WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Здравейте
Моля Ви ако има някой които си е сменил работното разрешително на отворено работно разрешително да ми помогне със съвет. Фирмите които ми направиха работната виза ми казаха намери си друг работодател и ще ти подадем за ново ЛМО. Ами то аз ако можех да си намерия работодател дали щях да платя толкова пари за да ми дадете оферта за работа която не се изпълнява . Ще имам ли проблеми един ден когато реша да подавам за ПР ако примерно си сменя разрешителното. Бати късмета в България работих 4 месеца без да ми платят нито лев. Напуснах работа . Отказах на Луфтханза Техник супер оферта за работа. И с голям ентусиазъм заминах за Канада и тук какво става пак ама то така ама то това сега ще видим, след третия месец и тн. Знам къде да подам сигнал за всичко което става но не това мечтата ми за Канада.
абе мани не ми се говори
Поздрави Дяко
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Koko »

PHOENIX ARIZONA написа:Здравейте
Моля Ви ако има някой които си е сменил работното разрешително на отворено работно разрешително да ми помогне със съвет. Фирмите които ми направиха работната виза ми казаха намери си друг работодател и ще ти подадем за ново ЛМО. Ами то аз ако можех да си намерия работодател дали щях да платя толкова пари за да ми дадете оферта за работа която не се изпълнява . Ще имам ли проблеми един ден когато реша да подавам за ПР ако примерно си сменя разрешителното. Бати късмета в България работих 4 месеца без да ми платят нито лев. Напуснах работа . Отказах на Луфтханза Техник супер оферта за работа. И с голям ентусиазъм заминах за Канада и тук какво става пак ама то така ама то това сега ще видим, след третия месец и тн. Знам къде да подам сигнал за всичко което става но не това мечтата ми за Канада.
абе мани не ми се говори
Поздрави Дяко
Извинавай, но аз поне не успях да разбера със сигурност какъв е проблема - работодателя в Канада не иска да те вземе на работа въпреки офертата която са ти направили? Всъщност не би ли трябвало да има подписан договор за работа?
Ако смениш работодателя, но имаш редовна работна виза, това не би трябвало да ти попречи да кандидатстваш за ПР. Въпроса е да не се окажеш в ситуация че си в Канада без редовни документи - тогава вече ще имаш проблем.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Guinness »

PHOENIX ARIZONA написа: Напуснах работа . Отказах на Луфтханза Техник супер оферта за работа. И с голям ентусиазъм заминах за Канада и тук какво става пак ама то така ама то това сега ще видим, след третия месец и тн. Знам къде да подам сигнал за всичко което става но не това мечтата ми за Канада.
абе мани не ми се говори
Поздрави Дяко
Е извинявай,ама това граничи с безумието.Да откажеш работа в Луфтханза за да отидеш в пустоща на Regina! :x :x
Има още двама такива като тебе,на единият/едната/ вече и е увиснало ченето от гледката/даже да пусне два реда с впечатления не смее /,другия изненадата тепърва го чака. :devil: :devil:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

И аз не го разбирам това каква е тая напън да е някой в Щатите, Канада като се вижда, че не му е писано и това си е...
Още повече да има възможност да работи в Луфтханза за поне 1000тина лева и нагоре в хубав европейски град като София. Главата не ми го побира.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

Californian написа:И аз не го разбирам това каква е тая напън да е някой в Щатите, Канада като се вижда, че не му е писано и това си е...
Още повече да има възможност да работи в Луфтханза за поне 1000тина лева и нагоре в хубав европейски град като София. Главата не ми го побира.
Е няма как да го побира, просто защото не разбирате, че 1000 лева в хубавия европейски град, като София, не стигат за НИКЪДЕ. Ти що не се върнеш за 1000 кинта в София ;) Ще си си в Ориента, където жена ти ще ти чисти, готви и гледа децата, ти ще си "бройкаш" мадамите в бара, ще се кефиш на новите и красиви сгради, ще си харчих хилядарката на месец с кеф, изобщо ИДИЛИЯ.....
Ако имате какво да му кажете на момчето го направете, ако ли не просто си продължете напред. Аман от лузъри, които се кефят на хорските проблеми за да оправдаят собствените си неудачи......
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

Рядко пиша тук повечко чета но се удивлявам как щом се появи някой в нужда и изпълзяват разни индивиди които на Марс на отидат пак ще си носят Бай Ти ГанЯ в задното джобче заедно с сгънат вестник и салфетка за нос. Но то всяко нещо се връща........................... нали така!!!!
Коко щом някой е с виза възможно ли е да е с нередовни документи нали всичко се гледа под лупа от властите? Интересен казус но жалко за Финикс Аризона.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Koko »

