Начално и средно образование в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от IRA »

fighter, мерси. Този сайт също ми харесва, ще го пробвам.
Някой знае ли такива сайтове на френски?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от ivandaman »

Моят хулиган ще тръгва септември в 1ви клас (живот и здраве). Някой знае ли някакъв сайт да го уча да чете и пише на английски (той го говори но не може да чете и пише)??

Английският не е фонетичен език и според мен единственият метод за преподаване е да се запеметяват думите, но може и да греша..

Всъщност докато пишех горното се сетих за един сайт с който го занимавах преди време: http://www.starfall.com" . Споделям го тук aко някой се интересува но се надявам някой да предложи и други алтернативи.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от Independent »

Английският не е СТИКТНО фонетичен (в смисъл да се чете както се пише), но въпреки това съществуват правила за четене. По-сложни са от българските или даже френските, но не е невъзможно да се научат и да се прилагат. С малко (повече) труд може да се докара до ниво да напишеш правилно непозната дума или да прочетеш правилно (па било и с акцент) друга.

За сайтове не знам, но и на мен ще ми бъде интересно да открия някой. Бях попадала на сайтове за елементарна математика (пре-К и елементари), та си мисля, че не може да няма за английски.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от miteto »

Independent написа:Английският не е СТИКТНО фонетичен (в смисъл да се чете както се пише), но въпреки това съществуват правила за четене. По-сложни са от българските или даже френските, но не е невъзможно да се научат и да се прилагат. С малко (повече) труд може да се докара до ниво да напишеш правилно непозната дума или да прочетеш правилно (па било и с акцент) друга.

За сайтове не знам, но и на мен ще ми бъде интересно да открия някой. Бях попадала на сайтове за елементарна математика (пре-К и елементари), та си мисля, че не може да няма за английски.
Съгласен, че има правила за четене. Не знам дали има такива за написване на непозната дума? Т.е. ако чуя на български думата "таралеж", аз знам точно как да я напиша дори никога да не съм я виждал написана преди това. Ако на английски чуя ['retərik] (или ['redərik] на американ инглиш) и примерно не я знам тази дума, не съм сигурен дали има правила, по които ще знам, че коректното изписване е rhetoric. А не примерно retoric, retorik или retorick да речем. Т.е. за да знаеш как се изписват думите, трябва да си ги назубкал.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от IRA »

ivandaman написа:Моят хулиган ще тръгва септември в 1ви клас (живот и здраве). Някой знае ли някакъв сайт да го уча да чете и пише на английски (той го говори но не може да чете и пише)??

Английският не е фонетичен език и според мен единственият метод за преподаване е да се запеметяват думите, но може и да греша..

Всъщност докато пишех горното се сетих за един сайт с който го занимавах преди време: http://www.starfall.com" . Споделям го тук aко някой се интересува но се надявам някой да предложи и други алтернативи.
А този сайт също е хубав . Такъв на френски ? :)

ivandaman, твоят на английски ли ще учи? На каква възраст са първи клас при вас?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от apple »

Не знам дали английския е СТИКТНО фонетичен ама на Стоичков англето определено впечатлява... Може да учите произношение и граматика от тук: http://www.youtube.com/watch?v=-ABhGlMrLgk" :rofl:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от ivandaman »

IRA написа: А този сайт също е хубав . Такъв на френски ? :)

ivandaman, твоят на английски ли ще учи? На каква възраст са първи клас при вас?

Ако всичко се развива по план би трябвало да започне първи клас през септември в Канада някъде из БК.. Туко що направи 7 години. Септември ще е на 7 години и половина.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от ivandaman »

miteto написа:
Independent написа:Английският не е СТИКТНО фонетичен (в смисъл да се чете както се пише), но въпреки това съществуват правила за четене. По-сложни са от българските или даже френските, но не е невъзможно да се научат и да се прилагат. С малко (повече) труд може да се докара до ниво да напишеш правилно непозната дума или да прочетеш правилно (па било и с акцент) друга.

За сайтове не знам, но и на мен ще ми бъде интересно да открия някой. Бях попадала на сайтове за елементарна математика (пре-К и елементари), та си мисля, че не може да няма за английски.
Съгласен, че има правила за четене. Не знам дали има такива за написване на непозната дума? Т.е. ако чуя на български думата "таралеж", аз знам точно как да я напиша дори никога да не съм я виждал написана преди това. Ако на английски чуя ['retərik] (или ['redərik] на американ инглиш) и примерно не я знам тази дума, не съм сигурен дали има правила, по които ще знам, че коректното изписване е rhetoric. А не примерно retoric, retorik или retorick да речем. Т.е. за да знаеш как се изписват думите, трябва да си ги назубкал.
Мен ме кефят думи като Enough, и Tough, на които просто няма как да отгатнеш правописа по звученето ако не знаеш езика.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
gvozdei
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 7:53 am

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от gvozdei »

Добре в крайна сметка плаща ли се или е безплатно средното образование в държавните училища в Канада. Нещо много се обърках от тази информация. :?:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от leaf »

Не
Даже учебниците са безплатни в някои провинции.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от IRA »

В държавното не се плаща.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от the_coach »

ivandaman написа: Ако всичко се развива по план би трябвало да започне първи клас през септември в Канада някъде из БК.. Туко що направи 7 години. Септември ще е на 7 години и половина.
Да ти е жив и здрав !!!
Свиркай като дойдете :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от ivandaman »

fighter написа: Да ти е жив и здрав !!!
Свиркай като дойдете :)
Непременно ще го направя :y: :handshake:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Начално и средно образование в Канада

Мнение от tanyatais »

gvozdei написа:Добре в крайна сметка плаща ли се или е безплатно средното образование в държавните училища в Канада. Нещо много се обърках от тази информация. :?:
Държвното е безплатно,а частното се заплаща ,като аз питах за цените.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор