Защо да имигрирам в Квебек?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от apple »

Californian написа:Не отговаряш на въпроса - ти лично би ли ти било кеф да се разпишеш на ипотека която е 4-5 пъти годишния ти доход та и повече? :tmi:
Ти пък какви въпроси задаваш, едни неудобни, боцкат, парят и причиняват безсъние... :lol: Няма кой да ти отговори, нали се сещаш? :?:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Bistra »

Това не, ама откак каза, че чака булка да дойде да го издържа все дебна дали няма да пусне някоя снимка на щастливката...Бе направо си 'згубих съня! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от yahoo »

Californian написа:Не отговаряш на въпроса - ти лично би ли ти било кеф да се разпишеш на ипотека която е 4-5 пъти годишния ти доход та и повече? :tmi:
Не, само аз работя в моето семейство и предпочетох да играя на сигурно с къща която напълно ме устройва за момента, която да мога без усилия да изплатя за няколко години наместо да се изправям на нокти години наред за малко по-добра къща, но към милион и нагоре. Предпочитам лесни и бързи стъпки нагоре пред големите и трудни скокове.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Marto »

apple написа:
Californian написа:Не отговаряш на въпроса - ти лично би ли ти било кеф да се разпишеш на ипотека която е 4-5 пъти годишния ти доход та и повече? :tmi:
Ти пък какви въпроси задаваш, едни неудобни, боцкат, парят и причиняват безсъние... :lol: Няма кой да ти отговори, нали се сещаш? :?:
Причиняват безсъния на такива като тебе, щото собствена къща в Канада ще видиш през крив макарон.

Действителността, в която живеем повечето от останалите отговаря на данните тук, където черно на бяло/лилаво си пише какви са съотношенията на цени/доходи в цял свят. ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Californian »

yahoo написа:
Californian написа:Не отговаряш на въпроса - ти лично би ли ти било кеф да се разпишеш на ипотека която е 4-5 пъти годишния ти доход та и повече? :tmi:
Не, само аз работя в моето семейство и предпочетох да играя на сигурно с къща която напълно ме устройва за момента, която да мога без усилия да изплатя за няколко години наместо да се изправям на нокти години наред за малко по-добра къща, но към милион и нагоре. Предпочитам лесни и бързи стъпки нагоре пред големите и трудни скокове.

Сам/а работиш и имаш семейство и живееш в къща, дори само това е достойно за признание. Евалата ти правя.
При това за няколко години да изплатиш, още повече евала ти правя а още при това си на север от границата което също отежнява сметките, за трети път евалата ти правя.
Тексас, че е по-евтин от Квебек пак не е толкова лесно това да се направи(сам работещ в семейство и за 2-3 години да изплатиш средно скъпа къща), така че за 4-ти път евалата. И понеже харесвам числото 5 - искам да ти кажа наистина евалата. :devil:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от IRA »

apple написа:
Californian написа:Не отговаряш на въпроса - ти лично би ли ти било кеф да се разпишеш на ипотека която е 4-5 пъти годишния ти доход та и повече? :tmi:
Ти пък какви въпроси задаваш, едни неудобни, боцкат, парят и причиняват безсъние... :lol: Няма кой да ти отговори, нали се сещаш? :?:
Какво му е неудобното на въпроса.? Мен не би ме кефило, ще е ме кефи ,ако ми я дадат без пари.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от eva-vet-eva »

Здравейте! Ипотеката ми е точно 5 пъти годишния доход(това без лихвите-с тях-около 7-8 пъти требе да отива), обаче...:1)Построиха ми къщето както аз си исках; 2. Струва ми само 2 пъти наема(за месец) на старото, вмирисано и пред разпад жилище под наем. 3) Имам опция, ако се понапъна, да я изплатя по-бързо от предвидените 30 год. 4)Мога да си боядисвам каквото си искам и както си искам, да си крещя, децата да вдигат шум, да имам 3 животни (толкова дават от общината).5)Мога да си сея домати,чушки и каквото ми душа сака(малко ме мързи,де, ама мога).6)Не търся ши***о място по 100 часа за паркиране на колите. 7) Мога да си цамбуркам задните части на скатано и само в собствен (и на семейството) сос в басейна. Оставям и на други набутани с ипотека да добавят нещо, защо точно им е кеф да се набутат.
Та така, хубавите работи си имат цена. Аре, да отивам на тръстиките, че требе да се плаща.
Ааа, и на въпроса на темата (нищо,че няма тепърва да идавам0-това,което имам тук-от 4 куфара и 1 съпруг на пристигане, та до сега, у наше село(разбирай Пловдив,Бг) и през ктив макарон нямаше да го видя-с една и съща професия, 1 и същи умствен багаж(едва ли съм поумняла или станала по-работлива тук), е, и с няколко годинки отгоре (точно 8г. и 6 дни).
Лек и плодотворен ден.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Daisy2 »