никой написа:...
Коко щом някой е с виза възможно ли е да е с нередовни документи нали всичко се гледа под лупа от властите? Интересен казус но жалко за Финикс Аризона.
Ако правилно разбирам от написаното до тук, работната виза на Финикс Аризона е получена на база договор за работа с конкретен работодател. Ако този договор бъде прекратен, дори това да е по вина на работодателя, то за съжаление и работната виза се губи. Затова и Финикс Аризона има нужда от отворено ЛМО, но не съм наясно какви са възможностите да се получи такова, ако няма предложение за работа.
Моят съвет би бил след като си вече в Канада, да пробваш на място какви са ти шансовете да си намериш нов работодател, но според мене за съжаление няма да е лесно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

pumpy написа:
Californian написа:И аз не го разбирам това каква е тая напън да е някой в Щатите, Канада като се вижда, че не му е писано и това си е...
Още повече да има възможност да работи в Луфтханза за поне 1000тина лева и нагоре в хубав европейски град като София. Главата не ми го побира.
Е няма как да го побира, просто защото не разбирате, че 1000 лева в хубавия европейски град, като София, не стигат за НИКЪДЕ. Ти що не се върнеш за 1000 кинта в София ;) Ще си си в Ориента, където жена ти ще ти чисти, готви и гледа децата, ти ще си "бройкаш" мадамите в бара, ще се кефиш на новите и красиви сгради, ще си харчих хилядарката на месец с кеф, изобщо ИДИЛИЯ.....
Ако имате какво да му кажете на момчето го направете, ако ли не просто си продължете напред. Аман от лузъри, които се кефят на хорските проблеми за да оправдаят собствените си неудачи......

Има хора за които Америка(Канада) ще е по-добре от България и такива за които България ще е по-добре от Америка(Канада), трудно ли е да го разбереш това? :)

Нищо лошо не му мисля на момчето, просто смятам, че е изпуснал питомното а е тръгнал да гони дивото...само заради единия инат да е на този континент.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

Koko написа:
никой написа:...
Коко щом някой е с виза възможно ли е да е с нередовни документи нали всичко се гледа под лупа от властите? Интересен казус но жалко за Финикс Аризона.
Ако правилно разбирам от написаното до тук, работната виза на Финикс Аризона е получена на база договор за работа с конкретен работодател. Ако този договор бъде прекратен, дори това да е по вина на работодателя, то за съжаление и работната виза се губи. Затова и Финикс Аризона има нужда от отворено ЛМО, но не съм наясно какви са възможностите да се получи такова, ако няма предложение за работа.
Моят съвет би бил след като си вече в Канада, да пробваш на място какви са ти шансовете да си намериш нов работодател, но според мене за съжаление няма да е лесно.

Четох сега канадски сайтове и ми се вижда че отворено ЛМО означава нещо друго. Работодателя иска ЛМО от органите за назначаване на чужденец обаче отворено означава че работодателя го взима без да има определено име на работник и си го попълва като си хареса кадър.
Това е от бързо търсене из нета ама може да има и друго
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

Californian написа: Има хора за които Америка(Канада) ще е по-добре от България и такива за които България ще е по-добре от Америка(Канада), трудно ли е да го разбереш това? :)

Нищо лошо не му мисля на момчето, просто смятам, че е изпуснал питомното а е тръгнал да гони дивото...само заради единия инат да е на този континент.
Това не обяснява как 1000 кинта на месец в хубава София стигат и изобщо що за съвети и коментари даваш.... Тоест разбирам: "на някои им е по-добре да са в София, а на нас ни е по-добре да сме в Северна Америка. Така де, то тук не е за всички лузъри", нали ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

pumpy написа:
Californian написа: Има хора за които Америка(Канада) ще е по-добре от България и такива за които България ще е по-добре от Америка(Канада), трудно ли е да го разбереш това? :)

Нищо лошо не му мисля на момчето, просто смятам, че е изпуснал питомното а е тръгнал да гони дивото...само заради единия инат да е на този континент.
Това не обяснява как 1000 кинта на месец в хубава София стигат и изобщо що за съвети и коментари даваш.... Тоест разбирам: "на някои им е по-добре да са в София, а на нас ни е по-добре да сме в Северна Америка. Така де, то тук не е за всички лузъри", нали ;)

