Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

М явно не само аз го знам така в частта на:

With a few exceptions, anyone with U.S. citizenship will retain it for life. The exceptions include when one of the following takes place:
Becoming a naturalized citizen of another country after age 18. Because you were apparently a Guatemalan citizen by birth rather than naturalization, this wouldn’t apply to you. (And in any case, there’s that “intention” element of the statute; the very reason that many people can become dual citizens of the U.S. and another country.)

http://www.nolo.com/legal-encyclopedia ... urn false;
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от yahoo »

Californian написа:Ами да ти кажа може и да съм посредствен, де да знам. Моята истина е, че Канадците дори не ми дадоха шанс да работя, каква работа, те дори не ми дадоха шанс на интервю да отида за 3 месеца. Пък камо ли да ми дадът шанс да ме назначат на изпитателен срок.

Пък уш познати познати, дори близки хора никой не ми подаде ръка. Но това е положението, а аз вече на 2ма българи помогнах за работа. Дори ако може и на още бих помогнал. Този канадски опит сигурно ми е липсвал. Незнам, шантава работа. В Америка на 15тия ден имах 3 или 5 предложения за работа вече не си спомням. 5 предложения от 3 града и 2 щата спомних си - Едно в Айова, Едно в ЛА и 3 в Сан Франциско.

Дай боже и да не въведат наистина тази точкова система, не искам да става конкуренцията като в Канада и да има хора с МБА и магистратури да редят рафтове в Костко...

Ако има господ няма да има точкови системи като в Канада а ще си оставят лотарията.
Беше шега, но ти се върза. Естествено че в САЩ пазара е огромен и търсенето на специалисти е доста по-голямо. Нелегалните мексиканци не са конкуренция за специалистите, но пък който се плаши от конкуренция за да не излети на улицата едва ли е от незаменимите специалисти. Излишно е да демонстрираш американски просперитет пред канадци защото е очевидно че е доста лесно постигнат. Когато направиш същото в Канада аз ще съм първия който ще ти стисне ръката ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Незаменим хора няма мен ако питаш. :$
Важното е да работим всички задружно за развитието на човечеството.
И защо не да заселим Марс.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от mirkaa »

Това какво пише по дебелите книги и какво е в реалност често има много малко общо. Може да има такава клауза за американско гражданство, където трябвало да го откажеш в полза на друго такова, но бих искала да ми покажете един жив човек, който го е направил?? с изключение на разни екс-патс дето бягат от данъци. Въпроса е, ако има такова law, то дали се enforce-va? Те американците да не са тъпи, нали им е ясно, че всеки УС гражданин плаща такси на чичо Сам, без значение къде по света. Дори в визовите апликации, наред с въпросите дали си терорист или член на комунистическа партия, има и въпрос дали си си отказвал УС гражданство, с цел да избегнеш такси. Така, че, това са басни, че не може да се вземе друг паспорт след американския. :doh: :|
third generation immigrant :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Ок ти си знаеш най-добре.
Принципно знаеш ли как е в Америка системата? Как работи?
Странно е, че толкова дълги години живееш в Америка и още не си го научила.
Принципно системата е толерантна и "негледат много" обаче хванат ли те веднъж с извинение "майка ти се разкатава", така че гледай да не те хванат, че тогава ще си останеш без Американско гражданство(ако решиш да взимаш Канадско)
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от mirkaa »

Californian написа:Ок ти си знаеш най-добре.
Принципно знаеш ли как е в Америка системата? Как работи?
Странно е, че толкова дълги години живееш в Америка и още не си го научила.
Принципно системата е толерантна и "негледат много" обаче хванат ли те веднъж с извинение "майка ти се разкатава", така че гледай да не те хванат, че тогава ще си останеш без Американско гражданство(ако решиш да взимаш Канадско)
ти как мислиш, дали знам!? :rofl: :rofl: :rofl:
Кое е то дето не съм го научила? Всичко си знам, не бой се.
А и така като гледам, абсурд е да изкарам тук 5 год. Ще има скоро back to the free world!! :lol: :lol: 8) 8)
Явно ша си мра в американска болница, а не канадска... :rofl: :rofl: big deal!
third generation immigrant :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Абе биг дийл е, да използвам твоите думи.
Не само сошъл секюритото е продънено но и медиккеъра. Та знае ли се какво ще става защото и да минеш 65 и в момента има хора на които им излиза доста солено и не всичко се покрива...Ти новини не гледаш ли?
Социалната система на Канада е много добра, за това и тези работливи хорица там плащат големи данъци, не си мисли, че не си ми ясна, все пак там където отиваш аз съм стигнал(почти). Да вземеш "най-доброто" от двата свята или по-друг начин казано, да ползваш без да даваш. Хахаха :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от pumpy »

Californian написа:Абе биг дийл е, да използвам твоите думи.
Не само сошъл секюритото е продънено но и медиккеъра. Та знае ли се какво ще става защото и да минеш 65 и в момента има хора на които им излиза доста солено и не всичко се покрива...Ти новини не гледаш ли?
Социалната система на Канада е много добра, за това и тези работливи хорица там плащат големи данъци, не си мисли, че не си ми ясна, все пак там където отиваш аз съм стигнал(почти). Да вземеш "най-доброто" от двата свята или по-друг начин казано, да ползваш без да даваш. Хахаха :lol:
Понеже е ГАРАНТИРАНО в Канада да бъде така и след 80 години, когато ще се мре ;) Супер наивно....
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от yahoo »

mirkaa написа:А и така като гледам, абсурд е да изкарам тук 5 год. Ще има скоро back to the free world!! :lol: :lol: 8) 8)
С времето се свиква. Спомням си отлично на втория ден от пристигането ми в Канада как обикалях магазините и дори хляб не смеех да си купя на $2.49 като до вчера съм го взимал за 30 ст. :rofl: Някакъв психологически момент като преместване на друга планета, но пък бързо свикнахме.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от ivandaman »

