WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pumpy »

Guinness написа: Танче,ти където отиваш аз съм бил /може минал ,заминал ама съм го видял/.....
Ergo, щам аз съм направил грешен избор, то и всеки друг ще направи същия......
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от tanyatais »

pumpy написа:
Guinness написа: Танче,ти където отиваш аз съм бил /може минал ,заминал ама съм го видял/.....
Ergo, щам аз съм направил грешен избор, то и всеки друг ще направи същия......
Такива многознайковски изказвания са ми така познати ,че само ще подмина.
Пумпи, аз съм много доволна ,че отивам именно в Канада ,защото това ,което искаме ще го намерим . Вече се оправиха нещата -от 5 дни е мъжа ми там , намерихме оттук квартирата в страхотен квартал ,обзавеждането също е тип-топ ,джип :rofl: , кабелната и нета са включени , другия ни багаж идва по вода след месец ,два , приятели ни посрещат ,а само след ден пристигаме и ние и все едно не сме се местили никъде.
Мъжа ми започва работа веднага като ръководен кадър ,на по-висока ставка от Лондон , детето ни ще расте в много спокоен град с предимно бяло население и по малка от 2 % безработица -какво повече да иска човек ?
Точно това искахме ,а не някакви химерни върхове, ставки от по 40 долара и имения във вилната зона :lol:
ВСЕКИ ИМА РАЗЛИЧНА ИСТОРИЯ И СЕ НАДЯВАМ АВТОРА ДА НАМЕРИ СВОЯТ ХЕПИ-ЕНД И ДА НЕ СЕ НАЛАГА ДА ГУБИ .
Ако аз загубя ,нямам проблем да споделя , защото всеки избор води до два изхода; загуба или победа. Въпрос на възприятия и на късмет.
А Лондон го обичам и винаги ще е част от миналото ми :tmi:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Искам да кажа едно голямо благодаря на всички които ми дават кураж и подкрепа. Аз може и да успея може и да не се случи така както съм го очаквал но има едно голямо НО ние сме велика нация с история и без значение какво е положението сега в България аз съм Българин обичам си родината не от хубаво съм на толкова далече от семейство, родители и приятели , но ако аз мога да помогна на друг Българин винаги ще го направя без значение къде съм колко ми е ставката на час или каква кола карам. Искам да благодаря на семейството от Лондон които са тук преди мен и ми помагат постоянно за всичко.
Сега ще отговоря на всички въпроси . Номра на жена ми е малък и наи вероятно интервюто ще бъде края на февруари или средата на март месец. Забавих ме пускането на първия пакет точно с тази цел да е по късно интервюто. Аз вече бях вътре в играта с фирмите за Канада ако не бях платил нямаше да съм тук сега и да се опитвам да се оправя. Но имам приятели в цяла Америка и всеки ми казва че положението не е никак розово преди когато аз бях 2006/2007 в Аризона Финикс сега е много по различно . Няма обяви за фул таим работа само парт таим. От 01.01 влиза застраховка по 500$ поне тук това е ОК от таксите които правителството взима. Няма розово никъде то е ясно. За допълнителна работа нямам право. Има глоба и затвор проверих го. Да има хора след време които работят така но аз не искам даси имам проблеми с властите. Аз съм с виза легално и имам проблеми с работата а си представям какво ще стане ако се издъни работата не благодаря. Да трудно ми е тежко ми е но сега това е положението . Аз съм позитивен 100% гледам само на пред не на зад. Какво то било било само напред с гордо вдигната глава. От мен каквото зависи го правя ако имам късмет ОК ако не не е било писано.Нито ще съм първя нито последния не успялв Канада.
Пак искам да кажа благодаря на всички за подкрепата.
Поздрави
Дяко Дяков
Последно промяна от PHOENIX ARIZONA на Нед Ное 10, 2013 2:35 am, променено общо 1 път.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от tanyatais »

Позитивните хора привличат късмета !!Успех .
:handshake:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

Браво Танче, за успехите на теб и мъжат ви, радвам се много, че ви харесва Съскачуан(надявам се го произнасям правилно) и Канада, също и за бързото намиране на работа. Чудесно е това, успехи ви пожелавам много от мен. 8)
Липсва ли ви Европа, Англия, Лондон, някое от трите?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от Californian »

