WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

bnbltd написа:Здравейте,
Чета форума от 2-3 години, още преди да се регистрирам.
Изчел съм множество теми, като съм получил много малко реална информация. Повечето писания във всяка тема са "бла, бла, бла" и 2-3 поста, които са по същество.
Това, което ми прави впечатление е, че има няколко драскачи като "Californian", които основно изтеглят фокуса от всяка тема и тя се обезличава.
Явно българското в нас не се променя и вместо за взаимопомощ форумът се ползва за мерене на ...
Меко казано съм отвратен!
Толкова от мен :^)
Подкрепям 10000000000%
Финикс Аризона,сигурно ти е кофти обаче помисли добре преди да се махнеш че то махането е лесно.Слушай всички тук с някакво обосновано мнение,зарежи онея вечно всезнайковци и решете с жената заедно.Спокойно без бързане.Някой писа май че би могъл да бачкаш и друго ако имаш време.Но дали ти позволява визата.Това май е най-важното в момента.Тежко е на 2 работи,но е по-добре от нищо.Всички нормални хора ти желаем да успееш.Стискаме палци за теб.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от tanyatais »

fighter написа:САЩ е за предпочитане пред Саскъчуан, определено. Ако можеш да заминеш за САЩ не му мисли. С тази работна виза дето си в Канада я ти дадат ПР статут , я не.
Програмата на СК позволява да се кандидатства за ПР след 6 месеца работа в страната на работна виза. Той трябва да говори с рекрютърката ни и да изисква помощ при такъв казус.Те са хората ,които им се плаща ,но са наясно с цялата процедура и лична ситуация.
Аз съм още в Лондон, в понеделник летя към Торонто и в сряда/четвъртък ще съм в Р. и ще се срещна с Х. и ще разбера какви са аджеба рестрикциите и КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА И ще пиша.

:y:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:
fighter написа:САЩ е за предпочитане пред Саскъчуан, определено. Ако можеш да заминеш за САЩ не му мисли. С тази работна виза дето си в Канада я ти дадат ПР статут , я не.
Програмата на СК позволява да се кандидатства за ПР след 6 месеца работа в страната на работна виза. Той трябва да говори с рекрютърката ни и да изисква помощ при такъв казус.Те са хората ,които им се плаща ,но са наясно с цялата процедура и лична ситуация.
Аз съм още в Лондон, в понеделник летя към Торонто и в сряда/четвъртък ще съм в Р. и ще се срещна с Х. и ще разбера какви са аджеба рестрикциите и КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА И ще пиша.

:y:
чакам с нетърпение първи впечатления от саскатун :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Guinness »

newcomer написа:
tanyatais написа:
fighter написа:САЩ е за предпочитане пред Саскъчуан, определено. Ако можеш да заминеш за САЩ не му мисли. С тази работна виза дето си в Канада я ти дадат ПР статут , я не.
Програмата на СК позволява да се кандидатства за ПР след 6 месеца работа в страната на работна виза. Той трябва да говори с рекрютърката ни и да изисква помощ при такъв казус.Те са хората ,които им се плаща ,но са наясно с цялата процедура и лична ситуация.
Аз съм още в Лондон, в понеделник летя към Торонто и в сряда/четвъртък ще съм в Р. и ще се срещна с Х. и ще разбера какви са аджеба рестрикциите и КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА И ще пиша.

:y:
чакам с нетърпение първи впечатления от саскатун :rofl:
Ще има да си чакaaaаш :lol: :lol: :lol:и нЕма да дочакаш
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

newcomer написа:
tanyatais написа:
fighter написа:САЩ е за предпочитане пред Саскъчуан, определено. Ако можеш да заминеш за САЩ не му мисли. С тази работна виза дето си в Канада я ти дадат ПР статут , я не.
Програмата на СК позволява да се кандидатства за ПР след 6 месеца работа в страната на работна виза. Той трябва да говори с рекрютърката ни и да изисква помощ при такъв казус.Те са хората ,които им се плаща ,но са наясно с цялата процедура и лична ситуация.
Аз съм още в Лондон, в понеделник летя към Торонто и в сряда/четвъртък ще съм в Р. и ще се срещна с Х. и ще разбера какви са аджеба рестрикциите и КАК СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА И ще пиша.

