Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

Quand tu me chante Пенке ле, qui ли ми t'écoute.....


PS. Това не нарушава правилата за кирилица, защото е българе, вместо franglais ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

pumpy написа:Quand tu me chante Пенке ле, qui ли ми t'écoute.....


PS. Това не нарушава правилата за кирилица, защото е българе, вместо franglais ;)
Специален поздрав, нищо че не слушаш песнички! Заслушай се в текста на тази... :lol: http://www.youtube.com/watch?v=bOtMizMQ6oM"
I am a dentist Lyrics
When I was young and just a bad little kid My momma noticed funny things I did Like shootin' puppies with a B B gun
I'd poison guppies, and when I was done I'd find a pussy cat and bash its head That's when my momma said
What did she say? She said "My boy, I think someday You'll find a way to make your natural tendencies pay"
You'll be a dentist (Be a dentist) You have a talent for causing things pain (Pain) Son, be a dentist (Son, be a dentist) People will pay you to be inhumane (Humane)
Your temperament's wrong for the priesthood And teaching would suit you still less Son, be a dentist you'll be a success
Here he is folks, the leader of the plaque Watch him suck up that gas, oh my God He is a dentist and he'll never ever be any good
Who wants their teeth done by the Marquis De Sade? Oh, that hurts, wait, I'm not numb Ehh, shut up, open wide, here I come
I am your dentist ([Incomprehensible]) And I enjoy the career that I picked (Love it) I am your dentist (That's what you're best at) And I get off on the pain I inflict (Really love it)
I thrill when I drill a bicuspid (Bicuspid) It's swell though they tell me I'm maladjusted (Dentist) And though it may 'cause my patients distress (Distress)
Somewhere, somewhere in heaven above me I know, I know that my momma's proud of me Oh, momma 'Cause I'm a dentist and a success
Say aah (Ahh) Say aah (Ahh) Say ahh (Ahh) Now spit
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

pumpy написа:Ето това е хубава канадска мечта:
10% процента данък общ доход и ако може и да се скътаваме и от него.
Само едни проблем има - къде да имигрираме след няколко години :lol:
ами аз не съм виновен,че търговския закон е калпаво списан и ме обезсърчава да плащам даже и 10% данък печалба след като съм направил 20 000 инвестиция която не ми се признава за разход.амортизационните разходи които се приспадат от тази инвестиция са едва 1/3 от стойноста и .за да бъдат приспаднати на 100% тези коли трябва да се движат 10 години,а те след 3,4 вече са за скрап и трябва да извадиш едни нови 20 000 за да продължиш бизнеса които отново няма да се признаят за разход.
параграф 22
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

newcomer написа:
pumpy написа:Ето това е хубава канадска мечта:
10% процента данък общ доход и ако може и да се скътаваме и от него.
Само едни проблем има - къде да имигрираме след няколко години :lol:
ами аз не съм виновен,че търговския закон е калпаво списан и ме обезсърчава да плащам даже и 10% данък печалба след като съм направил 20 000 инвестиция която не ми се признава за разход.амортизационните разходи които се приспадат от тази инвестиция са едва 1/3 от стойноста и .за да бъдат приспаднати на 100% тези коли трябва да се движат 10 години,а те след 3,4 вече са за скрап и трябва да извадиш едни нови 20 000 за да продължиш бизнеса които отново няма да се признаят за разход.
параграф 22
Който иска намира начин, който не иска - причина. Твоята е "нова математика"
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

10% данъци дори и при развита икономика няма как да захранят добра социална политика на една държава, а в България дори и тези символични 10% се оказват несъбираеми като утежнение на трудната икономическа ситуация. Оправданието че големите играчи укривали милиони и ние дребните да не сме най-големите балами че да плащаме ще доведе до неизбежно увеличаване на данъците след време и по-сурово преследване на нарушителите. С този манталитет и 1% да беше пак нямаше да е събираем на 100%. Ние тук само можем да си мечтаем за 10% щом се оказва че и средното 30% пак е недостатъчно на държавата.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

