Спират визите за България?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Спират визите за България?

Мнение от SFBG82 »

Една статия по темата:
http://news.ibox.bg/news/id_1403855181"
Припомняме, че наскоро министърът на външните работи Кристиан Вигенин и канадският му колега Джон Беърд обсъдиха отпадането на визите за българи. Беърд обясни, че е предвидена законодателна промяна, която ще позволи отпадането на режима.
Май визите наистина ще отпаднат...

Загливието на тазо форумна тема е доста подвеждащо обаче. Моля, модераторите да го редактират, защото не е вярно.

Вместо: Спират визите за България?
Трябва да бъде: Отпадат визите за български/ЕС граждани
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Спират визите за България?

Мнение от mortigur »

SFBG82 написа:Една статия по темата:
http://news.ibox.bg/news/id_1403855181"
Припомняме, че наскоро министърът на външните работи Кристиан Вигенин и канадският му колега Джон Беърд обсъдиха отпадането на визите за българи. Беърд обясни, че е предвидена законодателна промяна, която ще позволи отпадането на режима.
Май визите наистина ще отпаднат...

Загливието на тазо форумна тема е доста подвеждащо обаче. Моля, модераторите да го редактират, защото не е вярно.

Вместо: Спират визите за България?
Трябва да бъде: Отпадат визите за български/ЕС граждани
Аз също щях да пусна тази статия. Добре какво пречи на човек да дойде с туристическа виза и да си намери работа?
Taxation is theft.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират визите за България?

Мнение от ablood »

И как ще си извадиш социален номер?
Иначе с работа на черно - ясно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Спират визите за България?

Мнение от roumensp »

mortigur написа:Добре какво пречи на човек да дойде с туристическа виза и да си намери работа?
Ако ти се работи на черно за жълти стотинки и някой се навие да те вземе - нищо не пречи.
Но без редовни документи и SIN не можеш да почнеш нормална работа, не можеш да получаваш каквито и да е помощи, не можеш да извадиш шофьорска книжка, не можеш да имаш банков акаунт, ако идеш на лекар ще плащаш здраво в кеш .... е това живот ли е ? Освен ако не намериш някой да ти направи фалшиви документи ...

Дали си влезнал в страната с туристическа виза или безвизово няма никакво значение, горното важи и в 2-та случая. Ако махнат визите, единствената полза ще е спестяването на стотина лева.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Спират визите за България?

Мнение от domino »

”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спират визите за България?

Мнение от Koko »

mortigur написа:
SFBG82 написа:Една статия по темата:
http://news.ibox.bg/news/id_1403855181"
Припомняме, че наскоро министърът на външните работи Кристиан Вигенин и канадският му колега Джон Беърд обсъдиха отпадането на визите за българи. Беърд обясни, че е предвидена законодателна промяна, която ще позволи отпадането на режима.
Май визите наистина ще отпаднат...

Загливието на тазо форумна тема е доста подвеждащо обаче. Моля, модераторите да го редактират, защото не е вярно.

Вместо: Спират визите за България?
Трябва да бъде: Отпадат визите за български/ЕС граждани
Аз също щях да пусна тази статия. Добре какво пречи на човек да дойде с туристическа виза и да си намери работа?
Всъщност идеята не е да се дойде в Канада за да се работи, а ако може да се увисне на държавата - обявяваш се за преследвам в държавата ти представител на малцинствата и искаш убежище.

А по отношение на визите - това че визите за чехите бяха отменени не е новина, беше съобщено когато бе подписан договора за свободна търговия, та въпроса още тогава беше - защо за чехите ги махнаха, а за българите и румънците не?
Никой канадски министър няма да каже в прав текст - "Няма да ви огрее скоро", а винаги ще се измъква с дипломатичен отговор от рода на "Сега разглеждаме въпроса и в бъдеще това може да се промени". Кога обаче ще дойде това бъдеще, само един господ знае, а ние приемаме думите му като - 'След няколко седмици въпроса ви ще бъде решен.'
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Спират визите за България?

Мнение от optics »

Защо за чехите ги махнаха - който не знае, значи не е ходил в Чехия. Затова защото в Чехия хората имат европейско, а не ориенталско мислене, затова защото отвориха досиетата на техните агенти още отначало и затова че (само пример) там стават такива неща като например министърът на вътрешните работи арестува министър-председателя за корупция, а в България не стават и в крайна сметка на чехите им е добре и е очевидно, че няма да се юрнат по други страни.

Ходейки из Канада съм срещал имигранти руснаци, румънци, арменци, македонци и т.н., но никога чех.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Спират визите за България?

Мнение от никой »

optics написа:Защо за чехите ги махнаха - който не знае, значи не е ходил в Чехия. Затова защото в Чехия хората имат европейско, а не ориенталско мислене, затова защото отвориха досиетата на техните агенти още отначало и затова че (само пример) там стават такива неща като например министърът на вътрешните работи арестува министър-председателя за корупция, а в България не стават и в крайна сметка на чехите им е добре и е очевидно, че няма да се юрнат по други страни.

Ходейки из Канада съм срещал имигранти руснаци, румънци, арменци, македонци и т.н., но никога чех.
:y: :y: :y:
Те в Шенген не ни искат,а уж сме си свои пък к'во остава за Канада.Един бегъл поглед на последните 7-8-10 правителства и става ясно че и след 30г. пак ще сме с визи.Бисерчо до оня ден зам.шеф,сега кандидат осъден.Пък те са хиляди като него.
Румънците по могат да се опънат и да издрапат отпадане на визите.Те поне имат малко себеуважение и не са чак толкова крадливи.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спират визите за България?

Мнение от Pointzero »

roumensp написа: Ако махнат визите, единствената полза ще е спестяването на стотина лева.
Не съвсем. Сега например ако поканиш приятел (не роднина) 90% ще му откажат виза. Да не говорим за случаи, когато някой се ожени/омъжи и стоят разделени с години, докато им мине процедурата.
Така, че има си ползи.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спират визите за България?

Мнение от Pointzero »

optics написа: Ходейки из Канада съм срещал имигранти руснаци, румънци, арменци, македонци и т.н., но никога чех.
Срещал съм и чехи и поляци и германци (съседът ми) и представяш ли си - французи!
Да не говорим, че в Монреал си има и малка Италия и Португалия.

Иначе за останалото съм съгласен.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Спират визите за България?

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Уважаеми сънародници
Кандидат туристи- работници в последствие тук в Канада.Легални с работна виза, туристи работници. Искам да Ви предупредя Вие сами си направете изводите.
Само с няколко думи ще кажа че аз съм тук с работна виза и ям голямото дърво на 8518 км. от София. Платих доста добра сума на хора които ми уредиха това положение в което съм. Така че много добре си помислете преди да предприемете тази стъпка. Аз вече съжалявам че съм така добър да вярвам на всичко което ми се казва. Единственото което не пожелавам на никого да е на моето място и да се чуства така както се чуствам аз в Канада /моята мечта/.
Поздрави и лека вечер
Дяко
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Спират визите за България?

Мнение от roumensp »

PHOENIX ARIZONA написа:Уважаеми сънародници
Кандидат туристи- работници в последствие тук в Канада.Легални с работна виза, туристи работници. Искам да Ви предупредя Вие сами си направете изводите.
Само с няколко думи ще кажа че аз съм тук с работна виза и ям голямото дърво на 8518 км. от София. Платих доста добра сума на хора които ми уредиха това положение в което съм. Така че много добре си помислете преди да предприемете тази стъпка. Аз вече съжалявам че съм така добър да вярвам на всичко което ми се казва. Единственото което не пожелавам на никого да е на моето място и да се чуства така както се чуствам аз в Канада /моята мечта/.
Поздрави и лека вечер
Дяко
Обикновено мечтата на хората е да са в Торонто, Ванкувър или Монреал с ПР-карта, а не в някое забутано градче с работна виза ... Би трябвало разликата да ти е била ясна още преди да дойдеш.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Спират визите за България?

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

roumensp написа:
PHOENIX ARIZONA написа:Уважаеми сънародници
Кандидат туристи- работници в последствие тук в Канада.Легални с работна виза, туристи работници. Искам да Ви предупредя Вие сами си направете изводите.
Само с няколко думи ще кажа че аз съм тук с работна виза и ям голямото дърво на 8518 км. от София. Платих доста добра сума на хора които ми уредиха това положение в което съм. Така че много добре си помислете преди да предприемете тази стъпка. Аз вече съжалявам че съм така добър да вярвам на всичко което ми се казва. Единственото което не пожелавам на никого да е на моето място и да се чуства така както се чуствам аз в Канада /моята мечта/.
Поздрави и лека вечер
Дяко
Обикновено мечтата на хората е да са в Торонто, Ванкувър или Монреал с ПР-карта, а не в някое забутано градче с работна виза ... Би трябвало разликата да ти е била ясна още преди да дойдеш.
Ами да ти кажа знам къде би трябвало да съм.На 35г. съм от София и си помислих че щом Риджайна е столицата на провинция Съскачуан би било нормално да е хубаво.
Но в посолството в Букурещ няма опция да взема ПР карта вместо работна виза. Но ти благодаря за това че ми посочи в кои градове би трябвало да пристигат хората от България. Ще го споделя с хората да избягват забутани градчета и ако не са с ПР да забравят за Канада ,Торонто,Монтреал и Ванкувър.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Спират визите за България?

Мнение от davidT »

Канада ни оставя с визи

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2448094"
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Спират визите за България?

Мнение от newcomer »

roumensp написа:
PHOENIX ARIZONA написа:Уважаеми сънародници
Кандидат туристи- работници в последствие тук в Канада.Легални с работна виза, туристи работници. Искам да Ви предупредя Вие сами си направете изводите.
Само с няколко думи ще кажа че аз съм тук с работна виза и ям голямото дърво на 8518 км. от София. Платих доста добра сума на хора които ми уредиха това положение в което съм. Така че много добре си помислете преди да предприемете тази стъпка. Аз вече съжалявам че съм така добър да вярвам на всичко което ми се казва. Единственото което не пожелавам на никого да е на моето място и да се чуства така както се чуствам аз в Канада /моята мечта/.
Поздрави и лека вечер
Дяко
Обикновено мечтата на хората е да са в Торонто, Ванкувър или Монреал с ПР-карта, а не в някое забутано градче с работна виза ... Би трябвало разликата да ти е била ясна още преди да дойдеш.
нямам аз таквиз мечти.моята мечта е да съм някъде на френската ривиера може би :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор