Защо да имигрирам в Квебек?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от balbi »

FeFlina написа: Ми не те разбрах, сравнението за стандарта е абсурдно за мен, но както и да е .
Всеки има право на гледна точка. Аз спирам да се обяснявам. Типично по български една хубава тема се опорачава от синдрома на българите в чужбина ... Не очаквам да ме разберете, но няма и нужда.
Ами опитай се да си дадеш дефиниция за "стандарт на живот" и може би ще разбереш какво ти каза Пумпи.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Kan_Tangra »

analgin написа:В Квебвек езиковите проблеми имат и други аспекти, а имено новата политика на лумпените от правителството - "Френски на всяка цена" което обрича имигрантите които не са с добър език да се мотаят между двата езика и в крайна сметка не научаваат нито един. Изпращат ги на някакви долнопробни езикови курсове по френски водени от националист и в крайна сметка ефекта е на лице от инж. те правят домоуправител или нещо подобно.
На мен не ми е известна друга професия различна от учител коята само с френски ще ти донесе по-висока заплата от 20$ на час. Фирмите които дават добри заплати категорично не са кебекарски и за да работиш в тях трябва се говори "БЯЛО".....
хаха, метачите в метрото и продавачите на билетчета говорят само френски, и май получават доста повече от 20. Май преди 6-7 години някой каза, че е 30ина. Заради "подземния" труд.
Друг е въпросът, че българин няма да започне никога там, защото са 100% квебекари.
Пазят си "сладките" службички с големи заплати и за без образование за тях си. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Kan_Tangra »

FeFlina написа: Ми не те разбрах, сравнението за стандарта е абсурдно за мен, но както и да е .
Всеки има право на гледна точка. Аз спирам да се обяснявам. Типично по български една хубава тема се опорачава от синдрома на българите в чужбина ... Не очаквам да ме разберете, но няма и нужда.
Проблемът е, че няма такова нещо като "синдрома на българите в чужбина".
Но пък има "синдрома на българите НЕ в чужбина". Гледай да не си от него. ;)
"Не очаквам да ме разберете, но няма и нужда."
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от pumpy »

Синдрома на българите в чужбина ще рече тези, които са в България да обясняват на тези, който живеят от години някъде по света как го правят. И то на база гастарбайтерския си опит по Испания и/или Гърция, например. В нашия случай и Белгия. И когато ние им кажем, как точно живеем тук, ни се обяснява, че сме "синдромизирани" и нищо не разбираме от собствения си живот. Слагат ни под един общ знаменател на "другата България" и забравят едно много малък, но особено важен факт:
Ние сме живели в България много години, но никога не сме били гастарбайтери навън. Ние живеем в Канада като "вкъщи", тоест както някои живеят в България. Открийте разликите.......
И темата не е аз да обснявам как и защо живея в Канада, а защо някои искат да имигрират в Кебек.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от tanyatais »

Пъмпи, аз за Квебек мераци нямам, но това помпозно мнение няма как да подмина.
Значи всички други българи са "гастербайтери" ако са в други страни? Звучи малко не на място, не смяташ ли? Тъй като и аз попадам в тази категория би ли ми обяснил как става това?
Тук на всеки е ясно,че тези,които са някъде знаят повече за това място от другите ,които никога не са живели там ,и затова вторите са във форума за инфо,но такова надменно изказване отблъсква и на никого не помага реално..
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Daisy2 »

analgin написа:
Daisy2 написа:Само да отбележа, че Joya е от IT сектора :) Този сектор няма насищане - поне отстрани така ми изглежда на мен.
Същото може да се каже и за селскотопанската работа - всички ферми търсят персонал и го внасят обучен от Мексико.

Не е важно в кой сектор си, има едно основно правило - Който си го може, си го може навсякъде! Директори на фирми за снегозадъжане в Канада има, и то в излишък!
Е, все пак има една известна разлика между упражняването на IT труд и селскостопански труд ;)
Така е - който си го може, си го може. Аз не знам дали съм от можещите и затова съм психически готова да ям "торби със сол" :)
Kan_Tangra написа:Ами остава и ти като мен да смениш твоя сектор с ИТ сектора. Тогава няма да има проблеми.
Благодаря за мнението. Не вярвам да си сменям сектора, ИТ не ми допада като работа. И съм готова да се боря в своя сектор. А дали ще успея, не знам :) Ще видим.

А по темата - аз вече казах - за мен Кебек не е цел, а средство. За мен изборът идва от списъка с професиите, където моята е с 12 точки за чужда диплома. Засега.

За другите не знам, виждам само, че и ФеФлина каза нещо подобно.
Последно промяна от Daisy2 на Съб Мар 23, 2013 11:17 am, променено общо 3 пъти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от pumpy »

tanyatais написа:Пъмпи, аз за Квебек мераци нямам, но това помпозно мнение няма как да подмина.
Значи всички други българи са "гастербайтери" ако са в други страни? Звучи малко не на място, не смяташ ли? Тъй като и аз попадам в тази категория би ли ми обяснил как става това?
Тук на всеки е ясно,че тези,които са някъде знаят повече за това място от другите ,които никога не са живели там ,и затова вторите са във форума за инфо,но такова надменно изказване отблъсква и на никого не помага реално..
Не страната е определяща, а нагласата. Има разлика между това да си някъде, за да вържеш двата края и когато си построиш "прогимназията на село" да се прибереш и да отидеш да живееш някъде и да нямаш намерение да се връщаш. Ако не я виждаш няма да успея аз да ти я покажа ;)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от tanyatais »

pumpy написа:
tanyatais написа:Пъмпи, аз за Квебек мераци нямам, но това помпозно мнение няма как да подмина.
Значи всички други българи са "гастербайтери" ако са в други страни? Звучи малко не на място, не смяташ ли? Тъй като и аз попадам в тази категория би ли ми обяснил как става това?
Тук на всеки е ясно,че тези,които са някъде знаят повече за това място от другите ,които никога не са живели там ,и затова вторите са във форума за инфо,но такова надменно изказване отблъсква и на никого не помага реално..
Не страната е определяща, а нагласата. Има разлика между това да си някъде, за да вържеш двата края и когато си построиш "прогимназията на село" да се прибереш и да отидеш да живееш някъде и да нямаш намерение да се връщаш. Ако не я виждаш няма да успея аз да ти я покажа ;)
Такива хора по чужбина май са единици,защото лично аз за 13 години почти навън ,познавам 3-ма такива ,които си бяха над 40 още когато дойдоха и след 3-5 години си заминаха ...
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Bistra »

tanyatais написа:Такива хора по чужбина май са единици,защото лично аз за 13 години почти навън ,познавам 3-ма такива ,които си бяха над 40 още когато дойдоха и след 3-5 години си заминаха ...
Хахаха, сериозно ли го мислиш? Не само, че има, но има и такива, които влагат всеки долар изкаран на канадска земя в български имоти по черноморието или родните села, държат си спестяванията в български банки за "по-висока лихва" и т.н. ....Да изброявам ли още? Аз на такива хора гледам с разбиращо съчувствие. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от tanyatais »

Bistra написа:
tanyatais написа:Такива хора по чужбина май са единици,защото лично аз за 13 години почти навън ,познавам 3-ма такива ,които си бяха над 40 още когато дойдоха и след 3-5 години си заминаха ...
Хахаха, сериозно ли го мислиш? Не само, че има, но има и такива, които влагат всеки долар изкаран на канадска земя в български имоти по черноморието или родните села, държат си спестяванията в български банки за "по-висока лихва" и т.н. ....Да изброявам ли още? Аз на такива хора гледам с разбиращо съчувствие. :D
Въх, сериозно ли ? Нямам контакти с такива хора на английска земя май ,оттам и недоверието ми към масовото им съществуване..
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Vodolei »

Аз пък не разбирам защо Квебек е такъв трън в очите на някои и не могат да приемат, че може да има хора на които да им харесва там. Квебек не бил Канада. Ами не е. По същия начин както Онтарио, Алберта, Британска Колумбия и т.н. не са. Канада е федерация и всяка провинция си има своите особености.

За френския също, какъв бил ужасен. Да не би в Алберта да говорят английски като английската кралица? Да не би американския английски да е като британския английски? И фразеологията, и правописа и произношението са различни, но никой досега не се е оплакъл колко неправилен английски говорят в САЩ, Австралия или Канада.

Разликите в езиците са нещо съвсем естествено и ако някой не може да ги приеме, проблемът е в него, не в квебекарите.

За любителите на класическия френски препоръчвам тази френска комедия Bienvenue chez les Ch'tis. Филмът е френски, не квебекарски.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от roumensp »

Vodolei написа:Аз пък не разбирам защо Квебек е такъв трън в очите на някои и не могат да приемат, че може да има хора на които да им харесва там. Квебек не бил Канада. Ами не е. По същия начин както Онтарио, Алберта, Британска Колумбия и т.н. не са. Канада е федерация и всяка провинция си има своите особености.
Онтарио, Албърта и BC си приличат по доста неща, докато Квебек значително се отличава. За много неща, вкл. гаранции на продукти, условия за договори с банки, дилъри на коли и т.н. редовно има забележка "С изключение на резиденти на Квебек". За мен Квебек също не е Канада, но не ми е трън в очите, защото харесвам разнообразието. Лично мнение.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Bistra »

tanyatais написа:Въх, сериозно ли ? Нямам контакти с такива хора на английска земя май ,оттам и недоверието ми към масовото им съществуване..
Да, съвсем сериозно. Аз не, че имам повече вземане даване с такива хора от теб. С българи контактувам почти само по виртуала, ама баща ми...нали е пенсионер и ме занимава от време на време с разни истории...
За себе си мога да кажа само, че не съм в състояние да седя едновременно на 2 стола. Понеже от няколко години твърдо избрах канадския ( в частност Кебек, защото тук живея) смятам да ликвидирам всичките си притежания в България. Баща ми го стори още преди години, но на мен ми беше нужна вътрешна убеденост...Всеки си решава сам за себе си все пак. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от tanyatais »

Bistra написа:
tanyatais написа:Въх, сериозно ли ? Нямам контакти с такива хора на английска земя май ,оттам и недоверието ми към масовото им съществуване..
Да, съвсем сериозно. Аз не, че имам повече вземане даване с такива хора от теб. С българи контактувам почти само по виртуала, ама баща ми...нали е пенсионер и ме занимава от време на време с разни истории...
За себе си мога да кажа само, че не съм в състояние да седя едновременно на 2 стола. Понеже от няколко години твърдо избрах канадския ( в частност Кебек, защото тук живея) смятам да ликвидирам всичките си притежания в България. Баща ми го стори още преди години, но на мен ми беше нужна вътрешна убеденост...Всеки си решава сам за себе си все пак. :)
ОК, така може и е възможно. :y:
Ние го направихме "ликвидирането" в БГ след вземането на решение,че заминаваме окончателно за Канада миналото лято .Върнахме се и за месец и разродадохме/дарихме всичко ,защото взетото решение не предполага ходения насам-натам през два,три месеца :(
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от succes »

analgin написа:pumpy, явно това си мислят, ако изобщо разбират за какво им говориш :(
Няма да разберем какви са очакванията и мерните им единици.
70,90, ужасно сложно, нема що ... едвам го разбрах , какви гений са се навъдили, просто не е истина.
Публикувай отговор