Californian написа:М явно не само аз го знам така в частта на:

With a few exceptions, anyone with U.S. citizenship will retain it for life. The exceptions include when one of the following takes place:
Becoming a naturalized citizen of another country after age 18. Because you were apparently a Guatemalan citizen by birth rather than naturalization, this wouldn’t apply to you. (And in any case, there’s that “intention” element of the statute; the very reason that many people can become dual citizens of the U.S. and another country.)

http://www.nolo.com/legal-encyclopedia ... urn false;

Като оставим настрани факта че си "програмист" а един HTML link не можеш да "програмираш" като хората ;) ... дори и това което си цитирал не доказва твоето твърдение а по-скоро точно обратното..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от umeiko »

Всъщност го потвърждава. Това което казва цитата е че си запазваш гражданството до живот, освен ако се случат следните случки:
- Станеш гражданин на друга страна след навършване на 18г.
Обаче ако си си бил гражданин на друга страна по рождение (сиреч преди 18г), тогава си запазваш американското гражданство....
А коментара за "намерението да станеш друг гражданин" е сложен според мене за да покаже че ако си българин по рождение примерно, това не е по твоя вина :) сиреч ти не си имал намерение да станеш българин, просто така се е случило че си се родил там :rofl:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от Californian »

Благодаря ти Умейко, че го преведе на Ивандаман, поздрави. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от pumpy »

Колко странни хора сте ? Има официален сайт, а вие коментирате проблемите на някой си гвателмалец, коментирани от имиграционен адвокат......
The concept of dual nationality means that a person is a citizen of two countries at the same time. Each country has its own citizenship laws based on its own policy.Persons may have dual nationality by automatic operation of different laws rather than by choice. For example, a child born in a foreign country to U.S. citizen parents may be both a U.S. citizen and a citizen of the country of birth.

A U.S. citizen may acquire foreign citizenship by marriage, or a person naturalized as a U.S. citizen may not lose the citizenship of the country of birth.U.S. law does not mention dual nationality or require a person to choose one citizenship or another. Also, a person who is automatically granted another citizenship does not risk losing U.S. citizenship. However, a person who acquires a foreign citizenship by applying for it may lose U.S. citizenship. In order to lose U.S. citizenship, the law requires that the person must apply for the foreign citizenship voluntarily, by free choice, and with the intention to give up U.S. citizenship.

Intent can be shown by the person's statements or conduct.The U.S. Government recognizes that dual nationality exists but does not encourage it as a matter of policy because of the problems it may cause. Claims of other countries on dual national U.S. citizens may conflict with U.S. law, and dual nationality may limit U.S. Government efforts to assist citizens abroad. The country where a dual national is located generally has a stronger claim to that person's allegiance.

However, dual nationals owe allegiance to both the United States and the foreign country. They are required to obey the laws of both countries. Either country has the right to enforce its laws, particularly if the person later travels there.Most U.S. citizens, including dual nationals, must use a U.S. passport to enter and leave the United States. Dual nationals may also be required by the foreign country to use its passport to enter and leave that country. Use of the foreign passport does not endanger U.S. citizenship.Most countries permit a person to renounce or otherwise lose citizenship.

Information on losing foreign citizenship can be obtained from the foreign country's embassy and consulates in the United States. Americans can renounce U.S. citizenship in the proper form at U.S. embassies and consulates abroad.
Сигурно аз не мога да чета английски достатъчно добре, но никъде не виждам забрана да имаш двойно гражданство. Всичко останало са приказки на уше, поне докато не видим официнална информация забраняваща на американските граждани да имат и друго гражданство освен американското.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от ivandaman »

Californian написа:Благодаря ти Умейко, че го преведе на Ивандаман, поздрави. :)
Коментирах спецефичният случай на гватемалеца защото мислих че него конкретно даваш за пример но признавам че не прочетох внимателно точката за придобиването на друго гражданство след 18Г.. :handshake:
pumpy написа:Колко странни хора сте ? Има официален сайт, а вие коментирате проблемите на някой си гвателмалец, коментирани от имиграционен адвокат......
Пумпи благодаря за цитата, но в случая като че ли Умейко и Калифорниеца също имат право..

Адвоката от линка на калифорниеца е дал линк към този сайт: който ми изглежда официален.

И там в точка 1 също пише:
(1) obtaining naturalization in a foreign state upon his own application or upon an application filed by a duly authorized agent, after having attained the age of eighteen years;
Явно е отворено за интерпретация...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Мнението ми за Канада след 10 месеца живот тук

Мнение от mufc »

За един кадърен емигрант не е проблем да си се мести, работи и живее в Канада или Щатите.

Препоръчвам на хората , които се чудят как е от другата страна на така нареченета "граница" да отидат и да си преценят на място дали им е гот.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Благодаря ти Сър Алекс за Всичките тези Велики Години :claps: :up: :*:

ivandaman днес осъзнах какъв късметлия съм бил да присъствам на Old Trafford докато Този велик човек ръководи тази Империя.

vanko13 сигурно доволно потрива ръце сега.
Manchester United Football Club
Публикувай отговор