ivanko13 написа: то вие каквото можахте направихте ама мъжете не правят нищо, освен че почнаха да сключват бракове помежду си...
"Този свят не по женски модел е направен,
но на нашите женски ръце той лежи.
Всеки ден го кроим и прекрояваме,
уж по-малко да ни тежи.
Вече нямаме право да бъдем слаби -
мъжки момичета сме, а не жени.
Сред насъщните грижи за децата и хляба
вече никой не ни сваля звезди.....

На земята отдавна сме стъпили здраво,
на ръце не ни носят, не целуват ръка.
Даже своите рицари неведнъж утешаваме
върху крехките си уж рамена.
И си пъдим сълзите, и се правим на силни,
но не знаем, не знаем, дали не грешим,
че зад мъжки професии
се мъчим да крием
своите женски слаби души." ;)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от krimon »

eva-vet-eva написа:Здравейте! Ипотеката ми е точно 5 пъти годишния доход(това без лихвите-с тях-около 7-8 пъти требе да отива), обаче...:1)Построиха ми къщето както аз си исках; 2. Струва ми само 2 пъти наема(за месец) на старото, вмирисано и пред разпад жилище под наем. 3) Имам опция, ако се понапъна, да я изплатя по-бързо от предвидените 30 год. 4)Мога да си боядисвам каквото си искам и както си искам, да си крещя, децата да вдигат шум, да имам 3 животни (толкова дават от общината).5)Мога да си сея домати,чушки и каквото ми душа сака(малко ме мързи,де, ама мога).6)Не търся ши***о място по 100 часа за паркиране на колите. 7) Мога да си цамбуркам задните части на скатано и само в собствен (и на семейството) сос в басейна. Оставям и на други набутани с ипотека да добавят нещо, защо точно им е кеф да се набутат.
Та така, хубавите работи си имат цена. Аре, да отивам на тръстиките, че требе да се плаща.
Ааа, и на въпроса на темата (нищо,че няма тепърва да идавам0-това,което имам тук-от 4 куфара и 1 съпруг на пристигане, та до сега, у наше село(разбирай Пловдив,Бг) и през ктив макарон нямаше да го видя-с една и съща професия, 1 и същи умствен багаж(едва ли съм поумняла или станала по-работлива тук), е, и с няколко годинки отгоре (точно 8г. и 6 дни).
Лек и плодотворен ден.
супер си :y:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от mwanza »

Когато идвах през 2006та ме питаха - Накъде си тръгнал. Сега ме питат - Как и ние да дойдем. Мисла е ясно. Плюсове и минуси има навсякъде. Тук плюсовете са повече. Поне за мен.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от 7George »

Californian написа:Едно от малкото места където бих емигрирал. Това е Монреал и Квебек.
Интересно ми е как живеят хората дето само единия работи или пък и двамата но с по-малки заплати.
Въобще ми е интересно как с 60к заплата ти дават да си купиш нещо което струва 300-400к дори и с 20процента даун....а още по-интересно ми е как се навиват хората.....да го правят. Луди хора са има няма 1-2 пъти седмично отделям по 2-3 минути да следя пазара просто надушвам как до няколко месеца или тази година ще се срине пазара. :) Продавайте хора сега е момента ако можете да намерите някой да купи де...

Говоря за Ванкувър и Торонто главно...
Стават ли калифорнийците таксасци? И защо все ги тегли към западното крайбрежие? ;)

Да кажем, че ние сме се прежалили. Е, самото подписване на бумагите на беше от най-приятните моменти, но живота в къща си е несравнимо с нищо удоволствие.

Калифорния - я кажи тебе какво те притеснява конкретно, аз ще ти кажа какво да правиш, в случай че...

И къде ги тия сринали се имоти? За коя година и кви месеци става въпрос? Да си вземем още по някой друг на безценица... 8) Ако цените ти се виждат странни и необясними - значи изпускаш някакви важни фактори и тенденции. Явно не си вътре в нещата, признаваш си, че нищо не разбираш от тая материя.. Просто е - гледаш какво правят другите, и ти като тях правиш.
:hai:
Embrace your climate change!
Публикувай отговор