Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
amigo7674
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 12:30 am
Местоположение: едно малко село

Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от amigo7674 »

Уважаеми съфорумци,моля да споделите дали и в Канада,както Европа и БГ има бум на зелени технологии - вятър и слънце?
Строят ли се големи соларни паркове и има ли по покривите на домовете фотоволтаици?
Благодаря ви предварително... :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от ablood »

В Квебек токът е толкова евтин в сравнение с доходите, че малцина се занимават с такива глупости.

Още повече кой ще рине снега от покривните панели през зимата? Тук всичко е покрито със сняг поне 4 месеца в годината.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от Bistra »

Няма чак толкова слънце. От друга страна има доста силни ветрове. Един приятел си беше направил такава инсталация върху покрива за да си отоплява басейна през лятото. Резултатът беше, че вятърът я изтръгна барбар с покрива и после му се наложи да го сменя...това е. Като се прибави и евтиния ток, вероятно е нерентабилно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
amigo7674
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 12:30 am
Местоположение: едно малко село

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от amigo7674 »

Реално погледнато цената на тока няма общо с развитието на зелена енергия - изкопаемите горива( въглища,нефт,газ и уран ) са причината.Те намаляват , а за сметка на това замърсяванията се увеличават.
Например цената на тока в Германия е по-ниска от колкото в България( особено ако вземем в предвид покупвателната им способност) ,но Германия е лидер във фотоволтаиката и продължават да строят ,докато в България този бизнес се унищожи за една нощ ( 14 Септември 2012г. да съм по-точен с решение Ц-33 на ДКЕВР)...
А това за силните ветрове и снега си е аргумент... :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от myhata II »

Ядрените централи тука бумкат на 6,ако искаш по реална картинка за Канада представи си България през 80те години на миналия век ...! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от kiro »

amigo7674 написа:Уважаеми съфорумци,моля да споделите дали и в Канада,както Европа и БГ има бум на зелени технологии - вятър и слънце?
Строят ли се големи соларни паркове и има ли по покривите на домовете фотоволтаици?
Благодаря ви предварително... :)

На тока в Канада му викат hydro. Сети се защо. Освен Онтарио (с 3 АЕЦ), всички останали провинции добиват 90% от тока си от ВЕЦ
Bulgayrian
amigo7674
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 12:30 am
Местоположение: едно малко село

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от amigo7674 »

Евтин ток - супер! :)
Канада има различни източници на енергия,което я прави сравнително независима.
В БГ , 20 до 25% от заплатата месечно отива за ток...като зимата дори повече ;(
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от optics »

а тука 30% и повече отива за моргиЧ (любима дума на мухата)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от yahoo »

Bistra написа:Един приятел си беше направил такава инсталация върху покрива за да си отоплява басейна през лятото. Резултатът беше, че вятърът я изтръгна барбар с покрива и после му се наложи да го сменя...това е.
Видях наскоро по-добро решение за доотопление на басейна с нагревател включен последователно на външното тяло на термопомпата. Така вместо да затопля въздуха вън термопомпата в режим на охлаждане затопля първо водата на басейна. Напълно безплатно.

Слънцето е доста малко през годината и тока твърде евтин че никакви слънчеви инсталации не са рентабилни. Излъгах се да взема термопомпа солар-реди и когато поисках да ми сложат слънчевата система която я захранва се оказа че такава никой не слагал в Квебек защото нямало никакъв смисъл.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от myhata II »

optics написа:а тука 30% и повече отива за моргиЧ (любима дума на мухата)
Нещо много те е Яд на Мухата,що ли ? :lol:
А ми изложи се с анцузите и гръмките изявления за България :rofl: :lol:

пп
аз ако съм на теб ще си натискам парцалите и ще си мълча... ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
amigo7674
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 12:30 am
Местоположение: едно малко село

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от amigo7674 »

Момчета,вижте какво става днес в България...пак ще сме първи в новините и ще ни се смеят хората...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40& ... ent2169745"
Миньорите щели да чупят фотоволтаици....голям смях.
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от minchev »

е чак смешно....? :)
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
amigo7674
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 12:30 am
Местоположение: едно малко село

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от amigo7674 »

Смешно е, защото няма как да стане. :D
Не са им виновни фотоволтаиците,че Мариците имат сключени неизгодни за държавата договори , които сега лъснаха на бял свят.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от optics »

amigo7674 написа:Момчета,вижте какво става днес в България...пак ще сме първи в новините и ще ни се смеят хората...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40& ... ent2169745"
Миньорите щели да чупят фотоволтаици....голям смях.

Да, кофти ситуация. Така става от край време (от технологичната революция). Открива се по-евтин начин за производство, с по-малко хора, сумати хора остават без работа и са готови да трошат. От тяхна гледна точка са си прави - по-добре примитивно но да има някаква заплата, отколкото никаква. Когато семейството няма какво да яде, дреме ти за новите технологиЙ.

А в случая миньорите са мръсно и елементарно манипулирани, за да остане в сянка, този който всъщност си е напълнил джоба от изгодните (за него) договори със слънчевите панели. Не знам на кой му щъкна колко е гъзарско да казва "фотоволтаици". От край време в България са се ползвали термините - фотоклетка, фотодиод, слънчева батерия, слънчев панел.
Нещата се омазаха откак народните представители взеха да дават "кредит на доверие" или в превод - доверие на доверие.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
amigo7674
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 12:30 am
Местоположение: едно малко село

Re: Има ли развитие на зелени технологии в Канада?

Мнение от amigo7674 »

optics написа: Не знам на кой му щъкна колко е гъзарско да казва "фотоволтаици". От край време в България са се ползвали термините - фотоклетка, фотодиод, слънчева батерия, слънчев панел.
Нещата се омазаха откак народните представители взеха да дават "кредит на доверие" или в превод - доверие на доверие.
Много рядко ще срещнеш в документация фотоклетка, фотодиод, слънчева батерия и т.н. Основно е фотоволтаик ,защото това е в превод от РV .
Ако следите по някакъв начин какво става с енергетиката в Бг ще видиш,че нямаше сектор,който да не беше засегнат - първо зелената енергия,после атомната...сега и кафявата.
Просто с тези 2 000 000 000 лв задължения НЕК технически е фалирал и сега се търси начин да се осигурят тези средства...а за обикновения работник никой не мисли,както винаги.
Публикувай отговор