Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Canadian Dream

Мнение от apple »

Я да видим кой за какво мечтал и какво намерил всъщност? И що е социализъм и има ли той почва в Канада? Човек е толкова голям колкото били мечтите му разправят... моите мечти не се покриха и на 10 процента ама пък на успелите сигурно са покрити на 150... Какво дава и какво взима Канада според вас? Кои професии хранят тук, а не какви са пробутани в списъците с търсени професии, щото едното няма много общо с другото... Колко трябва да учиш за това дето си учил и колко трябва да платиш, за да си го учиш наново и те такива разни въпросчета. И къде има социал/социализъм и колко е достъпен, за да са наясно новите мераклии, че каквито вицове се разправят в БГ не е истина просто! И нека започна с поздрав, новата ми любима песничка от днес... чух я по местно радио и вече съм и доживотен фен!
I went out on the street today the Canadian dream was as far away As it's ever been, as it's ever been I went out on the street today the Canadian dream was as far away As it's ever been, as it's ever been S O see I A L I S M is here to stay S O see I A L I S M is the only way, hey Frozen land and frozen minds Frozen hands and frozen time Frozen land and frozen minds Frozen hands and frozen time 'Cause everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below Yeah, everything moves real slow when it's forty below, when it's forty below S O see I A L I S M is here to stay S O see I A L I S M is the only way, hey 'Cause everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below Yeah, everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below, when it's forty below I went out on the street today the Canadian dream was as far away I went out on the street today the Canadian dream was as far away S O see I A L I S M is here to stay S O see I A L I S M is the only way, hey
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... OncAUVQDTM" :clap: :bow: :f:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

apple написа:Я да видим кой за какво мечтал и какво намерил всъщност? И що е социализъм и има ли той почва в Канада? Човек е толкова голям колкото били мечтите му разправят... моите мечти не се покриха и на 10 процента ама пък на успелите сигурно са покрити на 150... Какво дава и какво взима Канада според вас? Кои професии хранят тук, а не какви са пробутани в списъците с търсени професии, щото едното няма много общо с другото... Колко трябва да учиш за това дето си учил и колко трябва да платиш, за да си го учиш наново и те такива разни въпросчета. И къде има социал/социализъм и колко е достъпен, за да са наясно новите мераклии, че каквито вицове се разправят в БГ не е истина просто! И нека започна с поздрав, новата ми любима песничка от днес... чух я по местно радио и вече съм и доживотен фен!
I went out on the street today the Canadian dream was as far away As it's ever been, as it's ever been I went out on the street today the Canadian dream was as far away As it's ever been, as it's ever been S O see I A L I S M is here to stay S O see I A L I S M is the only way, hey Frozen land and frozen minds Frozen hands and frozen time Frozen land and frozen minds Frozen hands and frozen time 'Cause everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below Yeah, everything moves real slow when it's forty below, when it's forty below S O see I A L I S M is here to stay S O see I A L I S M is the only way, hey 'Cause everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below Yeah, everything moves real slow when it's forty below Everything moves real slow when it's forty below, when it's forty below I went out on the street today the Canadian dream was as far away I went out on the street today the Canadian dream was as far away S O see I A L I S M is here to stay S O see I A L I S M is the only way, hey
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... OncAUVQDTM" :clap: :bow: :f:
ябълке,за друго ако не за това си права.става дума за голямото разминаване в информацията което получават новите кандидати в българия от познати или от трета ръка хора живеещи в българив.
аз от 3 год съм в българия и доста пъти досега са ме търсили хора които се гласят да емигрират в канада чрез общи познати да им дам информация от извора като човек живял почти 2 петилетки в канада.
разказвам аз това така,това така, а те гледат умно и ми опонират,това не е така ние имаме друга информация от познати живеещи в канада с които се виждаме по скайпа,това което казваш не може да бъде.даже и от едно место чух за изразени съмнения дали изобщо съм бил някога в канада
не било верно,че масово в канада се работи за 20м30к долара годишно.това били минимални заплати за хора без образования,а хората заминаващи в канада по точковата система за имиграция са били оценявани на база тяхното образование и високата им квалификация и такива имигранти обикновенно започвали с много по високи заплати от порядъка на 50,60к годишно и след като придобиели 1,2 години канадски опит нормалната заплата за тях била 100к годишно.
поне така им разказвали техни познати на 2,3 години емигрантска служба .това 20,30к годишни заплати били за нелегални имигранти и за хора с основно образование,но не и за ПР оценявани по точковата система за скилед уоркър
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Canadian Dream

Мнение от myhata II »

Агент Озо да им каже,той нали е по "оправянето" и" определението" на кой какъв бил и за какво се борил
Аз направо ще им кажа как стоят нещата в Торонто
Първите 3 години от живота да си ги забравят ,за заплата от 30 000 годишно ще си мечтаят ако почнат на такава ,като работен ден от 9 до 17 ч. От Понеделник до Петък
Започват като миячи,чистачи или бояджии и бачкатори по обектите ,никой не им бръсне стажа и дипломите от България,това е картинката тук ,опит и стаж тук на ебекта :) 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от agent Ozo »

Едва ли има човек от форума, познаващ от години нюкомъра, който да му се върже на измислиците. Има талант в тази насока човекът, но те хващат дикиш само в началото и пред непознати. След това истината лъсва като тиган на месечина.