pumpy написа:
newcomer написа:
pumpy написа:Ето това е хубава канадска мечта:
10% процента данък общ доход и ако може и да се скътаваме и от него.
Само едни проблем има - къде да имигрираме след няколко години :lol:
ами аз не съм виновен,че търговския закон е калпаво списан и ме обезсърчава да плащам даже и 10% данък печалба след като съм направил 20 000 инвестиция която не ми се признава за разход.амортизационните разходи които се приспадат от тази инвестиция са едва 1/3 от стойноста и .за да бъдат приспаднати на 100% тези коли трябва да се движат 10 години,а те след 3,4 вече са за скрап и трябва да извадиш едни нови 20 000 за да продължиш бизнеса които отново няма да се признаят за разход.
параграф 22
Който иска намира начин, който не иска - причина. Твоята е "нова математика"
новата математика е и старата математика.като направиш дадена инвестиция докато не я изплатиш няма как да акомулираш печалба,а търговския закон казва,че 10% данък се дължи в/у печалбата,това не е данък общ доход.
ок ,но схемата за амортизационни разходи които се признават за отчетен период ме задължават авансово да плащам данък в/у нещо което не съм получил,един вид авансово да финансирам бюджета.ами това е техника и ,ако се скапе преди да се изплати и не мога да стигна до печалбата тогава държавата ще ми възстанови ли авансово ударжаните 10% данък печалба.
пример
купуваш машини за 20 000 лв,работиш с тях 3 години и след това ги бракуваш по непригодност като си реализирал брут печалба 40 000 за този период.т.е като приспаднеш стойноста на инвестицията в джоба ти остават нет същите 20 000 лв които си имал преди 3 години преди да направиш инвестицията.
задачка.е къде е печалбата и къде са отишли тия 10% равностойни на 4000 лв.които си подарил на държавата
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Canadian Dream

Мнение от the_coach »

Хехе, темата отива към Бългериън дрийм :D
Бате, я кажи, ама честно - с мащаба на твоя бизнес, ако част от него не е в сивия сектор, нещата отиват ли на "през куп за грош" ?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

fighter написа:Хехе, темата отива към Бългериън дрийм :D
Бате, я кажи, ама честно - с мащаба на твоя бизнес, ако част от него не е в сивия сектор, нещата отиват ли на "през куп за грош" ?

не.1000 лв на година няма да ме съборят,но не ми се плащат защото нещата с моя бизнес са малко по нетипичен случай от стандартния и ако ги платя това облагане ще се яви като 10% данък оборот,а не 10% данък печалба както е по закон.
параграфът тук е ,че направената инвестиция не ми се признава като разход от брутната ми печалба,т.е до някаква стойност се признават амортизационни отчисления ,но те са така сметнати,че колите ми трябва да работят 10 години за да стане направения разход 100% ,а те ще работят най много 3-4 години и след това отиват на скрапта.
после ходи гони държавата да си вземеш надвнесения данък печалба,от умрял писмо.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

Батка, казваш, че в България с около 1000-1300 лв на месец ти е по-добре отколкото в Канада с $4000-6000?
Ама имаш предвид, че там не правиш нищо по цял ден, а тук си се изпотявал чак на едно тайно място. :D
Ми ти така ще забравиш да работиш. Ходиш ли, барем, да прекопаеш лозето събота и неделя?
Законите, гледем, не ги харесваш. Ходи копай по малко да поддържаш форма, че като решиш пак да идваш насам да си във форма.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Canadian Dream

Мнение от myhata II »

От България по убаво нема,там се яде и се пие,а по чужбина се блъскате като луди за да изкарате една почивка на гьола ,то това ако е живот ,ако ще и 10 000 заплата да ти плащат,не си струва !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

myhata II написа:От България по убаво нема,там се яде и се пие,а по чужбина се блъскате като луди за да изкарате една почивка на гьола ,то това ако е живот ,ако ще и 10 000 заплата да ти плащат,не си струва !
Само да питам ти откъде пишеш в момента? Ако е от Канада да те шунтирам ;) . Аз питам батката, щото той е в България или поне в това, което е останало от нея.

Батка, с тези 1300 лв. ще можеш ли да си плàтиш тока? Сега гледам пак искат да го вдигат.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Canadian Dream

Мнение от myhata II »

От Япония,я да чуем какво ще ми обадиш,освен че в Канада колкото си бачкал, в България никога не си си помислял даже да си вдигнеш ръката
Или сега пак ще кажеш че си измислям !? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canadian Dream

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:От Япония
Коничиуа, мухЪ! :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

Много сте ми интересни такива, дето пишете от ... Япония. И как си представяш, че в България може нещо да стане след като никой не иска да работи? То само с рентиерство, ядене и пиене не става. Последните двете са много под въпрос в България, също. Ние си мислим, че там всичко е като едно време, ама отдавна не е. Нито киселото мляко е кисело мляко, нито прясното, нито месото, нито нищо.

Абе, myhata II, ти да не би да си живял в последно време в някоя друга България? Кога си си бил за последно там?
myhata II написа:...в България никога не си си помислял даже да си вдигнеш ръката.
Ти си истински ясновидец.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Canadian Dream

Мнение от KASTA7372 »

И аз съм привърженик на това, но няма ли някакъв конфликт между него и подписа ти ?


Не- те простичките мечти раждат големите мечти! :y:
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Заключено