ръчкай си Ауто-кад-а и бъди щаслива.И не ми разправай за социални придобивки,за които не си наясно.Канада може и да е социална държава ,ама сравнена само със Щатите.Сравнена със Западна Европа си е див капитализъм.
Айде със здраве ,че прекалено много време ти отделих и все сериозно да ми писва. :@ :@ :@
Да, така е, само че не и за български гастарбайтери.
Пак заповядай! Мен не ме бърка. Плащат ми, докато си лафя с теб. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от Pointzero »

За момента Канада е много по-стабилна от Европа. Едно на страна за статут и бъдеще - т.е. като станеш канадец си оставаш такъв, пък това, че си българин в Европейския съюз може да се окаже временно - знаеш ли кога може да се разпадне съюза....

Ето нещо от Дойче веле (цитирано от нюз.бг)
Лоши новини от Франция: безработицата е рекордно висока, индустрията е слабо конкурентна, а социалната система се задъхва.
http://news.ibox.bg/comment/id_1876594845"
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от Guinness »

Bistra написа:
Guinness написа:Моме ,ръчкай си Ауто-кад-а и бъди щислива.И не ми разправай за социални придобивки,за които не си наясно.Канада може и да е социална държава ,ама сравнена само със Щатите.Сравнена със Западна Европа си е див капитализъм.
Айде със здраве ,че прекалено много време ти отделих и все сериозно да ми писва. :@ :@ :@
Да, така е, само че не и за български гастарбайтери.
Пак заповядай! Мен не ме бърка. Плащат ми, докато си лафя с теб. :)
Не е така за латинците от Латинска Америка.А българите са граждани на ЕС и се ползват с всички социални бенефити,като и останалите граждани на ЕС.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от Bistra »

Ще се радвам, ако вземеш английска пенсия! Съвсем съм сериозна. Зачитай, обаче правото и на други, които не мислят като теб! :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от Guinness »

Bistra написа:Ще се радвам, ако вземеш английска пенсия! Съвсем съм сериозна. Зачитай, обаче правото и на други, които не мислят като теб! :hai:
Да, ще взема и няма да е нищо свръхестествено.
Ама,спри моля те ,да се излагаш с незнанието си.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от Bistra »

Guinness написа:Да, ще взема и няма да е нищо свръхестествено.
Ама,спри моля те ,да се излагаш с незнанието си.
Е, що? Ти нали си тук да ме научиш, де? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от tanyatais »

Bistra написа:Ще се радвам, ако вземеш английска пенсия! Съвсем съм сериозна. Зачитай, обаче правото и на други, които не мислят като теб! :hai:
:y:
Тя може и да не знае ,но аз знам и :lol: :lol:

На въпроса отговарям според мен - Канада.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от Guinness »

tanyatais написа:
Bistra написа:Ще се радвам, ако вземеш английска пенсия! Съвсем съм сериозна. Зачитай, обаче правото и на други, които не мислят като теб! :hai:
:y:
Тя може и да не знае ,но аз знам и :lol: :lol:

На въпроса отговарям според мен - Канада.
Танче,ама то наистина е много смешо ,да не знаеш елементарни неща
State pension - claims and calculation
Applying for pensions
Old-age pensions
Who to apply to
If you've worked in several EU countries, you may have accumulated pension rights in each of them.
When the time comes for you to claim your pension, you'll have to apply in the country where you're living – unless you have never worked there. In this case, you should apply where you last worked
That country is then responsible for processing your claim and bringing together records of your contributions from all the countries you worked in.

If you've never worked in the country where you now live, you should apply to the relevant pension authority in the last country where you worked. Your application will then be processed there.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от tanyatais »

Ако пък някой мисли за пенсия когато имигрира ..сериозно ще се зачудя за психическото му здраве.
В момента Европа и САЩ не са добра дестинация за добър уседнал живот и отглеждане на деца.
Последно промяна от tanyatais на Вто Ное 19, 2013 7:59 pm, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от miteto »

tanyatais написа:В момента Европа и САЩ не са добра дестнация за добър уседнал живот и отглеждане на деца.
В Европа има много страни и са доста различни. Щатите са също огромни. Не мисля, че може да ги зачеркваме на едро.
Примерно, гей-квартала в Сан Франциско може да не е добро място за семейство с деца, но някое предградие на Чикаго или Сиатъл по нищо не отстъпва на Реджайна.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от никой »

Guinness написа:И не ми разправай за социални придобивки,за които не си наясно.Канада може и да е социална държава ,ама сравнена само със Щатите.Сравнена със Западна Европа си е див капитализъм.

Интересно ми е какво ще се случи като си гласувате независимост от Великобиртания след 1-2години.И пенсията кой ще ти я даде?Англия или Шотландия?С какви пари ще работите?Мисля че сам знаеш защо Лейбъристите редовно си печелят Шотландските места на парламентарни избори.
Пък за статута на държавата в ЕС е друга тема.Не те нападам а питам.


Иначе за въпроса,братле:Emigration is the act of leaving one's country or region with the intent to settle permanently in another. It is the same as immigration but from the perspective of the country of origin. :clap:
Европа все още не е една държава и скоро няма да бъде.От Русе в Гюргево да отидеш пак си е емиграция :emo:

За мен класацията е следната:На първо място са Канада,Австралия,Н.Зеландия (но AUS и NZ са с много зависими икономики от Китай.Ако китайците се охладят рязко пъривя удар ще е по тея страни.Почваш от износ на сухо мляко и свършваш с руда).
На второ място са САЩ:старата велика сила,върпеки фалити на Дейтройт и огромния бюджетен дефицит,който не може да расте до безкрай.И всеки си решава сам дали военния арсенал на всеки колега или съсед може да го приеме за хоби. :geek: На трето:Европа,но Швейцария или Исландия.На четвърто:Другата Европа.На пето: по екзотично Дюбай,С.Арабия,Япония,Ю.Корея.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от IRA »

Твоите критерии за емиграция са леко странни. Разцепи британците и им нагласи изборите без да ти мигне окото. :rofl:
То Канада също може да се разпадне, ко ще правим с пенсиите не знам, то тъй или иначе , как са тръгнали нещата не само ,че няма да получаваме пенсии,ама ще трябва да плащаме вноски и след като умрем. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:
Bistra написа:Ще се радвам, ако вземеш английска пенсия! Съвсем съм сериозна. Зачитай, обаче правото и на други, които не мислят като теб! :hai:
:y:
Тя може и да не знае ,но аз знам и :lol: :lol:

На въпроса отговарям според мен - Канада.
танче ти в онова село с камъка ли се засели или си столичанка в саскатуан
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от ablood »

Значи се търси дестинация със:

Английски стандарт.
Сомалийски разходи.
Източноевропейски красавици.
Скандинавска престъпност.
Германски магисртали.
Монголски трафик.
Алпийска природа.
Карибски климат.
Сейшелски данъци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Къде да се емигрира - Канада,Европа,САЩ или другаде?

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

ablood написа:Значи се търси дестинация със:

Английски стандарт.
Сомалийски разходи.
Източноевропейски красавици.
Скандинавска престъпност.
Германски магисртали.
Монголски трафик.
Алпийска природа.
Карибски климат.
Сейшелски данъци.
точка 3 наи вече :D :D :D
Заключено