Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

speedy написа:Защо правите сметка на newcomer за цените, които е публикувал? Ако търсите кола под наем и не ви допада какво предлага - търсите други фирми или питате искате по-добра цена. Или пък инвестирате пари и ставате конкуренция. Човекът явно си има достатъчно клиенти, щом не е затворил бизнеса.
търсят ,ако са от софия,варна или бутгас където има много фирми предлагащи тази услуга.аз съм на 80 км от летище букурещ и в моя край съм Монопол
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

Абе батка, я кажи защо е толкова трудно (невъзможно?) да се намери кола под наем с която можеш да пресечеш границата с Румъния?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

Marto написа:Абе батка, я кажи защо е толкова трудно (невъзможно?) да се намери кола под наем с която можеш да пресечеш границата с Румъния?

юредически не е проблем.има си застраховка колата и може да си ходи навсякъде,но чисто технически не съм навит заради евентуалните главоболия ,ако се случи инцидент на тяхна територия да ходя да те прибирам и да се занимавам с местната полиция и застрахователи
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

newcomer написа:
Californian написа:Защо се занимавате с такива малки фирми има хубави фирми за 10тина дни 300-350долара.
Като за почти нова кола върви 10долара или евро плюс едни още 10-15 долара или евро не си спомням
за застраховка пълна за да не дължиш нищо...
Абе ползвайте гугъл бе хора за нищо го нямате. 8)
защото аз вземам 350 лева,а не 350 долара или евро и предлагам включена в цената пълна застраховка,за да не дължиш нещо ,ако случайно се случи без значение по чия вина
Но оффенс, нюкъмър, може да си точен пич, но погледнато от моята камбанария има доста плюсове, и всичко си има цена на този свят - тези 150тина лева отгоре дето ще дам на голямата компания ми дава спокойствие.
Защото обикновенно това са Американски или други голями фирми с офиси в Америка. И общо взето като усетя несправедливост или нещо си ги заплашвам, че ще се оплача в централата им и т.н Пък Българчетата особенно тези на гешетата като им покажеш Калифорнийска книжка и малко се паникьосват и като цяло се чувствам по-спокоен когато работя с големи компании отколкото с бай Пешо с 5 коли в гаража. Пак казвам но офенс.
Пък и колите са винаги новички на по 20-30хил км поне до сега на които съм попадал 3-4-5пъти дето съм ползвал коли.
И да 2 от тези пъти ходих до Гърция, че моята жена е учила там в университет и сега живее и работи там, българска гъркиня кво да прайш. :D


А по въпроса за дали е инвестиция или не. То това с инвестициите никой не може да каже, може да си прав може да не си. Никой не знае бъдещето.
Само може да предполагаме. Но друг разполага - оня горе. :lol:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от Павел »

seeker написа:Здравейте,

Аз ablood мога само да го поздравя.

Първо за куража за има три деца. Жалко, че като порастнат ще разберат, че татко им е малко странен. (Това беше шега, ablood, ама ти си знаеш.)

Второ за решителните действия да купи къща, независимо дали е ползвал малко готови пари или не. Важното е, че е на място, което му харесва. Пожелавам му скоро да е негова.

Трето за куража да бъде откровен в този зверилник. :lol:

И на четвъртно, но не последно място, за това, че успява да работи, да гледа 3 деца и да пише най-много коментарии в този форум.

:y:
Аз не мога да го поздравя, щом не останаха пари за втори интернет, та сега се налага да го препраща на старците с пощенски гълъби.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canadian Dream

Мнение от MrGeek »

newcomer написа:тук можеш да сравниш моите цени с тези на конкуренцията с новите коли на малко километри и да си избереш изгодната за теб цена
Батка, мани конкуренцията ами дай да видим твоя сайт. Що се излагаш така без онлайн присъствие? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

MrGeek написа:
newcomer написа:тук можеш да сравниш моите цени с тези на конкуренцията с новите коли на малко километри и да си избереш изгодната за теб цена
Батка, мани конкуренцията ами дай да видим твоя сайт. Що се излагаш така без онлайн присъствие? :D
имам си лични причини да не поддържам сайт.не ми се занимава с НАПа :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

Ето това е хубава канадска мечта:
10% процента данък общ доход и ако може и да се скътаваме и от него.
Само едни проблем има - къде да имигрираме след няколко години :lol:
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Canadian Dream

Мнение от minchev »

Как така,като сме на чуждо място,можем да спазваме всички закони и порядки,но тук БГ сме си далавераджии(не съм изключение), и после управляващтите ни виновни.Ами те и те Българи бре.
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

То затова Канада им е мръсни мокети, бараки и ламарини на някои. Не е лесно да дойдеш на ново място и да искаш да си все същия.......
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Canadian Dream

Мнение от ivandaman »

minchev написа:Как така,като сме на чуждо място,можем да спазваме всички закони и порядки,но тук БГ сме си далавераджии(не съм изключение), и после управляващтите ни виновни.Ами те и те Българи бре.
Уффф....
Книга мога да напиша по тази тема.. Сега съм в БГ и виждам как един специвичен закон на който съм привърженик масово се нарушава..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Сега съм в БГ и виждам как един специвичен закон на който съм привърженик масово се нарушава..
Явно България наистина ще да се е оправила, щом виждаш само един закон, който се нарушава. Много съм изпуснал ... :D
pumpy написа:То затова Канада им е мръсни мокети, бараки и ламарини на някои. Не е лесно да дойдеш на ново място и да искаш да си все същия.......
Няма проблем да си си все същия, но от това самият ти няма да имаш полза. Трябва да се постигне някакъв баланс, да се запази доброто от БГ (защото не всичко, което носим оттам е лошо) и да се възприеме част от тукашното. Но не става за 1 ден ...
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Canadian Dream

Мнение от KASTA7372 »

Аз се прибирам след няколко дни.....за няколко дни, след почти три годишен престой тук /липсва ми мама, морето, спомените.....бозата....не ми липсват мухите, мръсотията, циганите......тук имаме други цигани/....ще видим какви са ни били мечтите...що сме мечтали, трябвало ли е да мечтаем.........Той животът така в мечти ще ни мине, ама колкото са ни по-простички мечтите, толкова са по-реализуеми.......Няма пълно щастие......Пълното щастие е за пълните идиоти!
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

KASTA7372 написа:Той животът така в мечти ще ни мине, ама колкото са ни по-простички мечтите, толкова са по-реализуеми
И аз съм привърженик на това, но няма ли някакъв конфликт между него и подписа ти ? ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

pumpy написа:То затова Канада им е мръсни мокети, бараки и ламарини на някои. Не е лесно да дойдеш на ново място и да искаш да си все същия.......
Пумпалов, ако пак за мен намекваш не си познал! Законите винаги съм спазвала и съм била против нарушаването им. Така както се стремя да ги спазвам и тук, въпреки, че всъщност не ги знам! И не е нужно! Нямаш ли личен морал никакви закони, глоби и санкции няма да те спрат. И дори и ти праведнико съм сигурна, че ако не нарочно то поне неволно нарушаваш все наякое и друго законче, та ако ще и да е това за движение по пътищата тук. Айде аман от менторския ти и нравоучителен тон... Българина и тук не спазва законите ако такъв си е дошъл. Като почнеш от работа на черно комбинирана със социал и стигнеш до фалшиви заболявания и какво ли още не. Но не са само българите го правят, напротив тези мурафети се учат на местна почва... Така, че по-леко със забележките! Много се сакрализираш нещо свети Пумпале! ;)
Заключено