WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

roumensp написа:
optics написа:ДА но каква ти е дефиницията за гърч ? Повече часове седмично ?
Моята дефиниция е друга - повече работа за единица време, по-малко чесане на орехите.
Съгласен ... за човек, заплащан на час повечето часове не са гърч, а бенефит .... освен ако основният му приоритет не е "чесането на орехите". :D Докато ако си на твърда заплата е точно обратното ...
Приятели,нека четем внимателно ;) При еднакво натоварване за единица време,шефът би трябвало да дава повече часове за работа на тоя който му е по-евтин.10ч*10.50=105CAD за новия.Докато 8*15=120CAD за стария.Даже и при пробен срок,нали новия се учи на тънкостите в занаята.

За "чесане" изобщо и дума не може да става.Пък и много често "чесането" го пряват старите,защото знаят всякви мурафети,като в казармата
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

PHOENIX ARIZONA написа:Благодаря за отговорите

Визата и работното разрешително са валидни до 15.05.2015г. От информацията която ми дадоха от центъра за новодошли емиранти е че мога да остана в Канада до края на срока даже и да не работя затази фирма.Но ако искам да работя трябва нова фирма ново ЛМО и нова оферта. След 4-6 седмици ако всичко е ОК разходка до границата обратен завои и новия work permit е закрепен в паспорта. Но това е сложен процес и в края на годината на никого не му се занимава.Има лимтна бр. ЛМО това ми го казаха от въпросния център.Но от Нордленд Имигреишън ми казаха така: ти си намери работодател които желае да те наеме а ние ще направим нови документи за ЛМО БЕЗПАЛТНО :o То така става аз съм Дяко моля да ме вземете на работа ама разрешителното ми е затворено и като видят това оооо Дяко много съжалявам ако сте с опън уорк пермит ще ви наемем.
Моята мечта не е гурбет в Канада.С 10,50$ на час/26-29ч.на седмица/ не знам за гурбет ли за какво ли . Ако беше за гурбет Евопа поне ми е по близко ето 2014 свободен пазар.Но не ми беше това желанието. Единственото за което съм тук е желанието ми да дам спокоино и добро бъдеще на моя син. Само и единствено това.Нищо друго. Но за съжаление съм изтегли късата пръчка такъв ми бил късмета и не съм сигурен дали това мое решение е правилно.
Правя каквото и както трябва търся всички възможни начини да се оправя и ако успея ОК.
Ако не здраве да е направилсъм всичко което ми е по силите.

Поздрави и лека вечер
Дяко

теб пък кой те би по главата да ходиш в канада.в европа има толкова много бели страни в които можеш да осигуриш спокойствието на сина ти и на цялото ви семейство
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от tanyatais »

Guinness написа:
PHOENIX ARIZONA написа:
никой написа:Финикс Аризона би ли описал накратко какво не ти харесва в Реджайна обективно.И примерно със София сравнение,без климата той е ясен.То е ясно че всеки си има желания и предпочитания.Ясно за носталгията по семейството и дете но чисто инфраструктурно как е.
Не може да има сравнение . На мен лично не ми харесва няма нищо интересно , изглежда много запуснато.Предимно възрастни хора. Сигурен съм че в по големите градове не е така. Не искам да казвам какво е в Канада защото нищо не съм видял. Но сравнение София и Риджайна няма какво да се каже. София е много много напред. Пак казвам не говоря за Канада защото знам че ще има хора които ще ме обвинят като ти харесва София защо си в Канада . За това до като не се види и усети от теб които кавото и да ти казва е без значение.Аз го видях и го усещам всеки ден.
Лично на мен не ми харесва
Поздрави
А бе къде е оня смешник дето сравняваше Риджайна с Лондон.Хората със София не я сравняват,той тръгнал с центъра на цивилизацията да се мери.
Както каза ablood в една друга тема ,но е валидно и тук ;
'Ако обичаш да не се изразяваш обидно за града, който аз и ... съфорумниците сме избрали за свой дом!

Запознай се с форумните правила!'....
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Guinness »

tanyatais написа:
Guinness написа:
PHOENIX ARIZONA написа:
никой написа:Финикс Аризона би ли описал накратко какво не ти харесва в Реджайна обективно.И примерно със София сравнение,без климата той е ясен.То е ясно че всеки си има желания и предпочитания.Ясно за носталгията по семейството и дете но чисто инфраструктурно как е.
Не може да има сравнение . На мен лично не ми харесва няма нищо интересно , изглежда много запуснато.Предимно възрастни хора. Сигурен съм че в по големите градове не е така. Не искам да казвам какво е в Канада защото нищо не съм видял. Но сравнение София и Риджайна няма какво да се каже. София е много много напред. Пак казвам не говоря за Канада защото знам че ще има хора които ще ме обвинят като ти харесва София защо си в Канада . За това до като не се види и усети от теб които кавото и да ти казва е без значение.Аз го видях и го усещам всеки ден.
Лично на мен не ми харесва
Поздрави
А бе къде е оня смешник дето сравняваше Риджайна с Лондон.Хората със София не я сравняват,той тръгнал с центъра на цивилизацията да се мери.
Както каза ablood в една друга тема ,но е валидно и тук ;
'Ако обичаш да не се изразяваш обидно за града, който аз и ... съфорумниците сме избрали за свой дом!

Запознай се с форумните правила!'....
Хи,хи,хи,Танче ,нещо,май а.... :o :lol: :o .Започна да разбираш откъде духа вятъра?А в обичания от тебе град духа отвсякъде,ама за сметка на това непрестанно.Е не се притеснявай,тове е само началото,зимата тепърва предстои. :party: :party:
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

кой те би по главата да ходиш в канада.в европа има толкова много бели страни в които можеш да осигуриш спокойствието на сина ти и на цялото ви семейство[/quote]

Ами никои не го е правил. Това беше моя мечта. Да може и да съм направил грешно решение но няма да съжалявам ако не успея. Важото е че ъм опитал да постигна нещо. Сега всеки си има различно мнение по този въпрос. За Европа ОК ако не стане в Канада ще се опитам в Европа. Всеки има право на избор. Пак ще кажа че това което правя е само заради моя син. Един ще каже тук е лошо в Европа е по добре и обратното. Еми тук съм опитвам и така ако стане стане. Няма как поне аз не знам как да наредя целия пъзел. По въпроса за 26-29ч. всеки ден е разлино имам час в колко трябва да съм на работа но не и до колко. Има ли значение 26,29 или 30 на седмица. По оферта е 8ч. на ден от понеделник до петък сутрин. А не от понеделник до неделя с почивка в четвъртък. Не знам как би трябвало да ми се заплаща събота и неделя при условие че по офертата условието е пон-петък. Не знам питам само тези които са запознати. И по 5-6 ч. на ден това е нищо. Имах разговор отговора беше не се притесняваи бъди спкоен за сега мога само това да ти дам като работа. Няма как това е полжението. Седя и си търся варянти за промяна към по добро замен и моето семейство.
Ето ще доиде нова година нов късмет. Живи и здрави всичко друго няма занчение.
Благодаря за съветите и напътствията.
Поздрави и лека вечер
Дяко
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от klisurov »

newcomer написа: Теб пък кой те би по главата да ходиш в Канада?!? В Европа има толкова много бели страни. в които можеш да осигуриш спокойствието на сина ти и на цялото ти семейство.
Това от собствен опит ли го знаеш, или така си чувал? Защото аз лично не мисля като теб. Но не мисля, че тук е мястото да спорим.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

klisurov написа:
newcomer написа: Теб пък кой те би по главата да ходиш в Канада?!? В Европа има толкова много бели страни. в които можеш да осигуриш спокойствието на сина ти и на цялото ти семейство.
Това от собствен опит ли го знаеш, или така си чувал? Защото аз лично не мисля като теб. Но не мисля, че тук е мястото да спорим.
естественно че от собствен опит след близо 2 петилетки престой в канада и вече почти петилетка в европа
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от roumensp »

newcomer написа:
klisurov написа:
newcomer написа: Теб пък кой те би по главата да ходиш в Канада?!? В Европа има толкова много бели страни. в които можеш да осигуриш спокойствието на сина ти и на цялото ти семейство.
Това от собствен опит ли го знаеш, или така си чувал? Защото аз лично не мисля като теб. Но не мисля, че тук е мястото да спорим.
естественно че от собствен опит след близо 2 петилетки престой в канада и вече почти петилетка в европа
Това за петилетката в Европа откъде го изкопа ? Освен ако не броиш БГ за "бяла страна, осигуряваща спокойствие" .... :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Това за петилетката в Европа откъде го изкопа ? Освен ако не броиш БГ за "бяла страна, осигуряваща спокойствие" .... :D
Точно за това я брои - за някои "спокойствие" значи "мътна вода, в която се лови повече риба" Затова и тези индивиди не виреят на "тръстиката".........
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от optics »

PHOENIX ARIZONA написа:...Сега всеки си има различно мнение по този въпрос. За Европа ОК ако не стане в Канада ще се опитам в Европа. Всеки има право на избор. Пак ще кажа че това което правя е само заради моя син. Един ще каже тук е лошо в Европа е по добре и обратното. Еми тук съм опитвам и така ако стане стане. Няма как поне аз не знам как да наредя целия пъзел. По въпроса за 26-29ч. всеки ден е разлино имам час в колко трябва да съм на работа но не и до колко. Има ли значение 26,29 или 30 на седмица. По оферта е 8ч. на ден от понеделник до петък сутрин. А не от понеделник до неделя с почивка в четвъртък. Не знам как би трябвало да ми се заплаща събота и неделя при условие че по офертата условието е пон-петък. Не знам питам само тези които са запознати. И по 5-6 ч. на ден това е нищо. Имах разговор отговора беше не се притесняваи бъди спкоен за сега мога само това да ти дам като работа. Няма как това е полжението. Седя и си търся варянти за промяна към по добро замен и моето семейство.
Ето ще доиде нова година нов късмет. Живи и здрави всичко друго няма занчение.
Благодаря за съветите и напътствията.
Поздрави и лека вечер
Дяко
Трай бабо за хубост. След 6 месеца ще си говорим пак и сегашните кахъри ще са отминали и ще си ги смомняш с умиление.
Никъде не е лесно !!!
Потърпи и ще се наредят нещата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от tanyatais »