Та в тази насока ще кажа, че поне за Русе и региона вече съм спокоен - няма да идват от там неподготвени имигранти, на които очакванията им да се покриват едва на 10 % след пристигането. Има кой да им отваря очите вече.
Това се отнася и за родния край на Ябълката.
След известно време цялата територия на България се надявам да бъде накрита от такива бивши имигранти и така броят на разочарованите да намалее до минимум, та дори и да изчезнат въобще.

П.С. Ама що ли си мисля, че ги има доволно много във всики кътчета на България "разочарованите", а потока от хора за насам не секва, на връщащи се обратно - също. Нещо друго ще да има тука.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

Пак се започва безкрайния спор всички ли трябва да харесват канадското уиски, имат ли право да го харесват или не преди да са го опитали и защо трябва да вярват или не на тези които вече са го направили. Без лично да опиташ няма как да разбереш по чужди описания. И рая да беше пак нямаше на всички да се хареса. Всеки си има субективни възприятия на всяка реалност, но статистиката дава представа как в действителност стоят нещата.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

Айдеее, пак някои ги тресна пролетната умора! :lol: То верно, че зимата тук в Кебек беше малко длъжка тая година, ама птичките ми казват, че по Ванкувърско отдавна се стягат за плаж. ;)
За социала не мога да кажа нищо - никога не съм го взимала. За шомажа също, щото се дава чак след 2-рата седмица откак си си загубил работата, а дотогава вече има нова - 2 пъти.
Други въпроси? Не съм учила. Почнах техническа работа по специалността си с по-ниска от местните заплата, но в пъти по-висока от всеки архитектурен хонорар в България, защото се взима РЕДОВНО. Сега взимам по-висока и от местните. Не ми липсва нищо от живота в България и не смятам да се връщам там. Не давам и акъли. Всеки си решава сам за себе си. Ипотека плащам. Не се чувствувам депресирана от това. Повече ме интересува на този етап дали сина ми ще е е добре подготвен за кандидатстването си в добро училище вместо да се самосъжалявам.
Айде яжте повече витамини и правете повече секс с нефригидни партньори по-възможност и всичко ще е ОК и с пролетната умора! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canadian Dream

Мнение от ablood »

newcomer написа:доста пъти досега са ме търсили хора които се гласят да емигрират в канада чрез общи познати да им дам информация от извора като човек живял почти 2 петилетки в канада.
разказвам аз това така,това така, а те гледат умно и ми опонират,това не е така ние имаме друга информация от познати живеещи в канада с които се виждаме по скайпа,това което казваш не може да бъде.
Смешно ми е когато някой си въобразява, че толкова добре лъже и украсява истината, че съвсем сериозно се възмущава и дразни, когато не му вярват.

Преди месец ни будалкаше, че в Канада си печелел месечно по $6-7'000 чисти (!!!!) и без овъртайм, сега обърна плочата, пригласяйки на форумното мрънкало.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

6-7 хиляди чисто не е толкова трудно.
Моите 2 цента.
Като цяло съм доволен от професията и опита си, и още от първия ден тук не съм загубил нищо и съм си продължил с работата която винаги съм си работил, всъщност 2те работи - електронен инженер или програмист, обикновенно така се получава, че се редуват програмист, после лабвю и матлаб с дизайн после пък джава или питон и така натататък.

Едно мъничко нещо не ме кефи - че в България заплатата ми беше 4хил лв месечно а средностатистическия доктор дори и в частните поликлиники взимаше 30-40 хил, до максимум 50-60хил лв годишно при това в Токуда и другите скъпо платени места. Съответно така с такава професия в IT то си имаш самочувствие, че си успял.

Тук не е така, тук средностатистическия доктор пък и зъбоболите и те си правят 200-300к долара. По моите ширини. Пък и в Канада вярвам е същото. Това не ми харесва, не е чак толкова как се казва - престижна моята работа на този континент, но такъв е живота, колкото толкова.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

ablood написа:
newcomer написа:доста пъти досега са ме търсили хора които се гласят да емигрират в канада чрез общи познати да им дам информация от извора като човек живял почти 2 петилетки в канада.
разказвам аз това така,това така, а те гледат умно и ми опонират,това не е така ние имаме друга информация от познати живеещи в канада с които се виждаме по скайпа,това което казваш не може да бъде.
Смешно ми е когато някой си въобразява, че толкова добре лъже и украсява истината, че съвсем сериозно се възмущава и дразни, когато не му вярват.