PHOENIX ARIZONA написа:Искам да кажа едно голямо благодаря на всички които ми дават кураж и подкрепа. Аз може и да успея може и да не се случи така както съм го очаквал но има едно голямо НО ние сме велика нация с история и без значение какво е положението сега в България аз съм Българин обичам си родината не от хубаво съм на толкова далече от семейство, родители и приятели , но ако аз мога да помогна на друг Българин винаги ще го направя без значение къде съм колко ми е ставката на час или каква кола карам. Искам да благодаря на семейството от Лондон които са тук преди мен и ми помагат постоянно за всичко.
Сега ще отговоря на всички въпроси . Номра на жена мие малък и наи вероятно интервюто ще бъде края нафевруару или средата намарт месец. Забавих ме пускането на първия пакет точно с тази цел да е по късно интервюто. Аз вече бях вътре в играта в фирмите за Канада ако не бях платил нямаше да съм тук сега и да се опитвам да се оправя. Но имам приятели в цяла Америка и всеки ми казва че положението не е никак розово преди когато аз бях 2006/2007 в Аризона Финикс сега е много по различно . Няма обяви за фул таим работа само парт таим. От 01.01 влиза застраховка по 500$ поне тук това е ОК от таксите които правителството взима. Няма розово никъде то е ясно. За допълнителна работа нямам право. Има глоба и затвор проверих го. Да има хора след време които работят така но аз не искам даси имам проблеми с властите. Аз съм с виза легално и имам проблеми с работата а си представям какво ще стане ако се издъни работата не благодаря. Да трудно ми е тежко ми е но сега това е положението . Аз съм позитивен 100% гледам само на пред не на зад. Какво то било било само напред с гордо вдигната глава. От мен каквото зависи го правя ако имам късмет ОК ако не не е било писано.Нито ще съм първя нито последния не успялв Канада.
Пак искамда кажа благодаря на всички за подкрепата.
Поздрави
Дяко Дяков
Аз не мисля, че в момента икономиката на Щатите е зле Дяко.
Навсякъде има разлепено We are hiring из Wallmart-ове, Target-и, фризиорски студиа, заведения и където и да отида в който и да е бизнес за услуги. Работа ще си намериш много лесно.
Поне това е в Тексас из Остин и Сан Антонио където си прекарвам времето. На другите места предполагам е подобно.

Според мен няма значение дали е САЩ или Канада където имаш жителство там, ама ти си знаеш.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от klisurov »

PHOENIX ARIZONA написа:... От мен каквото зависи го правя ако имам късмет ОК ...
Да вярваш силно, значи наполовин да победиш!

Едно време го пишехме по лексиконите,
има изписани и книги за силата на волята,
а за мен си е неоспорим факт.

Където и да се установиш, внимавай какво си пожелаваш, че се сбъдва.

И да знаеш, че те очаквам в Монреал със семейството ти.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

klisurov написа:
PHOENIX ARIZONA написа:... От мен каквото зависи го правя ако имам късмет ОК ...
Да вярваш силно, значи наполовин да победиш!

Едно време го пишехме по лексиконите,
има изписани и книги за силата на волята,
а за мен си е неоспорим факт.

Където и да се установиш, внимавай какво си пожелаваш, че се сбъдва.

И да знаеш, че те очаквам в Монреал със семейството ти.
Много ти благодаря
изпратил съм ти л.с.
Поздави
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от 7George »

Аз съм от тия идиоти, дето намериха тоя форум цяла година след емиграцията си, и хубаво стана, че е така. Определено съм за развлечение тука, щото иначе ако правех каквото пише по форумите, трябваше няколко пъти да съм се върнал или да съм се преместил в бетонно гето в Тороно... :n:

Да, няма да е зле да съм във Финикс и да си посадя кактусите в предния и задния двор, но.. има и други важни фактори. Сигурно съм одъртял и не ми се мести вече, не ми се учат улиците на нови градове. Ние тука сме мързеливи станали вече в канадско. В щатите май ще трябва да се работи повече. Помня преди месец седейки пред един Старбъкс в щатите, установихме, че само ние седим, другите грабваха по нещо и бягаха някъде, 8 - 9 часа в работен ден. В подобно време, пред Тим хортънса в канадско виждаш колите на полицията, пожарната, 1 - 2 строителни форми, чиито служители най-спокойно си консумират нещо вътре...

И какво значение има как изглежда Саскатун, ако си там само докато вземеш ПР, може пък и да ти хареса, да ти дойде и друг акъл след години.
Embrace your climate change!
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от crusader »

PHOENIX ARIZONA написа:...но има едно голямо НО ние сме велика нация с история и без значение какво е положението сега в България аз съм Българин обичам си родината не от хубаво съм на толкова далече от семейство, родители и приятели ...

Моите адмирации за това :y:

Може да е безплатно ( справка блудния ) но пък не всичко на този свят е, или се измерва с пари.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от pinokio1972 »

Здравей,
Ще ти кажа аз какво знам за LMO-то отворено или затворено(такова е моето).
Първо -зада получиш такова трябва да намериш работодател ,който да те наеме с договор.Той пуска молба за теб то емиграционните ,като трябва да докаже защо точно теб те иска на работа ,както трябва да покаже ,че е усилено търсил канадци за тази позиция и не е намерил подходящи.Самото издаване на LMO отнема от 4- 6 седмици. Имай предвид ,че е от значение в коя провинция си и какви работещи програми за наемане на временни работници има за тази провинция. За определени професии ако има недостиг на работници ,издаването на LMO е по бързо и улеснено. От значение е и фирмата .Има фирми който не са коректни и след една година когато трябва да подадеш документи за ПР ,могат да те прецакат и да се окаже че тази една година си работил едно ,че за по малко пари а и друго ,че неможе да ги ползваш за спонсор за ПР. За съжаление и работите за които се издават ЛМО са такива ,че не са много предпочитани от месните и има недостиг на хора.Така ,че си прецени , какво ще ти струва и дали си заслужава да загубиш 1+ 1 година (втората година ти е необходима за да вземеш ПР). За мен аз съм го решил и вече отхвърлих първата година и сега пускам документи за ПР, но за тази 1г сие яко бачкане (е и парите не са лоши) но общо взето фирмата знае ,че след 1 г. аз съм пътник и гледа да ме използва на макс. А иначе не си заслужава да си нередовен с документите. За мен Европа е в пъти по добре от това да си нередовен тук
Поздрави и дано вземеш правилното решение.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

здравей
да и аз знам какво трябва за ново ЛМО. Идеята е ако мога да премина от work permit to open work permit. За новия работодател ако ме хареса и иска да ме наеме процеса е ясен. По въпроса за ПР
прочетох това:

You may qualify to apply under the SINP Existing Work Permit Category if:

You have proof of legal status in Canada, you are not a refugee claimant and you have the following:
Have worked in Saskatchewan for at least six months on a temporary work permit either in an occupation or trade that is in the NOC Matrix level "A" or "B", or in a designated trade in Saskatchewan excluding trades included in the Hospitality Sector Pilot Project (Existing Work Permit Sub-Category).
Готвач попада в тази категория и може да си изпратя докумемтите след 6 месеца .
поздрави
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:
pumpy написа:
Guinness написа: Танче,ти където отиваш аз съм бил /може минал ,заминал ама съм го видял/.....
Ergo, щам аз съм направил грешен избор, то и всеки друг ще направи същия......
Такива многознайковски изказвания са ми така познати ,че само ще подмина.
Пумпи, аз съм много доволна ,че отивам именно в Канада ,защото това ,което искаме ще го намерим . Вече се оправиха нещата -от 5 дни е мъжа ми там , намерихме оттук квартирата в страхотен квартал ,обзавеждането също е тип-топ ,джип :rofl: , кабелната и нета са включени , другия ни багаж идва по вода след месец ,два , приятели ни посрещат ,а само след ден пристигаме и ние и все едно не сме се местили никъде.
Мъжа ми започва работа веднага като ръководен кадър ,на по-висока ставка от Лондон , детето ни ще расте в много спокоен град с предимно бяло население и по малка от 2 % безработица -какво повече да иска човек ?
Точно това искахме ,а не някакви химерни върхове, ставки от по 40 долара и имения във вилната зона :lol:
ВСЕКИ ИМА РАЗЛИЧНА ИСТОРИЯ И СЕ НАДЯВАМ АВТОРА ДА НАМЕРИ СВОЯТ ХЕПИ-ЕНД И ДА НЕ СЕ НАЛАГА ДА ГУБИ .
Ако аз загубя ,нямам проблем да споделя , защото всеки избор води до два изхода; загуба или победа. Въпрос на възприятия и на късмет.
А Лондон го обичам и винаги ще е част от миналото ми :tmi:

нормално е мъжа ти да работи в канада на по висока ставка отколкото в лондон.
все пак да не забравяме ,че в канада един хляб струва 3 долара ,а не 30 п както в лондон
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от ivanko13 »

klisurov написа: Както ми каза един от основателите на този Форум:
Само хора с ментални отклонения продължават да пишат във Форума след като са дошли в Канада.
Точно така, Клисуров, всички сме луди... Да си губиш времето да пишеш без да имаш файда :x
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: WORK PERMIT TO OPEN WORK PERMIT

Мнение от никой »

Финикс Аризона виж си офертата дали пише фуултайм защото в официалните сайтове >30ч също го броят за фуултайм.Не е 40.Аз го разбирам че 30ч също се смята за фуултайм. Имаш ли написани часове в договора си?Нека и други кажат това така ли е?
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Публикувай отговор