optics написа:
Трай бабо за хубост. След 6 месеца ще си говорим пак и сегашните кахъри ще са отминали и ще си ги смомняш с умиление.
Никъде не е лесно !!!
Потърпи и ще се наредят нещата.
Това е и моето мнение. Никоя имиграция или опит на ново място не са лесни в първите 1-2 години.
Навремето в Европа беше упомрачително бавно получаването на гражданството и узаконяването на престоя .Някои хора чакаха и над 7 години за да имат заветното гражданство. Сега е лесно, но е пренаселено с хора , ставките са паднали и намирането на добра работа отново е мисия невъзможна .
Никъде не е лесно в началото ,не се предавай, търси си варианти и дерзай. :y:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Трай бабо за хубост. След 6 месеца ще си говорим пак и сегашните кахъри ще са отминали и ще си ги смомняш с умиление.
Никъде не е лесно !!!
Потърпи и ще се наредят нещата.[/quote]

Благодаря ти са подкрепата. Дано така да стане. Живи и здрави това е наи важното.
Сега само искам да споделя на хората във форума които ми задават въпроса ама защо ревеш, имаш работа
що си дошъл в Риджаина като не ти харесва.
Аз съм тук с работна оферта с работна виза за2г. платих 7000$ за тази услуга. И до последно вярвах че от всичко това което съм чел, гледал и ми е разказвано от роднни и приятели в Канада всичко ще бъде добре нормално и всичко лека полека да се нарежда така какго бих искал.Тук съм ЛЕГАЛНО с право на работа. Това което исках е да ми се спазава това което ми е описано в офертата и обещано при самото интервю. Не мисля че искам нещо нередно или неправилно.Ако съм при други условия ОК нямам право да рева амо това онова и т.н.
Знам че няма да е лесно в началото и не съм сии поислял но не и с оферта за работа . Добре бих казал ОК ако съм без работна оферта и всичко зависи от мен каква работа, къде и какво заплащане. Но тук всичко е обраното. Не съм очаквал да имам този проблем в Канада. Но ще търпя да видим докога обаче........
Поздрави
Дяко
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от klisurov »

newcomer написа:
klisurov написа:
newcomer написа: Теб пък кой те би по главата да ходиш в Канада?!? В Европа има толкова много бели страни. в които можеш да осигуриш спокойствието на сина ти и на цялото ти семейство.
Това от собствен опит ли го знаеш, или така си чувал? Защото аз лично не мисля като теб. Но не мисля, че тук е мястото да спорим.
Естественно че от собствен опит след близо 2 петилетки престой в Канада и вече почти петилетка в Европа
Би ли бил така добър да ми припомниш, колко деца имаш?

За мен по-добро място за отглеждане на деца от Канада няма.
За съжаление и тук (Кебек) има множество проблеми, но в сравнение с България, те са нищо.
Но, това е лично мнение, базирано на 4 години ученик в БГ (София, 20-то у-ще) и над 4 в Кебек.

PHOENIX ARIZONA, ако след няколко месеца имаш шанс да кандидатстваш за PR статус и след време да го получиш, от гледна точка за сина ти, тормоза си заслужава.
Друг е въпроса за семейството ти като цяло къде би било по-добре.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от 7George »

PHOENIX ARIZONA написа:===
Знам че няма да е лесно в началото и не съм сии поислял но не и с оферта за работа . Добре бих казал ОК ако съм без работна оферта и всичко зависи от мен каква работа, къде и какво заплащане. Но тук всичко е обраното. Не съм очаквал да имам този проблем в Канада. Но ще търпя да видим докога обаче........
Поздрави
Дяко
Може би ще се разбере как са нещата, и те ще си решиш какво да правиш, след изтичането на изпитателния период. Само да знаеш, в Канада има доста фирми, дето хората, които се водят уж на пълен работен ден и при почасово заплащане, не са им гарантирани 8-те часа. Както дойде. Понякога има и овъртайм, понякога - до обяд, или - утре не идвай. На мене това никак не би ми харесало, но за някои явно е ОК, щом стоят с години в такива.
Embrace your climate change!
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от dea »

PHOENIX ARIZONA, получи ли съдействие за твоя проблем от фирмата-посредник? Тук пишеше един адвокат, Пламен Петков, може да ти даде съвет и той. :handshake:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Публикувай отговор