Преди месец ни будалкаше, че в Канада си печелел месечно по $6-7'000 чисти (!!!!) и без овъртайм, сега обърна плочата, пригласяйки на форумното мрънкало.
ами печелех ги ,но за кратко,не можах дълго да издържа,но не на 1,2 година ,а на осмата.нощен трийп 700 км,8 стопа=12 13 часа работа.на трийп ми оставаха чисто около 300 кинта
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

Уф, нещо ми се е приписало тия дни из форума, ама и аз да кажа.
На идаване (преди 8 години)-аз френски само от даскало и малко уроци(иначе съм си ученолюбива,де), мъж ми-1во ниво и подготовка за интервюто(ха-ха-т.е. ниво 0)-това, ако можех, бих променила-по-добър език, по-бързо и лесно тук. Английски-аз-1 ниво на някакъв измислен курс, мъж ми-и толкова не. 1 година франсизация, социал+работа на черно (беше по-лесно тогава). После аз-с малкия-няма майчинство, щот не съм работила+социал за придатък към студент, мъж ми-1ви курс в унито-стипендия+работа на бяло, ама каквото си изработи, му го намалиха от стипендията, та айде обратно в сиво-черната икономика.3та година-мъжо 2ри курс, аз се закачих в 3ти курс да повтарям вет.медицина и тук,щот има ордер-или се бориш с изпитите, или доучваш(нема лошо-искат хората да работиш като тях, а не кой как си знае). Докато завършим-минали 5 год. с общ годишен доход към 22-23000 с детските барабар (мизерия)+малко от черните пари, ама има ли време за работа с тия изпити. После 6 месеца си търсих работа-нали съм извънземно за бранша, а и с 1 полу-език само-1 колежка от курса ме викна да работя при нея-и хоооооп-изведнъж дохода(само моя0скача почти 3но.Мъжо се понапъва още 1 год, ходи по разни изпити за държавна работа, ама и той се закачи. До тук 6 год. И пак хоооп,дохода се вдигна. Лек напън-моя студ заем за 3 год.обучение беше към 10000-и изчезна. На мъж ми още го влачим, ама той много,бре-22000. Обаче се набарбалякахме с много заеми-то тва къща, коли, 2-ро дребно(то се цвъкна миналата година,ама вече с майчинство, щот мама работила). Та така-лична статистика за 8 год. тук-свършиха ми мечтите ;( . Сега требе да ги префасонирам-мама и тати да се навият да дойдат и да поостанат, къщата да се изплати за 10тина год, 3то детенце ли?, не знам, още не съм се размечтала. И ваканциите на топло достъпни, не са мечта, а реалност, та не знам, кво ша прая ся без мечти?Давайте от вашите, че ще взема да се депресирам :D
Ааа, за новопристигащите- сега е по-трудно, ние с мъж ми май яхнахме вълната. Или си го направихме така-не знам, трудно ми е да преценя.
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

това горното все в Монреал и околности се случи.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Canadian Dream

Мнение от Joya »

Не е толкова важно колко пари изкарваш, а как живеееш с тях!
Дали се страхуваш, дали си подтиснат, дали дишаш мръсотия и прахоляк, излизаш на улицата и слушаш глупостите на разни озлобени хора, или живееш спокойно и си свел стреса до минимум.
Мечтата си е мечта, тя е нещо, което я постигнем я не, някак светла и величава.
Реалността и целите са различни неща, целта да пристигнеш я постигаш, и си набелязваш нова цел, започваш работа, и си поставяш друга и така до "победата", а когато постигнеш мечтата, е тогава е най-сладко, но и тъжно, защото трябва да си измислиш нова голяма "мечта".
Канада не е мечта, Канада е реалност, шанс за нов спокоен живот, шанс за по-добро бъдеще на семейството ми и децата ми.
Дали работиш като чистач, или като лекар, няма значение, важното е да следваш целите си и да ги постигаш. Всички знаем че лекарите бая са учили докато си заработят заплатите. А срамна работя няма, стига да води до успех.
Канада е просто държава, това не е отговора на проблемите ни, те биха съществували в всяка държава, дори и в най-прекрасната. Зависи кой за какво е дошъл.
Като не ти харесва продължаваш напред, свят широк, човек не бива да се спира, нито да живее някъде на сила, когато не е щастлив.
Моят въпрос по-скоро е, защо когато не сте доволни, и не сте щастливи, не правите нищо да промените ситуацията ?
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

