WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Здравейте
Тази сума за която говоря е преди да ми вземат данъци.
За разнасянето на пици и другите поръчки ми трябва кола която за момента няма как да купя. Друг е въпроса че девойките сервитьорките правят тази услуга.За друго място за работа на повикване пак е хубаво да имам кола за да съм мобилен. И другото е че по графика има само кога започвам а кога ще си ходя ми го казват когато те решат. За мен парите не са наи важното в живота казвам го защото имаше мнение свързано с пари суми и ставки. По въпроса за това ако можех и аз бих искал да си работя в офиса както си бях на летище София и взимах прилична заплата работата ми беше да изнасям личните вещи на всички български служители от МВнР които заминават на мандат в българските посолства по цял свят. И сега бих искал да работя като карго агент ама не съм в позицията да избирам. Ще направя всичко което ми е по силите да си наредя нещата и да си взема семейството лятото. Всеки има право да опита да постигне мечтата си. Ако успея ОК ако поне ще съм опитал. Поздрави
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от umeiko »

Ако се сещам правилно, до 10к на година не се облагат, останалите на 25%. Или в твоя случай (21к на година), данък върху 11к е 2800. Оттам нататък, си правиш сметката.....
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

umeiko написа:Ако се сещам правилно, до 10к на година не се облагат, останалите на 25%. Или в твоя случай (21к на година), данък върху 11к е 2800. Оттам нататък, си
правиш сметката.....
Не съм на ясно с нещата .От двата чека които съм поличил до сега има такси .
Нямам представа как се изчисляват колко да ми вземат
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

Не се притеснявай. Тази година имаш голяма вероятност да получиш рифънд през април, когато си подадеш декларацията. Другата, когато докараш семейството си, най-вероятно пак ще имаш рифънд. Така, че се разпрострирай с това, което получаваш и когато дойде сумата през Април ще имаш малко на страна :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от klisurov »

pumpy написа:Не се притеснявай. Тази година имаш голяма вероятност да получиш рифънд през април, когато си подадеш декларацията. Другата, когато докараш семейството си, най-вероятно пак ще имаш рифънд. Така, че се разпрострирай с това, което получаваш и когато дойде сумата през Април ще имаш малко на страна :)
Малко по-простичко казано, работодателят прави отчисления на всеки чек по някакви си правила.
При подаване на декларацията, всичко се "преизчислява", приспадат се "признати разходи" (пази си бележките за картите за транспорт, както и евентуални медицински разходи), и има вероятност да ти се върне определена сума. Има случаи, когато ежемесечно се връщат и "надвнесени" провинциални и федерални такси (тези, които плащаш в магазина).
На твое място не бих ги "наместил" от сега тези пари, т.к. не се знае на какво салдо ще си на 31 декември.
Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от umeiko »

И наистина си пази картите за метро :)
На мене веднъж данъчните ми бяха поискали да доказвам че ги имам, и се оказа че съм загубил една от картите (имах 11 вместо 12), та се наложи да връщам 2-3 долара накрая :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

klisurov написа:
pumpy написа:Не се притеснявай. Тази година имаш голяма вероятност да получиш рифънд през април, когато си подадеш декларацията. Другата, когато докараш семейството си, най-вероятно пак ще имаш рифънд. Така, че се разпрострирай с това, което получаваш и когато дойде сумата през Април ще имаш малко на страна :)
Малко по-простичко казано, работодателят прави отчисления на всеки чек по някакви си правила.
При подаване на декларацията, всичко се "преизчислява", приспадат се "признати разходи" (пази си бележките за картите за транспорт, както и евентуални медицински разходи), и има вероятност да ти се върне определена сума. Има случаи, когато ежемесечно се връщат и "надвнесени" провинциални и федерални такси (тези, които плащаш в магазина).
На твое място не бих ги "наместил" от сега тези пари, т.к. не се знае на какво салдо ще си на 31 декември.
Успех!
Аз не знам какво и как да намествам в момента. Ситуацията е сложна.
Благодаря ти за съветите.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

umeiko написа:И наистина си пази картите за метро :)
На мене веднъж данъчните ми бяха поискали да доказвам че ги имам, и се оказа че съм загубил една от картите (имах 11 вместо 12), та се наложи да връщам 2-3 долара накрая :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Пазя ги всички бележки от картите за буса.
Благодаря за съветите
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от 7George »

PHOENIX ARIZONA написа:Уважаеми сънародници
Кандидат туристи- работници в последствие тук в Канада.Легални с работна виза, туристи работници. Искам да Ви предупредя Вие сами си направете изводите.
Само с няколко думи ще кажа че аз съм тук с работна виза и ям голямото дърво на 8518 км. от София. Платих доста добра сума на хора които ми уредиха това положение в което съм. Така че много добре си помислете преди да предприемете тази стъпка. Аз вече съжалявам че съм така добър да вярвам на всичко което ми се казва. Единственото което не пожелавам на никого да е на моето място и да се чуства така както се чуствам аз в Канада /моята мечта/.
Поздрави и лека вечер
В този ред на мисли, няма никаква гаранция, че ще вземеш ПР от тоя гурбет, щото ще трябва да си на тая позиция след примерно около 3 години, когато ти приключи процедурата, дето още не си я започнал, работодателя да пише, че имаш осигурена работа при него, ако те хареса, ако не - да очакваш резултатите някъде тругаде, и все още ако крепиш канадската мечта до тогава...

