Ново пристигнал в Реджайна

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Kan_Tangra написа:Кво стана, как са впечатленията от Маджайна? ;)
Ха хаха ха
то има и друго име ама само между мъже се споменава това име на Риджайна
ами добре е. Всичко е ОК има всичко необходимо. На мен ми е самотно защото съм сам.Брадърчето от Лондона е с фамилията. И е по леко и по лесно свикването със всичко. Хубавото на по малкия град е че всичко е на едно място. Аз за три дни си оправих всички документи. Ако щатската книжка ми беше изтекла до 5г. направо взимах Канадска. Ама за сега съм ок . Имам лична карта после ще изкарам и книжката. Картата за реисовете е62$ разписанието е ок без неделя тогава е тегаво през един час и последния е 6:45 вечерта. Това е за сега
Айде чакам да се запознаем тук във В.....айна ахахаахаааахахах
поздрави и до скоро
the_missy
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 7:59 am

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от the_missy »

Здравей!

Голямо е било фиаското при теб, но важното е че всичко е приключило успешно. Ти първоначално щом си кандидатствал за пърманент резидънт е задъжително да представиш IELTS и явно както си мислих за работна виза не е (все пак тя не е емигрантска). Интересно е обаче защо на приятеля ти са поискали документа, а на теб не. Защо ли? Може би зависи точно каква е работата, знам ли. Аз попитах от името на съпруга ми, той има оферта за постоянна работа като техник по селскотопански машини в Албърта, но тъй като федералната процедура отнема доста време, най-вероятно първо ще бъде на работна виза. Това при положение че не няма проблеми. Много ти благодаря за информацията, беше ми полезна.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от newcomer »

PHOENIX ARIZONA написа:
Kan_Tangra написа:Кво стана, как са впечатленията от Маджайна? ;)
Ха хаха ха
то има и друго име ама само между мъже се споменава това име на Риджайна
ами добре е. Всичко е ОК има всичко необходимо. На мен ми е самотно защото съм сам.Брадърчето от Лондона е с фамилията. И е по леко и по лесно свикването със всичко. Хубавото на по малкия град е че всичко е на едно място. Аз за три дни си оправих всички документи. Ако щатската книжка ми беше изтекла до 5г. направо взимах Канадска. Ама за сега съм ок . Имам лична карта после ще изкарам и книжката. Картата за реисовете е62$ разписанието е ок без неделя тогава е тегаво през един час и последния е 6:45 вечерта. Това е за сега
Айде чакам да се запознаем тук във В.....айна ахахаахаааахахах
поздрави и до скоро
като си оправиш докс и вземеш пр зарязвай тая краварска провинция и бягай по камповете на форт мак.
там черпак майсторите започват на 25 д на час и дабъл овъртайм,но само през юнион.на месец 5-6 хиляди долара след таксите няма да ги харесваш
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от mirkaa »

това Реджайна винаги ми е звучало като ваджайна... :lol: :lol: :lol:
third generation immigrant :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от balbi »

mirkaa написа:това Реджайна винаги ми е звучало като ваджайна... :lol: :lol: :lol:
Хич да не е... :)
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от inn4o »

PHOENIX ARIZONA, драго ми е да видя този ник в този форум ;)
Добре дошъл на канадска земя и успех!
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

the_missy написа:Здравей!

Голямо е било фиаското при теб, но важното е че всичко е приключило успешно. Ти първоначално щом си кандидатствал за пърманент резидънт е задъжително да представиш IELTS и явно както си мислих за работна виза не е (все пак тя не е емигрантска). Интересно е обаче защо на приятеля ти са поискали документа, а на теб не. Защо ли? Може би зависи точно каква е работата, знам ли. Аз попитах от името на съпруга ми, той има оферта за постоянна работа като техник по селскотопански машини в Албърта, но тъй като федералната процедура отнема доста време, най-вероятно първо ще бъде на работна виза. Това при положение че не няма проблеми. Много ти благодаря за информацията, беше ми полезна.
Да така е. Надявам се всичко да е ок до колкото може. А за сертификата не знам може би защото съм изпратил веднъж . Момчето което познавам работи плъмър пак в Саскечуан но в друг град. На него му го поискаха. Явно е различно при всеки. Да се явява и да действа с работната виза твоя съпруг после ти с отворено работно разрешително и така. Мояа половинка и моя син ще доидат живот и здраве началото на пролетта. Много късмет и успех поздрави
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

като си оправиш докс и вземеш пр зарязвай тая краварска провинция и бягай по камповете на форт мак.
там черпак майсторите започват на 25 д на час и дабъл овъртайм,но само през юнион.на месец 5-6 хиляди долара след таксите няма да ги харесваш[/quote]

Здравей
Да живот и здраве . Всичко с времето лека полека. Да провинция но няма как ще търпя.
Аз искам Монтреал имам приятели там или Торонто там имам леля и приятели . А аз професията това беше единствения възможен начин да пристигна в Канада. Ако не мога да си отворя мои собствен ресторант но не тука в Риджана тази професия я забравям.Но за това има време.
Важното е сега да свикна ,да си взема семейството тук при мен и после пр и след това където си пожелая . Благодаря ти за съвета за Форт Мак
поздрави
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

inn4o написа:PHOENIX ARIZONA, драго ми е да видя този ник в този форум ;)
Добре дошъл на канадска земя и успех!
Благодаря ти за пожеланието
да спомените от Финикс винаги ще ги помня но се надявам и ще се боря да успея на канадска земя.
Просто сега ми е много по трудно от времето когато заминах за САЩ по млад и с 14 други българи бях на едно място. А тук съм сам. Само със семейството от Англия се виждам . Но се надявам лека полека да се наредят нещата в правилната посока и да успея да постигна това за което съм мечтал.
Поздрави и ще държим връзка ;)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:Ще ти кажа след 10ина дни,сега само Торонто разглеждаме ;)
танче какви са ти първите впечатления от торонто.викаш едни много високи къщи в центъра.кат им погледнеш към покрива направо ти пада капата.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
etaniala
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 3:36 am

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от etaniala »

Здравейте ,
Искам да попитам PHOENIX ARIZONA за съвет.
Когато си подготвяше документите използваше ли фирма която да ти помага или се справи сам?
Ако си използвал много моля за контакти.
Благодаря предварително.
Поздрави от България
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

etaniala написа:Здравейте ,
Искам да попитам PHOENIX ARIZONA за съвет.
Когато си подготвяше документите използваше ли фирма която да ти помага или се справи сам?
Ако си използвал много моля за контакти.
Благодаря предварително.
Поздрави от България
Здравей фирмата е dk legal practis
Има много във форума описал съм целоя процес
Успех
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от optics »

в реджайна фърчат пари - самарянин ги събира и връща:
http://ca.news.yahoo.com/blogs/daily-bu ... 13470.html"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от Californian »

Брей дай и аз да отида да гепна малко, ама мисля да не ги връщам. :rofl:
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Ново пристигнал в Реджайна

Мнение от AsicsFan »

В нашия ESL клас имаше един млад (около 30г) руснак, дето беше изкарал година или от сорта в Реджайна. По-депресиран човек от него не бях виждал - тая Реджайна му беше пийнала соса. Викаме му е как е там? Той - пусто, нищо няма, нищо не се случва. И така. Но не го знам откъде в Русия беше.

Phoenix Arizona - ако си от Сф, допускам че бързо ще ти омръзне там. И аз съм от Сф. Торонто е точно 3 пъти по-голям от Сф, доста неща стават тука, интересно е, но и малко по-трудно от Сф.

Успех в Реджайна засега
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Публикувай отговор