:y:
чакам с нетърпение първи впечатления от саскатун :rofl:
Е се'а и ти, срещала ли си човек който да вземе такова решение за преместване и да каже после - сбърках, съжалявам и т.н
Хората са горделиви. ;) Ако хората се вслушваха само в съветите на по-опитните, но понякога наистина е хубаво на собствен гръб да си износиш последствията от решенията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Bistra »

По-опитен? Човек, който не може даже да се ожени, щото няма жена дето да му се върже на гллупостите? :rofl: :rofl: :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

:tmi:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от klisurov »

PHOENIX ARIZONA написа:... да си търся място под слънцето ...
PHOENIX ARIZONA, следвай мечтите си и слушай сърцето си.
Когато някой ти каже "Добро утро!", провери къде е слънцето.

И като (не АКО, а КАТО) затръгваш към Монреал се обади.
Мой добър приятел е собственик на ресторант и би могъл да ти разкаже едно-друго.

Мнения в този Форум много.
Но в Канада има българи, дошли по различни програми и по различни начини.
Някои от тях са минали през Ада, други са имали "летящ старт".
Някои са се отказали от Канада, други са се върнали от Канада.
Някои са се устроили в Канада, други живеят в Канада.

Много българите в Канада никога не са и чували за този Форум.
Много българите в Канада са спрели да пишат в този Форум.
Както ми каза един от основателите на този Форум:
Само хора с ментални отклонения продължават да пишат във Форума след като са дошли в Канада.

Във Форума трудно ще намериш отговори.
Но във Форума може да чуеш мнения.
Дали и в кое ще се вслушаш, зависи само и единствено от теб.

Успех и чакам да пием по бира в Монреал!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от crusader »

klisurov написа: Както ми каза един от основателите на този Форум:
Само хора с ментални отклонения продължават да пишат във Форума след като са дошли в Канада.
:rofl: :party: :rofl:
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от umeiko »

PHOENIX ARIZONA написа:
Californian написа:Където дадат постоянно жителство там е по-добре, че на виза не си е работа, поне моя 1-2 годишен престой на виза, все е под напрежение човек.
Успех с взимането на жителство и не спирай с лотарията за щатите, където по-рано ти дадат жителство там ти е писано....
За САЩ ако реша което за момента според мен не е по добрия избор, трябва да се върна в България за интервю със семейството ми.
Аз пускам от 1997 г. и до тази година нищо пуснах на приятел спечели миналата лотария. Сега се падна късмета на моята половинка която никога не е пускала всяка година аз го правя. Ама аз вече бях в играта с посредниците и платените пари и чаканаето на визата за Канада. Имам време до края на февруари месец да си помисля но не мисля че в сегашния момет САЩ ще е по добре от Канада.Няма как да го играя и на двата фронта. Просто няма начин. Или Канада или САЩ а ако нищо не стане обратно в Европа.

ето има малко светлина в тунела:
http://www.saskimmigrationcanada.ca/sin ... am-changes"

Поздрави
Е тогава не те разбирам. Щом имате зелена карта за щатите, веднага си пускайте документите и хич не го мислете. В щатите е хиляди по добре откъм работа, гладен и бос никога няма да останеш, но разбира се докато не получите документа за по сигурно продължавай делото и в Канада. Това е мое мнение разбира се, но само едно ще ти кажа, откакто съм в Калифорния, който се води един от най скъпите щатове, заплатата ми е по малка от тази в канада, но пък данъците ми са също така по малки, и като резултат взимам повече пари :) . Да не говориме че климата е просто мечта, макар че ти още може да не ти се повръща от снега, все пак е новост за тебе, но след 2-3г най много пак ша говориме :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