От гурбет в Канада не е възможно да се спечели по принцип, под въпрос е и връщането на разходите по операцията, ясно ти е защо. Или само с големи лишения. В предишната фирма, Калгари, имахме мексиканци временни работници, много от които се отказваха преди края на 2-те стандартни години, не им харесваше нещо...
Embrace your climate change!
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от umeiko »

7George написа:
PHOENIX ARIZONA написа:Уважаеми сънародници
Кандидат туристи- работници в последствие тук в Канада.Легални с работна виза, туристи работници. Искам да Ви предупредя Вие сами си направете изводите.
Само с няколко думи ще кажа че аз съм тук с работна виза и ям голямото дърво на 8518 км. от София. Платих доста добра сума на хора които ми уредиха това положение в което съм. Така че много добре си помислете преди да предприемете тази стъпка. Аз вече съжалявам че съм така добър да вярвам на всичко което ми се казва. Единственото което не пожелавам на никого да е на моето място и да се чуства така както се чуствам аз в Канада /моята мечта/.
Поздрави и лека вечер
В този ред на мисли, няма никаква гаранция, че ще вземеш ПР от тоя гурбет, щото ще трябва да си на тая позиция след примерно около 3 години, когато ти приключи процедурата, дето още не си я започнал, работодателя да пише, че имаш осигурена работа при него, ако те хареса, ако не - да очакваш резултатите някъде тругаде, и все още ако крепиш канадската мечта до тогава...

От гурбет в Канада не е възможно да се спечели по принцип, под въпрос е и връщането на разходите по операцията, ясно ти е защо. Или само с големи лишения. В предишната фирма, Калгари, имахме мексиканци временни работници, много от които се отказваха преди края на 2-те стандартни години, не им харесваше нещо...
Не е така. В момента в който си подаде документите за ПР карта, почва следната процедура:
1. Има ли право да кандидаства за ПР карта? Определя се веднага на база работен стаж и професия. Обикновено държавата е много бърза да те уведоми дали всичко е наред,или има нужда от още документи, или че засега всичко изглежда нормално. В неговият случай му стигат 6м доказан стаж.
2. В момента в който има одобрение за разглеждане на ПР статуса му, има право да остане в Канада докато се получи крайното решение (ДА или НЕ).
3. След като получи ПР карта вече, може да си остане в Канада коооооолкото си иска, дори и доживот. А след 4г престой може да кандидаства за гражданство.
Или ако трябва да обобщя, стигат му само 6м гурбет за да му е гарантирано гражданството. Канада, за разлика от България, страшно много държи на бюрокрацията :), сиреч ако спазиш закона, и всичките ти документи са наред, и са каквито се изиксват, никой и нищо не може да ти попречи да вземеш заветният паспорт.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Благодаря за отговорите

Визата и работното разрешително са валидни до 15.05.2015г. От информацията която ми дадоха от центъра за новодошли емиранти е че мога да остана в Канада до края на срока даже и да не работя затази фирма.Но ако искам да работя трябва нова фирма ново ЛМО и нова оферта. След 4-6 седмици ако всичко е ОК разходка до границата обратен завои и новия work permit е закрепен в паспорта. Но това е сложен процес и в края на годината на никого не му се занимава.Има лимтна бр. ЛМО това ми го казаха от въпросния център.Но от Нордленд Имигреишън ми казаха така: ти си намери работодател които желае да те наеме а ние ще направим нови документи за ЛМО БЕЗПАЛТНО :o То така става аз съм Дяко моля да ме вземете на работа ама разрешителното ми е затворено и като видят това оооо Дяко много съжалявам ако сте с опън уорк пермит ще ви наемем.
Моята мечта не е гурбет в Канада.С 10,50$ на час/26-29ч.на седмица/ не знам за гурбет ли за какво ли . Ако беше за гурбет Евопа поне ми е по близко ето 2014 свободен пазар.Но не ми беше това желанието. Единственото за което съм тук е желанието ми да дам спокоино и добро бъдеще на моя син. Само и единствено това.Нищо друго. Но за съжаление съм изтегли късата пръчка такъв ми бил късмета и не съм сигурен дали това мое решение е правилно.
Правя каквото и както трябва търся всички възможни начини да се оправя и ако успея ОК.
Ако не здраве да е направилсъм всичко което ми е по силите.

Поздрави и лека вечер
Дяко
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от agent Ozo »

Няма спор, че е кофти да не ти излязат предварително направените сметки. Ама именно в този случай си проличава кой колко струва и до колко декларациите за готовност за жертви и лишения в името на преследваната мечта не са били празни приказки. И дали мечтата всъщност не е била просто поредният каприз.
А и да не говорим, че сметка без кръчмар никога не излиза.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

Финикс Аризона,ти беше писал 30ч сега казваш 26-29 въобще какво ти казва твоя работодател?Нещо не си ли го питал как,що,докога така?
И......чудя се каква му е ползата да те цака.За него не е ли по-добре ти да бачкаш повече вместо другите просто защото си на по-ниска ставка а те са на по-висока?По цял свят е нормално новите са под по-як гърч отколкото старите,а в тая твоя фирма е обратно :o
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от optics »

ДА но каква ти е дефиницията за гърч ? Повече часове седмично ?
Моята дефиниция е друга - повече работа за единица време, по-малко чесане на орехите.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от roumensp »

optics написа:ДА но каква ти е дефиницията за гърч ? Повече часове седмично ?
Моята дефиниция е друга - повече работа за единица време, по-малко чесане на орехите.
Съгласен ... за човек, заплащан на час повечето часове не са гърч, а бенефит .... освен ако основният му приоритет не е "чесането на орехите". :D Докато ако си на твърда заплата е точно обратното ...
Публикувай отговор