Защо да имигрирам в Квебек?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от succes »

pumpy написа:
FeFlina написа:....Стандартът ми на живот в България е доста по-добър от този на много хора в чужбина....
Ей това много го обичам. Никой в този форум не е "икономически" имигрант. Всички сме имали невероятен стандарт на живот в България, но всички искаме да се разкараме от там. Интересно каква е дефиницията на "стандарт на жовот" ??? Аз например 2002, 2003 година можех да кажа, че съм правил 20 пъти средната заплата за страната, обаче на обед не можех да се прибера вкъщи да си хапна, защото поредния простак с кола намираше за особено удобно да паркира каруцата си пред гаража ми и аз си обикалях в обедната почивка, гладен да си намеря място да спра за да се прибера да си ям със семейството. Е имал ли съм добър стандарт на живот или не ? Тук за сега не изкарвам и не виждам някога да изкарвам 20 пъти средната заплата за страната (която даже не знам колко е), но пък има къде да си паркирам колата....ха сега отиди ме разбери кое е "добър стандарт на живот"
В това поне батето беше прав: много хора бъркат имиграцията с гурбета и той си знаеше, че е тук на гурбет и някога ще се прибере. Евала за което.....

Пумпи, то и твоят пост по нищо не се различава ... кола, каруца, стандарт - коя е излишната дума ... измерихте си стандартите и ви олекна, ама аз така и не разбрах на кой му е бил по-голям ...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от succes »

Kan_Tangra написа:
FeFlina написа: Ми не те разбрах, сравнението за стандарта е абсурдно за мен, но както и да е .
Всеки има право на гледна точка. Аз спирам да се обяснявам. Типично по български една хубава тема се опорачава от синдрома на българите в чужбина ... Не очаквам да ме разберете, но няма и нужда.
Проблемът е, че няма такова нещо като "синдрома на българите в чужбина".
Но пък има "синдрома на българите НЕ в чужбина". Гледай да не си от него. ;)
"Не очаквам да ме разберете, но няма и нужда."
Ми доколкото знам и ти си тръгнал от България ... интересно кой ти е казал, че си се излекувал ...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от succes »

Bistra написа:
tanyatais написа:Такива хора по чужбина май са единици,защото лично аз за 13 години почти навън ,познавам 3-ма такива ,които си бяха над 40 още когато дойдоха и след 3-5 години си заминаха ...
Хахаха, сериозно ли го мислиш? Не само, че има, но има и такива, които влагат всеки долар изкаран на канадска земя в български имоти по черноморието или родните села, държат си спестяванията в български банки за "по-висока лихва" и т.н. ....Да изброявам ли още? Аз на такива хора гледам с разбиращо съчувствие. :D
Бистра, интересно ми е на себе си с какво съчувствие гледаш ...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от succes »

analgin написа:Извинявам се за темата, но ми е доста интересно да разбера какво си мислят хората в България за Квебек и защо искат да дойдат точно тук, при положение че Квебек не е Канада.
На мен пък ми е интересно ти какво си си мислил преди да се изнесеш от България?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от pumpy »

Някой ги разтресе логореята в събота вечер, жалко......
Аз за себе си разбирам - на село, на майната си на север няма какво да се прави, но други в София - центъра на цивилизацията да стоят пред компа в събота вечер, много тъжно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от ablood »

Ако ти е доскучало, намери си в Youtube пълната версия на филма "Тестът на звездния навигатор Пиркс" на руски.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от succes »

ablood написа:Ако ти е доскучало, намери си в Youtube пълната версия на филма "Тестът на звездния навигатор Пиркс" на руски.
Ако ще е като "Соларис", мерси ...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Bistra »

succes написа:Бистра, интересно ми е на себе си с какво съчувствие гледаш ...
На мен ми е уреден живота. Благодаря за проявения интерес към скромната ми личност!
succes написа:Ако ще е като "Соларис", мерси ...
Нямаш основание да се сърдиш на никого. На твое място бих изпила едно топло мляко с мед и легнала си...или не те лови сън? Айде, спокойна нощ от мен!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от pepiliverpool »

ами повечето хора в БГ си мислят, че като имат обзаведен двустаен апартамент на центъра на София, цветен телевизор, кола и могат да си купят домати, краставици, пипер и плодове от пазара и имат висок стандарт на живот. за да няма спорове ето прочетете световно известанта фирма Mercer какви критерии има когато определя стандарта на живот:
Quality of Living: City Benchmarking
Leaders in many cities want to understand the specific factors that affect their residents’ quality of living and address those issues that affect their city’s overall quality-of-living ranking. Mercer advises municipalities through a holistic approach that addresses their goals of progressing towards excellence and attracting multinational companies and globally mobile talent by improving the elements that get measured in our Quality of Living metrics.
Mercer hardship allowance recommendations
Mercer evaluates local living conditions in more than 460 cities it surveys worldwide. We analyze living conditions according to 39 factors, grouped in 10 categories:
1.Political and social environment (political stability, crime, law enforcement)
2.Economic environment (currency exchange regulations, banking services)
3.Socio-cultural environment (censorship, limitations on personal freedom)
4.Medical and health considerations (medical supplies and services, infectious diseases, sewage, waste disposal, air pollution, etc.)
5.Schools and education (standard and availability of international schools)
6.Public services and transportation (electricity, water, public transportation, traffic congestion, etc.)
7.Recreation (restaurants, theatres, movie theatres, sports and leisure, etc.)
8.Consumer goods (availability of food/daily consumption items, cars, etc.)
9.Housing (rental housing, household appliances, furniture, maintenance services)
10.Natural environment (climate, record of natural disasters)
а тука може да видите каква е средната заплата в Канада, някой беше писал , че не е запознат
http://www.statcan.gc.ca/tables-tableau ... 9a-eng.htm"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от pumpy »

Освен това центъра на София взе, че се оказа много относително понятие. Преди години едни познати ме убеждаваха, че живеят на някоко спирки с тролей от центъра на София и това се оказа в края на Хаджи Димитър при гаража на Мерцедес :o
Изобщо истории всякакви, средни заплати също - благодаря за линка, бил съм прав в предположенията си.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от tanyatais »

Благодаря за линка-заплатите са даже по ниски от дадения от мен преди няколко седмици.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Daisy2 »

За оценка на материалната страна на стандарта на живот се използва net worth. Всеки по него може да си сметне колко е. Това е за показателите на количествената скала.

The amount by which assets exceed liabilities. Net worth is a concept applicable to individuals and businesses as a key measure of how much an entity is worth. A consistent increase in net worth indicates good financial health; conversely, net worth may be depleted by annual operating losses or a substantial decrease in asset values relative to liabilities. In the business context, net worth is also known as book value or shareholders' equity.

За критериите на Mercer се използват показатели на качествена скала (политическа стабилност, културна среда и т.н.) и си имат методология за превръщането им в количествена скала и от там за формиране на оценки по тези критерии.

Това за общоприетите критерии, а иначе всеки си има мнение за стандарта на живот тук и там :) Поне за мен няма нужда от спорове или агресия по въпроса. Всеки е свободен да си мисли, каквото си иска.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Marto »

Daisy2 написа:За оценка на материалната страна на стандарта на живот се използва net worth. Всеки по него може да си сметне колко е. Това е за показателите на количествената скала.
:D
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Daisy2 »

Marto написа:
Daisy2 написа:За оценка на материалната страна на стандарта на живот се използва net worth. Всеки по него може да си сметне колко е. Това е за показателите на количествената скала.
:D
Този индикатор се следи и изчислява от канадските институции - ето линковете.

http://www4.hrsdc.gc.ca/.3ndic.1t.4r@-eng.jsp?iid=84"

Human Resources and Skills Development Canada

Financial Security - Net Worth (Wealth)
The Net Worth (Wealth) indicator shows the net worth of Canadian families, including their median net worth, assets and debt.

Ето и агрегираните данни на стат канада за 2005

http://www.statcan.gc.ca/tables-tableau ... 6a-eng.htm"

А ето нещо по-ново, с данни за 2011:

http://www.vanierinstitute.ca/include/g ... odeid=1779"

Selected ratios 1990 2000 2011 (3Q)
Debt-to-disposable income 93% 113% 153%
Debt-to-networth 22% 19% 26%
Real estate as%of networth 45% 36% 50%

Всеки за себе си може да си го изчисли, ако иска. А ако не, може да се смее :rofl:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Защо да имигрирам в Квебек?

Мнение от Marto »

То е хубаво човек да използва гугъл, за която любознателност те поздравявам, но лошото е, че като нямаш понятие какво четеш, рискуваш да цвъкаш бисери като горния.

В българия има хиляди баби със сравнително висока "net worth", в пъти по-висока от тази на някой канадец затънал до уши в ипотеки и всевъзможни заеми. Сериозно ли мислиш, че стандартът им е по-висок?

Или пък че италианците са с по-висок стандарт от норвежците, финландците и холандците, или пък испанците от американците, германците, шведите или датчаните?

Определящият фактор, миличко, са доходите.
Публикувай отговор