Joya написа:Моят въпрос по-скоро е, защо когато не сте доволни, и не сте щастливи, не правите нищо да промените ситуацията ?
Защото илюзията че някъде там другаде ще ти осигурят всичко наготово без особени усилия от твоя страна постепенно е започнала да умира. А който има реални мечти (и претенции) подплатени с адекватни усилия в "правилната" посока то той успява в голяма степен да ги реализира. Колкото ти са по-големи претенциите толкова по-трудно си намираш своето място под слънцето и тогава се появява нуждата да търсиш причина за неуспехите.
stenli777
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 9:02 am

Re: Canadian Dream

Мнение от stenli777 »

eva-vet-eva написа:Уф, нещо ми се е приписало тия дни из форума, ама и аз да кажа.
На идаване (преди 8 години)-аз френски само от даскало и малко уроци(иначе съм си ученолюбива,де), мъж ми-1во ниво и подготовка за интервюто(ха-ха-т.е. ниво 0)-това, ако можех, бих променила-по-добър език, по-бързо и лесно тук. Английски-аз-1 ниво на някакъв измислен курс, мъж ми-и толкова не. 1 година франсизация, социал+работа на черно (беше по-лесно тогава). После аз-с малкия-няма майчинство, щот не съм работила+социал за придатък към студент, мъж ми-1ви курс в унито-стипендия+работа на бяло, ама каквото си изработи, му го намалиха от стипендията, та айде обратно в сиво-черната икономика.3та година-мъжо 2ри курс, аз се закачих в 3ти курс да повтарям вет.медицина и тук,щот има ордер-или се бориш с изпитите, или доучваш(нема лошо-искат хората да работиш като тях, а не кой как си знае). Докато завършим-минали 5 год. с общ годишен доход към 22-23000 с детските барабар (мизерия)+малко от черните пари, ама има ли време за работа с тия изпити. После 6 месеца си търсих работа-нали съм извънземно за бранша, а и с 1 полу-език само-1 колежка от курса ме викна да работя при нея-и хоооооп-изведнъж дохода(само моя0скача почти 3но.Мъжо се понапъва още 1 год, ходи по разни изпити за държавна работа, ама и той се закачи. До тук 6 год. И пак хоооп,дохода се вдигна. Лек напън-моя студ заем за 3 год.обучение беше към 10000-и изчезна. На мъж ми още го влачим, ама той много,бре-22000. Обаче се набарбалякахме с много заеми-то тва къща, коли, 2-ро дребно(то се цвъкна миналата година,ама вече с майчинство, щот мама работила). Та така-лична статистика за 8 год. тук-свършиха ми мечтите ;( . Сега требе да ги префасонирам-мама и тати да се навият да дойдат и да поостанат, къщата да се изплати за 10тина год, 3то детенце ли?, не знам, още не съм се размечтала. И ваканциите на топло достъпни, не са мечта, а реалност, та не знам, кво ша прая ся без мечти?Давайте от вашите, че ще взема да се депресирам :D
Ааа, за новопристигащите- сега е по-трудно, ние с мъж ми май яхнахме вълната. Или си го направихме така-не знам, трудно ми е да преценя.
Мда, сега ако някой успее да кандидатства с 1 ниво по френски и да му връчат виза ще е цяло събитите, даже мисля че е невъзможно. До колкото знам вече приемат кандидатури на хора с най-високо ниво по френски. Ако бъркам, можете да ме поправите. Равносметката е около 2 години учене и 2 години чакане. Късметлии са онези като вас, които са успели да стигнат до CA без никакъв език.
tcukarska
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 2:34 am

Re: Canadian Dream

Мнение от tcukarska »

Аз дори не мога да се впиша в графата "новодошли", но да си кажа, защо Канада ми е мечта, и какво точно искам/мисля, че ще постигна там:

1. По-добро бъдеще за детето ни
2. Възможност да имаме второ дете, без да се налага да мизерстваме (тук не мога да си позволя този лукс, защото ме осигуряват на минималното за длъжността ми и ако спра работа "добрата" заплата на мъжа ми няма да стига за наем и разходи)
3. Спокойствие - искам да живея в държава, в която хората се самоуважават и животът не е само криза
4. Възможност да бъда повече съпруга и майка, отколкото работохоличка (тук съм такава по принуда)
5. (Това си е просто мечта, но защо не и реалност?) - една такава хубава бяла къща с просторни стаи, в която вечер да се наслаждавам на семейството си след нормиран (не повече от 8 часа работен ден

Ей такива са ми мечтите... Може би нереални, но според мен много по-реални, отклкото са тук! :y:
Заключено