Ти въобще мислиш ли като говориш?
При така зададените обстоятелства много ясно, че в България ще е по-добре,
без постоянно жителство през фирма в България за работа в САЩ/Канада когато в голям процент от случайте и работа после нямаш. Финикс-а не е първия няма и последния да е.
И се озоваваш на някакво място, с ненам си какви документи(без постоянно жителство) и т.н
Абе ти замисляш ли се какви съвети му даваш?
Още повече на тези фирми знаеш ли, че не малко пари се дават едно 2-3 хиляди долара и повече в България, самолетни билети, и накрая едно 5-10хил долара дал за няма нищо...
Хора всякакви на тази земя де, няма лошо ще чета с интерес нататък.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Bistra »

pumpy написа: Аман от лузъри, които се кефят на хорските проблеми за да оправдаят собствените си неудачи......
Ами, те някои си го бяха казали в прав текст, в онази тема дето изрови Kлисуров отпреди 1000 години (как можеш да се връщаш към стари неща не знам, ама както и да е)...Попрочетох малко, доколкото ни издържаха нервите...Та да се върнем на думата. Някои си кесят тука за да (цитирам по памет) : "изгаврят с някого". Това простете, аз не разбирам, ама какво ли знам аз? :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

Californian написа:
pumpy написа:
Californian написа: Има хора за които Америка(Канада) ще е по-добре от България и такива за които България ще е по-добре от Америка(Канада), трудно ли е да го разбереш това? :)

Нищо лошо не му мисля на момчето, просто смятам, че е изпуснал питомното а е тръгнал да гони дивото...само заради единия инат да е на този континент.
Това не обяснява как 1000 кинта на месец в хубава София стигат и изобщо що за съвети и коментари даваш.... Тоест разбирам: "на някои им е по-добре да са в София, а на нас ни е по-добре да сме в Северна Америка. Така де, то тук не е за всички лузъри", нали ;)

Ти въобще мислиш ли като говориш?
При така зададените обстоятелства много ясно, че в България ще е по-добре,
без постоянно жителство през фирма в България за работа в САЩ/Канада когато в голям процент от случайте и работа после нямаш. Финикс-а не е първия няма и последния да е.
И се озоваваш на някакво място, с ненам си какви документи(без постоянно жителство) и т.н
Абе ти замисляш ли се какви съвети му даваш?
Още повече на тези фирми знаеш ли, че не малко пари се дават едно 2-3 хиляди долара и повече в България, самолетни билети, и накрая едно 5-10хил долара дал за няма нищо...
Хора всякакви на тази земя де, няма лошо ще чета с интерес нататък.
A, сега разбирам, ние, които заминаваме с уредена работа, гражданство, червено килимче и лимузина от летището и 100к предварително в банката от бъдещата ни заплата сме по, по най....всички останали да си стоят в хубава София на 1000 кинта. Как не се бях сетил по-рано, че това трябва да говоря......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

BTW дали това е просто съвпадение или изпреварване на събитията ?
DK Legal Practice прекратява извършването на правни услуги в областта на Имиграционното право. Тази дейност се поема изцяло от досегашните партньори на компанията – Northland Immigration.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

pumpy написа:
Californian написа:
pumpy написа:
Californian написа: Има хора за които Америка(Канада) ще е по-добре от България и такива за които България ще е по-добре от Америка(Канада), трудно ли е да го разбереш това? :)

Нищо лошо не му мисля на момчето, просто смятам, че е изпуснал питомното а е тръгнал да гони дивото...само заради единия инат да е на този континент.
Това не обяснява как 1000 кинта на месец в хубава София стигат и изобщо що за съвети и коментари даваш.... Тоест разбирам: "на някои им е по-добре да са в София, а на нас ни е по-добре да сме в Северна Америка. Така де, то тук не е за всички лузъри", нали ;)

Ти въобще мислиш ли като говориш?
При така зададените обстоятелства много ясно, че в България ще е по-добре,
без постоянно жителство през фирма в България за работа в САЩ/Канада когато в голям процент от случайте и работа после нямаш. Финикс-а не е първия няма и последния да е.
И се озоваваш на някакво място, с ненам си какви документи(без постоянно жителство) и т.н
Абе ти замисляш ли се какви съвети му даваш?
Още повече на тези фирми знаеш ли, че не малко пари се дават едно 2-3 хиляди долара и повече в България, самолетни билети, и накрая едно 5-10хил долара дал за няма нищо...
Хора всякакви на тази земя де, няма лошо ще чета с интерес нататък.
A, сега разбирам, ние, които заминаваме с уредена работа, гражданство, червено килимче и лимузина от летището и 100к предварително в банката от бъдещата ни заплата сме по, по най....всички останали да си стоят в хубава София на 1000 кинта. Как не се бях сетил по-рано, че това трябва да говоря......
Повечето хора заминаващи/заминали са с осигурено постоянно жителство, и много добре знаеш, че е така(говорим за Канада). Болшинството от тук пишещите а и в реалния свят които познаваш/те са емигрирали по федералната процудура или Квебекската....
Дори същото се обзалагам и важи за кака ти Бисерка ли беше отгоре...
Чешането на езици е хубаво нещо, но не му помагаш на човечеца.
Без документи в чужда държава насред пустоща, идва зима, надявам се всичко да е наред с това младо момче.
Публикувай отговор