Bistra написа:По-опитен? Човек, който не може даже да се ожени, щото няма жена дето да му се върже на гллупостите? :rofl: :rofl: :rofl:
И аз като Бисето това ве замислих, че и още подобни, но реших да трайкам този път, че отидохме на 10 страници мерене ;)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от klisurov »

umeiko написа:... Щом имате зелена карта за щатите, веднага си пускайте документите и хич не го мислете...
Преди години, когато баща ми ми предложи спонсорство за Green Card, аз отказах ...
в момента навярно ще се наложи да пратя пари на баща ми, за да си плати за обявяване на фалит.
Не случайно казват, че американците са толкова бедни, че дори и фалит не могат да обяват.

Естествено, това е лично мнение, основано на личен опит и нямащ нищо общо с когото и да е било от преуспелите тук.

В крайна сметка, за САЩ казват, че е "Страната на неограничените възможности" ... аз бих добавил, и в двете посоки.
За мен Канада е "Страната на възможностите" ... за съжаление, и в двете посоки.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

umeiko написа: Е тогава не те разбирам. Щом имате зелена карта за щатите, веднага си пускайте документите и хич не го мислете. В щатите е хиляди по добре откъм работа, гладен и бос никога няма да останеш, но разбира се докато не получите документа за по сигурно продължавай делото и в Канада. Това е мое мнение разбира се, но само едно ще ти кажа, откакто съм в Калифорния, който се води един от най скъпите щатове, заплатата ми е по малка от тази в канада, но пък данъците ми са също така по малки, и като резултат взимам повече пари :) . Да не говориме че климата е просто мечта, макар че ти още може да не ти се повръща от снега, все пак е новост за тебе, но след 2-3г най много пак ша говориме :)
И аз съм малко объркан....имаш възможност за зелена карта и си на работна виза ? Вземи си зелената карта, видимо си живял във Финикс, на мен за 6 месеца в Аризона град ами хареса невероятно. Малко жежко през някои летни месеци, но иначе е страхотно. Та относно времето, имаш решение. Относно статута - имаш решение. Моите асистентки в Денвър живеят с 10.50 на час, а във форт Нелсън с 25 на час....не коментирам разликата.
Погледни на Канада, като на един скъп урок и продължи напред. Аз преди 2 години получих един такъв с местенето си в Аризона. Коства ми доста нерви и кинти, но човек се учи докато е жив. Извадих си чековата книжка, разписах се и продължихме напред. Успех
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от tanyatais »

Guinness написа: чакам с нетърпение първи впечатления от саскатун :rofl:........
Ще има да си чакaaaаш :lol: :lol: :lol:и нЕма да дочакаш
Зависи кой е човека .Хората , които си струваха познанството , контактите и симпатиите отдавна сме минали на ниво извън нета.
Искахме да идем бързо , стана за 7 месеца всичко и Знам къде и защо отивам , другото е вятър и мъгла. Който иска намира начини, а който не може търси причини . :handshake:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Guinness »

tanyatais написа:
Guinness написа: чакам с нетърпение първи впечатления от саскатун :rofl:........
Ще има да си чакaaaаш :lol: :lol: :lol:и нЕма да дочакаш
Зависи кой е човека .Хората , които си струваха познанството , контактите и симпатиите отдавна сме минали на ниво извън нета.
Искахме да идем бързо , стана за 7 месеца всичко и Знам къде и защо отивам , другото е вятър и мъгла. Който иска намира начини, а който не може търси причини . :handshake:
Танче,ти където отиваш аз съм бил /може минал ,заминал ама съм го видял/.Там откъдето искаш да избгяш също съм бил.Така,че ако искаш да ме убеддиш че си взела правилното решение ,ще ти бъде много трудно.
Май накрая ще стане-Криво ли ти се молихме,Господи,или Ти криво ни разбра!
Танче,от Лондон не можеш да избягш,този град ще е винаги с тебе.
Публикувай отговор