WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от roumensp »

newcomer написа:
tanyatais написа:
pumpy написа:
Guinness написа: Танче,ти където отиваш аз съм бил /може минал ,заминал ама съм го видял/.....
Ergo, щам аз съм направил грешен избор, то и всеки друг ще направи същия......
Такива многознайковски изказвания са ми така познати ,че само ще подмина.
Пумпи, аз съм много доволна ,че отивам именно в Канада ,защото това ,което искаме ще го намерим . Вече се оправиха нещата -от 5 дни е мъжа ми там , намерихме оттук квартирата в страхотен квартал ,обзавеждането също е тип-топ ,джип :rofl: , кабелната и нета са включени , другия ни багаж идва по вода след месец ,два , приятели ни посрещат ,а само след ден пристигаме и ние и все едно не сме се местили никъде.
Мъжа ми започва работа веднага като ръководен кадър ,на по-висока ставка от Лондон , детето ни ще расте в много спокоен град с предимно бяло население и по малка от 2 % безработица -какво повече да иска човек ?
Точно това искахме ,а не някакви химерни върхове, ставки от по 40 долара и имения във вилната зона :lol:
ВСЕКИ ИМА РАЗЛИЧНА ИСТОРИЯ И СЕ НАДЯВАМ АВТОРА ДА НАМЕРИ СВОЯТ ХЕПИ-ЕНД И ДА НЕ СЕ НАЛАГА ДА ГУБИ .
Ако аз загубя ,нямам проблем да споделя , защото всеки избор води до два изхода; загуба или победа. Въпрос на възприятия и на късмет.
А Лондон го обичам и винаги ще е част от миналото ми :tmi:
нормално е мъжа ти да работи в канада на по висока ставка отколкото в лондон.
все пак да не забравяме ,че в канада един хляб струва 3 долара ,а не 30 п както в лондон
Глупости на търкалета ... Ето ти цените в считания за най-скъп град в Канада, Ванкувър, срещу тези в Лондон:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... ty2=London"

Ето и Regina vs London:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... ty2=London"

Обърни внимание на разликите в наемите за квартира, цените на жилищата и мортгиджите ...

Друг е въпроса, че качеството на живот (развлечения, транспорт, култура и т.н.) в Лондон изобщо не може да се сравнява с това в Реджайна. Но всичко зависи от това какво точно търси конкретния човек, някои хора предпочитат спокойния живот "на село" и по-малкият брой театри, ресторанти, клубове или липсата на метро/таксита не ги бърка особено ...
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

никой написа:Финикс Аризона виж си офертата дали пише фуултайм защото в официалните сайтове >30ч също го броят за фуултайм.Не е 40.Аз го разбирам че 30ч също се смята за фуултайм. Имаш ли написани часове в договора си?Нека и други кажат това така ли е?
Преписвам офертата извинявам се на администратора на форума но ще пиша на английски ако прецени да а премахне :
ERA Holdings ltd. is pleased to offer you a petmanent full-time position as a Cook. You will be responsible for
making breakfast,lunch and dinner meals. ( тук се описва менюто няма да го пиша)

Your starting wage during your first 3 m. will be 10,50$ per hour. This is your probationary period;thus ,your level of performance will be monitored and evaluated.At the end of the probation, you will receive depend on your level of performance. You will be working the morning shift ,8 hours per day, 40 hours per week.
You are entitled to receive a 30 min. meal break should you work 5 hours or more per day.You will be working in a team setting but you are also required to work independently from time to time.You may be asked to cover evening shift or weekend shift as needed. You will receive 3 weeks yearly vacation
Това е всичко. Поздрави
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от klisurov »

Californian написа:... И ако да защо би го направил?
Ако беше чел, преди да пишеш, нямаше да задаваш излишни въпроси.
Човека следва мечтата си да дойде в Канада.
Работната виза, която има, е за там, където навярно и на него самия не му харесва.

И да, ако зависи само от мен, аз бих останал в Канада, Кебек, Монреал.
Торонто не ми допада, за другаде в Канада не знам.
В Лондон изкарах 6 месеца (близо до Edgware Road Station) в далечната 1997 (когата запалиха Парламента в БГ) и не съм запленен от реалността там.
Колкото до БГ, нямам никакво желание да отида ваканция, а камо ли да живея там.

Слава Богу, дойдох в Канада по Федералната процедура и не ми се налагало да живея сам, без семейството си, да работя професия, която не харесвам, на място, което не желая.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

pumpy написа:Ка'т се замисля, тексаското село е по-малко село от 200 хилядна Реджайна..... но и двете духат супата пред европейска София :rofl:
Така е и в София има и хубаво и лошо
При мен се случи така че мечтата ми след като завърших 12ти клас през далечната 1997г. в 119 СОУ в ж.к Изток се реализира октомври 2013 г. но може би моя късмет не е Риджайна
и много неща се случват не така като съм си представял и очаквал. Разбирам да съм без работна оферта, нелегален ама то това не е така. И ако имах възможност да избирам не бих дошъл в Риджайна. Не казвам нищо лошо не искам да изглежда и да си мислят хората тоя се оплаква от първия месец. Но това е реалноста. За съжаление това е за момента. Имаше коментар за снега че ще ми се повръща от него то ако всичко си беше ОК щях да си купя кола но не ми се повръща от нищо живи и здрави не се предавам ако успея добре ако не успея поне съм опитал и съм осъществил мечтата си да опитам моя път в Канада. Имам леля в Торонто която ми каза че има Българи които вече са в Канада от 15-20г. и не са щастливи . При всеки един от нас е различно и съм сигурен че всичко е до късмет . Днес е Св.Мина покровител на семейството и хората поели на дълъг път. Честит празнк на всички празнуващи Викторя и Виктор . Поздрави
Дяко
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

Финикс Аризона би ли описал накратко какво не ти харесва в Реджайна обективно.И примерно със София сравнение,без климата той е ясен.То е ясно че всеки си има желания и предпочитания.Ясно за носталгията по семейството и дете но чисто инфраструктурно как е.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от tanyatais »

Arizona, зна4и си на 40 4асова работна седмица и би трябвало да се спазва договора. Първите три месеца щом си на пробашън период може да има флуктоации в работното време ,но не големи. С ново ЛМО би могъл да запо4неш при нов работодател , но защо не из4акаш да мине този труден период от 3 месеца и да видиш орегулираното работно време и заплата ?
Успех и ли4но мнение, 4е ако имах зелена карта не бих стояла в Канада. :$
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

никой написа:Финикс Аризона би ли описал накратко какво не ти харесва в Реджайна обективно.И примерно със София сравнение,без климата той е ясен.То е ясно че всеки си има желания и предпочитания.Ясно за носталгията по семейството и дете но чисто инфраструктурно как е.
Не може да има сравнение . На мен лично не ми харесва няма нищо интересно , изглежда много запуснато.Предимно възрастни хора. Сигурен съм че в по големите градове не е така. Не искам да казвам какво е в Канада защото нищо не съм видял. Но сравнение София и Риджайна няма какво да се каже. София е много много напред. Пак казвам не говоря за Канада защото знам че ще има хора които ще ме обвинят като ти харесва София защо си в Канада . За това до като не се види и усети от теб които кавото и да ти казва е без значение.Аз го видях и го усещам всеки ден.
Лично на мен не ми харесва
Поздрави
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Guinness »

PHOENIX ARIZONA написа:
никой написа:Финикс Аризона би ли описал накратко какво не ти харесва в Реджайна обективно.И примерно със София сравнение,без климата той е ясен.То е ясно че всеки си има желания и предпочитания.Ясно за носталгията по семейството и дете но чисто инфраструктурно как е.
Не може да има сравнение . На мен лично не ми харесва няма нищо интересно , изглежда много запуснато.Предимно възрастни хора. Сигурен съм че в по големите градове не е така. Не искам да казвам какво е в Канада защото нищо не съм видял. Но сравнение София и Риджайна няма какво да се каже. София е много много напред. Пак казвам не говоря за Канада защото знам че ще има хора които ще ме обвинят като ти харесва София защо си в Канада . За това до като не се види и усети от теб които кавото и да ти казва е без значение.Аз го видях и го усещам всеки ден.
Лично на мен не ми харесва
Поздрави
А бе къде е оня смешник дето сравняваше Риджайна с Лондон.Хората със София не я сравняват,той тръгнал с центъра на цивилизацията да се мери.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

PHOENIX ARIZONA написа:
никой написа:Финикс Аризона би ли описал накратко какво не ти харесва в Реджайна обективно.И примерно със София сравнение,без климата той е ясен.То е ясно че всеки си има желания и предпочитания.Ясно за носталгията по семейството и дете но чисто инфраструктурно как е.
Не може да има сравнение . На мен лично не ми харесва няма нищо интересно , изглежда много запуснато.Предимно възрастни хора. Сигурен съм че в по големите градове не е така. Не искам да казвам какво е в Канада защото нищо не съм видял. Но сравнение София и Риджайна няма какво да се каже. София е много много напред. Пак казвам не говоря за Канада защото знам че ще има хора които ще ме обвинят като ти харесва София защо си в Канада . За това до като не се види и усети от теб които кавото и да ти казва е без значение.Аз го видях и го усещам всеки ден.
Лично на мен не ми харесва
Поздрави
Кофти работа дано ти се подреди живота по-бързо и да отидеш там където искаш.
Поне гледай да направиш пари във Веджайна, упс Реджайна.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

tanyatais написа:Arizona, зна4и си на 40 4асова работна седмица и би трябвало да се спазва договора. Първите три месеца щом си на пробашън период може да има флуктоации в работното време ,но не големи. С ново ЛМО би могъл да запо4неш при нов работодател , но защо не из4акаш да мине този труден период от 3 месеца и да видиш орегулираното работно време и заплата ?
Успех и ли4но мнение, 4е ако имах зелена карта не бих стояла в Канада. :$
Да би трябвало да се спазва работната оферта. Няма значение дали съм с оферта за готвач, дърводелец,водопроводчик от София, Лондон,Берлин или от където и да е.В офертата не е казано че ще се работи по малко от 8ч. на ден 40ч.на седмица поне аз не го разбирам по този начин . Защото поне така мисля аз може и да бъркам всеки прави грешки в живота но 7000$ платени за тази услуга work permit за си 7000$ от където и да са платени. И когато тези $$$ трябва да се върнат и аз съм си правил сметка 160ч. х 10.50$ на час = 1680$ - 550$ стая, - 62$ карта БУС , - 65$ телефон /взех го преди да усетя какво и как ще поема тук в Риджайна/ = 1003$ остават. НО сега картинката е тази : 986$ на месец - 677$ всичко описано горе /не говорим за храна и т.н/ остават 309$ това е. А за САЩ още няма дата за интервюто. Но да ти кажа не мисля че там ще е по разлино от положениетов което съм сега. Всеки има различно мнение и всеки ти казва така както би ти се искало на теб да бъде. Но в действителност картинката е мнооооогоооо по различна.Ще направя всичко което зависиот мен да си помогна сам. Благодаря ти на теб и н всички които ме подкрепят в този тежъкза мен момент. Има хора които ме познават лично и знаят какъв борбен и следващ мечтите си човек съм но и аз имам предел на силите ми. Пак искам да кажа Канада е страна в която човек има права.
Поздрави Дяко
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

Финикс Аризона ти включваш ли данъците с тея 1680долара?Те май са 26%.Или тва ти е чисто.Тва е важното,другото за София,Париж,Риджайна или Торонто си е личен избор.Има хора за навсякъде.Тва че някой си пада по едното не значи че другото е лошо.За мен най-важното е парите накрая.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

PHOENIX ARIZONA написа:
tanyatais написа:Arizona, зна4и си на 40 4асова работна седмица и би трябвало да се спазва договора. Първите три месеца щом си на пробашън период може да има флуктоации в работното време ,но не големи. С ново ЛМО би могъл да запо4неш при нов работодател , но защо не из4акаш да мине този труден период от 3 месеца и да видиш орегулираното работно време и заплата ?
Успех и ли4но мнение, 4е ако имах зелена карта не бих стояла в Канада. :$
Да би трябвало да се спазва работната оферта. Няма значение дали съм с оферта за готвач, дърводелец,водопроводчик от София, Лондон,Берлин или от където и да е.В офертата не е казано че ще се работи по малко от 8ч. на ден 40ч.на седмица поне аз не го разбирам по този начин . Защото поне така мисля аз може и да бъркам всеки прави грешки в живота но 7000$ платени за тази услуга work permit за си 7000$ от където и да са платени. И когато тези $$$ трябва да се върнат и аз съм си правил сметка 160ч. х 10.50$ на час = 1680$ - 550$ стая, - 62$ карта БУС , - 65$ телефон /взех го преди да усетя какво и как ще поема тук в Риджайна/ = 1003$ остават. НО сега картинката е тази : 986$ на месец - 677$ всичко описано горе /не говорим за храна и т.н/ остават 309$ това е. А за САЩ още няма дата за интервюто. Но да ти кажа не мисля че там ще е по разлино от положениетов което съм сега. Всеки има различно мнение и всеки ти казва така както би ти се искало на теб да бъде. Но в действителност картинката е мнооооогоооо по различна.Ще направя всичко което зависиот мен да си помогна сам. Благодаря ти на теб и н всички които ме подкрепят в този тежъкза мен момент. Има хора които ме познават лично и знаят какъв борбен и следващ мечтите си човек съм но и аз имам предел на силите ми. Пак искам да кажа Канада е страна в която човек има права.
Поздрави Дяко

в заведението в което работиш имат ли разнос на храна.ако имат питай ги дали няма да са съгласни в свободното си време да правиш разнос ти за кеш.ако собственниците са някои пакистанци или друга порода муджехидини те си падат по криенето на данъци и биха били по склонни да ти дадат тая работа.
или потърси някое друго заведение с подобна порода собственници за кеш,обаче ще ти трябва кола за тая работа.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

PHOENIX ARIZONA написа:Но да ти кажа не мисля че там ще е по разлино от положениетов което съм сега. Всеки има различно мнение и всеки ти казва така както би ти се искало на теб да бъде. Но в действителност картинката е мнооооогоооо по различна.
Ще се опитам да ти дма пример:
В моя клас в Денвър бяхме 40 души, 25 със зелени карти, 4 канадци, и останалите на студентски визи. Когато завършихме и тези десетина души на студентски визи трябваше да си намерят работа/спонсор за да връщат 150к и да се устроят в САЩ инаше такива, работещи за 1500 на седмица, само и само да имат работа/спонсор. Имам приятели канадци, които са "зависими" от работодателя си, заради спонсорирането, но поне правят "среден" доход за зъболекар в САЩ. Аз като канадец си работя "вкъщи", пътувам си на НАФТА всеки месец до Денвър, там работя на място когато искам и с моите условия, защото мога да си позволя да ги поставям. Ако на раотодателя му не му харесват, да си търси някой друг "роб" - аз имам документи, повече не ми трябват и съм относително независим.
Ако ти имаш възможност да си независим от южната страна на границата.......
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

Той човека се бори да оцелее и иска съвети, като да си намери втора работа, да говори с работодателя.
ти примери му даваш със зъболекари дето правят по 1500долара на седмица, и това ако не е.......ти го кажи какво е? :tmi:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

Californian написа:Той човека се бори да оцелее и иска съвети, като да си намери втора работа, да говори с работодателя.
ти примери му даваш със зъболекари дето правят по 1500долара на седмица, и това ако не е.......ти го кажи какво е? :tmi:
Ако в моя пример си видял това, то много съжалявам за ограниченото ти мислене, не че съм се съмнявал, но за пореден път го подтвърждаваш....Надявам се Дяко да може да види повече от цифри, примера ми не е за цифрите, а за зависимостта.
Публикувай отговор