WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от agent Ozo »

PHOENIX ARIZONA написа:... За да може да се кандидатства за пр триябва да си работил по 40ч на седмица. Това е зора (рева) часовете и договора
Това изискване за минимум 40 ч. на седмица къде го видя?
Има изискване да си нает на фул-тайм и 6 м. да си работил работата за която си бил нает при работодателя, за който ти е издадено разрешителното. Ти отговаряш изцяло и на двете изисквания.
Ей тука ги видях тези изисквания - http://www.saskimmigrationcanada.ca/app ... ed-workers" (стр.8 )

Айде сега ти покажи къде видя, че ако не си бачкал минимум 40 ч. на седмица през въпросните 6 м., то нямаш право да аплайваш за ПР.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Marto »

pumpy написа:
PHOENIX ARIZONA написа: Не за съжаление до днес въпреки проведените няколко опити и разговори не съм получил съдеиствие нито от ДК Лигъл Практис-Торонто Деси Йорданова....
Адвокатска кантора DK Legal Practice обявява, че компанията насочва правната си дейност изцяло в областта на Дела разглеждани в Градските и Провинциални съдилища на Канада.
DK Legal Practice прекратява извършването на правни услуги в областта на Имиграционното право. Тази дейност се поема изцяло от досегашните партньори на компанията – Northland Immigration. Моля, ако имате въпроси и запитвания за Легална Имиграция в Канада да се обръщате към колегите като запитванията можете да отправяте на емейл: r.mackinnon@northlandimmigration.com

Кантората продължава да работи с всички клиенти, с които има сключен Договорни отношения за съдействие по имиграционна програма до изпълняване на всички задължения по Договора.

С уважение,

Десислава Йорданова
Каква "адвокатска" кантора, какви пет лева? Кой точно е адвокатът във въпросния стопански субект???

Това е все едно медицинска сестра да се представя за доктор.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

Marto написа:
pumpy написа:
PHOENIX ARIZONA написа: Не за съжаление до днес въпреки проведените няколко опити и разговори не съм получил съдеиствие нито от ДК Лигъл Практис-Торонто Деси Йорданова....
Адвокатска кантора DK Legal Practice обявява, че компанията насочва правната си дейност изцяло в областта на Дела разглеждани в Градските и Провинциални съдилища на Канада.
DK Legal Practice прекратява извършването на правни услуги в областта на Имиграционното право. Тази дейност се поема изцяло от досегашните партньори на компанията – Northland Immigration. Моля, ако имате въпроси и запитвания за Легална Имиграция в Канада да се обръщате към колегите като запитванията можете да отправяте на емейл: r.mackinnon@northlandimmigration.com

Кантората продължава да работи с всички клиенти, с които има сключен Договорни отношения за съдействие по имиграционна програма до изпълняване на всички задължения по Договора.

С уважение,

Десислава Йорданова
Каква "адвокатска" кантора, какви пет лева? Кой точно е адвокатът във въпросния стопански субект???

Това е все едно медицинска сестра да се представя за доктор.
толкова адвокати колкото аз съм цигулар
вземай парите и бегай и после филма ;измаменото камилче от слънчев бряг;
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Айде сега ти покажи къде видя, че ако не си бачкал минимум 40 ч. на седмица през въпросните 6 м., то нямаш право да аплайваш за ПР.[/quote]

Това мие казано от емиграцините консултанти от фирмата която ми направи лорк пермита.
Има условие по друга програма да си работил една година 30ч на седмица за да може да се кандидатства по тази програма . Ама виж то проблема си го има не се изпълнява офертата за работа това малко ли е
Гледам за момета какво става а до времето за ПР да се подава има още много месеци
Поздрави
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от agent Ozo »

Абе аз бях се заблудил, че си от май месец в Канада, а то ти си бил само от месец и нещо тука. Това означава, че още не е минал 3-месечният изпитателен срок, в който пределно ясно са ти написали, че ще ти осигуряват работа според техните нужди и твоите способности. Чак след като мине този срок и то ако те харесат, ще а ти бъде осигурена фул-тайм работа по 40 ч. седмично.
Много рано си започнал с претенциите.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

agent Ozo написа:Абе аз бях се заблудил, че си от май месец в Канада, а то ти си бил само от месец и нещо тука. Това означава, че още не е минал 3-месечният изпитателен срок, в който пределно ясно са ти написали, че ще ти осигуряват работа според техните нужди и твоите способности. Чак след като мине този срок и то ако те харесат, ще а ти бъде осигурена фул-тайм работа по 40 ч. седмично.
Много рано си започнал с претенциите.
Къде прочете че през изпитателния срок ще работя по малко от 8ч на ден. Това не е така защото има едно момче в Риджаина и едно момче в Лоидминстер с единия се познавам от България а с другото момче се запознах тук . И те и аз сме платили 7000$ за работни оферти и двамата от първия работен ден си работят по 8 ч, от понеделник до петък както си е по оферта пак имат три месеца изпитателен срок. Моля те само да ми обясниш прочел си офертата която имам и там пише още в началото фул-тайм как разбра пределно ясно че ще ме ползват според техните нужди и по колко часа ще имам през първите три месеца. Няма значение каква е професията има си договор които не се спазава това претенция ли е. Не казавам за ставката нищо , но това което ми казваш не е така. И какви са ми претенциите искам да ми се спазва договора това претенция ли е. Нали не си мислиш че падам от Марс.Преминал съм през какви ли не БГ работодатели и ми е ясно как се прави в България. Въпреки тежкото икономическо, социялно и т.н. положението в България има и винаги ще има нормални,възпитани и образовани хора колкото и страно да ти изглежда.Така че не смятам да ме е....т и в Канада. Така че не мисля че може да ми казваш какви претенции имам в положението в което съм.
Лека вечер
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

PHOENIX ARIZONA написа:
agent Ozo написа:Абе аз бях се заблудил, че си от май месец в Канада, а то ти си бил само от месец и нещо тука. Това означава, че още не е минал 3-месечният изпитателен срок, в който пределно ясно са ти написали, че ще ти осигуряват работа според техните нужди и твоите способности. Чак след като мине този срок и то ако те харесат, ще а ти бъде осигурена фул-тайм работа по 40 ч. седмично.
Много рано си започнал с претенциите.
Къде прочете че през изпитателния срок ще работя по малко от 8ч на ден. Това не е така защото има едно момче в Риджаина и едно момче в Лоидминстер с единия се познавам от България а с другото момче се запознах тук . И те и аз сме платили 7000$ за работни оферти и двамата от първия работен ден си работят по 8 ч, от понеделник до петък както си е по оферта пак имат три месеца изпитателен срок. Моля те само да ми обясниш прочел си офертата която имам и там пише още в началото фул-тайм как разбра пределно ясно че ще ме ползват според техните нужди и по колко часа ще имам през първите три месеца. Няма значение каква е професията има си договор които не се спазава това претенция ли е. Не казавам за ставката нищо , но това което ми казваш не е така. И какви са ми претенциите искам да ми се спазва договора това претенция ли е. Нали не си мислиш че падам от Марс.Преминал съм през какви ли не БГ работодатели и ми е ясно как се прави в България. Въпреки тежкото икономическо, социялно и т.н. положението в България има и винаги ще има нормални,възпитани и образовани хора колкото и страно да ти изглежда.Така че не смятам да ме е....т и в Канада. Така че не мисля че може да ми казваш какви претенции имам в положението в което съм.
Лека вечер

не се коси,защото по принцип сам си си виновен.основновината ти вина се изразява,че не си събрал достатъчно информация за твоя отрасъл ресторантьорство в частност и профеията готвач в канада.
а именно,че това е една от най ниско заплатените професии и не винаги гарантира часов работен ден.работиш толкова часове колкото прецени,че има нужда от теб ресторантьора защото всеки час му е безкрайно ценене за да задържи бизнеса си.
в канада е установено парт тайм да се счита 4 часа на ден,а фул тайм от 4 часа нагоре.така,че можеш да работиш и 6 и 7 часа на ден което се води фул тайм или казано на български пълно работно време

и не на последно место немаловажния факт ,че такова понятие трудов договор/срочен,временен,безсрочен/ както в българия и европа няма.
започването на работа при даден работодател е въпрос на устна уговорка кога можеш да започнеш работа,по колко часа на ден ще работиш и колко ще ти плащат на час.няма фиксации 1 ден ли ще работиш 1 година ли с което да се ангажира коя и да била от двете страни като работодателя може мигновенно ,ако реши да те уволни като устно ти съобщи,че утре не си на работа без никакво предизвестие ,както и работника може устно да заяви на работодателя ,че утре напуска работа без предизвестие и без последствия за двете страни защото това е позволено от канадските закони.в канада такова чудо като трудов кодекс няма.
така,че не се засягай лично от отношението към теб на работодателя ти.той плаща,той преценява как да те ползва и принципа е ако тази ситуация не ти изнася напускаш и си търсиш друга работа.
в канада,а не само и в канада който плаща той поръчва музиката

ако искаш да работиш с трудов договор с фиксирани 8 часа на ден и след 3 месеца стаж даже и да не се харесва работата ти от работодателя да не може да те уволни защото си защитен от закона и синдиката мести се в зоната на европейския социален капитализъм.канада все още е в другата зона ,тая на дивия капитълизъм с малки изключения за някоии индустрии които си имат юнион,но за жалост те не са чак толкова много и ресторантьорството не е една от тях.
с поздрави.Доцент Дочев :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

[/quote] ... ако искаш да работиш с трудов договор с фиксирани 8 часа на ден и след 3 месеца стаж даже и да не се харесва работата ти от работодателя да не може да те уволни защото си защитен от закона и синдиката мести се в зоната на европейския социален капитализъм.канада все още е в другата зона ,тая на дивия капитълизъм с малки изключения за някоии индустрии които си имат юнион,но за жалост те не са чак толкова много и ресторантьорството не е една от тях.
с поздрави.Доцент Дочев :rofl:[/quote]

http://www.hrsdc.gc.ca/eng/jobs/foreign ... ntract.pdf"

http://www.marsdd.com/articles/employme ... -template/" - see the Word-form Agreement Template.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

никой написа:
... ако искаш да работиш с трудов договор с фиксирани 8 часа на ден и след 3 месеца стаж даже и да не се харесва работата ти от работодателя да не може да те уволни защото си защитен от закона и синдиката мести се в зоната на европейския социален капитализъм.канада все още е в другата зона ,тая на дивия капитълизъм с малки изключения за някоии индустрии които си имат юнион,но за жалост те не са чак толкова много и ресторантьорството не е една от тях.
с поздрави.Доцент Дочев :rofl:[/quote]

http://www.hrsdc.gc.ca/eng/jobs/foreign ... ntract.pdf"

http://www.marsdd.com/articles/employme ... -template/" - see the Word-form Agreement Template.[/quote]

не бъркай офертата за наемане с понятието трудов договор
в онтарио не знам,може и да е така както пише ,но в други провинции в които съм работил вербалната оферта и писменната оферта са с еднаква стойност и еднаква тежест
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

newcomer написа:
никой написа:
... ако искаш да работиш с трудов договор с фиксирани 8 часа на ден и след 3 месеца стаж даже и да не се харесва работата ти от работодателя да не може да те уволни защото си защитен от закона и синдиката мести се в зоната на европейския социален капитализъм.канада все още е в другата зона ,тая на дивия капитълизъм с малки изключения за някоии индустрии които си имат юнион,но за жалост те не са чак толкова много и ресторантьорството не е една от тях.
с поздрави.Доцент Дочев :rofl:
http://www.hrsdc.gc.ca/eng/jobs/foreign ... ntract.pdf"

http://www.marsdd.com/articles/employme ... -template/" - see the Word-form Agreement Template.[/quote]

не бъркай офертата за наемане с понятието трудов договор
в онтарио не знам,може и да е така както пише ,но в други провинции в които съм работил вербалната оферта и писменната оферта са с еднаква стойност и еднаква тежест[/quote]

Какво бъркане?! :geek: Едното е agreement/contract,другото е offer.2 напълно различни неща и много ясно описани.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от IRA »

А това прочетели го:
Although there is currently no legal requirement in Ontario to put the offer in writing, it is prudent to do so
Като те наемат получаваш оферта и я подписваш. Това е. Трудови договори няма.
В другия документ пише:
The Government of Canada is not a party to the contract. Human Resources and Skills
Development Canada (HRSDC)/Service Canada has no authority to intervene in the
employer-employee relationship or to enforce
the terms and conditions of employment. It
is the responsibility of the employer and worker
to familiarize themselves with laws that
apply to them and to look after their own interests.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Koko »

IRA написа:А това прочетели го:
Като те наемат получаваш оферта и я подписваш. Това е. Трудови договори няма.
Да допълня казаното от Ира, всъщност офертата за работа сама по себе си може да е доста детайлна - примерно документ от 10-15 страници - и в нея да е уточнено че с приемането й клаузите залегнали в нея добиват стойността на трудов договор, т.е. подпишеш ли се под офертата реално нужда от отделен документ наречен трудов договор няма.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от agent Ozo »

Финикс Аризона, на теб проблема ти не е, че си добър и прекалено доверчив, както бе написал на едно място, а че вярваш само на това което ти е удобно и изгодно да чуеш. Когато някой ти каже нещо дето не ти отърва и веднага скачаш срещу него.
И съм безкрайно удивен, че като доказателство за една или друга своя теза посочваш "еди-кой си (познат, приятел, агент и т.н.) ми каза", а на опонентите си даваш линкове да четат официални източници. Ами добре би било и ти самипт да ги четеш, пич.

Ето какво си постнал тук относно офертата си за работа:
Your starting wage during your first 3 m. will be 10,50$ per hour. This is your probationary period;thus ,your level of performance will be monitored and evaluated.At the end of the probation, you will receive depend on your level of performance. You will be working the morning shift ,8 hours per day, 40 hours per week.
You are entitled to receive a 30 min. meal break should you work 5 hours or more per day.You will be working in a team setting but you are also required to work independently from time to time.You may be asked to cover evening shift or weekend shift as needed. You will receive 3 weeks yearly vacation

Колкото и непълен да е цитата, достатъчно ясно се разбира, че 3 м. ще си на пробен стаж и ще те оценяват, а на края на този изпитателен период "At the end of the probation" ти ще получаваш според показаните способности - "you will receive depend on your level of performance".
Следващото изречение, в което ти си се вторачил и на което градиш претенциите си, също касае именно края този пробен 3-месечен период, както и всяко следващо изречение след него.
И в случая няма никакво значение кой твой познат къде и какво работи и т.н. Това не са никакви доводи пред която и да е инстанция в Канада, освен пред сътрапезници и приятели по чашка.

Айде късмет и го давай по-леко с претенциите и обвиненията, гледай да покажеш по-висок "level of performance".
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

Koko написа:
IRA написа:А това прочетели го:
Като те наемат получаваш оферта и я подписваш. Това е. Трудови договори няма.
Да допълня казаното от Ира, всъщност офертата за работа сама по себе си може да е доста детайлна - примерно документ от 10-15 страници - и в нея да е уточнено че с приемането й клаузите залегнали в нея добиват стойността на трудов договор, т.е. подпишеш ли се под офертата реално нужда от отделен документ наречен трудов договор няма.
Съгласен с 2-та.Може би не съм се изразил ясно.Основно оспорвах идеята за устните уговорки.Договор може да има (prudent) или да няма.Уточнена подписана оферта става трудов договор както Коко е казал.Подписването й и изменя смисъла и.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

аз за 8 год съм сменил около 10 фирми и никога договор не съм подписвалвсичко е било на устна уговорка.това е работата,това и това трябва са правиш и толкова ти е заплатата
освобождавали са ме от работа след края на работния ден-утре не си на работа и съм напускал като след края на работния ден сън ги ужедомлявал от утре да си търсят друг будала
абсолютно законно без последствия за която и да е от двете страни
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор