Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от succes »

mufc написа:Канада за мен е чудесна страна където с труд, правилно планиране и достатъчно багаж на вторият етаж нещата се постигат лесно. Много ми харесва спокойствието и сигурноста тук.

Когато човек си почне работа и докаже, че е кадърен то не след дълго идва приятния разговор с мениджъра на четири очи с предложение за повишение и т.н.

Реших да се преместя от Квебек в Онтарио защото установих, че имам леки паузи на превключване между Анг и Фр а за моята работа там се изискваше да ползвам двата езика непрекъснато пък и имах и по-добри предложения за работа в англо часта.
Монреал е много красив град, любимата ми част е старият град и с удоволствие пак ще го посетя през лятото. Града е микс между Европа и Америка.

Като се прехвърлих в Онтарио все едно пак се върнах в Щатите, но основната разлика за мен е спокойствието и хората не са така стресирани тук.
Зимата е по-мека в Торонто в сравнение с Монреал.

Имам чувството, че съм живял вече доста години тук и това идва предполагам от това че при мен липсваше по начало периода на адаптиране и така нареченият Културен шок.

Аз оставам тук, Това е моята страна.

Поздрави на всички и успешна нова седмица.
Цитат: "Пак се върнах в Щатите ... "- аз мисля, че има голяма разлика за новодошъл, който никога не е напускал България и "няма от къде да се върне отново в Канада и на какво да му напомня Торонто" и този, който с цялата си кадърност и вещност не е излизал от България! Както има и голяма разлика между това професията ти да е лекар или инженер или икономист, месар, масажист, сферата на компютрите и т.н.
И предполагам чувството ти за "живеете отдавна" е обусловено от предишния ти бекграунд?!
Това, което съм чувал за Торонто е точно обратното на това, което казваш - само работата матерс и си на ръчка нонстоп.
Все пак е хубаво, че има единици като теб, които се чувстват добре в този бих го нарекъл "измислен" град, бетонна джунгла, строена безпланово и набързо, град без чар, който смешно се опитват да сравняват с Ню Йорк(невъ бейн деъ, бат...), но както и да е ...
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от leaf »

succes
"Това, което съм чувал за Торонто ..."

Това е Вашият проблем, само сте чували.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от newcomer »

leaf написа:succes
"Това, което съм чувал за Торонто ..."

Това е Вашият проблем, само сте чували.

туй торонто къде се намира.не беше ли някъде в западните щати
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от leaf »

Ами попитай succes. Той го е чувал. :wasntme:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Торонто е хубав град.
На 4ти юли възнамерявам да отида до Монреал. Ванкувър и Торонто съм поживявал и са ми ясни. Ама Монреал ми е интересно да го видя.
Но има едно съотношение важно за мен - съотношение цена към качество на даден град и дадена професия.
Там Торонто е доста зле. да не кажа, по-зле от всеки голям град в Щатите и в Канада може би без Ванкувър.
Града не е лош дори е страхотен, но съотношението цена към качество не е хубаво.
Аз лично нямам особенно добро мнение за град чиито хора дето имат ипотеки равни или по-големи от 3 пъти годишния им доход. А повечето хора там са баш такива.

Това естествено не важи за хора дето са от 10 и повече години на тази земя. Но за новите хора сега не е същото, доста по-трудно им е от преди време.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от succes »

newcomer написа:
leaf написа:succes
"Това, което съм чувал за Торонто ..."

Това е Вашият проблем, само сте чували.

туй торонто къде се намира.не беше ли някъде в западните щати
Всъщност сме и виждали ... така Моят проблем е решен, успех с вашите.

Намира се в североюжните, под Гринуичкия паралел.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от mufc »

За мен един от важните моменти е, колко дни работа ще са ми необходими за да си покрия месечните разходи.

В Канада това съотношение за мен е най-добро, следователно затова съм тук.

Друго нещо, което ми харесва тук е че се работи по-лежерно в сравнение със сеседната територия на Юг.

Бенефитите към договора за работа също са в полза на Канада.

За мен е много важно да си бачкам без стрес, който е в повечко на Юг.

Ипотеките не са ми приоритет ама хич... предпочитам да си плащам наем и да съм мобилен.

Лично аз все повече се убеждавам като цяло, че Термините Канада и Щатите са просто как да кажа... Географски имена на територии които доста си приличат.
Затова и думата граница съм я поставил в кавички в миналия пост
Manchester United Football Club
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от IRA »

Californian написа:Торонто е хубав град.
На 4ти юли възнамерявам да отида до Монреал. Ванкувър и Торонто съм поживявал и са ми ясни. Ама Монреал ми е интересно да го видя.
Но има едно съотношение важно за мен - съотношение цена към качество на даден град и дадена професия.
Там Торонто е доста зле. да не кажа, по-зле от всеки голям град в Щатите и в Канада може би без Ванкувър.
Града не е лош дори е страхотен, но съотношението цена към качество не е хубаво.
Аз лично нямам особенно добро мнение за град чиито хора дето имат ипотеки равни или по-големи от 3 пъти годишния им доход. А повечето хора там са баш такива.

Това естествено не важи за хора дето са от 10 и повече години на тази земя. Но за новите хора сега не е същото, доста по-трудно им е от преди време.
Ох с тия ремонти и строежи дето са на всякъде не знам какво ще му гледаш :rofl: Според мен в съотношението за което говориш , Торонто е много по напред от Монреал. Не знам какви са тия заблуди дето ги имаша за Монреал. Тук беше евтино преди 7-8 години, вече не е. Имотите тук като цена вече гонят Торонто, средните доходи не,а и при едни и същи доходи тук плащаш много повече данъци.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от myhata II »

mufc написа:За мен един от важните моменти е, колко дни работа ще са ми необходими за да си покрия месечните разходи.

В Канада това съотношение за мен е най-добро, следователно затова съм тук.

Друго нещо, което ми харесва тук е че се работи по-лежерно в сравнение със сеседната територия на Юг.

Бенефитите към договора за работа също са в полза на Канада.

За мен е много важно да си бачкам без стрес, който е в повечко на Юг.

Ипотеките не са ми приоритет ама хич... предпочитам да си плащам наем и да съм мобилен.

Лично аз все повече се убеждавам като цяло, че Термините Канада и Щатите са просто как да кажа... Географски имена на територии които доста си приличат.
Затова и думата граница съм я поставил в кавички в миналия пост
:D
Ако човек съди по постовете ти,май май пак ще се върнеш в България,а иначе от там голям го вадеше :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
mufc написа:За мен един от важните моменти е, колко дни работа ще са ми необходими за да си покрия месечните разходи.

В Канада това съотношение за мен е най-добро, следователно затова съм тук.

Друго нещо, което ми харесва тук е че се работи по-лежерно в сравнение със сеседната територия на Юг.

Бенефитите към договора за работа също са в полза на Канада.

За мен е много важно да си бачкам без стрес, който е в повечко на Юг.

Ипотеките не са ми приоритет ама хич... предпочитам да си плащам наем и да съм мобилен.

Лично аз все повече се убеждавам като цяло, че Термините Канада и Щатите са просто как да кажа... Географски имена на територии които доста си приличат.
Затова и думата граница съм я поставил в кавички в миналия пост
:D
Ако човек съди по постовете ти,май май пак ще се върнеш в България,а иначе от там голям го вадеше :D

мухи,виж в филибето народа яде и пие
http://maps.google.bg/maps?hl=fr&ll=42. ... 9,,0,19.83"

ти кво още правиш в тая канада
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Ира аз не мисля, че си права.
Като цени сигурно в Монреал са двойно по-ниски от Торонто.
Но както и да е не ми се спори. Тук има и други хора от Монреал и те го казват.
Отделно всички ние имаме достъп до един чичко наречен гугъл и канадските варианти на "Зиллоу" и "Трулиа"
Това което в Торонто е 500к - 1390скф къща в Торнхил в съпоставим квартал на Монреал е 250-300к дори съм сигурен, че за 250-300к ще вземеш доста по-голямо нещо в читав квартал.

Но както казах не ми се спори. Като цени Торонто е на светлинни години от Монреал.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от IRA »

За 250-300к не можеш да си вземеш нищо читаво и в най лошия квартал.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от ZanzibarHero »

Californian написа:Като цени Торонто е на светлинни години от Монреал.
Това хубаво ли е или е лошо?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от optics »

ZanzibarHero написа:
Californian написа:Като цени Торонто е на светлинни години от Монреал.
Това хубаво ли е или е лошо?
Това е дълбок философски въпрос. Древните биха казали, че от две иначе еднакви неща, по-хубаво е по-евтиното.
От две нееднакви неща - става по-сложно. Примерно българската школа говори за дивото и питомното (предполагаме - прасе) а задграничната за врабче в ръката и орел в небето. Имаше нещо и за "кмет на село", за кисело грозде и т.н. - вариациите на темата са многобройни.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от tonich »

ZanzibarHero написа:
Californian написа:Като цени Торонто е на светлинни години от Монреал.
Това хубаво ли е или е лошо?
Не се 'аби да тълкуваш мъдрите мисли на калифорниеца! :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор